رفتن به مطلب

پارک بانوان بودن یا نبودن؟مسئله این است!

ارسال های توصیه شده

خب قبل از اینکه وارد بحث بعدی بشیم یه جمع بندی این بحثو بگیم:

یه سری فعالیت ها هستن که با توجه به شرایط فرهنگی و اعتقادی جامعه، امکان انجامشون واسه خانوما تو فضای پارک های عمومی نیست و در واقع راه دیگه ای نیست هم نیست بجز پارک های بانوان. پس اصلا بحث این که این کار تفکیک جنسیتیه کلا نابجاست. از طرف دیگه حق انتخاب از خانوما گرفته نمیشه و همچنان اون امکان قبلی واسشون هست. اما تعداد این پارکها (البته به تناسب مقیاسشون) تا یه حدی باید باشه. نه کمتر که دسترسی بهشون سخت باشه و نه بیشتر که حساسیت زا بشه.:w16:

حالا به نظر شما این پارک ها چه جوری باید باشن؟ چه بخش ها و امکاناتی باید داشته باشن؟ اگه تا حالا رفتین به نظرتون چی کم داشته؟

به نظرتون کار درستیه که آقایون رو هم روزای تعطیل راه میدن؟:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 49
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب قبل از اینکه وارد بحث بعدی بشیم یه جمع بندی این بحثو بگیم:

یه سری فعالیت ها هستن که با توجه به شرایط فرهنگی و اعتقادی جامعه، امکان انجامشون واسه خانوما تو فضای پارک های عمومی نیست و در واقع راه دیگه ای نیست هم نیست بجز پارک های بانوان. پس اصلا بحث این که این کار تفکیک جنسیتیه کلا نابجاست. از طرف دیگه حق انتخاب از خانوما گرفته نمیشه و همچنان اون امکان قبلی واسشون هست. اما تعداد این پارکها (البته به تناسب مقیاسشون) تا یه حدی باید باشه. نه کمتر که دسترسی بهشون سخت باشه و نه بیشتر که حساسیت زا بشه.:w16:

حالا به نظر شما این پارک ها چه جوری باید باشن؟ چه بخش ها و امکاناتی باید داشته باشن؟ اگه تا حالا رفتین به نظرتون چی کم داشته؟

به نظرتون کار درستیه که آقایون رو هم روزای تعطیل راه میدن؟:ws3:

آقا بحث تخصصیه دیگه نمیتونم تو این مورد نظری بدم که امکاناتش و اینا چطوریه چون تا حالا نرفتم :ws3:

جمعه ها هم خصوصی باشه بهتره. فقط 13 بدر عمومی بشه که انقدر فضای سبز کم گیر نیاد تو این روز :ws3:

لینک به دیدگاه
آقا بحث تخصصیه دیگه نمیتونم تو این مورد نظری بدم که امکاناتش و اینا چطوریه چون تا حالا نرفتم :ws3:

جمعه ها هم خصوصی باشه بهتره. فقط 13 بدر عمومی بشه که انقدر فضای سبز کم گیر نیاد تو این روز :ws3:

به نظرم این که مردا رو راه میدن جالب نیست به خاطر این که اصلا هیچ نظارتی ندارن. ممکنه یه نفر بره و دوربین کار بذاره. با توجه به فضای طبیعی و سبز هم خیلی راحت تر میشه این کارو انجام داد و هیچ کسی هم نمی فهمه.:icon_razz:فقط وقتی میتونن این کارو بکنن که امنیت پارک از هر لحاظ بالا باشه.

لینک به دیدگاه

خود من وقتی به این پارکا رفتم خیلی از قسمت ها کار نمی کردن مثلا باند دوچرخه اش اصلا دوچرخه نداشت یا سالن های بدن سازی اش کار نمی کردن و باز نبودن.درحالی که امکانات ورزشی خیلی خوبی می تونن ارائه بدن.البته این تجربه ی خودم بود. شاید شانس من خیلی بد بوده و تو روز بدی رفتم که اصلا بعید نیست.:w74:

ولی به نظرم خوب نیست که فقط به جنبه ی ورزشی این پارک ها فکر کنن. میتونن کتابخونه و مراکز فرهنگی (البته یه کم آرمانیه) هم طراحی کنن که حتی الامکان توی فضای باز باشه.تا جایی که من دیدم خبری از کتابخونه و اینا نبوده...:hanghead:

نکته ی جالبش هم اینه که این مجموعه کلا توسط خانوما اداره میشه از باغبون تا نظافتچی و ....فقط نگهبونای دم در آقا هستن که اونم مجبورن دیگه.:ws3:

بقیه که رفتین تجربتون چه جوری بوده؟

لینک به دیدگاه

با این طرح مخالف نیستم. ولی با افزایش این طرح مخالف هستم. چون چندان جالب نیست و به پررنگ تر شدن مسئله ی تفکیک جنسیتی دامن میزند.

همین پارکهائی هم که ایجاد شده از لحاظ کیفیت چندان راضی کننده نیست.

و در مورد اینکه فقط روزهای تعطیل آقایان هم میتوانند از فضا استفاده کنند؛ با توجه به مسائل امنیتی و دور شدن از هدف اصلی، کمی بامزه به نظر میرسد!

لینک به دیدگاه
با این طرح مخالف نیستم. ولی با افزایش این طرح مخالف هستم. چون چندان جالب نیست و به پررنگ تر شدن مسئله ی تفکیک جنسیتی دامن میزند.

همین پارکهائی هم که ایجاد شده از لحاظ کیفیت چندان راضی کننده نیست.

و در مورد اینکه فقط روزهای تعطیل آقایان هم میتوانند از فضا استفاده کنند؛ با توجه به مسائل امنیتی و دور شدن از هدف اصلی، کمی بامزه به نظر میرسد!

این بامزه هه ممکنه کار دستمون بده!! چون وقتی واقعا فکر کنیم هیچ تضمین امنیتی برای جلوگیری از این کارها وجود نداره:hanghead:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

هوالحی\ اینکه یک فضای اختصصی ایجاد بشه برای آرامش و استراحت بانوان و البته فراهم آوردن زمینه برخی فعالیت های خاص که تو پارک های معمولی در انجامش محدودیت دارند بسیار خوب و البته قابل پسنده اما باید چند نکته رو مدنظر داشته باشیم اول اینکه اونقدر تخیلیش نکنیم که ساختنش کلی بودجه بخواد از این دولت به اون دولت منتقل بشه. دوم اینکه به معماری آرامش هم دقت کنیم و سعی کنیم با ایجاد یه معماری ناب در طراحی اونو یه محیط امن تبدیل کنیم.سوم اینکه از لحاظ مکان یابی جایی طراحیش کنیم که از همه نقاط شهر قابل دسترسی باشه و نه صرفا به قول یکی از دوستان برای این که دید نداشته باشه ببریم توی یه دره خارج شهر یا روی یه کوه که بعدش دنبال حل کردن مشکل رفت و آمد بانوان به پارک باشیم و در آخر اینکه طرز استفاده از این پارک رو قبل از احداث و حین آن در کل خانواده ها نهادینه کنیم. بحث احداث پارک بانوان در شهر کرمانشاه چند ساله مطرح شده و زمانی که من خبرنگار اجتماعی بودم به شدت در این مساله مخالف بودم چرا که شهرداری بزرگترین و قدیمی ترین و البته زیباترین پارک شهر رو برای این مساله زمانی انتخاب کرده بود که فقط یک سال از عمر دولت مانده بود و همین مساله باعث شد زدن پارک قدیمی شهر رو خراب کردند دولت عوض شد دیگه پارک بانوان هم احداث نشد و ما اون پارک رو هم یه جورای از دست دادیم

لینک به دیدگاه
هوالحی\ اینکه یک فضای اختصصی ایجاد بشه برای آرامش و استراحت بانوان و البته فراهم آوردن زمینه برخی فعالیت های خاص که تو پارک های معمولی در انجامش محدودیت دارند بسیار خوب و البته قابل پسنده اما باید چند نکته رو مدنظر داشته باشیم اول اینکه اونقدر تخیلیش نکنیم که ساختنش کلی بودجه بخواد از این دولت به اون دولت منتقل بشه. دوم اینکه به معماری آرامش هم دقت کنیم و سعی کنیم با ایجاد یه معماری ناب در طراحی اونو یه محیط امن تبدیل کنیم.سوم اینکه از لحاظ مکان یابی جایی طراحیش کنیم که از همه نقاط شهر قابل دسترسی باشه و نه صرفا به قول یکی از دوستان برای این که دید نداشته باشه ببریم توی یه دره خارج شهر یا روی یه کوه که بعدش دنبال حل کردن مشکل رفت و آمد بانوان به پارک باشیم و در آخر اینکه طرز استفاده از این پارک رو قبل از احداث و حین آن در کل خانواده ها نهادینه کنیم. بحث احداث پارک بانوان در شهر کرمانشاه چند ساله مطرح شده و زمانی که من خبرنگار اجتماعی بودم به شدت در این مساله مخالف بودم چرا که شهرداری بزرگترین و قدیمی ترین و البته زیباترین پارک شهر رو برای این مساله زمانی انتخاب کرده بود که فقط یک سال از عمر دولت مانده بود و همین مساله باعث شد زدن پارک قدیمی شهر رو خراب کردند دولت عوض شد دیگه پارک بانوان هم احداث نشد و ما اون پارک رو هم یه جورای از دست دادیم

این موردی که اشاره کردین واقعا مشکل بزرگیه. انقدر طرح رو بزرگ میکنیم که دیگه خودمون هم از پسش برنمیایم. سنگ بزرگ نشونه نزدن همینه. در حالی که اگه یه کم جمع و جورتر باشه خیلی احتمال اجرایی شدنش بیشتره.این که سایت نباید از اطراف بهش دید داشته باشه مهمه از اون جهت که مثلا تو پارک تهران به خاطر این قضیه چشم اندازو با کشیدن دیوارهایی از بین بردن و تمام زیبایی طبیعی محیط رو در بعضی جاها از دست رفتهsigh.gifبه نظرم هم این مورد و هم عامل دسترسی هر دو باید با هم باشن. :w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به نظر من وجود پارک بانوان خیلی مهمه؛ چون توی جامعه ای زندگی می کنیم که بانوان نمی تونن راحت باشن. ولی همچین فضاهایی این امکان رو براشون مهیا میکنن. علاوه بر اون، همانطور که دوست عزیز Urbanist عرض کردن خانما می تونن هم پارک های عمومی رو داشته باشن برای تفریح با خانواده و هم پارک خاص خود که در اون میتونن راحتر باشن.

به نظرم پارک بانوان مثل خیلیا چیزای دیگر ی امری ضروریه واسه بانوان به عنوان عضوی از جامعه شهری

لینک به دیدگاه

بجای اینکه پارک بانوان احداث کنن امنیت رو تو جامعه برای زنان برقرار کنند و اوضاع جامعه رو تغییر بدن خیلی بهتره. با دیوار کشیدن دور زن و مرد هیچی حل نمیشه بلکه اوضاع بدتر میشه. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...