رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

سلام

1- شرمنده دیر شد. درگیر امتحانا هستم .:icon_pf (34):

2-خوب مهندس فقط رفتار سینماتیکی رو میخوای .؟

یا تحلیل تنش هم می خوای .

رفتار فیزیکی که با move component هم انجام پذیره .

اما مرجع برای سیمولیشن .

کتاب طراحی و تحلیل المان محدود یا سالید ورکس 2009سیمولیشن . نویسنده :مهندس حسین اسلامی

کتاب خوبیه و اکثر انالیز های کاسموس رو پوشش داده .

ضمن اینکه اول قبل از شروع اپراتوری نرم افزار کمی درباره بحث علمی اون به صورت تئوری پرداخته .

پیروز باشی. ///:icon_gol:

چند تا کلیپ ازش دیدم تو "یوتیوب" که هم تحلیل سینماتیکی و دینامیکی انجام می داد و هم بر اساس نتایج

به دست آمده ، تحلیل تنش هم انجام می داد  

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام به همه عزیزان ....

من به یه مشکل بزرگ توی سالید برخوردم.... کسی میدونه چجوری میشه سالید رو با یه ورژن دیگه save کرد...؟مثلا من توی 2011 کار میکنم دیگه نمی تونم مدلم و توی 2010 ببینم... چی کار کنم:banel_smiley_4:

لطفا پاسخ و میلی بزنید برام خیلی درگیرم ... ممنون از همگی...

ehsanshabanian@gmail.com

لینک به دیدگاه

سلام .

به انجمن نواندیشان خوش امدید .

مشکل باز نشدن فایل 2011 در نرم افزار های نسخه های پایین تر . همیشه بوده .و احتمالا خواهد بود .

کلا فایل های نسخه های پایین در نسخه های بالاتر اجرا می شوند.ولی برعکس ممکن نیست .

راه حل : شما می تونید با پسوند های واسطه گر نرم افزار ماندد step و یا igs این کار رو انجام بدین . اما نمودار درختی ظاهر نخواهد شد.

راه حل 2 : می تونید از نرم افزار transmagic استفاده کنید و فایل های sldprt سالید رو با اون نرم افزار باز کنید و بعد با پسوند های قید شده . ذخیره کنید .

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
amin 202 مهمان
دوستان گزینه convert entities کاربردش چیه ؟؟

از این دستور برای تصویر کردن لبه ها و sketch ها بر روی صفحه ای که انتخاب کردیم استفاده می شه.

بطور مثال شما شکل زیر رو در نظر داشته باشید:

index.php?module=thumbnail&file=knmt6mwty4k3uulq7iw.jpg

تو این شکل ما می خوایم sketchای که روی سطح شیبدار کشیده شده رو تصویر کنیم روی اون سطی که آبی شده .... یا همون سطح انتخابیمون...

وارد محیط sketch میشیم دکمه ی esc رو میزنیم تا نرم افزار بصورت پیش فرض لبه های صفحه ای که می خوایم روش sketch بکشیم رو برای این دستور انتخاب نکنه، دستور convert entities رو فعال میکنیم. sketch مورد نظر رو تو کادر entities to convert انتخاب می کنیم.

index.php?module=thumbnail&file=se2h6im4cojwi4gvndz.jpg

بعد دکمه ی تایید رو میزنیم....می بینید که اون دستور sketchمون رو از اون صفحه ی مورب به صفحه ای که می خواستیم انتقال داده.:a030:

index.php?module=thumbnail&file=c6l65showf8y8epo5zw5.jpg

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
در کشیدن خط های خمیده فرق گزینه های move entities با proportional که در نمودار درختی هست چیه ؟؟

ممنون

تو حالت move entities شما میتونی هر شکلی ،چه خط آزاد و چه خطوط هندسی مثل مستطیل،مربع،لوزی و .... رو انتقال بدی.یعنی گستردگی این دستور خیلی بیشتره...

ولی تو حالت استفاده از proportional ، شما مقید استفاده از این تنکنیک تنها تو رسم خطوط خمیده هستی که میتونی براحتی با drag کردن sketchات از این گزینه هم استفاده نکنی...یه گوشه از skrtchات رو بگیرو بکش اینور اونور...منتهی دقت کن که نقطه هارو نکشی چون sketchات بهم می خوره!

البته اگر تیک proportional خورده باشه ایرادی نداره که از نقطه ها هم sketchات رو بکشی...چون یجورایی sketchات قفل شده.:a030:

لینک به دیدگاه

ببخشید اگه سوالام ابتداییه

1-در نمایش dimention ها چطور می تونیم بجای عدد برای اندازه بجای عدد ,روابط ریاضی مثل سینوس و ... را به کار ببریم ؟؟

2-در پنجره modify و قسمت increment عددی که وارد می کنیم ,می گن تصاعد رو نشون میده -منظور از تصاعد چیه ؟

3- filter ها کجاها کاربرد دارن ؟

ممنون

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

1-در نمایش dimention ها چطور می تونیم بجای عدد برای اندازه بجای عدد ,روابط ریاضی مثل سینوس و ... را به کار ببریم ؟؟

نه بابا....اتفاقاً سوالای خوبین!:a030:

همین سوال پرسیدنا هم نشون دهنده ی علاقه ی شما به یادگیری و هم عاملی برای رغبت ما به یادگیری بیشترو بهتر این نرم افزاره!

برگردیم به سوال:

اگر روی اندازه دابل کلیک کنید و برید تو حالت ادیت اندازه (uegj14cxlglb4qm7e9r1.jpg) دکمه ی down از کیبورد رو فشار بدید میرید به حالت ادیت از طریق فرمول!:w139:

حالت دوم اینه که وقتی کادر تغییر اندازه اومد،درست سمت راست مقدار اندازه فلشی هست...اگر اون فلش رو فشار بدید و حالت equation رو انتخاب کنید عین حالت قبل می رید به قسمت فرمول نویسی....

20j5ydx0bo37hv3l5mvv.jpg

لینک به دیدگاه

2-در پنجره modify و قسمت increment عددی که وارد می کنیم ,می گن تصاعد رو نشون میده -منظور از تصاعد چیه ؟

3- filter ها کجاها کاربرد دارن ؟

ممنون

1- سوییچ proportional در هنگام اصلاح کردن و دستکاری منحنی ها بکار می رود. در صورت فعال بودن این سوییچ، نسبت ابعادی منحنی حفظ می شود. فرض کنید یک منحنی خمیده spline دارید که می خواهید نقطه انتهای آن را به نقطه ای دیگر در اسکچ متصل joint کنید. در صورت غیرفعال بودن این سوییچ، هنگام تعریف قید هم نقطه بودن merge، نسبت ابعادی منحنی دستخوش تغییر شده و شکل منحنی عوض می شود. اما اگر سوییچ فعال باشد، منحنی فقط دچار جابجایی و یا چرخش می شود تا قید جدید برآورده شود.

2- مقدار افزاینده/کاهنده را در هنگام تغییردادن مقدار یک قید تعریف می کند. دو فلش کوچک کنار عدد قید که به سمت بالا و پایین هستند این مقدار را به مقدار فعلی قید اضافه یا کم می کنند. دکمه reset spin increment value که به شکل علامت سوال و به اضافه و منها است این مقدار را تعریف می کند.

3- filter بسیار دستور مفیدی است. به ویژه در هنگام کار کردن با مجموعه قطعات می توان بر اساس نام/شماره قطعه بسیار سریع قطعات مورد نظر را نمایش داده و دیگر قطعات را پنهان کرد. filter را می توان ذخیره هم کرد. برای اینکار روی آیکون Tags در پایین سمت راست صفحه کلید کنید و قطعاتی را که filter کرده اید از روی درخت طراحی انتخاب کنید. سپس نامی برای tags انتخاب کنید. هرگاه این نام را در بخش filter وارد کنید سالیدورک بطور خودکار فقط قطعات مرتبط با آن را نشان خواهد داد و بقیه مدل پنهان خواهد شد.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

فکر کنم مقیاس sketchای باشه که کشیدید ...

ما از این دستور برای جابجایی و دوران نقطه ی مرکزی و یا تغییر مقیاس sketchمون استفاده میکنیم.

بکار بردن تصاعد نمی تونه درست باشه....چون خود نرم افزار کلمه ی scale رو به کار برده که در این مورد میشه مقیاس sketch تعریفش کرد!

tlxxxwr6xefik9upgjwe.jpg

لینک به دیدگاه

سلام :ws3:

چجوری میشه لایه جدید درست کرد؟ :w58:

یعنی مثلا من یه خط رو میکشم میره تو sketch5 بعدش میخوام خط بعدی که میکشم تو همون لایه نره :ws52:

میشه؟؟ آخه بعضی وقتا یکیشو پاک میکنی بقیش پاک میشه یا بعضی وقتا ارور میده و قاط میزنه :ws52:

البت با fix هم میشه بعضیاشو ثابت نگه داشت نه؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام :ws3:

چجوری میشه لایه جدید درست کرد؟ :w58:

یعنی مثلا من یه خط رو میکشم میره تو sketch5 بعدش میخوام خط بعدی که میکشم تو همون لایه نره :ws52:

میشه؟؟ آخه بعضی وقتا یکیشو پاک میکنی بقیش پاک میشه یا بعضی وقتا ارور میده و قاط میزنه :ws52:

البت با fix هم میشه بعضیاشو ثابت نگه داشت نه؟ :ws38:

ما تو رسم sketch چند حالت داریم...یک حالت اینه که صفحه ای،مثلاً x-y و انتخاب می کنیمو وارد محیط sketch میشیم.sketchمونو میکشیمو از اون محیط با زدن دکمه ی exit sketch خارج میشیم.

1.می خوایم sketchمونو ادیت کنیم...برای اینکار کافیه یا روی sketch(بطور مثال همون sketch5) از شاخه ی درختی دابل کلیک کنیم، یا اینکه روی sketch یکبار کلیک کرده و گزینه ی edit sketch رو بزنیم.با اینکار وارد محیط sketch ترسیمیمون میشیمو میتونیم خط هارو پاک یا اضافه کنیم.

2.می خوایم یک sketch جدید ایجاد کنیم...برای این حرکت،مثل حالت قبل،صفحه مورد نظرو انتخاب کرده و وارد sketch شده و یک sketch جدید میکشیم.اینبار شماره ی sketch او نوار درختی میشه sketch6!

یک نکته هم هست این وسط...شما میتونی با تکرار همین 2 مرحله بینهایت sketch یا لایه تو یک صفحه بکشی...:a030:

امیدوارم جوابتو گرفته باشی...:ws38:

لینک به دیدگاه
ما تو رسم sketch چند حالت داریم...یک حالت اینه که صفحه ای،مثلاً x-y و انتخاب می کنیمو وارد محیط sketch میشیم.sketchمونو میکشیمو از اون محیط با زدن دکمه ی exit sketch خارج میشیم.

1.می خوایم sketchمونو ادیت کنیم...برای اینکار کافیه یا روی sketch(بطور مثال همون sketch5) از شاخه ی درختی دابل کلیک کنیم، یا اینکه روی sketch یکبار کلیک کرده و گزینه ی edit sketch رو بزنیم.با اینکار وارد محیط sketch ترسیمیمون میشیمو میتونیم خط هارو پاک یا اضافه کنیم.

2.می خوایم یک sketch جدید ایجاد کنیم...برای این حرکت،مثل حالت قبل،صفحه مورد نظرو انتخاب کرده و وارد sketch شده و یک sketch جدید میکشیم.اینبار شماره ی sketch او نوار درختی میشه sketch6!

یک نکته هم هست این وسط...شما میتونی با تکرار همین 2 مرحله بینهایت sketch یا لایه تو یک صفحه بکشی...:a030:

امیدوارم جوابتو گرفته باشی...:ws38:

فکر کنم کامل بود جوابت باز باید تمرین کنم ببینم به کجا میرسم... :ws52:

مرسی :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

سلام

شکل (1) :pzp54rvjosw7gjbl95iw.jpg

شکل (2) :

1a51rugxrvq2makyhfpe.png

شکل 1 یه زاویه کوچیک (نبشی) بین دو سطح داره که با دستور rip کشیده شده

وقتی تو شکل دو خودم یه خط کشیدم که با دستور rip اونو بکشم

هر کاری می کنم وقتی اوکی رو می زنم تغییری ایجاد نمیشه

:w74::w821:

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام

شکل 1 یه زاویه کوچیک (نبشی) بین دو سطح داره که با دستور rip کشیده شده

وقتی تو شکل دو خودم یه خط کشیدم که با دستور rip اونو بکشم

هر کاری می کنم وقتی اوکی رو می زنم تغییری ایجاد نمیشه

:w74::w821:

سلام...

عب نداره...احتمالاً 2 سره خطت به دو سطح نچسبیده....:a030:

لینک به دیدگاه

اینم نمیدونم چطوری میشه rip زد

تو آموزشی که تو سی دی هست اینو میگه rip میزنه ولی هر کار می کنم نمیشه -یعنی تنظیماتو انجام می دم ولی وقتی اوکی ذو میزنم تغییری ایجاد نمیشه

1qaiwxhh23h4ry4ktnw.jpg

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
چی کار کنم که بچسبه ؟ از کدوم زاویه باید کشید ؟:shame:

ببین....برو تو همون sketchای که کشیدی...اونجا نوک بالایی sketchتو انتخاب کنو دکمه ی ctrl رو بگیر....بعدش خط چسبیده (لبه ی صفحه ) به اون صفحه ای که می خوای اون نقطه بچسبه بهش رو انتخاب کن .

تو نوار درختی گزینه ی coincident رو انتخاب کن تا نقطت بیوفته رو اون صفحه ی کناری....درست مثل شکل زیر:

fra6o6521bn8f0gubh.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...