رفتن به مطلب

سوالات خود در رابطه با solidwork را اینجا مطرح کنید

S.F

ارسال های توصیه شده

یه سوال....

میشه یه لوزی کشید و گوشه هاشو fillet زد ؟:ws38:

بله، البته که می شود. فقط باید یک قید هم مرکزی بین fillet بالا و پایین تعریف کنید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

amin 202 مهمان
مرسی برای اینکه وقت گذاشتی... :icon_gol:

ولی مطمئنی که همونطوری میشه؟؟

از نمای بالا یه مربع کشیده که دورش فیلت شده ولی تو شکلی که کشیدی اصلا مربعی ندیدم :ws52:

و یکی اینکه شکل از 2 طرف به هم ارتباط داره یعنی کلا هیچطرفش بسته نیست ( با توجه به خط چینها)

:ws38:

راست میگی....یادم رفت دست آخر اون مربع رو اضافه کنم!:icon_pf (34):

ولی دکتر راست میگن...این قطعه ریختست...باید بصورت توپر کشیده بشه و بعد داخلش shell بشه.

اینجوری از دستورات کمتری برای مدلسازیش استفاده میشه!:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام :w139:

در دستور loft در pm ها و در قسمت centerline parameters وقتی اسکچی رو که به صورت اسپلاین است رو در این قسمت انتخاب می کنم

قابل قبول نیست -شکل اول قبل از زدن سنترلاین و شکل دوم حالتیه که غیر قابل قبوله انگار

چرا تغییری ایجاد نمی کنه ؟؟:w139:

میشه با شکل نشون بدید کاربرد سنترلاین پارامترز چیه ؟:w139:

i8r58a4ynd5rcn2cpg9.jpg

onpn19uq1ia399j0mo5a.jpg

:mornincoffee:

Center line برای کنترل زاویه مقاطع بکار می رود و زمانی کاربرد دارد که مقاطع دچار پیچیدگی شوند و همینطور مسیر حرکت LOFT را هم تنظیم می کند.

اگر center line را تعریف نکنید خود برنامه بر اساس زاویه مقاطع ورودی و تنظیمات دیگر آن را حساب می کند. در برنامه های دیگر به آن spline می گویند.

در مثال شما، نیازی به center line وجود ندارد چون تمامی مقاطع با هم موازی هستند و مسیر هم عمود بر آنهاست.

فایل ضمیمه را برای اثر center line ببینید. یکی با center line مدل شده و دیگری با guide curve تا مسیر یکسانی را داشته باشند. اگر به مقاطعی که برنامه برای پر کردن فضا و ایجاد جسم دقت کنید می بینید که مقاطع همیشه بر center line عمود هستند.

LOFT-CENTER LINE.jpg

این مطلب را هم برای آشنایی با رفتار center line ببینید که البته در مورد spline در کتیاست ولی مشابه center line در سالیدورک است.

http://www.noandishaan.com/forums/showpost.php?p=312989&postcount=64

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
سلام :w139:

در دستور loft در pm ها و در قسمت centerline parameters وقتی اسکچی رو که به صورت اسپلاین است رو در این قسمت انتخاب می کنم

قابل قبول نیست -شکل اول قبل از زدن سنترلاین و شکل دوم حالتیه که غیر قابل قبوله انگار

چرا تغییری ایجاد نمی کنه ؟؟:w139:

میشه با شکل نشون بدید کاربرد سنترلاین پارامترز چیه ؟:w139:

i8r58a4ynd5rcn2cpg9.jpg

onpn19uq1ia399j0mo5a.jpg

:mornincoffee:

دستور centerline para تنها زمانی فعاله که خطی که کشیدی برای هدایت sketchات، بین شکل نهاییت قرار بگیره!

یعنی چی؟

یعنی اینکه اون Curveای که کشیدی ابتداش تو صفحه ی اولین sketch و انتهاش تو صفحه ی sketch نهایی ختم بشه!

نقاط وسط زیاد مهم نیست....یعنی میتونی از یه spilineای استفاده کنی که 10 نقطه ی کنترلی داشته باشه ولی برای ما تنها 2 نقطه ی ابتدا و انتهاش مهمه...

پس یادت باشه...نقطه ی انتها رو انتخاب میکنی...دکمه ی ctrl رو نیگر میداری،و صفحه ای که آخرین sketch رو توش کشیدی رو هم انتخاب میکنی(دقت کن که گفتم صفحه ای که آخرین sketch رو توش کشیدی....نه آخرین sketch) بعد از منوی properties گزینه ی on plane رو انتخاب میکنی...:a030:

اما کار این دستور:

این دستور حجم قطعتو در راستای اون curveای که انتخاب کردی ست میکنه....یعنی چی؟

یعنی اینکه خودش بصورت اوتوماتیک sketchهایی در راستای شکلت میکشه (اصولاً 5 تا) و تو این کارش نوعی هماهنگی بین اون curveای که کشیدی و skech هات ایجاد میکنه...

فکر کنم توضیحام کامل بود...بازم اگر سوالی داشتی بپرس دفعه بعد از رو شکل توضیح میدم...

:ws38:

لینک به دیدگاه

CENTER LINE.jpg

این تصویر خاصیت center line را نشان می دهد. در حالتی که توسط کاربر تعریف نشود توسط برنامه محاسبه می شود. برای این منظور برنامه مقاطع تعریف شده توسط کاربر را در نظر می گیرد و منحنی را نولید می کند که بر این مقاطع عمود باشد. سپس مقاطع میانی لازم برای تولید جسم توپر را طوری تولید می کند که بر این منحنی عمود باشند.

لینک به دیدگاه

با سلام

این سوالم بیشتر مربوط به نقشه خونی میشه تا سالید ولی خب چون مقدمه سالید همین صحیح خوندن نقشه هست سوالم رو اینجا میپرسم

تو این شکل که ظاهرا یاتاقان هست خطوط سوراخهای نمای بالا و پایین در یک راستا نیستن

بنظرتون اشکال چاپی هست یا اینکه من شکل رو درست تجسم نکردم؟؟

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
با سلام

این سوالم بیشتر مربوط به نقشه خونی میشه تا سالید ولی خب چون مقدمه سالید همین صحیح خوندن نقشه هست سوالم رو اینجا میپرسم

تو این شکل که ظاهرا یاتاقان هست خطوط سوراخهای نمای بالا و پایین در یک راستا نیستن

بنظرتون اشکال چاپی هست یا اینکه من شکل رو درست تجسم نکردم؟؟

http://www.upload-noandishaan.ir/images/wi6cf6hu8fp5yi0zqv3.jpg

کمی انحراف دارن خطوط مرکزی...ولی قابل قبوله...چون احتمال داره موقع گرد آوری عکسا قدری تکون خورده باشن!

الان مشکلت کجاست؟:ws38:

میدونی که جاهایی که فیلت خوردن تو نما گیری نشون داده نمیشن!

لینک به دیدگاه
کمی انحراف دارن خطوط مرکزی...ولی قابل قبوله...چون احتمال داره موقع گرد آوری عکسا قدری تکون خورده باشن!

الان مشکلت کجاست؟:ws38:

میدونی که جاهایی که فیلت خوردن تو نما گیری نشون داده نمیشن!

آهان پس اشکال از شکل هست.

اره میدونم فیلتها نمایش داده نمیشن

خب از نمای بالا اون برامدگی وسط برام جالب بود که متوجه شدم واسه همون دایره وسط هست که مثل رینگ هست

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
خیر!

به محض اتصال به اینترنت به تقلبی بودن نسخه پی میبره و نسخه شما باطل میشه و مجدد باید نصب کنید...:ws3:

مگر اینکه نسخه اصل داشته باشی!

در ضمن آپدیتش به صرف نیست!مثل اینه که شما نسخه 2010 رو دانلود کرده باشید

گمبیت من این مدلیه،هر سری که اینترنتم قطع یا وصل میشه،ناگهان پنجره اش ناپدید میشه،یعنی تقلبیه؟

لینک به دیدگاه
کسی جزوه ای درباره ی geartrax نداره . کمکی کنه

:banel_smiley_4:

این امین و کجاست .؟!

بعد از نصب نرم افزار یک فایل پی دی اف داخل مسیر نصب هست (معمولا )

اما اگه نیست این یک فایل 70 صفحه برای آشنایی با این نرم افزاره.

امیدوارم مفید باشه .

سلام

تو قسمت اسمبل اینها رو چجوری و از کدوم منو ایجاد میکنن

pivot

spring

plunger

stop screw

washer

منظورت چیه ؟

قطعات استاندارد می خوای ؟

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

این امین و کجاست .؟!

بعد از نصب نرم افزار یک فایل پی دی اف داخل مسیر نصب هست (معمولا )

اما اگه نیست این یک فایل 70 صفحه برای آشنایی با این نرم افزاره.

امیدوارم مفید باشه .

منظورت چیه ؟

قطعات استاندارد می خوای ؟

میخوام 3 تا شکل ذو با هم اسمبل کنم که تو نقشه گفته باید فلان قسمت شکل با واشر یا پیچ و... بسته بشه

لینک به دیدگاه

حامد جان .

متاسفانه من زمان کافی ندارم، ببخش دیر به دیر می شه .

میخوام 3 تا شکل ذو با هم اسمبل کنم که تو نقشه گفته باید فلان قسمت شکل با واشر یا پیچ و... بسته بشه

بهتره سوالت رو بهتر مطرح کنی یا شکل بذاری .

مهندسين محترم ميشه توضيح بديد منوي move entites كارش جيه؟لطفا توضيح كامل بديد

فکر میکنم .

کاربر امین در قسمت اموزش سالید این مورد را توضیح داده باشد .

این دستور برای جابجایی عناصر ترسیمی به کار می رود .

لینک به دیدگاه
حامد جان .

متاسفانه من زمان کافی ندارم، ببخش دیر به دیر می شه .

بهتره سوالت رو بهتر مطرح کنی یا شکل بذاری .

فکر میکنم .

کاربر امین در قسمت اموزش سالید این مورد را توضیح داده باشد .

این دستور برای جابجایی عناصر ترسیمی به کار می رود .

سلام

نه بابا خواهش میشه

خودم متوجه شدم از کدوم قسمت باید انجامش بدم

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...