رفتن به مطلب

.......

Lean

ارسال های توصیه شده

مفهوم و منظور از این نوشته چی هست؟!

این ضرب المثل اینجا نمود داره که :درسته که گوش عزیزه ولی گوشواره عزیزتره.....من نمیخوام موضع بگیرم ولی افرادی رو که فقط به نحوی دارن ایراد بنی اسرائیلی میگیرن رو هم درک نمیکنم ، این دست میخواد هرجا باشه ، این نماد نیست که حقیقت واقعه عاشورا رو تابحال زنده نگه داشته ،این موجودیت و روح عملی بوده که انجام گرفته و هر قدر زمان بگذره شاید این دست زنگ بزنه ،پوسیده بشه یا حتی گم بشه ولی حقیقت و واقعیت ماجرا عوض نمیشه.....متاسفم برای کسانی که فکر میکنند با بیان این موضوعات و دادن یکسری آمار و ارقام و منبع میتونن حقیقت ماجرا رو کمرنگ کنن،افرادی که به نظرم منطق رو سپر میکنن درحالیکه ادعاشون هم رنگ و بویی از منطق نداره.....

تا مفهوم و حقیقت چیزی درک نشه ، یک نماد و یک شی میتونه موجودیتش زیر سوال بره ،میتونه باعث بشه که شک و دودلی در میان برخی افراد بوجود بیاد ولی نه برای باورهاشون.....باورها و چیزی که در قلب ها هست نمیپوسه ،گم نمیشه و کسی هم نمیتونه مالک اون بشه ....:a030:

لینک به دیدگاه

این ضرب المثل اینجا نمود داره که :درسته که گوش عزیزه ولی گوشواره عزیزتره.....من نمیخوام موضع بگیرم ولی افرادی رو که فقط به نحوی دارن ایراد بنی اسرائیلی میگیرن رو هم درک نمیکنم ، این دست میخواد هرجا باشه ، این نماد نیست که حقیقت واقعه عاشورا رو تابحال زنده نگه داشته ،این موجودیت و روح عملی بوده که انجام گرفته و هر قدر زمان بگذره شاید این دست زنگ بزنه ،پوسیده بشه یا حتی گم بشه ولی حقیقت و واقعیت ماجرا عوض نمیشه.....متاسفم برای کسانی که فکر میکنند با بیان این موضوعات و دادن یکسری آمار و ارقام و منبع میتونن حقیقت ماجرا رو کمرنگ کنن،افرادی که به نظرم منطق رو سپر میکنن درحالیکه ادعاشون هم رنگ و بویی از منطق نداره.....

تا مفهوم و حقیقت چیزی درک نشه ، یک نماد و یک شی میتونه موجودیتش زیر سوال بره ،میتونه باعث بشه که شک و دودلی در میان برخی افراد بوجود بیاد ولی نه برای باورهاشون.....باورها و چیزی که در قلب ها هست نمیپوسه ،گم نمیشه و کسی هم نمیتونه مالک اون بشه ....:a030:

خب ایشون هم به نظر من حرف بدی نزدن؟!؟!

کسی قصد کمرنگ سازی و بی اهمیت جلوه دادن هیچ مسئله ای رو نداره

در این نوشته فقط منشاء ایجاد این علامت اومده

و این هم به نظر من جالبه

مسلما نه تنها حادثه بلکه تفکر عاشورایی هم قابل فراموش کردن نیست و نخواهد بود

لینک به دیدگاه

این مطلب بررسی تاریخی یک نماده نه چیزایی که گفتی جواب بهتر رو تایپیک زیر بهت میده

[h=3]چرا زن ها ........؟[/h]

لینک به دیدگاه

از عنوان تاپیک (دستی که دست به دست می چرخد ) و لوگوی پایین عکس (ستاد مبارزه با چرندیات) نمیشه این نتیجه رو گرفت که این صرفا یک بررسی تاریخی هست ....

اما در مورد تاپیک چرا زن ها ....؟ اول از همه به نظرم این نحوه نوشتار و این طرز بیان اصلا درست نیست ...نوعی نوشته شده که زنها رو متهم فرض کنه و برتری مردان رو به هر نحوی که شده به اثبات برسونه.....در مورد این موضوع و موضوعات مشابه ترجیح میدم مشارکتی در بحث نداشته باشم ،حتما میپرسین چرا؟ برای اینکه فرد یا گروه مقابل یک پیشفرضی در ذهنشون درباره قطعیت حکم و ادعای خودشون قرار دادن و همه تلاششون رو برای اثبات موضوع به بقیه ( گروه مقابل ) میکنند ،چیزی که از عنوان تاپیک هم کاملا مشخصه، اینکه چرا زن ها.....

لینک به دیدگاه
از عنوان تاپیک (دستی که دست به دست می چرخد ) و لوگوی پایین عکس (ستاد مبارزه با چرندیات) نمیشه این نتیجه رو گرفت که این صرفا یک بررسی تاریخی هست ....

اما در مورد تاپیک چرا زن ها ....؟ اول از همه به نظرم این نحوه نوشتار و این طرز بیان اصلا درست نیست ...نوعی نوشته شده که زنها رو متهم فرض کنه و برتری مردان رو به هر نحوی که شده به اثبات برسونه.....در مورد این موضوع و موضوعات مشابه ترجیح میدم مشارکتی در بحث نداشته باشم ،حتما میپرسین چرا؟ برای اینکه فرد یا گروه مقابل یک پیشفرضی در ذهنشون درباره قطعیت حکم و ادعای خودشون قرار دادن و همه تلاششون رو برای اثبات موضوع به بقیه ( گروه مقابل ) میکنند ،چیزی که از عنوان تاپیک هم کاملا مشخصه، اینکه چرا زن ها.....

درسته

حق با شماست

منم به این موضوع توجه نکردم

ولی اصل مسائل تاریخیش رو برام جالب بود

لینک به دیدگاه

اون اسم سایته و هر مطلبی هم منتشر بشه با همین عنوان و با همین لوگو منتشر میشه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اون اسم سایته و هر مطلبی هم منتشر بشه با همین عنوان و با همین لوگو منتشر میشه:banel_smiley_4:

لوگو یا واتر مارک به همین معناست و روی مطالب سایت ها گذاشته میشه تا مشخص بشه این مطلب مربوط به اون سایت هست ...:w16:

نوشته شما پست قبلی من رو تایید میکنه ،سایتی که مطالبش فقط چرندیاته و ادامه ماجرا.....

لینک به دیدگاه

چه ربطی به عنوان تاپیک داشت؟

مثلاً شیرم شونصدتا جا نماد چیزای مختلف هستش. از یهود و بودا و مسیح و اسلام گرفته تا چین و هند و انگلیس و ایران و .... پس بگیم

شیری که سر به سر میچرخد :w58:

هر کشور و قوم و مذهب و .... واسه خودشون نمادایی دارن دیگه که میتونه هیچ ارتباطی هم به هم نداشته باشن. چه ربطی داره به دست به دست چرخیدن و سر به سر چرخیدن و ... :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

واقعن برام جای تامل داره که چرا شما تو بازه های زمانی خاص مذهبی یه مطالبی میزارید که هرچی فک میکنم جای توجیه نداره ...هنوز تاپیک جشنواره سیبیل که تو ایام فاطمیه گذاشتین وبحث رو جوری مدیریت کردین که به این جمله برسین "تا کی میخواهیم مرده پرست باشیم"رو یادم نرفته ...وتو این تایم عزای حسینی که حتی بیشتر مذهبا غیر مسلمانان هم با اهل تشیع همدردی میکنن شما مطلبی رو قرار میدی که جز کم لطفی به اعتقادات دوستانتون چیز دیگه ای رو نشون نمیده ...

ااحق والا نصاف اگه یه سایتی با همین لوگو بسیار پرمحتوی درمورد علم نجوم ...شیمی ...فیزیک و...مطلبی میزاشت خدایی به اندازه یه سر سوزن میتونستید به مطلبش استناد کنید وایمان داشته باشید ...واقعن یک شخصیت ونماد مذهبی که اسطوره وفاداری ورشادته میشه با یه همچین سایتی مورد نقد وبررسی قرار بگیره ؟

من هنوز در عجبم که چرا وقتی ما برای نوشیدن یک پیاله آب برحسین سلام میدهیم میشویم خرافه پرست وروشنفکران وبه اصطلاح از مابهتران غربی وقتی پیاله ای از انواع نوشیدنی رو به هم میزنن وجمله رو ادا میکنند به رسم سلامتی اونا میشن ملت حقیقت گراااا...

مااز عاشورا میگوییم میگویند متهجر وخرافه پرستی اونها از هولوکاست میگویند میشوند مدافعان وحامیان حقوق بشروبه اصطلاح دنبال احقاق حق خود

حرف بسیار است واحترام دوستان برای ما واجب ....

لینک به دیدگاه

مثلاً شیرم شونصدتا جا نماد چیزای مختلف هستش. از یهود و بودا و مسیح و اسلام گرفته تا چین و هند و انگلیس و ایران و .... پس بگیم

هر کشور و قوم و مذهب و .... واسه خودشون نمادایی دارن دیگه که میتونه هیچ ارتباطی هم به هم نداشته باشن. چه ربطی داره به دست به دست چرخیدن و سر به سر چرخیدن و ... :banel_smiley_4:

واقعن برام جای تامل داره که چرا شما تو بازه های زمانی خاص مذهبی یه مطالبی میزارید که هرچی فک میکنم جای توجیه نداره ...هنوز تاپیک جشنواره سیبیل که تو ایام فاطمیه گذاشتین وبحث رو جوری مدیریت کردین که به این جمله برسین "تا کی میخواهیم مرده پرست باشیم"رو یادم نرفته ...وتو این تایم عزای حسینی که حتی بیشتر مذهبا غیر مسلمانان هم با اهل تشیع همدردی میکنن شما مطلبی رو قرار میدی که جز کم لطفی به اعتقادات دوستانتون چیز دیگه ای رو نشون نمیده ...

ااحق والا نصاف اگه یه سایتی با همین لوگو بسیار پرمحتوی درمورد علم نجوم ...شیمی ...فیزیک و...مطلبی میزاشت خدایی به اندازه یه سر سوزن میتونستید به مطلبش استناد کنید وایمان داشته باشید ...واقعن یک شخصیت ونماد مذهبی که اسطوره وفاداری ورشادته میشه با یه همچین سایتی مورد نقد وبررسی قرار بگیره ؟

من هنوز در عجبم که چرا وقتی ما برای نوشیدن یک پیاله آب برحسین سلام میدهیم میشویم خرافه پرست وروشنفکران وبه اصطلاح از مابهتران غربی وقتی پیاله ای از انواع نوشیدنی رو به هم میزنن وجمله رو ادا میکنند به رسم سلامتی اونا میشن ملت حقیقت گراااا...

مااز عاشورا میگوییم میگویند متهجر وخرافه پرستی اونها از هولوکاست میگویند میشوند مدافعان وحامیان حقوق بشروبه اصطلاح دنبال احقاق حق خود

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

:icon_gol::icon_gol:

این مطلب بررسی تاریخی یک نماده نه چیزایی که گفتی جواب بهتر رو تایپیک زیر بهت میده

چرا زن ها ........؟

با همه ی احترامی که برات قائلم.این موضوع هیچ ربطی به تاپیکی که زدی نداره.و نمیدونم چرا اینقدر اصرار داری این دو تا موضوع رو به هم ربط بدی و خانوما رو متهم به خرافه پرستی کنی:banel_smiley_4:

اینکه تو هر کشوری میخواد نماد هر چی باشه ، چه فرقی نمیکنه. در واقع تو اصل موضوع تفاوتی ایجاد نمیکنه.:w02:

با حرفای محمد هم موافقم.

لینک به دیدگاه

اولا که بررسی هر موردی بازه زمانی خاص خودش رو میطلبه در عید نوروز از مراسم عید حرف می زنن در محرم از مراسم محرم پس از این نوع مغالطات نمیشه استفاده کرد که یه تایپیک من فقط در مورد بررسی انواع مغالطه بوده

[h=3]چگونه خر نشویم....:banel_smiley_4:[/h]

ثانیا این مورد سبیل رو بنده خاطرم نیست لینک بده ببینم کی گذاشتم؟:ws38:

ثالثا نماد دست برای من و شما نماد رشادت و غیره ذالک هست ولی در فرهنگ ها و ادیان مختلف معنی و مفهوم دیگه ای داره که بحث این مطلب هم همینه:banel_smiley_4:

رابعا سایت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و پیج مربوط به این سایت در فیس با نام مبازره با چرندیات اینترنتی رسالتش بررسی حقایق با مستندات بوده ، پیشنهاد میکنم سری بهش بزنی تا ببینی در چند مورد شایعات ضد ایرانی و ضد اسلامی رو مورد بررسی قرار داده و با دلایل محکم رد کرده.

خامسا برای انتشار هر مطلبی در فضای مجازی یا حقیقی از لوگو و آرم خاص اون شخصیت حقیقی یا حقوقی استفاده می شه مثل امضایی که در پای چک می کنی پس درج لوگوی یک پیج دلیلی بر تمسخر نیست

سادسا اگر قرار به سخنرانی و تحریک احساسات باشه ید طولایی دارم پس اگر میخوای حرفی و مطلبی رو به نقد بکشی متقن حرف بزن با سخنرانی ممکنه یکی حوصله کنه تک تک مغالطات و لاطائلات مطرح شده ردیف کنه که نتیجه خوشایندی نداره.

سابعا یک مغالطه دیگه اینجا حرف در مورد بررسی تاریخی یک نماده نه سکولاریسم و روشنفکری و سلام گفتن و غیره ذالک

ثامنا هلوکاست عاشورا جنگ جهانی اول دوم بمباران اتمی ژاپن و.... یک سری وقایع تاریخیه و قابل مطالعس ، مطالعه در مورد این موارد به عنوان مثال واقعه کربلا به معنای نفی و یا تایید نیست بلکه ارائه شواهد و مستندات برای قضاوت عموم هست.

تاسعا از مهندس جماعت این نوع نگاه به یک مطلب پژوهشی برای من بسیار جالبه و این نشون میده در جامعه مهندسی ایران جایگاه منطق و پژوهش کجاست :a030:

لینک به دیدگاه

با همه ی احترامی که برات قائلم.این موضوع هیچ ربطی به تاپیکی که زدی نداره.و نمیدونم چرا اینقدر اصرار داری این دو تا موضوع رو به هم ربط بدی و خانوما رو متهم به خرافه پرستی کنی:banel_smiley_4:

اینکه تو هر کشوری میخواد نماد هر چی باشه ، چه فرقی نمیکنه. در واقع تو اصل موضوع تفاوتی ایجاد نمیکنه.:w02:

.

حق با توه کم کم دارم این نتیجه میرسم تعصب کور در جهان سوم چندان ربطی به جنسیت نداره:a030:

لینک به دیدگاه

نه میگیم شیری که دست به دست می چرخد :w16:

لینک به دیدگاه

والا این همه اعتراض واسه یه مطلب اصلا جالب نیست! مهدی یه مطلبی گذاشته و رفرنسم زیاد داره و مطلبشم توهین نبوده!

چه خوب بود همه به نظرات همدیگر احترام بذاریم و بیهوده با مسائل دینی مغلطه نکنیم...

لینک به دیدگاه
والا این همه اعتراض واسه یه مطلب اصلا جالب نیست! مهدی یه مطلبی گذاشته و رفرنسم زیاد داره و مطلبشم توهین نبوده!

چه خوب بود همه به نظرات همدیگر احترام بذاریم و بیهوده با مسائل دینی مغلطه نکنیم...

قاسم جان بعضی ها درس میخونن مدرک میگیرن کتاب میخونن روزنامه میخونن از تکنولوژی استفاده می کنن و..... که فقط مدرکی داشته باشن و کتابی خونده باشن اما براشون هیچ اهمیتی نداره این تحصیلات در نگرش و روشن بینی اونها چه تاثیری میذاره خودمو میگم اگر من همه اطلاعات مذهبی و اعتقادیم بر اساس تلقین های ذهنی دوران کودکیم و شنیده های موهوم از یه عده ملا باشه بین من با اونی که در دور افتاده ترین منطقه جغرافیایی همه منبع و مرجعش یک نیمچه ملای مکتب رفتس هیچ تفاوتی نیست هیچکس نرفته هنوز از لحاظ جغرافیایی کربلا رو مورد مطالعه قرار بده هیچ مطالعه زمین شناسی اقلیمی و آب و هوایی روی این منطقه صورت نگرفته. دوستی میگفت کاتبین تاریخ چه ضبط صوت های قدرمتندی داشتند که در بین اون هیاهوی لشکریان شیهه اسب ها و بر خورد شمشیر ها کلمه به کلمه آنچه گفته شده ثبت و ضبط کرده ، بین منی که همه اطلاعاتم براساس این جور چیز هاست نه یک مطالعه علمی و دقیق با اون پیرمرد 90 ساله بی سواد هیچ فرقی نیست. به قول آقای رفسنجانی حرف برای گفتن زیاده ولی نه در جهان سوم با لایه های عمیق جهل

لینک به دیدگاه
قاسم جان بعضی ها درس میخونن مدرک میگیرن کتاب میخونن روزنامه میخونن از تکنولوژی استفاده می کنن و..... که فقط مدرکی داشته باشن و کتابی خونده باشن اما براشون هیچ اهمیتی نداره این تحصیلات در نگرش و روشن بینی اونها چه تاثیری میذاره خودمو میگم اگر من همه اطلاعات مذهبی و اعتقادیم بر اساس تلقین های ذهنی دوران کودکیم و شنیده های موهوم از یه عده ملا باشه بین من با اونی که در دور افتاده ترین منطقه جغرافیایی همه منبع و مرجعش یک نیمچه ملای مکتب رفتس هیچ تفاوتی نیست هیچکس نرفته هنوز از لحاظ جغرافیایی کربلا رو مورد مطالعه قرار بده هیچ مطالعه زمین شناسی اقلیمی و آب و هوایی روی این منطقه صورت نگرفته. دوستی میگفت کاتبین تاریخ چه ضبط صوت های قدرمتندی داشتند که در بین اون هیاهوی لشکریان شیهه اسب ها و بر خورد شمشیر ها کلمه به کلمه آنچه گفته شده ثبت و ضبط کرده ، بین منی که همه اطلاعاتم براساس این جور چیز هاست نه یک مطالعه علمی و دقیق با اون پیرمرد 90 ساله بی سواد هیچ فرقی نیست. به قول آقای رفسنجانی حرف برای گفتن زیاده ولی نه در جهان سوم با لایه های عمیق جهل

یه سوال بپرسم آقا مهدی؟

کسی که به قول شما مهندسه یا دکتره فرقی نداره خلاصه تحصیل کرده هست به خیلی چیزا اعتقاد داشته باشه مثلا به اینکه حضرت عباس مظهر رشادته و....اما اعتقاداتشم اوصولی باشه میخوام بدونم آیا این آدم امله؟جاهله؟

حرف شما منطقی و قبول که میگید ضبط صوت اونجا نبوده حرفارو ضبط نکنه.اینم قبوله که خیلیا از خودشون میان داستان سرایی میکنن در مورد جزئیات عاشورا و ... میگن.اما کلیت مبحث عاشورا یا اتفاقای دیگه فک نمیکنم بشه گفت همش دروغه.حالا کسی که به قول شما تو دور افتاده ترین جای کشور قرار داره حتی سوادم نداره به این حرفا گوش میده و به قول شما به چیزایی که واقعیت ندارن و یا خیلی املانه هستن اعتقاد داره قابل تمسخر هستش؟اون نمیبینه و نمیدونه و فک میکنه اینه تمام حقیقت.

و دیگه اینکه فک نمیکنم الان اون دوران باشه که با تلقینای دوران کودکی و شنیدن موضوع از یه ملا راه زندگیمنونو پیدا کنیم الان دیگه همه از همه چی خبر دارن میتونن تحقیق کنن خرافه رو از حقیقت تشخیص بدن چرا فکر میکنید همه ی اعتقادات ما خرافه هستش؟

من نوعی نه به خرافات اعتقاد دارم نه به .... اما یه سری اوصولو قبول دارم یجوری میشه گفت اعتقادمه اما به هیچ عنوان املانه نیست.من به تاپیک شما خرده نمیگرم اما این پستتون همه ی اعتقاداتمونو زیر سوال میبره.

جهان سوم جایی هست که همه میخوان نظر خودشونو غالب کنن جهان سوم جاییه که به جای اینکه کسی رو که خرافه پرسته از نظر منطقی و متناسب با عقل اون فرد قانعش کنیم شروع به تمسخر اعتقاداتش کنیم جهان سومی جاییه که همدیگرو به خاطر جهان سومی بودن متهم میکنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...