رفتن به مطلب

.......

Lean

ارسال های توصیه شده

حق با توه کم کم دارم این نتیجه میرسم تعصب کور در جهان سوم چندان ربطی به جنسیت نداره:a030:

تعصب کورw58.gif

کجای حرف من از روی تعصب بود؟؟:banel_smiley_4:

حرفم اینه که نماد هرچی میخواد باشه.چه فرقی میکنه.

تو هند گاو میپرستن ،تو ایران گوشتش میخورن.

هر جایی و هر کسی یه اعتقادی دارهhanghead.gif

لینک به دیدگاه
یه سوال بپرسم آقا مهدی؟

کسی که به قول شما مهندسه یا دکتره فرقی نداره خلاصه تحصیل کرده هست به خیلی چیزا اعتقاد داشته باشه مثلا به اینکه حضرت عباس مظهر رشادته و....اما اعتقاداتشم اوصولی باشه میخوام بدونم آیا این آدم امله؟جاهله؟

حرف شما منطقی و قبول که میگید ضبط صوت اونجا نبوده حرفارو ضبط نکنه.اینم قبوله که خیلیا از خودشون میان داستان سرایی میکنن در مورد جزئیات عاشورا و ... میگن.اما کلیت مبحث عاشورا یا اتفاقای دیگه فک نمیکنم بشه گفت همش دروغه.حالا کسی که به قول شما تو دور افتاده ترین جای کشور قرار داره حتی سوادم نداره به این حرفا گوش میده و به قول شما به چیزایی که واقعیت ندارن و یا خیلی املانه هستن اعتقاد داره قابل تمسخر هستش؟اون نمیبینه و نمیدونه و فک میکنه اینه تمام حقیقت.

و دیگه اینکه فک نمیکنم الان اون دوران باشه که با تلقینای دوران کودکی و شنیدن موضوع از یه ملا راه زندگیمنونو پیدا کنیم الان دیگه همه از همه چی خبر دارن میتونن تحقیق کنن خرافه رو از حقیقت تشخیص بدن چرا فکر میکنید همه ی اعتقادات ما خرافه هستش؟

من نوعی نه به خرافات اعتقاد دارم نه به .... اما یه سری اوصولو قبول دارم یجوری میشه گفت اعتقادمه اما به هیچ عنوان املانه نیست.من به تاپیک شما خرده نمیگرم اما این پستتون همه ی اعتقاداتمونو زیر سوال میبره.

جهان سوم جایی هست که همه میخوان نظر خودشونو غالب کنن جهان سوم جاییه که به جای اینکه کسی رو که خرافه پرسته از نظر منطقی و متناسب با عقل اون فرد قانعش کنیم شروع به تمسخر اعتقاداتش کنیم جهان سومی جاییه که همدیگرو به خاطر جهان سومی بودن متهم میکنیم.

کسی در رشادت حضرت عباس ایجاد شبهه نکرده ، اما بعضی یه ترس از تحقیق و سوال کردن دارن وقتی یکی اومده در مورد یه نماد تحقیق کرده و ریشه های اون رو در آورده هزار جور انگ می زنن ، این ترس از حقیقت هست که ایراد داره نه اعتقاد به به کلیات

لینک به دیدگاه
کسی در رشادت حضرت عباس ایجاد شبهه نکرده ، اما بعضی یه ترس از تحقیق و سوال کردن دارن وقتی یکی اومده در مورد یه نماد تحقیق کرده و ریشه های اون رو در آورده هزار جور انگ می زنن ، این ترس از حقیقت هست که ایراد داره نه اعتقاد به به کلیات

فکر نمیکنم هیچ یک از دوستان قصدشون انگ زدن به شما بوده باشه:w16:اسم تاپیک شاید بشه گفت با متن و قصد شما متناسب نباشه :w16:برا همین این بحثا پیش اومده

لینک به دیدگاه
تعصب کورw58.gif

تعصب کورw58.gif

تعصب یا ترس نمیدونم هر اسمی میتونی روش بذار اما چون نمادی هست مربوط به عاشورا یک نوع ترس هم هست در مورد تحقیق در این رابطه خیلی از نمادها هستند که مورد کنکاش و واکاوی قرار میگیرن و این هم مستثنا نیست ، پس فرق بین یک تحصیل کرده با یک ادم بیسواد از کجا ناشی میشه.

پ ن :هرکسی هر بحثی در این مورد داره در همین تایپیک مطرح کنه تا نقدا جوابشو بگیره .

لینک به دیدگاه
تعصب یا ترس نمیدونم هر اسمی میتونی روش بذار اما چون نمادی هست مربوط به عاشورا یک نوع ترس هم هست در مورد تحقیق در این رابطه خیلی از نمادها هستند که مورد کنکاش و واکاوی قرار میگیرن و این هم مستثنا نیست ، پس فرق بین یک تحصیل کرده با یک ادم بیسواد از کجا ناشی میشه.

پ ن :هرکسی هر بحثی در این مورد داره در همین تایپیک مطرح کنه تا نقدا جوابشو بگیره .

چقدر بدبینی تو بابا :ws3:

کسی نسبت به اطلاعاتی که تو متن نوشتی خرده نگرفته که. من که کلاً این بحثا رو دنبال نمیکنم ولی دعوت که کردی اولشو یه کمی خوندم، اطلاعاتش واسم جالب بود و خوندم.

ولی اطلاعات داخل تاپیک هم ربطی به عنوان تاپیک نداشت. یه جورایی اون عنوان تاپیک بی ربط بود و به نوعی بیان کننده این بود که اینا از هم دیگه ریشه گرفتن. :ws52: ولی خب هیچ ارتباطی این وسط بیان نشده بود و یه سری مسائل کاملاً جدا از هم بود :ws52: ریشه یابی یه مسئله وقتی میگن ریشه یابی که پیوند بین مسائل مشخص باشه. ولی حالا اینکه بگیم فلان نماد تو اینجا این معنی رو میده تو اونجا این معنی رو میده و .... توجیهی نیست که اینا بهم دیگه ربط دارن :ws52:

یه جورایی این مدل ربط دادن ظاهری عین اون ربط دادنای ظاهری و بی محتوای فراماسونریه که خیلی وقتا هرچیز بی ربطیو هم ربط میدن بهش :ws3:

چه ربط تو ربطی شد :ws28:

لینک به دیدگاه
چقدر بدبینی تو بابا :ws3:

کسی نسبت به اطلاعاتی که تو متن نوشتی خرده نگرفته که. من که کلاً این بحثا رو دنبال نمیکنم ولی دعوت که کردی اولشو یه کمی خوندم، اطلاعاتش واسم جالب بود و خوندم.

ولی اطلاعات داخل تاپیک هم ربطی به عنوان تاپیک نداشت. یه جورایی اون عنوان تاپیک بی ربط بود و به نوعی بیان کننده این بود که اینا از هم دیگه ریشه گرفتن. :ws52: ولی خب هیچ ارتباطی این وسط بیان نشده بود و یه سری مسائل کاملاً جدا از هم بود :ws52: ریشه یابی یه مسئله وقتی میگن ریشه یابی که پیوند بین مسائل مشخص باشه. ولی حالا اینکه بگیم فلان نماد تو اینجا این معنی رو میده تو اونجا این معنی رو میده و .... توجیهی نیست که اینا بهم دیگه ربط دارن :ws52:

یه جورایی این مدل ربط دادن ظاهری عین اون ربط دادنای ظاهری و بی محتوای فراماسونریه که خیلی وقتا هرچیز بی ربطیو هم ربط میدن بهش :ws3:

چه ربط تو ربطی شد :ws28:

این موضوع تمومه ، من هم عین عنوان و عین متن رو بدون دخل و تصرف گذاشتم ، ولی این نتیجه رو گرفتم وضعیتی که توش هستیم و شب و روز هم غر میزنیم که چرا اینطوریه دقیقا معلول رفتار خودمونه همین شرایط رو میخوایم ، وقتی از یک نماد برای خودمون بت میسازیم و تقدس بهش میدیم چرا از یک آدم زنده بت نسازیم و مقدسش نکنیم و انواع القاب و عناوین چاپلوسانه رو بهش نسبت ندیم ، این کشور که قشر تحصیل کردش اینطورن وای به حال عامه مردم روزهای سیاه و تاریک این مملکت گوارای وجودمون:a030:

لینک به دیدگاه
این موضوع تمومه ، من هم عین عنوان و عین متن رو بدون دخل و تصرف گذاشتم ، ولی این نتیجه رو گرفتم وضعیتی که توش هستیم و شب و روز هم غر میزنیم که چرا اینطوریه دقیقا معلول رفتار خودمونه همین شرایط رو میخوایم ، وقتی از یک نماد برای خودمون بت میسازیم و تقدس بهش میدیم چرا از یک آدم زنده بت نسازیم و مقدسش نکنیم و انواع القاب و عناوین چاپلوسانه رو بهش نسبت ندیم ، این کشور که قشر تحصیل کردش اینطورن وای به حال عامه مردم روزهای سیاه و تاریک این مملکت گوارای وجودمون:a030:

ای بابا تو که خودت هی یه پست درمیون تو این تاپیک هی غر میزنی به وضعیت :ws3: مگه نمیگی تحصیل کرده ایم و ... خب باید هرچیزی با تحقیق و دلیل باشه دیگه. نه چیزی که سریع به ظاهر می بینی.

البته من بگم هیچ اعتقادی به هیچ نوع نمادی ندارما. فقط میگم عنوان این ذهنیتو ایجاد میکنه که به دنبال ریشه یابی باشیم.

همین مسئله رو بیایم تو مباحث علمی خودمون.

مثلاً تو شهرسازی شهرهای مختلفی تو جاهای مختلف دنیا نظام شطرنجی رو داشتن. هند و مصر و یونان و .... که بهم ربطی هم نداشتن.

درست نیست بیایم حالا اینا رو بهم ربط بدیم و یه نظریه اشتباهی رو بدیم که نظام شطرنجی تمدن به تمدن چرخیده. تو این تمدن این شکلی بوده. تو اون یکی تمدن این شکلی بوده و .... و هدف این باشه که اینا رو بهم ربط بدیم. وقتی همچین فرضیه ای رو میایم میگیم باید دلایلمون هم کامل باشه که بتونیم ثابتش کنیم. من با این دید نگاه میکنم که با بیان مطالب ناقص تو هیچ زمینه ای (فرقی نمیکنه چی باشه) اطلاعات اشتباه ندیم.

لینک به دیدگاه

اسمش نه ترسِ نه تعصب.

من خودمو خیلی درگیر این مسائل نمیکنم چون دانشش ندارم و ممکنه دچار بدبینی و بی اعتقادی بشم.و دیگه اینکه هر چیزی که برام منطقی نباشه قبول نمیکنم.

نمیدونم چرا پست اول تاپیک با حرفایی که زده میشه ارتباطی نداره:ws52:

لینک به دیدگاه
اولا که بررسی هر موردی بازه زمانی خاص خودش رو میطلبه در عید نوروز از مراسم عید حرف می زنن در محرم از مراسم محرم پس از این نوع مغالطات نمیشه استفاده کرد که یه تایپیک من فقط در مورد بررسی انواع مغالطه بوده

چگونه خر نشویم....:banel_smiley_4:

ثانیا این مورد سبیل رو بنده خاطرم نیست لینک بده ببینم کی گذاشتم؟:ws38:

ثالثا نماد دست برای من و شما نماد رشادت و غیره ذالک هست ولی در فرهنگ ها و ادیان مختلف معنی و مفهوم دیگه ای داره که بحث این مطلب هم همینه:banel_smiley_4:

رابعا سایت

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
و پیج مربوط به این سایت در فیس با نام مبازره با چرندیات اینترنتی رسالتش بررسی حقایق با مستندات بوده ، پیشنهاد میکنم سری بهش بزنی تا ببینی در چند مورد شایعات ضد ایرانی و ضد اسلامی رو مورد بررسی قرار داده و با دلایل محکم رد کرده.

خامسا برای انتشار هر مطلبی در فضای مجازی یا حقیقی از لوگو و آرم خاص اون شخصیت حقیقی یا حقوقی استفاده می شه مثل امضایی که در پای چک می کنی پس درج لوگوی یک پیج دلیلی بر تمسخر نیست

سادسا اگر قرار به سخنرانی و تحریک احساسات باشه ید طولایی دارم پس اگر میخوای حرفی و مطلبی رو به نقد بکشی متقن حرف بزن با سخنرانی ممکنه یکی حوصله کنه تک تک مغالطات و لاطائلات مطرح شده ردیف کنه که نتیجه خوشایندی نداره.

سابعا یک مغالطه دیگه اینجا حرف در مورد بررسی تاریخی یک نماده نه سکولاریسم و روشنفکری و سلام گفتن و غیره ذالک

ثامنا هلوکاست عاشورا جنگ جهانی اول دوم بمباران اتمی ژاپن و.... یک سری وقایع تاریخیه و قابل مطالعس ، مطالعه در مورد این موارد به عنوان مثال واقعه کربلا به معنای نفی و یا تایید نیست بلکه ارائه شواهد و مستندات برای قضاوت عموم هست.

تاسعا از مهندس جماعت این نوع نگاه به یک مطلب پژوهشی برای من بسیار جالبه و این نشون میده در جامعه مهندسی ایران جایگاه منطق و پژوهش کجاست :a030:

ابتدا عرض کنم برای بنده احترام به طرف مقابل مهمترین مسئله است با هر خط فکری موازی یا غیر همسو

واما درمورد تاپیکی که فرمودید یاد م نیست اول اینکه باتوجه به اینکه تو کلاسهای تقویت حافظه انجمن حضور فعالی داشتید وهمینجا جای تشکر داره معلومه درسارو خوب گوش نمی کردی هااا...یاتمریناتون کم بوده :ws3:گذشته از شوخی با توجه به اینکه تاپیک فوق به دلایل عدم رعایت مقرارات انجمن حذف شده بود تنها مطلبی که تونستم جهت اثبات صحبتم پیداکنم فقط صحبت وتایید خوتونه در اینجا

درمورد سایت گمانه که فرمودید بنده براساس شواهد موجود در پست استارتون مطلب نوشتم نه توضیحات تکمیلی در پاسخ تون به مطالب اینجانب ،عبارت لوگوی توی اون پست نوشته شده ستاد مبارزه با چرندیات..اما در سایت گمانه عبارت سایت مبارزه با چرندیات فیس بوک ثبت شده ...تفاوت اینجاست شما در طول مطلب قرار داشتید وبنده در عرض مطلب وقطعن شما که از بالا نگاه میکنید چیزی رو نظارت کردید که بنده رصد نکردم ...مثل اینکه من بگم سیستمهای BIبرای پیشرفت تمام صنایع مفیده ..فک نمیکنم کسی متوجه منظورم بشه که منظور بیزنس اینتلیجنت بوده ..

برای قسمت پنجم هم عرضم این بود برای شخصیتهایی که برای یک جامعه به هردلیل دارای ارزش خاصی هستند توی یه جای مناسب با این شخصیت بحث بشه ..

ضمنن تمام افراد نیاز نیست که در مسائل دینیشون علامه دهر بشن چون هم تعداد حوزه ای علمیه کفاف نمیده هم سلیقه افراد،پس گاهی وقتا همون روحانی معمولی هم میتونه مشکل دینی رو حل کنه ..حالا مگه ما نیاز به دارو درمون داریم باید همه پزشکی بخونیم ؟ والا پدربزرگ ما با همون عطاری محلشون تا آخر عمرش سرپامونده اما متاسفنه اسیر تکنولژی بشر شد وبا تصادف از دنیا رفت...

در انتها هم عرض کنم بنده عضو هیچ کدوم از جوامع مهندسی کشور نیستم پس دیگه خیلی تو هرپستی که مرقوم میفرمایید این حس نگرانیتونو نسبت به این جامعه هویدا نکنید ...اگر هم جایی مهندس مرقوم شده نظر لطف بوده

ومهمتر اینکه آقا مهدی بنده هیچ قصد توهین وکم لطفی به شخص شما نداشتم امیدوارم چنین برداشتی حاصل نشده باشه ...وبازهم خودم و شمارو به همون لینک صحبت خودتون ار جاع میدم که بیایید به عقاید یکدیگر احترام بگذاریم :a030:

لینک به دیدگاه

بسیار متاسف شدم که مهدی مجبور شد اصل مطلبو حذف کنه و این ناشی از عدم داشتن قدرت بحث منطقی و احترام نگذاشتن به تضارب آرا هستش و کاش ماها که مثلا قشر تحصیل کرده جامعه و مثلا روشنفکر هستیم یه فرقی با بقیه داشتیم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...