رفتن به مطلب

سوالات و درخواست های تالار برق

Abbas.H

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 ماه بعد...
سلام. یک سوال داشتم:

تو LEDها، زیرآیند bias ربطی به ولتاژ Bias داره؟ منظور از زیرایند بایاس چیه؟

سلام

نمیدونم والا من اولین باره همچین اصطلاحی میشنوم:ws52:

لینک به دیدگاه
سلام

نمیدونم والا من اولین باره همچین اصطلاحی میشنوم:ws52:

مرسی

سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد. شاید یه چیزی باشه که در فرایند ساخت LED استفاده میشه (شاید تو قرار دادن لایه کاتد یا شاید کپسوله کردنش). احتمالا تو ساختار نهایی باقی نمی‌مونه.:ws52:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام یک سوال داشتم از بچه های قدرت

اقا توی مرکز ما یک تابلو هست که با کلید استپ استارت عمل میکنه و لامپهای اون قسمت توسط کنتاکتور رو روشن میکنه امروز ناگهان اتصالی کرد و با صدای خیلی عجیب برق قطع شد وقتی باز رسی کردم دیدم دوفاز از برق اصلی ساختمان رو هم قطع کرده اون دوفاز رو وصل کردم و رفتم سراغ تابلو وقتی وقی برق رو وصل میکنم دوباره فیوزهای تابلو میسوزه بار خروجی کنتاکتور رو هم قطع کردم فیوزها سوخت الان مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه
سلام یک سوال داشتم از بچه های قدرت

اقا توی مرکز ما یک تابلو هست که با کلید استپ استارت عمل میکنه و لامپهای اون قسمت توسط کنتاکتور رو روشن میکنه امروز ناگهان اتصالی کرد و با صدای خیلی عجیب برق قطع شد وقتی باز رسی کردم دیدم دوفاز از برق اصلی ساختمان رو هم قطع کرده اون دوفاز رو وصل کردم و رفتم سراغ تابلو وقتی وقی برق رو وصل میکنم دوباره فیوزهای تابلو میسوزه بار خروجی کنتاکتور رو هم قطع کردم فیوزها سوخت الان مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید

خیلی سوالت کلیه مجید جان

روشنایی فقط به کنتاکور ها متصله ؟

مصرف کننده دیگه ای نداره ه ؟؟

کنتاکتور ها چند کیلو واته ؟؟

لینک به دیدگاه
خیلی سوالت کلیه مجید جان

روشنایی فقط به کنتاکور ها متصله بله از کنتاکتور که میاد بیرون خروجی میره داخل مینیاتوری بهد اون وصل میشه به لامپهای روشنایی

مصرف کننده دیگه ای نداره ه ؟؟

نه برای لامپهای اضطراری سالن هست حدود 60لامپ کم مصرف 32 وات وصله روش

کنتاکتور ها چند کیلو واته ؟؟

10 کیلو واته

ایا میتونه کنتاکتور اتصال کوتاه بکنه

لینک به دیدگاه
احتمال داره ایراد از کنتاکتور باشه و کنتاکت های کنتاکتور اتصال کوتاه شده باشند اگه میتونی کنتاکتور رو چک کن ببین سالمه :ws38:

یک کنتاکتور نو گفتم بخرند بیاد چک میکنم اگه نشد دیگه از چه قسمتی میتونه باشه

لینک به دیدگاه
یک کنتاکتور نو گفتم بخرند بیاد چک میکنم اگه نشد دیگه از چه قسمتی میتونه باشه

ببین موقعی که استارت میکنی معلوم نیست کجا اتصالی میکنه؟اگه بتونی نگاه کنی داخل تابلو رو زودتر ایرادش معلوم میشه محلی که جرقه یا اتصالی داره مشخص میشه البته استارت دوباره اشتباهه اما بضی وقتا واسه مشخص شدن ایراد اینکارو میکنن:ws3:

اگه کنتاتور خروجی نمیده پس ایراد یا ازکنتاکتوره یا قبلش یعنی به فیوزهای بعدش مربوط نمیشه

لینک به دیدگاه
ببین موقعی که استارت میکنی معلوم نیست کجا اتصالی میکنه؟اگه بتونی نگاه کنی داخل تابلو رو زودتر ایرادش معلوم میشه محلی که جرقه یا اتصالی داره مشخص میشه البته استارت دوباره اشتباهه اما بضی وقتا واسه مشخص شدن ایراد اینکارو میکنن:ws3:

اگه کنتاتور خروجی نمیده پس ایراد یا ازکنتاکتوره یا قبلش یعنی به فیوزهای بعدش مربوط نمیشه

موقع استار از ترمینال خروجی یک فازمون جرقه میزنه در صورتی که بار خروجی اون کامل قطع هست

بعد 2ثانیه جرقه زدن یک صدای شدید ترکیدن و بعد اون فیوز خروجی هم می سوزه

لینک به دیدگاه
موقع استار از ترمینال خروجی یک فازمون جرقه میزنه در صورتی که بار خروجی اون کامل قطع هست

بعد 2ثانیه جرقه زدن یک صدای شدید ترکیدن و بعد اون فیوز خروجی هم می سوزه

یه فاز که به تنهایی نمیتونه جرقه بزنه چن حالت ممکنه:

1- فاز به نول : که بیشتر مواقع همینه

2-فاز به فاز (یا دوفاز باهم یا 3فاز باهم) : که 3فاز باهمش خیلی به ندرت پیش میاد......چون گفتی دوفازتون قطع شده فک میکنم از داحل کنتاکتور کنتاکت های دوفازت بهم چسبیدن و اون صدای شدید رو میشنوی چون فاز به فاز صدای بلندی ایجاد میکنه اگه تونستی کنتاکتور رو باز کن و کنتاکت هاشو ببین اتصالی کرده باشه باید سیاه شده باشه یا یکم ذوب شده باشه:ws38:

لینک به دیدگاه
یه فاز که به تنهایی نمیتونه جرقه بزنه چن حالت ممکنه:

1- فاز به نول : که بیشتر مواقع همینه

2-فاز به فاز (یا دوفاز باهم یا 3فاز باهم) : که 3فاز باهمش خیلی به ندرت پیش میاد......چون گفتی دوفازتون قطع شده فک میکنم از داحل کنتاکتور کنتاکت های دوفازت بهم چسبیدن و اون صدای شدید رو میشنوی چون فاز به فاز صدای بلندی ایجاد میکنه اگه تونستی کنتاکتور رو باز کن و کنتاکت هاشو ببین اتصالی کرده باشه باید سیاه شده باشه یا یکم ذوب شده باشه:ws38:

به نظر منم دو فاز باهم هست

جرقه زدن هم از بین ترمینالها هست

حالا کنتاکتور بخره ببینیم چه میشه

لینک به دیدگاه
به نظر منم دو فاز باهم هست

جرقه زدن هم از بین ترمینالها هست

حالا کنتاکتور بخره ببینیم چه میشه

ترمینال ها رو هم نگاه کن شاید اونا بهم وصل شده باشن:ws38:

لینک به دیدگاه
ممنون از راهنمایی دستت درد نکنه داداشی شرمنده

فدات...آدم سر کار هم که میره پیدا کردن ایراد سخته اما بازهم اگه همه موارد از اینجا چک کنیم میشه یه جورایی ایرادو پیدا کرد:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...