رفتن به مطلب

سوالات و درخواست های تالار برق

Abbas.H

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

یه سوال داشتم.

به نظرتون با عوض کردن پولی کولر و در نتیجه پایین اومدن دور فن و در نتیجه کاهش بار روی موتور، آیا در مصرف برق موتور تغییر زیادی حاصل میشه؟

فرض کنید مثلا دور فن ۰/۷ برابر بشه. واضحه که دور موتور تغییری نمیکنه اما بارش کم میشه.

اینم بگم با کاهش دور فن، برق مورد نیاز برای چرخش اون گویا به توان ۳ کم میشه. یعنی تو مثال ما حدودا ۰/۳ برابر میشه.

سپاس

من تا اونجا که یادمه توی مصرف برق تاثیر نداره چون موتور همون دور رو داره چه با فولی کوچیک چه با بزرگ ولی توی بازده تولیدی تاثیر داره و باد رو زیاد میکنه و خود این باعث مصرف کم برق میشه

البته ابنی که گفتم از به یاد مونده هام بوده شاید غلط باشه باز باید دوستان بیان ببینیم نظر اونها چیه :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من تا اونجا که یادمه توی مصرف برق تاثیر نداره چون موتور همون دور رو داره چه با فولی کوچیک چه با بزرگ ولی توی بازده تولیدی تاثیر داره و باد رو زیاد میکنه و خود این باعث مصرف کم برق میشه

البته ابنی که گفتم از به یاد مونده هام بوده شاید غلط باشه باز باید دوستان بیان ببینیم نظر اونها چیه :w16:

باد کم میشه. نه زیاد. چون عرض کردم که دور فن رو پایین بیاریم. (به دلیل اینکه نیازی به اون مقدار زیاد هوا نداریم)

راستش ما یه اندازه گیری هایی هم کردیم ولی از اونجایی که نمیخوام تو پاسخ دوستان تاثیر بذاره، میذارم اگه کس دیگه ای جواب نداد نتیجه شو میگم. خودم به نتایجم مشکوکم!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
سلام کسی اطلاعات و نقشه ای در مورد برق شهر سمنان داره؟:ws37:

سلام

والا فعلا که چیزی ندارم اینم الان سرچ کردم....نمیدونم به دردتون میخوره یا نه اما باز به بچه ها میسپارم اگه چیزی داشتن برام بیارن که بزارم اینجا

طليعه صنعت برق در استان سمنان از سال ۱۳۰۲ با نصب يك دستگاه موتور شش سيلندر كراسلي جهت كارخانه كبريت سازي و دستگاه ليموناد سازي در شاهرود آغاز گرديد و پس از آن اهالي شهرستان سمنان با تاسيس كارخانه ريسمان ريسي و با نصب دو دستگاه موتور ژنراتور ديزلي دويتس با قدرت ۱۰۰ كيلووات در سال ۱۳۱۰ ، شهرستان دامغان با نصب دو دستگاه موتور روسي هر كدام به قدرت ۳۰ كيلووات در ميدان امام كنوني در سال ۱۳۲۰ و شهرستان گرمسار با استقرار يك دستگاه ژنراتور كوچك كه به وسيله موتور تراكتور به گردش در مي آمد در ميدان قديمي شهر در سال ۱۳۲۳ براي اولين بار از اين نعمت بزرگ برخوردار شدند. شركت برق منطقه اي سمنان در سال ۱۳۶۷ از برق منطقه اي تهران منفك و تحت نظارت مستقيم وزارت نيرو و سپس شركت مادر تخصصي توانير مشغول به فعاليت گرديد.

در حال حاضر داراي ۴ دستگاه پست ۴۰۰ كيلوولت ، ۸ دستگاه پست ۲۳۰ كيلوولت و ۲۵ دستگاه پست ۶۳ كيلوولت ، ۷۴۸/۸ كيلومتر خطوط ۴۰۰ كيلوولت ، ۴۴۲/۷ كيلومتر خطوط ۲۳۰ كيلوولت و ۹۵۸/۴ كيلومتر خطوط ۶۳ كيلوولت مي باشد.

لینک به دیدگاه
سلام

والا فعلا که چیزی ندارم اینم الان سرچ کردم....نمیدونم به دردتون میخوره یا نه اما باز به بچه ها میسپارم اگه چیزی داشتن برام بیارن که بزارم اینجا

طليعه صنعت برق در استان سمنان از سال ۱۳۰۲ با نصب يك دستگاه موتور شش سيلندر كراسلي جهت كارخانه كبريت سازي و دستگاه ليموناد سازي در شاهرود آغاز گرديد و پس از آن اهالي شهرستان سمنان با تاسيس كارخانه ريسمان ريسي و با نصب دو دستگاه موتور ژنراتور ديزلي دويتس با قدرت ۱۰۰ كيلووات در سال ۱۳۱۰ ، شهرستان دامغان با نصب دو دستگاه موتور روسي هر كدام به قدرت ۳۰ كيلووات در ميدان امام كنوني در سال ۱۳۲۰ و شهرستان گرمسار با استقرار يك دستگاه ژنراتور كوچك كه به وسيله موتور تراكتور به گردش در مي آمد در ميدان قديمي شهر در سال ۱۳۲۳ براي اولين بار از اين نعمت بزرگ برخوردار شدند. شركت برق منطقه اي سمنان در سال ۱۳۶۷ از برق منطقه اي تهران منفك و تحت نظارت مستقيم وزارت نيرو و سپس شركت مادر تخصصي توانير مشغول به فعاليت گرديد.

در حال حاضر داراي ۴ دستگاه پست ۴۰۰ كيلوولت ، ۸ دستگاه پست ۲۳۰ كيلوولت و ۲۵ دستگاه پست ۶۳ كيلوولت ، ۷۴۸/۸ كيلومتر خطوط ۴۰۰ كيلوولت ، ۴۴۲/۷ كيلومتر خطوط ۲۳۰ كيلوولت و ۹۵۸/۴ كيلومتر خطوط ۶۳ كيلوولت مي باشد.

این ها رو دیدم بیشتر دنبال نقشه امو میزان مصرف و الگوی مصرف

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
سلام

من میاز به جزوه سیستم قدرت کتاب احد کاظمی دارم اگه برام بفرسیت ممنون میشم

سلام

جزوه‌ي كلاسي يا كتاب آقاي احد كاظمي ؟

كتاب تاليف آقاي احد كاظمي يا كتاب ترجمه‌ شده توسط ايشون (كتاب هادي سعادت) ؟

بررسي سيتم‌هاي قدرت 1 يا 2 ؟

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

با سلام به دوستان عزیز.من یک برنامه لوگو برای یک دستگاه پرس نوشتم که توی این برنامه از دوتا تایمر استفاده کردم و اپراتور مجبور بسته به نوع محصول تایم هارو تغییر بده.خواستم براش اچ ام آی بزارم ک گفتن هزینش زیاده و اینا الان به فکر سیماتیک او پی ۳افتادم ولی اصلا مطلبی راجب اینکه چجوری باید برنامشو واسش تعریف کنم پیدا نمیکنم و واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنید

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام به دوستان عزیز.من یک برنامه لوگو برای یک دستگاه پرس نوشتم که توی این برنامه از دوتا تایمر استفاده کردم و اپراتور مجبور بسته به نوع محصول تایم هارو تغییر بده.خواستم براش اچ ام آی بزارم ک گفتن هزینش زیاده و اینا الان به فکر سیماتیک او پی ۳افتادم ولی اصلا مطلبی راجب اینکه چجوری باید برنامشو واسش تعریف کنم پیدا نمیکنم و واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا کمکم کنید

از لوگوی دیسپلی دار استفاده کنید نیازی به اچ ام آی نمیشه...از همونجا میتونن تغییر بدن زمان رو

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام

دوستان من در رابطه با power management system اطلاعاتی میخاستم(pms) ممنون میشم اگه کمکم کنید

عین دیسپاچینگ عمل میکنه ولی برای یک شبکه جزیره ای

اگر مقاله ای در این زمینه بهم معرفی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام اگر فقط برقی که از فویز های ساختمان به کنتاکتور بیاد وکنتاکتور پلاتین نچسبونده باشه اشکال از خود کنتاکتوره واگر پلاتین چسبانده باشد یجا اتصالی قوی در خروجی کنتاکتور دارید اول اتصالی را رفع وبعد پلاتین کنتاکتورا آزاد یا کنتاکتور را عوض کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...