رفتن به مطلب

بورس بازان نواندیش

B-neshan

ارسال های توصیه شده

سلام.

مدتیه که در بورس فعال شدم. با خودم گفتم بدک نیست کسایی که اینجا توی بورس فعالند با هم آشنا بشن و همفکری کنن.

اگر کسی هست لطفا یه "اعلام حضوری" انجام بده!:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

برای اینکه در بورس فعالیت رو شروع کنید نیاز دارید یک کارگزار داشته باشید. تعدا کارگزاری ها زیاده. من هم مفید هم اراد رفتم.

برای ثبت نام شناسنامه و کارت ملی و یه شماره حساب قرض الحسنه بانک( ترحیجا ملت) رو میبرید کارگزاری و یک سری فرم رو پر میکنید و بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای شما کد بورسی صادر میشه.

این کد بورسی مثل کد ملی شماست. که مهم نیست با چه کارگزاری کار کنید، کد شما همیشه ثابته.

کارگزاری بجز گرفتن کد بورسی برای شما، یک اکانت خرید و فروش آنلاین هم به شما میده. که برای خرید کردن کافیه وارد سایت کارگزاری بشید و خرید و فروش کنید و خودتون رو به خاک سیاه بنشونید

:banel_smiley_4:

مطالب آموزشی بیشتر در irvex دات کام

لینک به دیدگاه

"هرچی زده بودیم پرید"

لطفا با جزئیات بیشری راهنمایی کنید؟

شما با چه مبلغی وارد شدید ؟از طریق نت اقدام به خرید و فروش می کنید؟

پیش نیاز های وارد شدن به بورس چیه؟

لینک به دیدگاه

در ابتدا با مبلغ کمی وارد بشید. البته نه اون قدر کم که فراموش کنید پولتون بورسه! من با 300-400 تومن شروع کردم.

برای بعدها

برای ورود جدی به جیبتون نگاه کنید، چقدر پول اضافه دارید!

فرض کنید وارد بورس بشید و 30 درصد ضرر کنید. از طرف دیگه، حداکثر توان تحمل 5 میلیون ضرر رو دارید.

پس مبلغی که تو بورس میارید باید عددی باشه که اگر 30 درصدش پرید و اون 30 درصد از حد نحمل ضرر شما بیشتر نباشه. یعنی در این مثال حدود 15 تومن

خرید و فروش هم کاملا آنلاینه، و وارد سایت میشید و در لحظه خرید و فروش میکنید. خیلی راحته

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
جان دلم ؟

فردا می پرسم.

بسیار ممنون

الان سوالم دقیق یادم نیست.

ولی فردا با تصویر می پرسم.

میخوام پیش بینی قیمت شبندر کنم.

لینک به دیدگاه

سلام

در مورد شبندر دیروز طبق پیش بینیم آخرین روز کاهش قیمتش بود و موفق شدم 700 سهم بخرم و امروز هم در روز اول صعود بیش از 160 تا نتونستم بخرم.

امیدوارم که این روند صعودی حفظ بشه :ws3:

در مورد فملی، با توجه به تصویر زیر، فکر نکنم دیگه سقوطی نداشته باشه.

پس الان وقت خرید هست.

فردا باید اقدام کنم.

نظر شما چیه؟

nl2eh2iieaddd8xhlrvv.jpg

@B-neshan

لینک به دیدگاه

در خرید فملی سهل انگاری کردم.

طمع کردم البته :ws3:

قیمت پایین دادم (3235 ریال) برای خرید نزدیک هم شد ولی یهویی رفت بالا..

خیلی بالاتر

مجبور شدم با قیمت 3297 ریال بخرم :ws3:

البته پشیمون هم نیستم ولی طمع خیلی بده :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

سلام بر همه بزرگواران.

من سربازم و خیلی نمیتونم بیام تو انجمن...

راستش یه مقدار تکنیکال خوندم یکم بلدم اما نه وقت میکنم سهمی بررسی کنم، نه پولی دارم الان:w000: و نه امید زیادی به بازار...

خیلی ها میگن بازار چند ماهی استراحت داره.

با یه مقدار پول کمی که دارم عرضه اولیه هرچی بتونم میخرم. با کد خودم و بستگانم.

===============

با توجه به اوضاع الان بازار که افت کرده و معلوم نیست کی دوباره بخواد صعودی بشه، من پیشنهادم اینه که فقط سهمهایی رو بخرید که عرضه اولیه میشه.

مثلا کی بی سی 1200 تومن عرضه شد، الان 2000 تومن شده. در مدتی کمتر از یک ماه...

تمام عرضه های اولیه رو در نظر بگیرید...همه سود دادن. سودهای خوب.

تنها بدی عرضه اولیه اینه که نمیتونی زیاد بخری...500 تومن 300 تومن و مبالغ اینطوری. اگر نه که 30 -40 درصد سود رو میدن معمولا.

اگر راجع به عرضه اولیه و خریدش و اینها کسی سوال داشت در خدمتم..:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

البته توصیه من به اونهایی بود که برای اولین بار دارن وارد بازار سهام میشن. جسارت نشه به بقیه بزرگانی که مدتهاست دارن کار میکنن .

تازه وارد ها کد آنلاین بگیرن. یکی دو تومن هم دم دست داشته باشن. صبر کنن گوش به زنگ باشن عرضه اولیه که شد بخرن.

===========================================

برای غیر تازه وارد ها: نظر من اینه که در کل در این اوضاع فکر کنم فقط باید نوسان گرفت. یا برد پول رو تو بامک خوابوند

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام.

یه خبری خوندم دلم نیومد نگن.

البته احتمالا همه کسایی که تو کار بورس هستند شنیدند که از 5 شنبه ای که گذشت قراره به خودروسازان ارز مبادله ای بدن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خب، این یعنی خودروساز ها هزینه هایشون کاهش پیدا میکنه! اما سهم هزینه های ارزی هر خودروساز با دیگری فرق میکنه. مثلا ایران خودرو 3 درصد از منابع اولیه اش رو از خارج میگیره. اما سایپا 7 درصد. پس اثر این تصمیم روی سود همه شرکتها یکسان نیست.

حالا خوبه که صورتهای مالی شرکتهای مختلف خودروساز رو نگاه کنید و ببینید کدوم شرکت سهم منابع اولیه خارجی اش زیاده، همون رو خرید کنید.

البته قاعدتا باید این شرکتها شنبه بسته بشن،چون احتمالا تعدیل قابل توجه مثبت خواهند داشت. اما اگر احیانا بسته نشدن، بررسی کنید و دوست داشتید خرید کنید. البته سود زیان هرکسی به خودش مربوطه. من فقط خواستم دور همی یه اطلاع رسانی هم کرده باشم.

:a030:

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

سلام منم یه سوال دارم...میشه چندسال وارد بورس شده باشی اما خبر نداشته باشی؟؟من چند سال پیش دو تا برگه سهام از دو شرکت مختلف خریدم ...از بانک خریداری کردم... ولی هنوز کسی جواب گو نیست...حداقل بهشون برسونید که من حالاحالاها قصد مردن ندارم..:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام من تازه واردم ...از سهام چیزی نمی دونم می شه ادرس سایت اموزشی برام بفرستید/ممنون/می شه از تو بورس با توجه به سایت مسکن زمین خرید برا اینده پسر/از الان می خواد بره تو ساخت وساز/:ws38:مرسی که گوش کردید

لینک به دیدگاه

برای من دعا کنید چون امروز شایدم فردا می خوام زنگ بزنم به وکیلم تو خود شرکتی که سهام خریدم بگم اگه سود پولی نداری بدی بهتره به سهام من اضافه کنی :ws52:یه دفع دیدی شدم صاحب شرکتت:ws28:بعد برو از سایت وکالت من بپرس با کدوم زنگ واینا:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام ببخشید اینجا کسی وارد بورس شده وموفق باشه اعلام کنه تا منم ازش الگو بگیرم ..جسارت نباشه ..ثبت نامش آسونه ولی مراحل پیش بری می شه کمی توضیح بدید..؟؟:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام

الان وقت خوبی برای ورود به بورسه ولی با تفکر درست.

بیشتر سهم ها صعودی اند ولی بدون تحلیل (هم تکنیکال و هم فاندامنتال) چیزی نخرید چون تو این بازار مثبت هم امکان ضرر هست.

برای ورود به بورس هرچه قدر اطلاعاتتون رو زیاد کنید تصمیمات درستری خواهید گرفت.

پرسود باشید!:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...