رفتن به مطلب

مهدی در قرآن

z.b

ارسال های توصیه شده

سوره لیل:

Star2.JPG وَ الَّیْلِ إِذَا یَغْشىَ‏ (1) وَ النهََّارِ إِذَا تجََلّىَ ‏(2)

قسم به شب آن هنگام که جهان را بپوشاند؛ قسم به روز هنگامی که تجلی کند.

توضیح: امام باقر علیه السلام درباره معنای آیات فوق می‌فرماید: "مراد از لیل، جهل و تاریکی است که بر اثر محروم ساختن امیر مؤمنان از حقش جهان را فرا گرفت. و منظور از نهار و تجلی آن، قائم آل محمد است که با ظهورش باطل را نابود می‌کند."[45]

45 - همان کتاب، ص 155. (به نقل از غایه المرام، ص 757. تفسیر صافی، ج 5، ص336 .)

لینک به دیدگاه

سوره قدر:

Star2.JPG سَلَامٌ هِىَ حَتىَ‏ مَطْلَعِ الْفَجْرِ (5)

توضیح: امام صادق علیه السلام معنای «مطلع الفجر» را قیام و ظهور قائم آل محمد بیان می‌فرماید که با ظهورش ظلم وستم از همه زمین رخت بر می‌بندد و عدالت، بر همه گیتی سایه می‌افکند؛ و عدل، چون سرما و گرما در زمستان و تابستان وارد خانه‌های همه مردم می‌شود [در حالی که مردم متوجه نمی‌شوند کی و چگونه به خانه هاشان راه پیدا کرده است].[46]

46- همان کتاب، ص 156. (به نقل از تفسیر فرات کوفی، ص 581. اثبات الهدی، ج 7، ص 134.)

لینک به دیدگاه

سوره عصر:

Star2.JPG وَ الْعَصْرِ (1) إِنَّ الْاِنسَانَ لَفِى خُسْرٍ(2) إِلَّا الَّذِینَ ءَامَنُواْ وَ عَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ وَ تَوَاصَوْاْ بِالْحَقّ‏ِ وَ تَوَاصَوْاْ بِالصَّبرِْ (3)

قسم به عصر

همانا انسان در ضرر است

مگر کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند و به حق و صبر سفارش شدند.

توضیح: امام صادق علیه السلام در معنای سوره عصر می‌فرماید: "منظور از عصر، عصر ظهور مهدی و قائم آل محمد است. منظور از انسان زیانکار، دشمنان ما اهل بیت‌اند. مراد از ایمان، اعتقاد داشتن و باقی ماندن بر امامت امامان اهل بیت است. منظور از عمل صالح، هم دلی با برادران مؤمن و سفارش در باره عترت پیامبر به یکدیگر است و سفارش به صبر وثبات قدم در عقیده، خصوصا در عصر غیبت مهدی علیه السلام." [47]

47 - همان کتاب، ص 158. (به نقل از غایه المرام، ص 758.)

لینک به دیدگاه

سلام به همه كه به اين نوشته امتيا ز دادن چند نفرتون دوست دارید منجی عالم ظهور کنه فکر میکنید خودتون مورد لطفش قرار میگیرید یا بر عکس لطفا ناراحت نشید فقط جواب بدید ببخشید اگه جسارت کردم

لینک به دیدگاه

حالا میخوایم، با استناد به متون شیعی و سنی به تعداد معدودی از آیات قرآن کریم که به معرفی دو شأن برجسته منجی موعود، یعنی شأن «امامت» و شأن «قائمیت» پرداختن، اشاره کنیم..

بنظر در اینجا بایستی گفته میشد شیعه. چون که اهل تسنن به هیچ وجه اعتقادی به امامت و قائمیت ندارن...

با دیدن عنوان تاپیک بنظرم موضوع جالبی اومد چون ظاهرا با توجه به اهمیت فوق العاده و محوری امام زمان و حضرت مهدی غایب و انتظار ظهورش ،انتظار میره که در قران که

اصلیترین و بزرگترین مرجع دین اسلام هستش دراین مورد توضیحات مبسوط و اشاره های فراوان شده باشه .ولی متاسفانه در هیچ یک از آیه های این تاپیک حتی کوچکترین

اشاره ای هم نشده و فقط تفاسیر دور از ذهن و ساختگی و افسانه سرایی شده!!!!

شاید هم من چشم بصیرت ندارم و نمیتونم این مفاهیم عمقیو ازین آیات برداشت کنم!!!! حتی به بعضی تفاسیر قران مثل تفسیر مکارم شیرازی رجوع کردم ولی چنین

تفاسیریو ندیدم!!!

اگر تحقیقات نگارنده این مطالب صحت نداشته باشه بنظر میرسه که تحریف بزرگی در معنی و تفسیر قران انجام داده و چقدر جالب که بعضی کاربران ازین تحاریف لذت برده و تشکر

کردند.

لینک به دیدگاه
بنظر در اینجا بایستی گفته میشد شیعه. چون که اهل تسنن به هیچ وجه اعتقادی به امامت و قائمیت ندارن...

با دیدن عنوان تاپیک بنظرم موضوع جالبی اومد چون ظاهرا با توجه به اهمیت فوق العاده و محوری امام زمان و حضرت مهدی غایب و انتظار ظهورش ،انتظار میره که در قران که

اصلیترین و بزرگترین مرجع دین اسلام هستش دراین مورد توضیحات مبسوط و اشاره های فراوان شده باشه .ولی متاسفانه در هیچ یک از آیه های این تاپیک حتی کوچکترین

اشاره ای هم نشده و فقط تفاسیر دور از ذهن و ساختگی و افسانه سرایی شده!!!!

شاید هم من چشم بصیرت ندارم و نمیتونم این مفاهیم عمقیو ازین آیات برداشت کنم!!!! حتی به بعضی تفاسیر قران مثل تفسیر مکارم شیرازی رجوع کردم ولی چنین

تفاسیریو ندیدم!!!

اگر تحقیقات نگارنده این مطالب صحت نداشته باشه بنظر میرسه که تحریف بزرگی در معنی و تفسیر قران انجام داده و چقدر جالب که بعضی کاربران ازین تحاریف لذت برده و تشکر

کردند.

دوست عزیز اگه فقط یه نگاهی به رفرنس های ارجاع داده شده در زیر هر کامنت که با رنگ آبی مشخص شدن مینداختین، کافی بود.. صرفا جهت اطلاع: ینابیع الموده، شواهد التنزیل و فرائد السمطین از کتابهای اهل سنت هستن..:w16:.

و اینکه فکر کنم بهتر باشه وقتی میخوایم در مورد موضوعات علمی پژوهشی اظهار نظر کنیم بی گدار به آب نزنیم و در مورد موضوعی که از اون آگاهی نداریم صحبت نکنیم.. اگه در جایی مغایرتی مشاهده کردیم، بهتره کلی گویی نکنیم و با ذکر آدرس دقیق موضوع مطالعه شده تناقضات رو بررسی کنیم..

البته اگه دوست داریم بحثمون نتیجه داشته باشه..:ws37:

اتفاقا جالبه بدونید موضوع مهدی و مهدویت بعد از موضوع امامت در میان فرقه های اسلامی بیشترین تعداد احادیث رو به خودش اختصاص داده.. برای مطالعه ی قطره ای از دریای موضوع مهدویت در میان اهل سنت بنگرید به کتاب: الامام مهدی عند اهل السنه تالیف مهدی فقیه ایمانی و کتاب منتخب الاثر آقای صافی گلپایگانی..

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
دوست عزیز اگه فقط یه نگاهی به رفرنس های ارجاع داده شده در زیر هر کامنت که با رنگ آبی مشخص شدن مینداختین، کافی بود.. صرفا جهت اطلاع: ینابیع الموده، شواهد التنزیل و فرائد السمطین از کتابهای اهل سنت هستن..:w16:.

و اینکه فکر کنم بهتر باشه وقتی میخوایم در مورد موضوعات علمی پژوهشی اظهار نظر کنیم بی گدار به آب نزنیم و در مورد موضوعی که از اون آگاهی نداریم صحبت نکنیم.. اگه در جایی مغایرتی مشاهده کردیم، بهتره کلی گویی نکنیم و با ذکر آدرس دقیق موضوع مطالعه شده تناقضات رو بررسی کنیم..

البته اگه دوست داریم بحثمون نتیجه داشته باشه..:ws37:

اتفاقا جالبه بدونید موضوع مهدی و مهدویت بعد از موضوع امامت در میان فرقه های اسلامی بیشترین تعداد احادیث رو به خودش اختصاص داده.. برای مطالعه ی قطره ای از دریای موضوع مهدویت در میان اهل سنت بنگرید به کتاب: الامام مهدی عند اهل السنه تالیف مهدی فقیه ایمانی و کتاب منتخب الاثر آقای صافی گلپایگانی..

:icon_gol:

بنظر بهتره بجای اتکا و پیروی کورکورانه کردن از منابع نامعتبر و مراجع بی پایه و اساس برای غور و تفحص و پژو هشهای بی ثمر،کمی هم از خرد و اندیشه استفاده و اندکی تفکر کرد!!!

یک سوال خیلی خیلی ساده میپرسم ،شاید باپاسخ گفتن به این پرسش دیگه نیازی به ادامه بحث نباشه ،در غیر اینصورت اگه دوست داشتی ادامه میدیم...

پرسش اینه

اصول دین را در مذاهب شیعه و سنی نام ببرید؟

لطفا فقط اصل پرسش پاسخ داده شود؟

لینک به دیدگاه
بنظر بهتره بجای اتکا و پیروی کورکورانه کردن از منابع نامعتبر و مراجع بی پایه و اساس برای غور و تفحص و پژو هشهای بی ثمر،کمی هم از خرد و اندیشه استفاده و اندکی تفکر کرد!!!

یک سوال خیلی خیلی ساده میپرسم ،شاید باپاسخ گفتن به این پرسش دیگه نیازی به ادامه بحث نباشه ،در غیر اینصورت اگه دوست داشتی ادامه میدیم...

پرسش اینه

اصول دین را در مذاهب شیعه و سنی نام ببرید؟

لطفا فقط اصل پرسش پاسخ داده شود؟

خیلی خوبه.. یک انسان حق پذیر همیشه از بکار گیری خرد و اندیشه و تفکر استقبال میکنه..:w16: با توجه به این موضوع، بنظر شما اینکه ما بیایم تمامی منابع و مراجع رو بدون اینکه حتی ورق بزنیم و بخونیم، بدون استدلال از دم یک تیغ بگذرونیم، کاری خردمندانه هست؟

خیلی دوست دارم پاسخ سوال شما رو بدم، اما اگه دقت کنین یه مشکلی اینجا وجود داره: وقتی تمامی منابع و مراجع از نظر شما نامعتبر و بی اساس هستن، من در این زمینه با استناد به کدوم منبع میتونم برای شما اصول دین را در مذاهب شیعه و سنی نام ببرم؟

حتی به کتاب اول دبستانم هم نمیتونم رجوع کنم اینجوری..:ws3:

و اینکه بدونید من اصراری ندارم به شما چیزی رو ثابت کنم.. همگی ما با تکیه بر خرد و عقلمون در پذیرش یا عدم پذیرش مطالب این تاپیک کاملا مختاریم..:icon_gol:

لینک به دیدگاه

حدیث جعلی شیعه و سنی زیاد داریم. تایپیک زدین مهدی در قرآن. لطفا اسم سوره و شماره آیه رو بگین برم ببینم کجاش به مهدی اشاره شده اصلا نامی از مهدی موعود اومده یا نه؟

بعدش هم شما در تایپیک که ملت رو به اندیشه دعوت می کنی من هم از شما یه سوال دارم : با چه خرد و اندیشه شما میگی یکی میاد اونم حتما شیعه هست در حالی که در زمان محمد پیغمبر بحث شیعه و سنی نبود!! و میاد همه چیز رو درست کنه. نمی دونم 372 نفر مسلمان شیعه واقعی باشه ظهور می کنه یا نمی دونم اونقدر باید فساد بشه تا ظهور کنه یا نمی دونم از چاه جمکران میاد یا دوشنبه ها جمکران میاد به طور مخفی!!! یا شاید این جمعه بیاید؟استاد اندیشه مون می گفت بیاد همه اسرائیل ها رو می کشه!!!!!

لطفا با عقل و خرد والایی که شما دارین توضیح بدین من چجوری و بر چه منطقی و خردی اینا رو باور کنم؟

راستی نام سوره و شماره آیه رو حتما اینجا بگین که به مهدی اشاره شده.

ممنون

لینک به دیدگاه
خیلی خوبه.. یک انسان حق پذیر همیشه از بکار گیری خرد و اندیشه و تفکر استقبال میکنه..:w16: با توجه به این موضوع، بنظر شما اینکه ما بیایم تمامی منابع و مراجع رو بدون اینکه حتی ورق بزنیم و بخونیم، بدون استدلال از دم یک تیغ بگذرونیم، کاری خردمندانه هست؟

خیلی دوست دارم پاسخ سوال شما رو بدم، اما اگه دقت کنین یه مشکلی اینجا وجود داره: وقتی تمامی منابع و مراجع از نظر شما نامعتبر و بی اساس هستن، من در این زمینه با استناد به کدوم منبع میتونم برای شما اصول دین را در مذاهب شیعه و سنی نام ببرم؟

حتی به کتاب اول دبستانم هم نمیتونم رجوع کنم اینجوری..:ws3:

و اینکه بدونید من اصراری ندارم به شما چیزی رو ثابت کنم.. همگی ما با تکیه بر خرد و عقلمون در پذیرش یا عدم پذیرش مطالب این تاپیک کاملا مختاریم..:icon_gol:

اگر پاسخ این پرسش بسیار ساده داده میشد ،قطعا یکی از نتایجی که در بر داشت آشکار شدن اعتبار و یا عدم اعتبار منابع ذکر شده بود! ولی متاسفانه در اینجا کمی با تجاهل

رفتار شد وبا ترفند مغالطه از پاسخ دادن به این پرسش بسیار ساده طفره رفتید!!!!!

نکته:درصورتیکه مطلبی ارائه میکنید،همانگونه که با رنگهای خوشگل منابع را ذکر کردید،در آخر آن مرقوم بفرمائید "مسئولیت صحت و سقم مطالب فوق به عهده نگارنده آن است "

تا رافع مسئولیت شما در قبال دفاع از اون باشه. در غیر این صورت موظف به دفاع از مظالب ارائه شده و توضیح در خصوص آنها هستید.

من هم در اینجا ازین تاپیک خداحافظی میکنم .(در صورت تمایل به ادامه گفتگو اول سوالی که پرسیدم پاسخ داده بشه).

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، en.ml، شما مثل اینکه دلت خیلی پره ها..!:ws3:

حدیث جعلی شیعه و سنی زیاد داریم.

صد درصد..:w16:

تایپیک زدین مهدی در قرآن. لطفا اسم سوره و شماره آیه رو بگین برم ببینم کجاش به مهدی اشاره شده اصلا نامی از مهدی موعود اومده یا نه؟

میتونین ارسال های تاپیک رو مطالعه کنین تا متوجه اشارات بشین..:ws37:

و خوبه بدونید پیامبر اسلام برای مسلمانان دو چیز به یادگار گذاشت و فرمود که این دو از هم جدا نمیشن..

آن دو چیز کتاب خدا و عترت رسول خدا هستند..

پس برای یافتن راه صحیح باید این دو رو در کنار هم داشت نه اینکه فقط روی قران تکیه کرد..

چون قرآن معلم و مبین می خواهد و معلمان راستین رسول خدا و اهل بیت رسول الله هستند..

میدونستین اهل تسنن هم این مسئله رو قبول دارن؟

میدونستین اهل تسنن کتابهایی دارن بنام صحاح سته و اونها رو در حد قرآن قبول دارن؟

میدونستین اهل تسنن معتقدن که صحیح مسلم و صحیح بخاری یا درواقع صحیحین مو لای درزشون نمیره؟

میدونستین حدیث ثقلین در صحیح مسلم هم موجوده؟

بعدش هم شما در تایپیک که ملت رو به اندیشه دعوت می کنی من هم از شما یه سوال دارم : با چه خرد و اندیشه شما میگی یکی میاد اونم حتما شیعه هست در حالی که در زمان محمد پیغمبر بحث شیعه و سنی نبود!! و میاد همه چیز رو درست کنه.

میدونستین عقيده به مهدى از آغاز اسلام در بين مسلمانان شايع بوده؟

میدونستین پيامبر اسلام نه يك بار بلكه بارها از وجود مهدی خبر میداده و گاه و بيگاه ازدولت مهدى وعلائم و آثار و نام وكنيه ی ایشون گفتگو میكرده؟

میدونستین موضوع مهدى و قائم درزمان آخرین رسول خدا امر مسلمى بوده و اون رو به عنوان خبرتازه اى به مردم اعلام نمیکردن بلكه از علائم و آثارش سخن مى گفتن و مى فرمودن: مهدى و قائم موعود از عترت من خواهد بود؟

دوست دارین دراین باره بیشتر بدونین؟

میتونین کتاب دادگستر جهان رو مطالعه کنین..:icon_gol:

نمی دونم 372 نفر مسلمان شیعه واقعی باشه ظهور می کنه یا نمی دونم اونقدر باید فساد بشه تا ظهور کنه یا نمی دونم از چاه جمکران میاد یا دوشنبه ها جمکران میاد به طور مخفی!!! یا شاید این جمعه بیاید؟

دوست من ظاهرا شما بدجوری غرق در اوهام و خرافات شدین چون مطالبی که نوشتین، هیچ ربطی به اعتقادات صحیح اسلامی نداره..:hanghead:

استاد اندیشه مون می گفت بیاد همه اسرائیل ها رو می کشه!!!!!

لطفا با عقل و خرد والایی که شما دارین توضیح بدین من چجوری و بر چه منطقی و خردی اینا رو باور کنم؟

چه استاد اندیشه ی خوف انگیز ناکی!:ws3:

سیره ی امام زمانی که ما منتظرش هستیم، سیره ی رحمت هست، درست مثل جد بزرگوارشون..

یکی از صفات ایشون هم رحمة للعالمین هست. او کریمی هست که پدرانش هم همه کریم بوده اند..

میدونستین زمانی که ظهور اتفاق میفته، امام مدت زیادی رو صرف تبلیغ دین حقیقی خدا میکنن و بر اثر این کار مردم حق پذیر جهان از هر دین و آیینی فوج فوج به دین خدا میگروند؟ [یدخلون فی دین الله افواجا..]

و نهایتا امام اون عده ای رو که قلبا کافر هستند رو با قدرت های ویژه نابود میکنن..؟

امام مهدی با ظالمان و آدمکشان خواهد جنگید و مردم دنیا رو از شر اونا نجات خواهد داد..

این خواسته ی مردم جهان هست..

و فرقی نمیکنه که این جنایتکاران خونخوار کجایی باشن.. عرب یا غیر عرب.. اسرائیلی یا آمریکایی یا ایرانی یا هندی و چینی و ..

آیا باور این مسئله سخته؟:ws37:

راستی نام سوره و شماره آیه رو حتما اینجا بگین که به مهدی اشاره شده.

ممنون

با در نظر گرفتن توضیحاتی که بالا دادم، اگه دوست داشتین، میتونین تاپیک رو از اول بخونین..

عقل و خرد شما هم مثل همه ی نواندیشانی ها بالا هست، بنابراین شما هم در پذیرش یا عدم پذیرش مطالب کاملا مختارین..:w16::icon_gol:

اگر پاسخ این پرسش بسیار ساده داده میشد ،قطعا یکی از نتایجی که در بر داشت آشکار شدن اعتبار و یا عدم اعتبار منابع ذکر شده بود! ولی متاسفانه در اینجا کمی با تجاهل

رفتار شد وبا ترفند مغالطه از پاسخ دادن به این پرسش بسیار ساده طفره رفتید!!!!!

نکته:درصورتیکه مطلبی ارائه میکنید،همانگونه که با رنگهای خوشگل منابع را ذکر کردید،در آخر آن مرقوم بفرمائید "مسئولیت صحت و سقم مطالب فوق به عهده نگارنده آن است "

تا رافع مسئولیت شما در قبال دفاع از اون باشه. در غیر این صورت موظف به دفاع از مظالب ارائه شده و توضیح در خصوص آنها هستید.

من هم در اینجا ازین تاپیک خداحافظی میکنم .(در صورت تمایل به ادامه گفتگو اول سوالی که پرسیدم پاسخ داده بشه).

مغالطه؟ من هم اجازه دارم قانع نشم؟( با لحن فردوسی پور بخوانید..:ws3:)

من فقط میخواستم دین و آیین شما رو بدونم..

فکر نمیکنم ذکر منبع معنایی جز این داشته باشه..

:w16:

موفق باشید:icon_gol:.

لینک به دیدگاه
دوست عزیز ، en.ml، شما مثل اینکه دلت خیلی پره ها..!:ws3:

صد درصد..:w16:

میتونین ارسال های تاپیک رو مطالعه کنین تا متوجه اشارات بشین..:ws37:

و خوبه بدونید پیامبر اسلام برای مسلمانان دو چیز به یادگار گذاشت و فرمود که این دو از هم جدا نمیشن..

آن دو چیز کتاب خدا و عترت رسول خدا هستند..

پس برای یافتن راه صحیح باید این دو رو در کنار هم داشت نه اینکه فقط روی قران تکیه کرد..

چون قرآن معلم و مبین می خواهد و معلمان راستین رسول خدا و اهل بیت رسول الله هستند..

میدونستین اهل تسنن هم این مسئله رو قبول دارن؟

میدونستین اهل تسنن کتابهایی دارن بنام صحاح سته و اونها رو در حد قرآن قبول دارن؟

میدونستین اهل تسنن معتقدن که صحیح مسلم و صحیح بخاری یا درواقع صحیحین مو لای درزشون نمیره؟

میدونستین حدیث ثقلین در صحیح مسلم هم موجوده؟

میدونستین عقيده به مهدى از آغاز اسلام در بين مسلمانان شايع بوده؟

میدونستین پيامبر اسلام نه يك بار بلكه بارها از وجود مهدی خبر میداده و گاه و بيگاه ازدولت مهدى وعلائم و آثار و نام وكنيه ی ایشون گفتگو میكرده؟

میدونستین موضوع مهدى و قائم درزمان آخرین رسول خدا امر مسلمى بوده و اون رو به عنوان خبرتازه اى به مردم اعلام نمیکردن بلكه از علائم و آثارش سخن مى گفتن و مى فرمودن: مهدى و قائم موعود از عترت من خواهد بود؟

دوست دارین دراین باره بیشتر بدونین؟

میتونین کتاب دادگستر جهان رو مطالعه کنین..:icon_gol:

دوست من ظاهرا شما بدجوری غرق در اوهام و خرافات شدین چون مطالبی که نوشتین، هیچ ربطی به اعتقادات صحیح اسلامی نداره..:hanghead:

چه استاد اندیشه ی خوف انگیز ناکی!:ws3:

سیره ی امام زمانی که ما منتظرش هستیم، سیره ی رحمت هست، درست مثل جد بزرگوارشون..

یکی از صفات ایشون هم رحمة للعالمین هست. او کریمی هست که پدرانش هم همه کریم بوده اند..

میدونستین زمانی که ظهور اتفاق میفته، امام مدت زیادی رو صرف تبلیغ دین حقیقی خدا میکنن و بر اثر این کار مردم حق پذیر جهان از هر دین و آیینی فوج فوج به دین خدا میگروند؟ [یدخلون فی دین الله افواجا..]

و نهایتا امام اون عده ای رو که قلبا کافر هستند رو با قدرت های ویژه نابود میکنن..؟

.

والله من از شما یه سوال پرسیدم اونم ساده : کدوم سوره و آیه؟

آیا میدانستید قبل پیامبر یکتا پرستی بوده؟

آیا میدانستید همه ادیان یه پیامبر موعود دارند همه بودا؟

من فقط اون شماره آیه و سوره رو می خام اگه نمی دونی بحث اش جداست.!؟!!

آخرش ما نفهمیدیم منجی ای که میاد کشت و کشتار راه بندازه کجاش رحمت هست؟ ((البته تقصیری نداری کلا مسلمانی یعنی خون و شمشیر و تجاوز)

حالا یه فلسفه جدید هم بهش اضافه شده وقتی میاد تبلیغات هم راه میندازه دین جدید؟ بس یعنی الان همه چی پشمه دیگه ؟ :ws3: این حرفواقعا باید بگم ببین با کی شدیم هفتاد میلیون!!!مسلمان ها بشنون اینو گفتی حکم قتلت رو میدن...:ws28:

لینک به دیدگاه
والله من از شما یه سوال پرسیدم اونم ساده : کدوم سوره و آیه؟

آیا میدانستید قبل پیامبر یکتا پرستی بوده؟

آیا میدانستید همه ادیان یه پیامبر موعود دارند همه بودا؟

من فقط اون شماره آیه و سوره رو می خام اگه نمی دونی بحث اش جداست.!؟!!

آخرش ما نفهمیدیم منجی ای که میاد کشت و کشتار راه بندازه کجاش رحمت هست؟ ((البته تقصیری نداری کلا مسلمانی یعنی خون و شمشیر و تجاوز)

حالا یه فلسفه جدید هم بهش اضافه شده وقتی میاد تبلیغات هم راه میندازه دین جدید؟ بس یعنی الان همه چی پشمه دیگه ؟ :ws3: این حرفواقعا باید بگم ببین با کی شدیم هفتاد میلیون!!!مسلمان ها بشنون اینو گفتی حکم قتلت رو میدن...:ws28:

[/right]

دوست من شما اگر مسلمان نیستید، دیگه براتون چه فرقی میکنه که نام مهدی ما در قرآن ما اومده یا نه؟:ws3:

شما هم اگه دوست دارین منطقی بحث کنین و واقعا دنبال حقیقت هستین، لطفا اول دین و آیینتون رو مشخص کنین..:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...