رفتن به مطلب

مهدی در قرآن

z.b

ارسال های توصیه شده

دوست من شما اگر مسلمان نیستید، دیگه براتون چه فرقی میکنه که نام مهدی ما در قرآن ما اومده یا نه؟

شما هم اگه دوست دارین منطقی بحث کنین و واقعا دنبال حقیقت هستین، لطفا اول دین و آیینتون رو مشخص کنین..:icon_gol:

دوست عزیز من هم مسلمان هستم اونم از نوع شیعه البته ه ه در روی کاغذ!:ws3:

ولی شما هنوز سوال ساده منو جواب ندادید منطقا کدوم آیه و سوره در مورد مهدی گفتند؟

دوست عزیز این سوالی هست که شیعه ها هیچ وقت پاسخی برای آن نداشتند . حالا شما هم بهتره اسم تیتر تون رو عوض کنید بگید : مهدی در احادیث.

سوال منو جواب نمیدین میدونم هم که نمی دونید باور کنید مطالعه من از شما روی این زمینه بیشتر بوده و آخرش به یه کلمه رسیدم : مهدی کلمه ای هست فقط برای زنده نگه داشتن مذهب شیعه. والسلام ...:ws37:

لینک به دیدگاه
دوست عزیز من هم مسلمان هستم اونم از نوع شیعه البته ه ه در روی کاغذ!:ws3:

ولی شما هنوز سوال ساده منو جواب ندادید منطقا کدوم آیه و سوره در مورد مهدی گفتند؟

دوست عزیز این سوالی هست که شیعه ها هیچ وقت پاسخی برای آن نداشتند . حالا شما هم بهتره اسم تیتر تون رو عوض کنید بگید : مهدی در احادیث.

سوال منو جواب نمیدین میدونم هم که نمی دونید باور کنید مطالعه من از شما روی این زمینه بیشتر بوده و آخرش به یه کلمه رسیدم : مهدی کلمه ای هست فقط برای زنده نگه داشتن مذهب شیعه. والسلام ...:ws37:

الان همه ی مشکل شما با اسم تاپیک بود؟:ws3:

بله اگه عنوان تاپیک «لفظ مهدی در قرآن» یا «نام مهدی در قرآن» یا «کلمه ی مهدی در قرآن» بود، کاملا حق با شما بود..

ولی حتی توی ارسال اول هم بیان شده که میخوایم با استناد به متون شیعی و سنی به آیاتی که در مورد مهدی و شاید بهتر باشه بگیم در مورد منجی و آخرالزمان اشاراتی داشتن، یه نگاهی بندازیم..

اصلا ما بهش میگیم مهدی، هرکس با هر اسمی که دوست داره میتونه صداش کنه..

چرا باید خودمون رو درگیر بازی با کلمات کنیم؟:sigh:

مهم نیست نام اون شخصی که میاد مهدی باشه یا مسیح یا ماشیه یا کالکی یا شیتل یا بدیستوه یا سوشیانت .. مهم اینه که همه ی ادیان معتقدن که بالاخره یک نفر خواهد آمد و اصلا هر وقت آمد نامش رو میتونیم از خودش بپرسیم..

مهم نیست نام اون شخصی که میاد چیه.. مهم اینه که اگه ما تشنه میشیم، خدا باید آب رو آفریده باشه تا به این نیاز ما پاسخ داده بشه و این مطابق فطرت ماست ..

مهم نیست نام اون شخصی که میاد چیه.. مهم اینه که هر انسانی در نهانخانه ی دلش مطمئنه که پایان شب سیه سپید است.. و در نومیدی بسی امید است.. و اگه خدا به این نیاز بشری پاسخ نداده باشه یا خدایی هست که طبیعت رو ناقص خلق کرده یا ما رو ناقص آفریده.. و اگر چنین نیست، و اگر نیاز به منجی در فطرت ما هست، پس حتما یکی خواهد آمد..

آیاتی هم که اینجا ذکر شده مثل «وَ نُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلىَ الَّذِینَ..» و «بَقِیَّتُ اللَّهِ خَیرٌْ لَّكُمْ ..» و ... اشاره به ظهور یک انسان پاک داره حالا نام انسان مهم نیست چی هست مهم اینه که بالاخره یک نفر خواهد آمد..

که البته بقول شما نام منجی یا درست تر بخوایم بگیم یکی از القاب منجی رو روایات به ما گفتند مهدی هست..

نامه تمام..!:ws3::icon_gol:

لینک به دیدگاه

پاسخ زیبا و فلسفی بود!

مهم اینه که هر کسی در نهانخانه دل خودش یه امیدی داشته باشه حالا امید به خزندگی امید به آینده امید به ظهور امید به هر چی..

ولی وقتی بیاییم یه جوری خرافات بافی کنبم حالا با هر اسمی این باعث میشه آبروی اون دین هم بره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...