رفتن به مطلب

طراحي دومين مجتمع پتروشيمي

ارسال های توصیه شده

سلام به شیخ الشیوخ و باقی مشایخ و دوستان :ws3:

مرسی یورگن از اینکه یه پست زدی، بابا حوصله م سر رفته بود :ws3:

من خیلی تازه کارم، یه چیزایی میذارم امیدوارم باقی دوستان هم همکاری کنن تا بحث پیش بره و آخرسر شیخ کبیر تاییدشون کنه

طبق پروژه متانول، گاز سنتز که رفرم میشد هیدروژن، مونوکسید و دی اکسید کربن تولید میشد.

شیرین کردن گاز که جای خودش را دارد. چون ترکیبات گوگردی میتونن کار را خراب کنن.

توی جداکردن گازهای رفرم، دی اکسید کربن را به نظرم میشه از دو راه جدا کرد، نمیدونم درسته یا نه! یه راهش تبدیلش به یخ خشکه* و راه دیگه استفاده از ترکیباتی هست که قابلیت جذب دی اکسید را داشته باشن.

----------------------

*هیدروژن تو دمای 259- درجه جامد میشه اما دی اکسید کربن تو دمای 75- درجه. اینکه میشه گاز رفرم شده را تا دمای 75- درجه سرد کرد را نمیدونم و اینکه این کار منطقی هست یا نه باز نمیدونم!:ws28:

میمانه مونوکسید، به نظرم مونوکسید را هم میشه به دی اکسید کربن تبدیل کرد و دوباره جذبش کرد یا با سرد کردن جداش کرد. ترکیباتی از فلزات هم هستند که به مونوکسید کربن علاقه زیادی دارن مثل همین آهن، توی بدن خودمان آهن هموگلوبین در حضور مونوکسید کمپلکسی میده که دیگه اکسیژن نمیتونه بهش بچسبه و طرف باید با زندگی بای بای کنه.

خب دوستان شما ادامه بدین و نقد کنید :gnugghender:

خب علي جان اينو اول بگم كه نه سرد ميكنيم و نه جذب

چه كاري آخه

الان صاحبان تكنولوژي از واكنش شيفت استفاده ميكنن

ببين ما فقط از رفرمر بخار استفاده ميكنيم!

چرا ؟ آهان يكي از دلايلش بازده بيشنر هيدروژنه كه يك بخشش از آب تامين ميشه

تو رفرمر بخار حاصل كار ما سه تا هيدروژنه و يدونه اكسيد كربن

CH4 + HOH------------>CO+3H2

حالا اين گازو ميفرستيم براي واكنش شيفت

كه اكسيد كربن رو به انيدريد كربنيك تبديل كنيم

واكنش شيفت رو با بخار آب مجدد انجام ميديم و دوباره يك هيدروژن هم بدست مياريم

در اصل خوراك واحد آمونياك ما نصفش آبه و نصفش رو از گاز طبيعي تامين ميكنيم

CO + 3H2 + HOH------------->CO2 + 4H2

CO + HOH--------->CO2 +H2

افتاد الان؟

اما...............

اگه يورگن ساربونه ميدونه شتررو كجا بخوابونه!

قبل از اين كه داستان شترو بگم روش ساير آقايون لايسنسور رو بررسي ميكنيم

خب براي واكنش شيفت نياز به چي داريم ؟

راكتور چيه ؟ اندازه و قطرو اين داستانا!

بريد سر وقت ناصر و خانم زارع كه طراحي مخازن تحت فشارو انجام بدن

و شماها هم بشينيد فكر كنيد كه اين واكنش شيفت چه شكلي انجام ميشه اصلا راكتورش چه شكليه

به نـــــــــــام خداوند متعال

السلام علی الشیخ و علی المریدان شیخ و وعلی الخوا... و علی سایر دوستان:ws3:

خوب در بهبوهه ی (!) امتحانات منم یه نظری بدم حال و هوامون عوض شه...

برای جدا کردن هیدروژن از گاز سنتز سرد کردن منطقی به نظر نمیاد...

یبار سرد کنیم جدا کنیم بعد بیام گرم کنیم واکنش بدیم؟!؟!؟!

این وسط منفجر نشیم خوبه...:ws3:

فکر کنم باید یه ترکبی وارد گاز سنتز کنیم یا یه کاری کنیم تا هیدروژن به صورت خیـــــــــــــــــــلی مِلو واکنش بده و به یه چیز دیگه بدل شه (مثلاً آب!!!)

بعد جداسازی کنیم و بفرستیم سمت رآکتور...

البته یه راه دیگه هم هست فقط یکم زوریه...:ws3:

کل گاز سنتز رو از زیر یه مشعل رد کنیم، هیدروژن منفجر میشه میره بقیه اش رو استفاده میکنیم...:ws3:

حمید همین الان به یه تکنولوژی رسیدم...!!!

نمیشه متان رو بفرستیم تو یه رآکتور احتراق ناقص ، اکسید کربن و آب بگیریم، آب رو جدا کنیم و اکسید کربن رو استفاده کنیم؟ (دیگه کلاً رفرم نکنیم!!!):ws38:

البته یه حسی بهم میگه نمیشه ولی چرا واقعاً؟!؟!

جلل خالق

اولا كه علي گفت ما هيدروژنو لازم داريم

ايده آب خوب بود و نزديك گفتي

اما جان من دو دقيقه فكر كن ببين چي ميگم!

فرض كن واحد اسيد استيكه و برعكس اين جا كه هيدروژنو لازم داريم اونجا اكسيد كربن رو لازم داريم

بيايم يك مشعل بذاريم و تا مسافت چند كيلومتري هم فاصله بگيريم و هيدروژنو منفجر كنيم؟:ws28: به متر مكعب نرسيده كل منطقه شبيه به روزاي اول شكل گيري كره زمين ميشه كه!:ws28::ws28: ميشه شبيه به يك جنگ اتمي به تمام عيار و تو كمتر از 10 دقيقه اون استاني كه توش واحدو زديم شبيه به مريخ بي آبو علف ميشه:ws28:

بعدشم هيدروژن كلي كاربرد داره همه دارن خودشونو ميكشن هيدروژن بگيرن يا هدرش ندن بعد ما به بادش بديم؟

:ws28::ws28::ws28:

:icon_pf (34):

باز شروع شد :ws28:موزرت را شارژ کردی باز؟؟

احمد رضا، ما هیدروژن را میخوایم نه اکسیدهای کربن را :icon_pf (34)::ws28:

:ws28::ws28::ws28:

• Like 6
لینک به دیدگاه

جلل خالق

اولا كه علي گفت ما هيدروژنو لازم داريم

ايده آب خوب بود و نزديك گفتي

اما جان من دو دقيقه فكر كن ببين چي ميگم!

فرض كن واحد اسيد استيكه و برعكس اين جا كه هيدروژنو لازم داريم اونجا اكسيد كربن رو لازم داريم

بيايم يك مشعل بذاريم و تا مسافت چند كيلومتري هم فاصله بگيريم و هيدروژنو منفجر كنيم؟:ws28: به متر مكعب نرسيده كل منطقه شبيه به روزاي اول شكل گيري كره زمين ميشه كه!:ws28::ws28: ميشه شبيه به يك جنگ اتمي به تمام عيار و تو كمتر از 10 دقيقه اون استاني كه توش واحدو زديم شبيه به مريخ بي آبو علف ميشه:ws28:

بعدشم هيدروژن كلي كاربرد داره همه دارن خودشونو ميكشن هيدروژن بگيرن يا هدرش ندن بعد ما به بادش بديم؟

خوب منم به خاطر همین گفتم زوریه دیگه...:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه
چند دقيقه هيچ كس پست نده ببينم :ws25::ws25:

هيچ كس پست نذاره !

:ws38:

نگاه کن...خودت گفتی پست نزارنااااااااااااااا...

بعداً نگی فعالیت کمه ه ه ه ه:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

نگاه کن...خودت گفتی پست نزارنااااااااااااااا...

بعداً نگی فعالیت کمه ه ه ه ه:ws3:

نه بحث تعطيل شد

حالا بعدا بهت ميگم

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام.....چ موضوع پیچیده ای:ws52::ws38:من ک هیچ سر درنیاوردم:4564:

من هیچی بارم نییییییییییییییییییییییس:4564::sigh::hanghead::icon_pf (34):

دوستان موفق باشید:sad0:

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام.....چ موضوع پیچیده ای:ws52::ws38:من ک هیچ سر درنیاوردم:4564:

من هیچی بارم نییییییییییییییییییییییس:4564::sigh::hanghead::icon_pf (34):

دوستان موفق باشید:sad0:

سلاااااااام.

منم اطلاعات آنچنانی ندارم.

خوبیش اینه که ذهنت درگیر میشه.از فاز درس بیرون میای و دید صنعتی پیدا میکنی.:w02:

تو که گرایشت طراحی فرآینده :banel_smiley_4:

• Like 6
لینک به دیدگاه

متاسفانه در پروژه قبلی من زمانی از پروژه مطلع شدم که تموم شده بود، امیدوارم بتونم تو این پروژه همکاری داشته باشم.

• Like 5
لینک به دیدگاه
متاسفانه در پروژه قبلی من زمانی از پروژه مطلع شدم که تموم شده بود، امیدوارم بتونم تو این پروژه همکاری داشته باشم.

در خدمتت هستيم عزيز:icon_gol: :icon_gol::icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه

خب خب

دوستاني كه تو طراحي اول شركت كردن!

ماكت سنتز متانول بر اساس همون داده ها ساخته شد! همونجوري كه قول داده بودم

اين ماكت يا واحد كوچك با ظرفيت سنتز 60 كيلو گرم متانول با گريد AA از گاز طبيعي الان ساخته شده و آماده هستش . تا حالا 4 تا تست ازش گرفتم و به شكل خيلي عالي فعاله

به زودي هماهنگ ميكنم تا ازش يك فيلم خيلي حرفه اي و جدي گرفته بشه و تو دسترس عزيزان تيم قرار بگيره تا نتيجه كارشونو ببينن .

از كمپرسورش احمدرضا يك چند تا عكس گرفت ولي يك فيلم كامل و با كيفيت از خود سيستم و كارش براتون قرار ميدم

دمتون گرم :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 8
لینک به دیدگاه

اين ماكت بر اساس كاتاليست ac-d&h ران شده و محصولي با درجه خلوص سوپرمتانول(آرك پروسس) 99/95 ارائه ميده

مصرف گاز اين واحد در حدود 55 متر معكب گاز طبيعي و 90 متر مكعب بخاره

• Like 10
لینک به دیدگاه

درود بر شما دوستان گل گلاب

خب خب

يك مقدمه از كار رو تو بخش عمومي ميريم تا مديران بخش بندي ها رو تو بخش مربوطه انجام بدن و بحث اصلي و تخصصي رو اونجا ادامه بديم

براي شروع يكسري اطلاعات مقدماتي رو عنوان ميكنم كه بدونيم داريم چيكار ميكنيم

براي شروع طبق روال از خوراك شروع ميكنيم

خوراك ما يك بخشش گاز طبيعيه كه بايد رفرم و به گاز سنتز تبديل بشه!

در مورد رفرمينگ تو طراحي اول كاملا بحث شده و لزومي نداره دوباره انجام بديم فقط به جاي شكل رفرم كردن بايد يك دستكاري تو خوراك اين سيستم انجام بديم! و در نهايت برعكس واحد اول بايد هيدروژن رو از اكسيدهاي كربن جدا كنيم

خب تو اين بخش چون داستان دسترسي دادن و ثبت نام كردن نداريم و عموميه همه ميتونن شركت كنن

پس طبق روال من حرفي نميزنم تا ايده ها رو ارائه بديد و روي ايده ها شروع كنيم

خب شروع به نطق میکنم:w02:

ابتدا گاز طبیعی رو با بخار میفرستیم تو رفرمر از کاتالیست عبور کنن دور هم یه گاز سنتزی بدن بیرون

بعد با غربال مولکولی میایم هیدروژن و اکسید های کربن رو جدا میکنییم (آخه هیدروژن خیلی ریزه میزست و کربن گنده تره واسه همین فکر کنم غربال مولکولی از سرد کردن و این داستانا بهتره)

اکسیژن هوا رو میسوزونیم و ازش نیتروژن کش میریم :ws3:

ظاهرا این داستان جداسازی گاز ها خیلی شرره

از سوزوندن اکسیژن هوا با یه هیدروکربن میشه اکسید کربن و اینا با نیتروژن اضافه گرفت

حالا میشه با سرد کردن عین هلو جداشون کرد (اینجا ظاهرا جرم اکسید های کربن و اینا با N2 نزدیک همه شاید نشه با غربال و روش های مثل این جداشون کرد)

نیتروژن که حدود -200 مایع میشه اکسیدهای کربن هم که همونطور که علی گفت تو -75 بوقشون به صدا در میاد

خب حالا میمونه نیتروژن و هیدروژنی که از رفرمینگ و water shift بدست اومده

از اینجا ببعدش میریم تو بخش سنتز:gnugghender:

حالا یه راکتور خوشگل میگیریم و توش رو پر کاتالیسست میکنیم و اینا رو میریزیم توش و با فرآیند یورگنیزاسیون آمونیاک و اضافاتش رو بدست میاریم:ws3:

بعد از این فرآیند خطیر بفکر جداسازی دوباره ی اضافات از آمونیاک میوفتیم (وقتی فهمیدیم چی کنار آمونیاک تولید شده یه فکری هم به حال اون میکنیم):a030:

حمیییییییییییییییییییید

حالا بیا سسوتی ها رو جمع کن:ws3::ws28::ws28::ws28::ws28:

به نـــــــــــام خداوند متعال

السلام علی الشیخ و علی المریدان شیخ و وعلی الخوا... و علی سایر دوستان:ws3:

خوب در بهبوهه ی (!) امتحانات منم یه نظری بدم حال و هوامون عوض شه...

برای جدا کردن هیدروژن از گاز سنتز سرد کردن منطقی به نظر نمیاد...

یبار سرد کنیم جدا کنیم بعد بیام گرم کنیم واکنش بدیم؟!؟!؟!

این وسط منفجر نشیم خوبه...:ws3:

فکر کنم باید یه ترکبی وارد گاز سنتز کنیم یا یه کاری کنیم تا هیدروژن به صورت خیـــــــــــــــــــلی مِلو واکنش بده و به یه چیز دیگه بدل شه (مثلاً آب!!!)

بعد جداسازی کنیم و بفرستیم سمت رآکتور...

البته یه راه دیگه هم هست فقط یکم زوریه...:ws3:

کل گاز سنتز رو از زیر یه مشعل رد کنیم، هیدروژن منفجر میشه میره بقیه اش رو استفاده میکنیم...:ws3:

حمید همین الان به یه تکنولوژی رسیدم...!!!

نمیشه متان رو بفرستیم تو یه رآکتور احتراق ناقص ، اکسید کربن و آب بگیریم، آب رو جدا کنیم و اکسید کربن رو استفاده کنیم؟ (دیگه کلاً رفرم نکنیم!!!):ws38:

البته یه حسی بهم میگه نمیشه ولی چرا واقعاً؟!؟!

عزیز من بجای اینکه بخوای هیدروژن رو دوباره به آب تبدیل کنی بازم تبدیلش کنی به هیدروژن بهتر نیست آب رو الکترولیز کنی و ازش هیدروژن بگیری؟! الکی گاز طبیعی رو هم هدر نمیدی:w16:):w58:

یا میتونی به آب 1000 درجه سانتیگراد دما بدی تا طی یک فرآیند خوددرگیرانه هیدروژن و اکسیژن از هم جدا شن!:vahidrk:

• Like 6
لینک به دیدگاه
درود بر شما دوستان گل گلاب

خب شروع به نطق میکنم:w02:

ابتدا گاز طبیعی رو با بخار میفرستیم تو رفرمر از کاتالیست عبور کنن دور هم یه گاز سنتزی بدن بیرون

بعد با غربال مولکولی میایم هیدروژن و اکسید های کربن رو جدا میکنییم (آخه هیدروژن خیلی ریزه میزست و کربن گنده تره واسه همین فکر کنم غربال مولکولی از سرد کردن و این داستانا بهتره)

اکسیژن هوا رو میسوزونیم و ازش نیتروژن کش میریم :ws3:

ظاهرا این داستان جداسازی گاز ها خیلی شرره

از سوزوندن اکسیژن هوا با یه هیدروکربن میشه اکسید کربن و اینا با نیتروژن اضافه گرفت

حالا میشه با سرد کردن عین هلو جداشون کرد (اینجا ظاهرا جرم اکسید های کربن و اینا با N2 نزدیک همه شاید نشه با غربال و روش های مثل این جداشون کرد)

نیتروژن که حدود -200 مایع میشه اکسیدهای کربن هم که همونطور که علی گفت تو -75 بوقشون به صدا در میاد

خب حالا میمونه نیتروژن و هیدروژنی که از رفرمینگ و water shift بدست اومده

از اینجا ببعدش میریم تو بخش سنتز:gnugghender:

حالا یه راکتور خوشگل میگیریم و توش رو پر کاتالیسست میکنیم و اینا رو میریزیم توش و با فرآیند یورگنیزاسیون آمونیاک و اضافاتش رو بدست میاریم:ws3:

بعد از این فرآیند خطیر بفکر جداسازی دوباره ی اضافات از آمونیاک میوفتیم (وقتی فهمیدیم چی کنار آمونیاک تولید شده یه فکری هم به حال اون میکنیم):a030:

حمیییییییییییییییییییید

حالا بیا سسوتی ها رو جمع کن:ws3::ws28::ws28::ws28::ws28:

عزیز من بجای اینکه بخوای هیدروژن رو دوباره به آب تبدیل کنی بازم تبدیلش کنی به هیدروژن بهتر نیست آب رو الکترولیز کنی و ازش هیدروژن بگیری؟!:w58:

یا میتونی به آب 1000 درجه سانتیگراد دما بدی تا طی یک فرآیند خوددرگیرانه هیدروژن و اکسیژن از هم جدا شن!:vahidrk:

سلام عزيز

نه چرا سوتي جيگر؟

خيلي هم خوب بود

فقط يك چند مورد!

ببين اول اين كه براي بدست آوردن ازت نيازي نيست هوا رو با يك هيدروكربن بسوزونيم! تا اكسيژنش از بين بره

چه لزومي داره بيايم يك هيدروكربن رو از بين ببريم ؟

به راحتي هوا رو با فشار150 بار فشرده و تقطير ميكنيم و ازت مورد نياز رو بدست مياريم

اما در مورد فرايند رفرمينگ !

خب شكل كار ميگه ما بايد بعد از رفرمينگ اكسيدهاي كربن رو از تركيب جدا كنيم!

اما قبلش بهم بگو از پرايمري استفاده ميكني يا نه! واكنش مشخصه درست اما اين خيلي تاثير گذاره!

غربال مولكولي يا شيفت يا هرچي

ميدني چي ميخوام بگم؟

روشهايي مثل شيفت قديمي تره ولي سبكهاي بزرگ ديگه اي هم وجود داره . شيفت بدرد همون هالدور و كازال ميخوره برن بازي كنن

اينا اينقدر گاگولن ميان ميگن هم شيفت هم متاناسيون! يعني چي ؟ يعني قسمت اعظم اكسيدهاي كربن رو كه نشده جدا كنن يا تو واكنش شيفت شركت نكردن رو دوباره با هيدروژن واكنش ميدن و متانو آب ميگيرن! به اين ميگن كار ملانصرالديني! چون كل مغزشون تا همينجا جواب ميده ! چرا ؟ آهان ! يكي نيست بگه خب با اين شرايط نصف خوراك از بين ميره و در نهايت حيف انرژي كه براي رفرم استفاده كرديم ! چون دوباره داريم متان ميسازيم! و در نهايت به جاي سركوله كردن اين متان ميره براي فلر يا سوخت كوره!

حتي اگر سيركوله هم بشه باز انرژي رفرم چي ؟

تازه يك فرايند كاتاليستي هم براي متاناسيون انجام داديم و اين خودش مجددا كلي ابزار و انرژي لازم داره!

اينجاست كه فرق يورگن كبير معلوم ميشه ها! مياد با پشت دست ميزنه ...................:ws28: هالدور گوشكوبو دندوناش بريزه تو حلقش

اينو ميگن فرق اساسي بين لورگي و بقيه شركتها:hapydancsmil:اصلا مريضيه اين بشر به خدا مخالف گردش زمين حركت ميكنه

حالا بذار ادامه كارو تو بخش ويژه خودش انجام ميديم ! واردي كه چي ميگم!

ما به راحتي به سبك يورگنيزاسيوني كه خودت گفتي و خيلي حرفه اي تر از بقيه به حدي كه تو مخيلات آقايون هم نميگنجه واحد شيفت و كاتاليست بازي رو حذف ميكنيم!:ws28:

راه كارهايي هست در حد باواريا كه تو بخشش ميگم داستان چيه تا فرايند تسليم به قول يكسري از دوستان حجاب رو به طرز عجيبي ببيني . بعد بري براي بچه محلاتون تعريف كني!:ws28:

خوبه ؟ دوسم داري حالا ؟:ws3:

• Like 7
لینک به دیدگاه

اصلا يك چيزي بهتون ياد ميدم تو اين طراحي كه.....................................

بابا بزنيد ديگه اين بخشهاي طراحي رو كف كردم من

• Like 6
لینک به دیدگاه
خوبه ؟ دوسم داري حالا ؟:ws3:

تو که عزیز دلمی:icon_gol:

سلام عزيز

نه چرا سوتي جيگر؟

خيلي هم خوب بود

فقط يك چند مورد!

ببين اول اين كه براي بدست آوردن ازت نيازي نيست هوا رو با يك هيدروكربن بسوزونيم! تا اكسيژنش از بين بره

چه لزومي داره بيايم يك هيدروكربن رو از بين ببريم ؟

خودمم یه لحظه شک کرده بودم که چرا گفتم باید بسوزونیمش

بچه گناه داره:ws3:

به راحتي هوا رو با فشار150 بار فشرده و تقطير ميكنيم و ازت مورد نياز رو بدست مياريم

گفتم شاید تقطیر دردسرش بیشتر باشه واسه همین دنبال راه دیگه بودم
:whistle:

اما در مورد فرايند رفرمينگ !

خب شكل كار ميگه ما بايد بعد از رفرمينگ اكسيدهاي كربن رو از تركيب جدا كنيم!

اما قبلش بهم بگو از پرايمري استفاده ميكني يا نه!

اینی که الان گفتی یعنی چی؟
:w02: 20 روز دیگه فارغ التحصیل میشم اما تاحالا اسمشم نشنیدم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

واكنش مشخصه درست اما اين خيلي تاثير گذاره!

غربال مولكولي يا شيفت يا هرچي

ميدني چي ميخوام بگم؟

روشهايي مثل شيفت قديمي تره ولي سبكهاي بزرگ ديگه اي هم وجود داره . شيفت بدرد همون هالدور و كازال ميخوره برن بازي كنن

اينا اينقدر گاگولن ميان ميگن هم شيفت هم متاناسيون! يعني چي ؟ يعني قسمت اعظم اكسيدهاي كربن رو كه نشده جدا كنن يا تو واكنش شيفت شركت نكردن رو دوباره با هيدروژن واكنش ميدن و متانو آب ميگيرن! به اين ميگن كار ملانصرالديني! چون كل مغزشون تا همينجا جواب ميده ! چرا ؟ آهان ! يكي نيست بگه خب با اين شرايط نصف خوراك از بين ميره و در نهايت حيف انرژي كه براي رفرم استفاده كرديم ! چون دوباره داريم متان ميسازيم! و در نهايت به جاي سركوله كردن اين متان ميره براي فلر يا سوخت كوره!

حتي اگر سيركوله هم بشه باز انرژي رفرم چي ؟

تازه يك فرايند كاتاليستي هم براي متاناسيون انجام داديم و اين خودش مجددا كلي ابزار و انرژي لازم داره!

اينجاست كه فرق يورگن كبير معلوم ميشه ها! مياد با پشت دست ميزنه ...................:ws28: هالدور گوشكوبو دندوناش بريزه تو حلقش

اينو ميگن فرق اساسي بين لورگي و بقيه شركتها:hapydancsmil:اصلا مريضيه اين بشر به خدا مخالف گردش زمين حركت ميكنه

حالا بذار ادامه كارو تو بخش ويژه خودش انجام ميديم ! واردي كه چي ميگم!

ما به راحتي به سبك يورگنيزاسيوني كه خودت گفتي و خيلي حرفه اي تر از بقيه به حدي كه تو مخيلات آقايون هم نميگنجه واحد شيفت و كاتاليست بازي رو حذف ميكنيم!:ws28:

راه كارهايي هست در حد باواريا كه تو بخشش ميگم داستان چيه تا فرايند تسليم به قول يكسري از دوستان حجاب رو به طرز عجيبي ببيني . بعد بري براي بچه محلاتون تعريف كني!:ws28:

خوشم میاد هردفعه یه چالش جدید تو طراحی هست:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه

یه لحظه آمونیاک رو بیخیال :ws3:

خب خب

دوستاني كه تو طراحي اول شركت كردن!

ماكت سنتز متانول بر اساس همون داده ها ساخته شد! همونجوري كه قول داده بودم

اين ماكت يا واحد كوچك با ظرفيت سنتز 60 كيلو گرم متانول با گريد AA از گاز طبيعي الان ساخته شده و آماده هستش . تا حالا 4 تا تست ازش گرفتم و به شكل خيلي عالي فعاله

به زودي هماهنگ ميكنم تا ازش يك فيلم خيلي حرفه اي و جدي گرفته بشه و تو دسترس عزيزان تيم قرار بگيره تا نتيجه كارشونو ببينن .

از كمپرسورش احمدرضا يك چند تا عكس گرفت ولي يك فيلم كامل و با كيفيت از خود سيستم و كارش براتون قرار ميدم

دمتون گرم :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

یکم دیرتر برو امتحانا تموم شد بیام همه اینا رو ببینم و برام توضیح بدی:ws3::ws3::hapydancsmil::w02:

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من تازه وارد این سایت شدم و دارای مدرک مهندسی پلیمر هستم وقتی تاپیک شما را دیدم اولین کار بعد از ورودم کلید روی اون بود من خیلی علاقه به طراحی واحد ها دارم هرچند علم زیادی راجع بهش ندارم ولی خوشحال میشم با تلاش و ممارست یادش بگیرم و بتونم تو این امر بهتون کمک کنم واسه ی همین می خواستم توضیحات بیشتر در مورد کارتون بهم بدید و اینکه چطور میتونم یاد بگیرم و کمک کنم.

با آرزوی سعادت و موفقیت برای شما

• Like 5
لینک به دیدگاه
سلام من تازه وارد این سایت شدم و دارای مدرک مهندسی پلیمر هستم وقتی تاپیک شما را دیدم اولین کار بعد از ورودم کلید روی اون بود من خیلی علاقه به طراحی واحد ها دارم هرچند علم زیادی راجع بهش ندارم ولی خوشحال میشم با تلاش و ممارست یادش بگیرم و بتونم تو این امر بهتون کمک کنم واسه ی همین می خواستم توضیحات بیشتر در مورد کارتون بهم بدید و اینکه چطور میتونم یاد بگیرم و کمک کنم.

با آرزوی سعادت و موفقیت برای شما

سلام.خوش اومدی.

این طراحی دیگه داره تموم میشه.برای طراحی بعدی حتما خبرت میکنیم.:a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...