رفتن به مطلب
  • 0

انتخاب موضوع پایان نامه

a_saedi

سوال

سلام دوستان

من ترم دیگه باید پروپوزال بدم و هنوز موضوع دقیق پایان نامه رو مشخص نکردم. راستش نمیدونم باید چطوری بهش برسم:ws52:

طراحی شهری میخونم و کارشناسیم معماری بوده.به موضوعات مربوط به بافت تاریخی هم علاقمندم اما نمیدونم چطوری یه موضوع جدید که بشه کارایی هم داشته باشه و همینطور نوآوری، انتخاب کنم.

اگر میشه منو راهنمایی کنین که چه منابعی بخونم تا بتونم یه کار جدید و خوبی ارائه بدم . خیلییییییییییییییییییی ممنونم

لینک به دیدگاه

ارسال های توصیه شده

• 0
سلام دوستان

من ترم دیگه باید پروپوزال بدم و هنوز موضوع دقیق پایان نامه رو مشخص نکردم. راستش نمیدونم باید چطوری بهش برسم:ws52:

طراحی شهری میخونم و کارشناسیم معماری بوده.به موضوعات مربوط به بافت تاریخی هم علاقمندم اما نمیدونم چطوری یه موضوع جدید که بشه کارایی هم داشته باشه و همینطور نوآوری، انتخاب کنم.

اگر میشه منو راهنمایی کنین که چه منابعی بخونم تا بتونم یه کار جدید و خوبی ارائه بدم . خیلییییییییییییییییییی ممنونم

سلام

بنظرم بهتره اول موضوعات مربتط با علاقمندیتون رو نگاه کنید .. مقالات و پایان نامه های انجام شده در دانشگاههای مختلف ، شاید بهترین راه هم سر زدن به آرشیو دانشکده و دیدن موضوعاتی باشه که قبل شما کار کردن.

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام دوستان

در مورد حریم بافت های تاریخی خیلی خیلی کم کار شده من خودم میخواستم رو این موضوع کار کنم ولی خیلی سخت بود و چون گرایشم برنامه ریزی شهریه دیگه دنبالش نرفتم

ولی اگه دوست داشتی روی این موضوع کار کنی می تونم منابع هم در اختیارت بذارم

من بیشتر رفتم سمت ضوابط ارتفاعی که برای حریم بافت های تاریخی قائل میشن و تجربه خیلی باحالی بود برام چون فهمیدم همش چرته و اصلا اجرایی نمیشه

لینک به دیدگاه
  • 0

ممنون.موضوع جدیدی رو گفتین که بهش فکر نکرده بودم اصلا

من چون مباحث عرفانی رو هم دوست داشتم تو ذهنم بود که این خطوط فکری رو به خط تبدیل بکنم و تو احیا بافت ازش استفاده کنم تا اگر بعد هم خواستم تو دکترا ادامه بدم.

حالا نمیدونم اصلا اینطور نگاه کردن خوبه یا اینکه نرم دنبالش. هرکسی یه چیزی بهم میگه و خیلی سردرگم شدم:confused:

این موضوعی هم که شما گفتین بنظرم خیلی جالب هست. امکانش هست منابع رو بهم بگین تا یکم بیشتر ازش بدونم؟؟

خیلی ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه
  • 0
ممنون.موضوع جدیدی رو گفتین که بهش فکر نکرده بودم اصلا

من چون مباحث عرفانی رو هم دوست داشتم تو ذهنم بود که این خطوط فکری رو به خط تبدیل بکنم و تو احیا بافت ازش استفاده کنم تا اگر بعد هم خواستم تو دکترا ادامه بدم.

حالا نمیدونم اصلا اینطور نگاه کردن خوبه یا اینکه نرم دنبالش. هرکسی یه چیزی بهم میگه و خیلی سردرگم شدم:confused:

این موضوعی هم که شما گفتین بنظرم خیلی جالب هست. امکانش هست منابع رو بهم بگین تا یکم بیشتر ازش بدونم؟؟

خیلی ممنون از راهنماییتون

خواهش میکنم

اول سعی کنید یه سری کلیدواژه پیدا کنید و برید دنبالشون

مثلا حریم منظری

نگاهی که به حفاظت از آثار تاریخی توی ایران هستش یه نگاه کاملا فیزیکیه و به جنبه های محیطی و منظری این آثار توجه نمی کنن

الان توی قوانین مجازات اسلامی برای کسایی که به حریم آثار تاریخی صدمه میرسونن مجازات تعیین شده ولی منظورشون از صدمه فقط صدمات فیزیکی هستش مثلا شما برید نزدیک یه بنا گودبرداری انجام بدید و دیگه توی قانون در مورد صدمات معنوی که امکان داره به آثار تاریخی وارد بیاد مثل احداث برج اشاره ای نشده

تجربه برج جهان نما رو هم حتما مطالعه کنید

از این منابع هم استفاده کنید

1. ام.فیلدن، برنارد و یوکیلتو، یوکا (1382)، رهنمودهای مدیریت برای محوطه های میراث فرهنگی، انتشارات سازمان میراث فرهنگی کشور، چاپ اول، تهران
  2. فلامکی، محمد منصور (1378)، باززنده­سازی بناها و شهرهای تاریخی، انتشارات دانشگاه تهران، چاپ سوم، تهران
  3. فلامکی، محمد منصور(1384)، حریم­گذاری بر ثروت­های فرهنگی، نشر موسسه علمی و فرهنگی فضا، چاپ اول، تهران
  4. WHC, Decisions Adopted by The 26th Session of The World Heritage Committee, june 2002, (WHC -02/ conf.202/inf.15).
  5. WHC, Decisions Adopted by The 26th Session of The World Heritage Committee, Desember 2002, (WHC-02/CONF.202/17).
  6. WHC, Operational Guidelines for the Implementation of the World Heritage Convention, 2 February 2005.
  7. WHC, Vienna Memorandu- international conference “World Heritage and ontemporary Architecture – Managing the Historic Urban Landscape”,2005.

لینک به دیدگاه
  • 0
راستی نظرتون در مورد موضوعی که گفتم چیه؟ اینکه خطوط فکری یه عارف رو به خطوط شهرسازی تبدیل کنم خوبه یا نه؟

به نظرم موضوع رو فلسفی نکنید توش میمونید بدجور:w02:

چه جوری میشه خطوط فکری عارفا رو به شهرسازی تبدیل کرد؟شهر خیلی پیچیده تر از افکار یه عارفه و نیازهای شهر طی زمان تغییر میکنه، شایدم من نفهمیدم شما دقیقا میخواید چیکار کنید:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 0
باز هم ممنون

خیلی خیلی زیاد بابت راهنمایی خوبتون، شاید چون به همین فکر میکردم گیج شدم.

مرسی و موفق باشید

خواهش میکنم

من چنتا توصیه دارم براتون

از یه گرگ بارون دیده به شما نصیحت که موضوع سخت برندار:ws3:

منظورم این نیست کار تکراری بکنی نه...کار جدید بکن ولی انقد سخت نباشه که از پسش برنیای که اگه اینجوری باشه همون موضوع تکراری شرف داره چون حداقل اعصابت خورد نمیشه

سعی کن با توجه به توانایی هات موضوع انتخاب کنی و یه چشم انداز از آخر کارت داشته باشی

لینک به دیدگاه
  • 0

باز هم ممنون

خیلی خوب بود حالا فکرام و جمع و جور کنم،بازم میام و باهاتون مشورت میکنم و صد البته نتیجه کارم رو هم بهتون میگم.

خیلی سپاس

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام بچه ها خسته نباشید . دانشجوی ترم اخر شهرسازی هستم. دوست دارم برای پایان نامه روی موضوع توسعه پایدار کار بکنم میشه برای انتخاب موضوع کمکم کنید.....؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام بچه ها خسته نباشید . دانشجوی ترم اخر شهرسازی هستم. دوست دارم برای پایان نامه روی موضوع توسعه پایدار کار بکنم میشه برای انتخاب موضوع کمکم کنید.....؟؟؟

توسعه پایدار خیلی گسترده هستش. چه جنبه ای رو بیشتر علاقه داری؟

موضوعات پایان نامه های کار شده تو دانشگاهتون میتونه ذهنت رو واسه انتخاب موضوع باز کنه و همینطور محورهای مختلفی که تو همایشا هست. این یکی دوساله هم تقریباً همه همایشای شهرسازی مستقیم یا غیرمستقیم به پایداری مرتبط میشده. می تونی عنوان اون مقالات رو هم که اغلب تو سایت همایششون گذاشته میشه رو ببینید تا ببینید چه زمینه ایش به علاقه شما بیشتر نزدیکه :a030:

لینک به دیدگاه
  • 0

بله دقیقا به علت همین گستردگی گیج شدم برای انتخاب موضوع میخوام مطمئن باشم منابع درموردش زیاد هست و جای کار زیادی داشته باشه. مقاله هایی رو مطالعه کردم اما زیاد به نتیجه ای نرسیدم برای انتخاب یک موضوع خاص...خیلی ممنونم از راهنمایی شما......باز هم اگر دوستان منو راهنمایی کنید خوشحال میشم ممنونم.

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام دوستان

من این ترم باید پروپوزال بدم و هنوز موضوعی به ذهنم نرسیده و نمیدونم باید چطوری بهش برسم

:ws52:

شهرسازی میخونم. بیشتر گرایش به موضوعات طراحی شهری دارم. اما نمیدونم چطوری یه موضوع جدید که فایده داشته باشه انتخاب کنم. اگر میشه راهنماییم کنین یا اگه پیشنهادی دارین ممنون میشم بهم بدین .

:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 0

سلام دوستان

من این ترم باید پروپوزال بدم و هنوز موضوعی به ذهنم نرسیده و نمیدونم باید چطوری بهش برسم

:ws52:

شهرسازی میخونم. بیشتر گرایش به موضوعات طراحی شهری دارم. اما نمیدونم چطوری یه موضوع جدید که فایده داشته باشه انتخاب کنم. اگر میشه راهنماییم کنین یا اگه پیشنهادی دارین ممنون میشم بهم بدین .

:ws37:

سلام

خیلی کلی گفتین ، حداقل یه سری از موضوعات مورد علاقه خودتون رو مینوشتین چون اینطوری دامنه موضوعات خیلی وسیع میشه.

ولی بطور‌کلی اگر میخواهید‌ طراحی شهری کار کنید میتونید یه فضای شهری رو با یه رویکرد خاص طراحی کنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه
  • 0
سلام

خیلی کلی گفتین ، حداقل یه سری از موضوعات مورد علاقه خودتون رو مینوشتین چون اینطوری دامنه موضوعات خیلی وسیع میشه.

ولی بطور‌کلی اگر میخواهید‌ طراحی شهری کار کنید میتونید یه فضای شهری رو با یه رویکرد خاص طراحی کنید

بله راستش موضوع خاصی نیس !:ws3: به نظر تون نقش مبلمان در بافت تاریخی شهر یزد و اصفهان چه طوریه ؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
  • 0
بله راستش موضوع خاصی نیس !:ws3: به نظر تون نقش مبلمان در بافت تاریخی شهر یزد و اصفهان چه طوریه ؟؟:ws52:

بنظر‌ برای پایان نامه خیلی مناسب نیست، اما اگر منظورت از مبلمان مباحث مربوط به منظر در بافت های تاریخی هست مناسبه اما خوب باید یکمی واضح تر و مشخص تر بشه

لینک به دیدگاه
  • 0

من بهتون گفتم این موضوع خوبیه البته واسه کارشناسی، ولی PLACE MAKER متخصص طراحی شهری و استاد ماست هر چی گفتن بگید چشم:w02:ولی کلا قبل از اینکه دنبال موضوع برید سعی کنید رو مسئله متمرکز بشید، اصلا دغدغه شما چیه؟ فکر میکنید چه مسائلی توی بافت تاریخی هستش که شما میتونید رو اونا کار کنید، مشکل این بافت ها چیه و شما دوس دارید رو کدوم بخشش متمرکز بشید، اول مسائل رو در بیارید بعد کم کم به موضوع هم می رسید

لینک به دیدگاه
  • 0
من بهتون گفتم این موضوع خوبیه البته واسه کارشناسی، ولی PLACE MAKER متخصص طراحی شهری و استاد ماست هر چی گفتن بگید چشم:w02:ولی کلا قبل از اینکه دنبال موضوع برید سعی کنید رو مسئله متمرکز بشید، اصلا دغدغه شما چیه؟ فکر میکنید چه مسائلی توی بافت تاریخی هستش که شما میتونید رو اونا کار کنید، مشکل این بافت ها چیه و شما دوس دارید رو کدوم بخشش متمرکز بشید، اول مسائل رو در بیارید بعد کم کم به موضوع هم می رسید

بله درسته ،

باز هم ممنون .بازم میام و باهاتون مشورت میکنم

:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
پاسخ به این سوال ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...