رفتن به مطلب

کتاب 1100 و 601 برای آیلتس مفید هستند؟

ارسال های توصیه شده

چن جا خوندم این دو آخرین کتابایی هستند که برای آیلتس لازم هست ولی یکی از دوستام میگفت 1100 خیلی سطحش بالاست و به درد اونایی میخوره که رشته دانشگاهیشون زبان است.

تجربه شما چیه؟ اگه اینها رو کامل خوندید برای آیلتس مفید بودند؟

بر فرض که من تمام لغات کتاب های 1100 و 601 و504 رو بلد بودم.در اون صورت دایره لغاتم در چه حدی است؟میتونم 80% لغاتی که در فیلم ها و روزنامه ها است رو بلد باشم؟

اگر نه به نظرتون باید چکار کنم که دایره لغاتم خیلی بره بالا، به طوری که 80% معنی لغات اخبار انگلیسی را متوجه بشم؟( فقط vocabulary) اگر که این سه کتاب مذکور کافی نباشند یا اصلا مفید نباشند!؟

میشه راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
چن جا خوندم این دو آخرین کتابایی هستند که برای آیلتس لازم هست ولی یکی از دوستام میگفت 1100 خیلی سطحش بالاست و به درد اونایی میخوره که رشته دانشگاهیشون زبان است.

تجربه شما چیه؟ اگه اینها رو کامل خوندید برای آیلتس مفید بودند؟

بر فرض که من تمام لغات کتاب های 1100 و 601 و504 رو بلد بودم.در اون صورت دایره لغاتم در چه حدی است؟میتونم 80% لغاتی که در فیلم ها و روزنامه ها است رو بلد باشم؟

اگر نه به نظرتون باید چکار کنم که دایره لغاتم خیلی بره بالا، به طوری که 80% معنی لغات اخبار انگلیسی را متوجه بشم؟( فقط vocabulary) اگر که این سه کتاب مذکور کافی نباشند یا اصلا مفید نباشند!؟

میشه راهنماییم کنید.

اگر 1100رو فول بلد باشی همون 80 و90% خبرهای انگلیسی رو متوجه میشی

لینک به دیدگاه

1100 و 601 هر دو از کتابای سطح بالا هستن

مخصوصا 601 واژه که وحستناک سخته، خودم اومدم شروع کنم 1 صفحشو خوندم مغزم سوت کشید، در نتیجه عطایش رو به لقایش بخشیدم و گذاشتمش کنار، اگه فول بلد باشید این 2 کتابو که دیگه...:ws3:

ولی این 601 واژه خیلی کاربردی نیست برای تقویت زبان و مکالمه،

چون لغاتش خیلی تخصصیه و تو مکالمه و روزنامه ها اونقدرا استفاده نمیکنن از کلماتش

لینک به دیدگاه
1100 و 601 هر دو از کتابای سطح بالا هستن

مخصوصا 601 واژه که وحستناک سخته، خودم اومدم شروع کنم 1 صفحشو خوندم مغزم سوت کشید، در نتیجه عطایش رو به لقایش بخشیدم و گذاشتمش کنار، اگه فول بلد باشید این 2 کتابو که دیگه...:ws3:

ولی این 601 واژه خیلی کاربردی نیست برای تقویت زبان و مکالمه،

چون لغاتش خیلی تخصصیه و تو مکالمه و روزنامه ها اونقدرا استفاده نمیکنن از کلماتش

خوندن بار اولش فقط نیست که:icon_pf (34):شونصد بار باید بخونیشون !!!

فقط کافیه یه یکی دو ماه با این لغتا سرو کار نداشته باشی دیگه نیمچه یادت میا یا کلا یادت نمیا :ws3:

لینک به دیدگاه
خوندن بار اولش فقط نیست که:icon_pf (34):شونصد بار باید بخونیشون !!!

فقط کافیه یه یکی دو ماه با این لغتا سرو کار نداشته باشی دیگه نیمچه یادت میا یا کلا یادت نمیا :ws3:

آره با چند بار دوره کردنم نمیشه اصلا

یه چیز وحشتناکیه این 601

:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

اوهوم بلدم !

کتاب

1000BBC short News reports and comprehension

بخون خیلی کمکت میکنه هم واسه vocab هم واسه listening

از تو نت VOA بگیر گوش کن اینم خیلی کمکت میکنه

واسه متون مطبوعاتی هم که تو نت NEW YORK TIMES , ... بخون اگر سر معنی لغات تیتراش مشکل داشتی تو این تاپیکی که Headline vocabulary

زدم کمکت میکنه

لینک به دیدگاه

من کتاب 601 رو نه خوندم و نه دیدم !!! ولی در کل همیشه همیشه لغت تو متن بخونید و یاد بگیرید و تکرار کنید که سختیش رو کمتر میکنه و در کل مرتب باید مرور کنی که ملکه ذهنت باشه مخصوصا تو متن های متفاوت ...

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

به نظر من برای تقویت لغت کاربردی در مکالمه یا اخبار دیدن فیلم یا همون اخبار رو بیشتر از کتاب پیشنهاد میکنم

من اینطوری یاد گرفتم...چون در حین فیلم دیدن به گوشتون میخوره..بهتر تو ذهن میمونه

ینی ماندگاری بالاتری تو ذهن داره:ws37:

لینک به دیدگاه
نه یه بخشاییش رو فقط خوندم دیدم خیلی برام کاربردی نیست لغتاش گذاشتمش کنار

یعنی چی که کاربردی نیست؟:ws52:

تو فیلم ها و اخبار ها زیاد تکرار نمیشه؟ یا نیازی به انگلیسی تا این حد نداشتید؟

لینک به دیدگاه
یعنی چی که کاربردی نیست؟:ws52:

تو فیلم ها و اخبار ها زیاد تکرار نمیشه؟ یا نیازی به انگلیسی تا این حد نداشتید؟

یعنی که لغاتش اکثرا تخصصیه، تو مکالمه و کتاب های عادی تا این حد تخصصی استفاده نمی کنن از این لغات سخت، واسه این می گم واسه من خیلی کاربرد نداشت، تو متن های تخصصی مطمئنا بدرد می خوره ولی می گم باید ببنید برای چه کاربردی می خوایید خودتون

:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...