رفتن به مطلب

درخواست اموزش تصویری برق کشی ساختمان

ارسال های توصیه شده

سلام من میخوام برق کشی ساختمان رو یاد بگیرم!اتصالات سیمی رو بلدم فقط اول کار رو بلد نیستم مثلا از کنتور بخوای برق وارد ساختمان کنی باید از راه هوای یا زمینی وارد کنی؟خلاصه فقط اول کارش رو بلد نیستم!لوله کشیش رو میگم!اگه کسی فیلمی داره لطفا بده!

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

با سلام

مهندس حسین عزیز بعد اینکه برق از طریق هوایی یا زمینی (بسته به طرح نیرو رسانی شرکت برق) به کنتر شما وصل شد شما از کنتور به داخل خونه برق کشیتونو انجام میدین

اگه بخوام خعیلی خلاصه و عامیانه موضوع بیان کنم باید عرض کنم خدمتتون که شما باید نقشه های تاسیسات برقی ساختمون و داشته باشین (یا طراح براتون بکشه یا خودتون سواد طراحی داشته باشین) سیستم روشنایی، پلان کلید و پریز ، آنتن، تلفن و رشته سیم مناسب برای هر کدوم و ... مد نظر داشته باشین

رای پلان برق مختصرا عرض میکنم معمولا به تعداد فضاهای خونه ( اشپزخونه، اتاق خواب ها و..) ما جعبه تقسیم داریم هر چند تا فضا هم یک جعبه تقسیم مشترک دارن تا میرسه به جعبه تقسیم اصلی طبقه از اونجا هم جعبه های تقسیم هر طبقه دو تا دوتا در صورتی که طبقات زیاد باشن ، یا تک تک به تابلوی اصلی برق ( که تو ساختمون های کوچیک همون جعبه تقسیم مادره ) وصل میشن و از اونجا به کنتر اصلی

البته این نکته رو هم عرض کنم که جعبه تقسیم نهای هر طبقه میتونه یه تابلو برق یا یه کنتر ( فیوز ثانویه) باشه

با این اطلاعات پایه من از شما دعوت میکنم کتاب کارگاه سیم کشی یک و دو هنرستان + تاسیسات ساختمان رشته معماری و اگه وقت داشتین نقشه کشی تاسیسات ساختمانی رو مطالعه بفرمایین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...