رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خلعتبري: فوتبال را در رده ملی مدیون علی دایی هستم و او را یک اسطوره می‌دانم 200210103449.jpg

در بین بازیکنان ذوب‌آهن این محمدرضا خلعتبری بود که قبل از دربی اصفهان نسبت به دیگر هم‌تیمی‌هایش بیشتر برای سپاهان کری خواند و او حالا خوشحال است که ذوب‌آهن در نهایت این بازی حیثیتی را برد.

خلعتبری در مورد این بازی می‌گوید: «من فکر می‌کنم ذوب‌آهن شایستگی خود را در دربی اصفهان نشان داد. به نظر من در مجموع از سپاهان بهتر بازی کردیم و مزد برتری‌مان را گرفتیم.» هافبک مهاجم ذوب‌آهن به اتفاقات قبل از دربی اشاره کرده و در مورد مصاحبه سپاهانی‌ها می‌گوید: «من فکر می‌کنم با فوتبال خودمان خیلی چیزها را به سپاهانی‌ها ثابت کردیم چراکه آنها قبل از بازی مدام کری می‌خواندند. البته ما که هیچ استرسی نداشتیم چون صددرصد می‌دانستیم که برنده خواهیم شد و این سپاهان بود که از اول بازی استرس داشت چون چند سال است که حتی رنگ برد را مقابل ذوب‌آهن ندیده‌اند.»

خلعتبری ادامه می‌دهد: «عده‌ای از بازیکنان سپاهان قبل از بازی برای ما کری خواندند و آقای بصیرت هم در مصاحبه‌ای گفته بود که تمامی آمار این بازی به سود سپاهان خواهد بود چون تیمش ستاره دارد ولی ما ثابت کردیم که با حرف نمی‌توان فوتبال بازی کرد و همه چیز در زمین مسابقه مشخص خواهد شد. آقای بصیرت آن روزی را به یاد بیاورد که به ابراهیم‌زاده اس‌ام‌اس داد و گفت که آسیایی شدن سپاهان را مدیون ذوب‌آهن هستیم.»

خلعتبری در پاسخ به این سئوال که چرا در این مسابقه گلزنی نکردی، تاکید می‌‌کند: «متاسفانه موقعیت خوبی نداشتم ولی گلزنی من اصلا مهم نیست چون همیشه منافع تیم در اولویت قرار دارد.» او همچنین در مورد شانس قهرمانی ذوب‌آهن می‌گوید: «این طبیعی است که با توجه به شرایط جدول شانس سپاهان بیشتر باشد ولی در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و ما تا آخرین هفته نهایت تلاش خود را به خرج خواهیم داد و به دنبال قهرمانی هستیم.»

پس از حضور علی دایی در پرسپولیس هر چند وقت یک‌بار شایعات مختلفی در مورد حضور خلعتبری در این تیم برای فصل آینده شنیده می‌شود. او در این زمینه می‌گوید: «من فوتبال را در رده ملی مدیون علی دایی هستم و او را یک اسطوره می‌دانم. وقتی دایی چیزی بخواهد خیلی سخت است که به او جواب منفی بدهم و اگر با پیشنهاد این مربی برای رفتن به پرسپولیس مواجه شدم، در صورت فراهم شدن شرایط به طور حتم راهی این تیم خواهم شد. البته من الان بازیکن ذوب‌آهن هستم و هیچ فکری به جز موفقیت این تیم ندارم. »

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اشجاري: با دايي تا جهنم هم مي‌روم

هافبك تيم فوتبال ذوب‌آهن گفت: علاقه خود به دايي را كتمان نمي‌كنم و با او تا جهنم هم مي‌روم.

حسن اشجاري درباره بازي روز گذشته مقابل پرسپوليس اظهار داشت: به جز 15 دقيقه اول نيمه دوم جريان بازي دست ذوب آهن بود و كنترل خوبي داشتيم و حتي مي توانستيم بازي را ببريم اما از فرصت هاي خود به خوبي استفاده نكرديم.

وي افزود: بعد از به ثمر رساندن تساوي، دو موقعيت خيلي خوب را از دست داديم. در مجموع بازي كيفيت خوبي نداشت اما كسي نمي تواند از ذوب آهن انتظار داشته باشد در ورزشگاه آزادي 90 دقيقه حمله كند.

اشجاري كه از بازيكنان مورد علاقه علي دايي در زمان مربيگري در تيم ملي بود در خصوص شايعات قبل از اين مسابقه مبني بر تماس دايي با وي براي حضور در پرسپوليس براي فصل آينده عنوان كرد: اين خبر به هيچ وجه صحت ندارد. اتفاقا ديروز سعي كردم بهترين بازي را انجام دهم تا اين شائبه از بين برود و توانستم بازي خوبي هم به نمايش بگذارم. البته من علاقه خود به دايي را به هيچ وجه كتمان نمي كنم. هميشه هم گفته ام افتخار مي كنم كه با حضور دايي در تيم ملي ملي پوش شدم و با رفتن او هم رفتم. به خاطر علاقه اي كه به او دارم حاضرم با دايي تا جهنم هم بروم و برايش حتي رايگان بازي كنم.

اين بازيكن كه با حضور افشين قطبي ديگر به تيم ملي دعوت نشد، تصريح كرد: هيچ وقت عليه قطبي مصاحبه نكرده ام و نمي دانم چرا اين تصور به وجود آمده كه قطبي به خاطر مصاحبه مرا دعوت نمي كند؟ قبل از اينكه من حرفي بزنم او در ليست اوليه خود نام مرا نگنجاند. حتما دليلي براي خودش دارد اما برايم جالب است كه از كارشناسان هم كسي به دعوت نشدن من انتقادي نكرد.

اشجاري ادامه داد: در نيم فصل اول بهترين بازي ها را براي ذوب آهن انجام دادم اما نمي دانم چرا بازي هايم براي قطبي و همكارانش به چشم نيامد. شايد من و شماري از بازيكنان ديگر به خاطر علاقه دايي به ما پشت خط مانده ايم. هميشه به حضور در تيم ملي فكر مي كنم و اگر دعوت نشوم فقط به خاطر سليقه قطبي است و گرنه من مشكل فني ندارم.

لینک به دیدگاه

صفايي فراهاني:

موضوع دو شغله‌هـا سيـاسـي است تـا ورزشي

"دايي" جور بي‌برنامه‌گي فوتبال را كشيد

نرفتن به جام‌جهاني فاجعه نيست

سرويس: ورزشي - فوتبال

1388/01/24

04-13-2009

12:10:59

8801-08113: كد خبر

Archive.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

عضو كميته‌ي اجرايي كنفدراسيون فوتبال آسيا با انتقاد از عدم حاكميت "سيستم" در برنامه‌ريزي‌هاي فدراسيون فوتبال تاكيد كرد كه نرفتن به جام‌جهاني فاجعه نيست اما، عدم وجود يك برنامه مشخص فاجعه‌اي است كه هر سال تبعات و آثار آن براي فوتبال ايران بيشتر از سال گذشته خواهد بود. او هم‌چنين بحث‌هاي اخير درمورد دو شغله‌هاي ورزش كشور را نيز يك موضوع سياسي خواند و طراحان آن را افرادي دانست كه با موضوعات سياسي پيگير اين مساله شده‌اند.

محسن صفايي‌فراهاني در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اتفاقات اخير در تيم ملي فوتبال ايران و بركناري علي دايي اظهار كرد: مشكل فوتبال ايران در بركناري دايي و انتخاب مايلي‌كهن نيست. هر دو اين نفر از افراد موثر در فوتبال ايران هستند كه در طي ساليان اخير زحمت‌هاي زيادي را براي رشد و پيشرفت فوتبال كشيده‌اند. علي دايي به نوبه‌ي خود در سطح ملي از اسطوره‌هاي فوتبال آسيا و حتي جهان است و محمد مايلي‌كهن نيز با حضورش در فوتبال توانسته خود را به فوتبال ايران ثابت كند، آنچه كه در اين موضوع مطرح است، انتخاب يا عزل افراد نيست، مشكل فوتبال ايران فراتر از اين بحث‌هاست.

وي افزود: بارها و در موقعيت‌هاي مختلف اين موضوع را متذكر شده‌ام و اگر لازم شد بارها خواهم گفت كه نبود يك ساختار مشخص در فوتبال ايران آسيب‌هاي جبران ناپذيري را به فوتبال كشور وارد كرده و خواهد كرد. واقعا مشخص نيست با اين روند چگونه مي‌توان اين ساختار را در فوتبال ايران ايجاد كرد. ژاپن از سال 1997 ليگ حرفه‌اي‌اش را با هفت تيم شروع كرد اما، امروز آنها با 18 تيم در ليگ برتر پوياترين ليگ‌ آسيا را دارند. برنامه‌ريزي براي برگزاري همزمان ليگ‌ها در رده‌هاي سني و توجه به تيم هاي پايه موضوعي بوده كه ژاپني‌ها با توجه به آن امروز خود را به عنوان يكي از قدرت‌هاي برتر و ثابت فوتبال آسيا مطرح كرده‌اند و همواره نيز در سطح آسيا چه در رده‌ي ملي و باشگاهي حضور موفقي داشته و خواهند داشت.

وي افزود: خوشبختانه يا متاسفانه رقابت در فوتبال آسيا همانند اروپا بين 20 تيم يا بيشتر نيست، بلكه در آسيا اين رقابت هميشه بين شش الي هفت كشور بوده است. قدرت‌هاي فوتبال آسيا كاملا مشخص‌اند و اگر در اين بين و در فوتبال قهرماني آسيا تيم‌هايي مانند امارات يا كويت در مقطعي خود را مطرح مي‌كنند، همانند قهرماني يونان در جام ملت‌هاي اروپاست و اگر در اين ميان كشوري مانند ژاپن با برنامه فعاليت‌هاي خود را پيگيري كند، هميشه از حضور در جام جهاني و يا قهرماني‌هاي آسيا مطمئن خواهد بود، چرا كه نسبت به شش الي هفت رقيب خود موقعيت كاملا متفاوت و بهتري خواهد داشت.

صفايي فراهاني تاكيد كرد: فوتبال اين نيست كه به عزل و نصب‌هاي كادرفني حساسيت فوق‌العاده‌اي داده شود، بلكه فوتبال توجه به زيرساخت‌هاست. اگر مي‌خواهيم فوتبال ايران رشد كند بايد شرايطي را فراهم كنيم كه در يك بازده‌ي زماني 10 ساله اين شرايط در فوتبال ايران مهيا شود نه اينكه با دخالت از بالا در جزيي‌ترين مسايل فوتبال، روند را به گونه‌اي پيش ببريم كه سيستم و كارايي مجموعه زير سوال برود.

وي خاطرنشان كرد: هم دايي و هم مايلي‌كهن براي فوتبال ايران زحمت كشيده‌اند. اگر دايي بركنار مي‌شود نبايد او را مقصر دانست. همچنين اگر محمد مايلي‌كهن با تيم ملي نتيجه نگرفت باز هم نبايد او را مقصر دانست، چرا كه معتقدم مقصر افراد نيستند. معتقدم در فوتبال حال حاضر ايران تمام تقصيرها بر گردن عدم وجود يك سيستم مناسب است.

صفايي فراهاني در مورد دلايل ناكامي علي دايي در تيم ملي به ايسنا گفت: همان طور كه پيش از اين نيز گفته بودم، آمدن دايي تحت شرايطي صورت گرفت كه نشان از عدم وجود يك برنامه‌ي مشخص بود. چرا كه كساني كه علي دايي را جلو انداختند، مي‌خواستند ضعف‌هاي خودشان را بپوشانند. هرچند معتقدم كه فعاليت‌هاي علي دايي نيز متاثر از عدم هماهنگي فدراسيوني بود كه مي‌خواست تغيير مديريت از فرد گرايي به اداره‌ي گروهي فوتبال را تجربه كند و در نهايت اين موضوع باعث شد كه علي دايي بيشترين آسيب را از ناهماهنگي‌هاي موجود در سيستم فوتبال ايران بخورد. در اين حالت "دايي" علاوه بر فعاليت به عنوان سرمربي بايد جور بي‌برنامگي‌ را نيز به دوش مي كشيد و قطعا در تلفيق اين دو با توجه به ناهماهنگي مديران فدراسيون فوتبال، كسب موفقيت به حداقل ممكن ‌رسيده بود.

صفايي فراهاني گفت: باز هم مي‌گويم نبايد توقع زيادي از مايلي‌كهن داشت، او هم با اين وضعيت معجزه نخواهد كرد. او قطعا نمي‌تواند براي اردوهاي بلند مدت تا پيش از سه بازي آينده بازيكنان تيم ملي را در اختيار داشته باشد و آن طور كه مي خواهد با آنها كار كند، هر چند كه اميدوارم تيم ايران 9 امتياز بازي‌هاي اخير را بگيرد و مستقيم به جام جهاني برود، ولي آنچه كه دل ما مي‌خواهد با واقعيت‌ها فاصله‌ي زيادي دارد. بايد همه‌ي كساني كه نگران فوتبال ايران هستند به محمد مايلي‌كهن كمك كنند تا او نيز قرباني ساختار نامشخص فوتبال ايران نشود.

وي هم‌چنين با اشاره به نقل قولي كه از وي در يكي از روزنامه‌هاي صبح روز دوشنبه مبني بر جايگزيني صفر به جاي صفر (اشاره به بركناري دايي و انتخاب مايلي‌كهن) شده بود، گفت: هيچ كس را صفر نمي‌دانم و حتي به خودم اجازه نمي دهم كه در هر شرايطي با اين الفاظ به كسي توهين كنم. هر كسي مقام و شان و جايگاه خود را دارد. تاكيد مي‌كنم كه با هيچ رسانه‌اي درخصوص تغييرات اخير كادرفني چنين گفت‌وگويي نداشته‌ام و شخصا قبول ندارم كه بخواهم با چنين الفاظي به كسي توهين شود.

صفايي فراهاني در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود با ايسنا درباره‌ي موضوع دو شغله‌هاي ورزشي كه اين روزها به چالش بزرگي بين سازمان بازرسي و سازمان تربيت بدني تبديل شده است،‌ گفت: در موضوع دو شغله‌هاي ورزشي و از منظر روساي فدراسيون‌هاي فوتبال معتقدم كه نمي‌توان موضوع دو شغله‌ها را درباره‌ي فدراسيون‌ها مطرح كرد، چرا كه فدراسيون ربطي به دولت ندارد و يك NGO محسوب مي‌شود. طرح موضوع دو شغله‌ها درمورد فدراسيون‌هاي ورزشي بحثي كاملا بي‌ربط است.

وي افزود: روساي فدراسيون‌هاي ورزشي براساس اساسنامه‌هاي موجود در يك فرآيند انتخابي برگزيده مي‌شوند و با توجه به اينكه هيچ حقوق و مزايايي به عنوان رييس فدراسيون دريافت نمي‌كنند، نمي‌توان بحث دو شغله‌ها را به اين موضوع تسري داد، همچنان كه من در فدراسيون فوتبال هيچ‌گونه حقوقي دريافت نمي‌كردم. ولي معتقدم در ساير بحث‌ها احترام به قانون باعث رشد و ترقي جامعه‌ي ورزش خواهد شد.

صفايي فراهاني تاكيد كرد: موضوعات اخيري كه در بحث دو شغله‌ها مطرح شد به نظر مي‌رسد پيش از آنكه دغدغه‌ي حل مشكلات ورزش باشد، يك موضوع كاملا سياسي است و طراحان آن به دنبال بهره‌كشي‌هاي سياسي هستند اما، در خصوص ادارات تربيت بدني به نظر مي رسد بايد موضوع دو شغله‌ها با دور انديشي و با هدف كمك به ورزش حل شود چرا كه ادارات تربيت بدني بخشي از زير مجموعه‌هاي دولت محسوب شده و مشمول بحث دو شغله‌ها خواهند بود.

لینک به دیدگاه

ماجراهای علی دایی از زبان علی دایی(یکم قدیمیه)

علی دایی درباره طلسم شدن تیمش، علاقه اش به کار مدیریتی در ایران و … توضیحاتی ارائه داد.

ali%20daee3.jpg

به گزارش «فردا»، علی دایی در گفتگو با همشهری جوان زبان به انتقاد گشود و از برخی بی مهری ها که به وی شده است شکوه کرد. وی در این گفتگو به مقایسه تفاوت رفتاری جامعه ایرانی و آلمانی می پردازد و می گوید: شما نمي‌توانيد من را با بكن‌بائر يا پلاتيني مقايسه كنيد. يك آلماني متحد مي‌شود تا بكن‌‌بائر را بكن‌بائر بكند؛ برايش كلاس مي‌گذارد، امكانات ديگر را فراهم مي‌كند و به طور كلي همه دست به دست هم مي‌دهند با بكن‌بائر را بسازند. متاسفانه ما در مملكت خودمان دست به دست هم مي‌دهيم كه امثال علي‌ دايي را خراب بكنيم. به خاطر اين اصلاً به اين چيزها فكر نمي‌كنم. شما اصلاً بكن‌بائر و پلاتيني را با دايي مقايسه نكنيد. علي دايي اگر كوچك‌ترين ضعفي داشته باشد مطمئن باشيد كه محوش مي‌كنند. امثال من بايد با خيلي چيزها بجنگند اما فرانسه همه دست به دست هم مي‌دهند تا يكي مانند پلاتيني به جامعه بين‌المللي معرفي شود.

وی ادامه داد: براي اولين بار در تاريخ كشورمان يك ايراني به مراسم قرعه‌كشي جام جهاني دعوت شد اما متاسفانه به آن صورت بها داده نشد يا همان دفعه كه من رفتم سوئيس و جايزه بهترين بازيكن ساحلي دنيا را دادم حتي يك نفر به آن اشاره نكرد. شوخي نيست، يك ايراني رفته است و بين چند نفر آدم مشهور، جوايز بهترين‌هاي فوتبال دنيا را اهدا كرده. اين 5 نفر پله، بكن‌بائر، ماتئوس، چاپيوسات و علي‌ دايي بودند. آيا كسي اشاره كرد يا به آن پرداخت؟

آن روز تمام دنيا مراسم را پخش مستقيم مي‌كنند اما خانواده من بايد از كانال تركيه مراسم قرعه‌كشي را ببينند. ببخشيد، بعد از مراسم مي‌گويند چرا علي دايي رفته آنجا كراوات زده؟ به نظر من علي دايي بايد در ميادين بين‌المللي كراوات بزند. چرا نمي‌گوييد كه تمام دنيا انگشتر عقيق دايي را نشان مي‌داد؟ لابد به خاطر اينكه من شيك رفته‌ام بايد اين حرف‌ها زده شود؟ اما من به خاطر اينكه ايراني هستم، دوست دارم شيك باشم. از اين بهتر هم اگر بتوانم، مطمئن باشيد مي‌پوشم و مي‌روم چون مي‌خواهم نشان بدهم آن چيزهايي كه آن‌ها راجع به ايران فكر مي‌كنند اشتباه است. اما متاسفانه بعضي از ما افكار خرابي داريم. اگر دايي در جامعه بين‌المللي پيشرفت كند و بزرگ شود، به قرآن قسم ايران بزرگ شده است. ما چوب اين را مي‌خوريم كه در هيچ جا مثل فيفا و اي‌اف‌سي نفوذ نداريم و تو سر و كله هم مي‌زنيم.

علی دایی درباره علاقه اش به کار اجرایی و مدیریتی در ایران گفت: من خودم عاشق مربيگري هستم اما اگر بخواهم كار مديريتي بكنم، مطمئن باشيد بيرون از ايران مي‌كنم؛ آن هم در سطح فوتبال چون آدم سياسي‌اي نيستم. در ايران اگر يك روز رئيس فدراسيون بشوي بايد سياسي باشي. چون من آدم سياسي نيستم و دوست ندارم وارد سياست شوم و اصلاً از سياست سر در نمي‌آورم، نمي‌توانم در ايران در سطح مديريت فعاليت كنم. اما اگر يك روزي بشود دوست دارم رئيس اي‌اف‌سي هم بشوم. چرا يك ايراني رئيس اي‌اف‌سي نشود؟

سرمربی تیم سایپا درباره اخباری مبنی بر اینکه وی معتقد است تیمش طلسم یا جادو شده است گفت: در مدت ضعف تيم، متاسفانه خيلي از مسائل را مطرح كردند در روزنامه‌ها؛ از جادوگر، طلسم، سحر و فلان … مهم نحوه پرداختن به موضوع است. والا خود من به جادو اعتقاد دارم چون در قرآن هم آمده كه‌ «هذا سحر مبين» و متاسفانه بعضي‌ها به اين كارها دست مي‌زنند و اين قبيل كارهاي آنها شيطاني است. در اين مدت من اعتقادم به خدا را قوي‌تر كردم. خدا را شكر،‌ توانستم از اين مسائل كه تيم جادو شده است بيرون بيايم. قبل از آن مدام در فكر مي‌رفتم كه خدايا مگر مي‌شود تو نخواهي و كسي جادو بكند؟! اما نزديك شدن به خدا خيلي به من كمك كرد و من را به خودم آورد. همين نزديك‌تر شدن به نظرم كارمان را درست كرده و تيم‌مان از اين رو به آن رو شد.

وی درباره علت تسبیح به دست گرفتنش در بازی های اخیر گفت: من به خاطر اينكه آرامش پيدا كنم تسبيح در دست گرفته بودم و صلوات مي‌فرستادم و به نظر من آدم بايد خودش را با اعتقادات قبلي و ديني‌اش تقويت كند نه اينكه برود دنبال كارهاي شيطاني. اينجا به من ثابت شد اگر خيلي‌ها هم كارهاي شيطاني بكنند، آدم مي‌تواند با قوي كردن اعتقادات‌ خودش بر خيلي چيزها فائق بشود. آدم با اعتقادات‌اش مي‌تواند هزار تا جادو را هم خنثي بكند و اگر راه مستقيم را برود به خيلي چيزها مي‌رسد. سحر و جادو شايد مقطعي جواب بدهد اما هميشگي نيست.

علی دایی درباره صحت و سقم اخبار مربوط به دیدارش با آیت الله العظمی بهجت گفت: يك روز رفتم پيش آيت‌الله بهجت و اصلاً صحبت‌هايي كه ايشان با من كرد، يك اعتماد به نفس و يك قوت قلب بزرگي به من داد كه وقتي دوباره به تمرينات آمدم، مي‌دانستم اين بار موفق مي‌شوم چون بعضي صحبت‌هايي كه كردند سبب شد اعتقادم بيشتر شود. فكر مي‌كنم زماني كه آدم به اصل رو بياورد مي‌تواند در همه چيز موفق بشود. اين مسائل، من را به خودم آورد. شايد يك خرده از خودم دور شده بودم و اين جريان من را برگرداند به هماني كه مي‌بايست باشم و خدا را شكر مي‌كنم

لینک به دیدگاه

به بهانه‌ي بازگشت علي دايي به فوتبال

مرور 10 رکورد برتر از مرد رکوردشکن فوتبال ايران

Ali-daei4.jpg

علي دايي مرد رکوردشکن فوتبال ايران که 9 ماه پيش از تيم ملي برکنار شد، از امروز رسما دوباره به ميادين فوتبال برمي گردد و اين بار با عنوان سرمربي تيم پرسپوليس.

علي دايي بي گمان مهمترين شخصيت فوتبال ايران است که در مجامع بين‌المللي نيز اعتبار خاصي دارد. به مناسبت بازگشت مجدد علي دايي به فوتبال بي مناسبت نيست تا 10 رکورد برتر از رکوردهاي تاريخي اين چهره فوتبالي را مرور کنيم:

1. بيشترين گل زده ملي در تاريخ فوتبال

مهمترين رکورد دايي ثبت بيشترين گل ملي در تاريخ فوتبال جهان است. دايي ابتدا رکورد پوشکاش مجاري را شکست و بهترين گلزن ملي جهان شد و سپس با به ثمر رساندن صدمين گل ملي خود اولين فوتباليست تاريخ شد که از مرز 100 گل ملي گذشت. دايي اکنون با 109 گل ملي بهترين گلزن ملي دنياست و رکورد او تا مدتها پايدار خواهد بود.

2. برترين گلزن تاريخ مسابقات مقدماتي جام جهاني

طبق اعلام فيفا، دايي با 35 گل زده بهترين گلزن تاريخ مسابقات مقدماتي جام جهاني است. دايي در 4 دوره حضور در اين مسابقات و در 51 بازي اين تعداد گل را به ثمر رسانده است. دايي در مسابقات مقدماتي جام‌هاي جهاني 1994 ، 1998 ،2002 و 2006 تيم ملي ايران را همراهي کرده است.

3. برترين گلزن تاريخ جام ملت‌هاي آسيا

با 14 گل زده بهترين گلزن تاريخ 14 دوره جام ملت‌هاي آسياست. در بين بازيکناني که در ادوار مختلف جام ملت‌هاي آسيا عنوان آقاي گلي را بدست آورده‌اند، بهترين آمار مربوط به دايي است که در جام 1996 موفق شد 8 گل به ثمر برساند. اين بيشترين تعداد گل به ثمر رسيده توسط يک بازيکن در يک دوره جام ملت‌ها است و هيچ بازيکني در سه دوره اخير جام ملت‌هاي آسيا به رکورد او نزديک نشد.

4. دو بار برترين گلزن ملي سال جهان

دايي در سال‌هاي 1996 و 2004 از سوي فدراسيون بين المللي تاريخ و آمار به عنوان برترين گلزن ملي سال انتخاب شد. از سال 1992 که برترين گلزن ملي سال انتخاب مي شود فقط دايي دو بار اين عنوان را به دست آورده است. دايي در سال 1996 با 22 گل و در سال 2004 با 18 گل ملي برترين گلزن ملي سال فوتبال جهان شد.

5. تنها بازيکن آسيايي در بين 100 بازيکن برتر تاريخ

در ماه نوامبر سال 2007 انجمن آمار فوتبال بريتانيا در کتابي با عنوان Greatest ever footballers"" صد بازيکن برتر تاريخ فوتبال جهان را با توجه به معيارهاي آماري از جمله بازي‌ها و گل‌هاي ملي معرفي کرد که در بين بازيکنان آسيايي تنها نام علي دايي ديده مي شود. دايي در اين رده بندي در رتبه 26 قرار گرفته است.

6. اولين بازيکن آسيايي حاضر در فينال ليگ قهرمانان اروپا

اولين بازيکن آسيايي است که در فينال معتبرترين ليگ باشگاهي جهان، ليگ قهرمانان اروپا، حاضر بوده است. دايي در فينال 1999 اگرچه براي بايرن مونيخ به ميدان نرفت اما، بر روي نيمکت اين تيم حاضر بود و موفق به کسب عنوان نايب قهرماني ليگ قهرمانان اروپا شد. البته پارک جي سونگ کره اي در سال گذشته اولين بازيکن آسيايي شد که حضور در ميدان اين رقابت را نيز تجربه کرد.

7. اولين ايراني قهرمان بوندس ليگا

اولين بازيکن ايراني که در يک ليگ معتبر اروپايي به مقام قهرماني دست يافته است. دايي در فصل 99 ـ 98 بوندس ليگا با تيم بايرن مونيخ قهرمان آلمان شد. بعد از دايي، هاشميان و کريمي نيز با تيم بايرن مونيخ به اين مقام دست يافتند.

8. اولين و تنها ايراني صاحب پست رسمي در فيفا

علي دايي در حال حاضر عضو کميته فوتبال فيفاست و از سال 2007 در اين کميته که رياست آن با فرانس بکن باوئر است، حضور دارد. دايي همچنين تنها شخصيت فوتبال ايران است که در مراسم انتخاب بازيکن سال فيفا از سوي ايران حضور يافته است. دايي در سال 2004 به دعوت رسمي فيفا در مراسم اهدا جوايز بهترين هاي سال فوتبال جهان حضور يافت و جايزه بهترين بازيکن فوتسال جهان را به فالکائو برزيلي اهدا کرد.

9. بيشترين بازي ملي در تيم ملي ايران

با انجام 149 بازي رکوردار بيشترين بازي ملي در فوتبال ايران است. دايي اولين بازيکن تاريخ فوتبال ايران است که نام خود را در باشگاه صدتايي فيفا ثبت کرد. فعلا بعيد است که در چند سال اينده بازيکني به رکورد تعداد بازيهاي ملي دايي دست يابد.

10. اولين بازيکن – مربي قهرمان

اولين بازيکن – مربي در تاريخ ليگ ايران بود که قهرماني ليگ را جشن گرفت. دايي در فصل 85 با تيم سايپا همزمان به عنوان بازيکن و سرمربي تيم موفق به قهرماني در ليگ برتر شد تا اولين و تنها بازيکن – مربي در تاريخ ليگ باشد که موفق به انجام اين مهم مي شود.

لینک به دیدگاه

من با حاج حبيب يا علي گفتم بدون او كار نمي كنم.

من با حاج حبيب يا علي گفتم و باز هم مي گويم دليل اصلي بازگشتم به فوتبال او بود و دوست ندارم بدون او کار کنم.

00003020.jpg

گفت و گويي با علي دايي در خصوص وضعيت پرسپوليس و ساير مسائل فوتبال ايران

سوال :اظهارات شما پس از بازي با سپاهان مشخص بود از عملکرد بازيکنان راضي هستيد؟

بازيکنان ما زحمات خودشان را کشيدند اما به حق خود نرسيدند. من از تمام بازيکنانم راضي هستم و اميدوارم در فينال جام حذفي 90 دقيقه مثل نيمه دوم بازي با سپاهان باشيم.

سوال : اجازه دهيد بيشتر درباره مشکلات فوتبال با شما حرف بزنيم. نظرتان درباره جو ورزشگاه ها چيست؟

ببينيد، سوال خوبي پرسيديد. واقعا شرايط ورزشگاه ها مطلوب نيست و جاي سؤال دارد.

سوال : چرا؟

من 5 سال در آلمان در حرفه اي ترين شرايط بازي کرده ام اما يک بار صحنه هايي که در برخي از بازي هاي ليگ برتر يا جام حذفي ايران اتفاق مي افتد را نديدم. متاسفانه بدترين حرف ها را در ورزشگاه ها به زبان مي آورند که اصلا خوب نيست.

سوال :يعني در خارج از کشور اين حرف ها را نمي زنند؟

خير. اصلا اين طور نيست. فقط در بدترين شرايط هواداران با حرف ها يا نشانه هايي از بازيکن مي خواهند که خودش از زمين بيرون بيايد يا کادر فني بازيکن خاصي را تعويض کند.

سوال :اما در ايران همه چيز متفاوت است؟

ما همه خانواده داريم. خانواده فوتباليست ها چه گناهي کرده اند که بايد نام آنها با الفاظ بد فرياد زده شود تا همه چيز جلوي چشم يک فوتباليست بيايد. آيا اين درست است؟ به هر حال ديگر در اين باره حرف خاصي نمي توانم بزنم و فقط اميدوارم انشاالله درست شود.

سوال : در پرسپوليس مي مانيد؟

بله من با اين تيم قرارداد دارم و به آن پايبند هستم. اهداف بزرگي دارم که با کمک مسئولان اميدوارم به آنها برسم.

سوال :اما کاشاني اعلام کرده شايد نباشد.

سوال خوبي بود. من هم اعلام مي کنم به تغييرات در هيات مديره و موارد ديگر کاري ندارم اما در صورتي که کاشاني از پرسپوليس به هر دليلي کناره گيري کند من هم حتي يک دقيقه در اين تيم نمي مانم، چون صلاح نيست.

سوال :چرا صلاح نيست؟ در فوتبال ايران هميشه تغييرات وجود داشته است.

من با حاج حبيب يا علي گفتم و باز هم مي گويم دليل اصلي بازگشتم به فوتبال او بود و دوست ندارم بدون او کار کنم.

سوال :يعني از فوتبال مي رويد؟

بله مي روم و دوباره کنار خانه مي نشينم و به کارهاي ديگرم مي پردازم.

سوال : بگذريم. کلا از عملکرد خودتان در پرسپوليس راضي هستيد؟

راستش را بخواهيد از عملکرد خودم راضي نيستم. من فقط 30 يا 40 درصد از توانايي هايم را توانستم با کمک بچه ها به نمايش بگذارم چون واقعا زمان کافي نبود. اميدوارم در آينده بهتر عمل کنم.

سوال : با بردن جام حذفي؟

بله اين موضوع هدف اصلي من است. ما بايد فينال را مقابل گسترش فولاد تبريز فقط ببريم.

سوال : دليل ناراحتي شما از برخي از رسانه ها پس از اتفاقات تبريز چه بود؟

چون خبر نادرست اعلام شده بود. من نمي گويم اتفاقي نيفتاده است اما از رسانه ملي دلخورم که اگر خبري را مي بيند از صحت آن مطلع شود و بعد خبر را منتشر کند.

سوال : بالاخره متوجه نشديم شما چرا ناراحت هستيد، به دليل اينکه خبر زده شده يا به دليل اينکه خبر پررنگ تر شده است؟

همه ما خانواده داريم. من در ايران و حتي خارج از کشور دوستان زيادي دارم اما با خبري که پس از بازي با گسترش فولاد منتشر کرديد شب من و خانواده ام را خراب و تلخ کرديد. هيچ جاي دنيا اين طور نيست.

سوال : از کدام قسمت خبر ناراحت بوديد؟

وقتي که خواندم حرفي از چاقو به ميان آمده يا علي دايي راهي بيمارستان و درمانگاه و بستري شده است، ناراحت شدم. شما قضاوت کنيد اين خبر درباره خودتان از رسانه ملي پخش شود. چه اتفاقي مي افتد؟

سوال :طبيعتا ناراحت مي شويم.

خدا پدر شما را بيامرزد. خدا وکيلي بايد با اين حرف ها يک مستند بسازيد و به مردم نشان دهيد. با حرف هايي که پس از بازي با گسترش فولاد منتشر شد فقط مي گويم نياز به ساختن يک مستند است.

سوال : آيا مردم از ليگ امسال لذت بردند؟

من فني مي گويم. مردم به زيبايي هاي فوتبال علاقه زيادي دارند مخصوصا وقتي مي بينيد که با چه علاقه اي فوتبال هاي خارجي را نگاه مي کنند. 99 درصد مردم با ديدن فوتبال هاي زيبا لذت مي برند.

سوال : کدام تيم فوتبال را زيبا بازي مي کند؟

بارسلونا و مخصوصا مسي. واقعا مردم هميشه از فوتبال زيباي بارسلونا لذت مي برند.

سوال :براي بازي روز سوم خرداد مقابل گسترش فولاد چه برنامه اي داريد؟

بازي سختي است اما ما هوادار داريم و خيالمان راحت است. اميدوارم دچار اشتباهات نشويم چه از سوي داور و چه از سوي عوامل ديگر. با برنامه هاي ويژه اي که داريم با يک برد شيرين انشاالله قهرمان مي شويم.

سوال :مصدومان شما مي رسند؟

تلاش خودمان را مي کنيم تا آقا کريم و ساير مصدومان خودمان را داشته باشيم تا با قوايي کامل در فينال جام حذفي بازي کنيم. من از هواداران مي خواهم نگران نباشند و با حمايت از پرسپوليس همه در جشن شادي قهرماني جام حذفي در تاريخ 3 خرداد که شايد يک روز به ياد ماندني براي ما باشد شرکت کنند.

گفت و گو: مهدي نفر

لینک به دیدگاه

كاشاني: دايي فصل آينده هم سرمربي پرسپوليس است

سرپرست باشگاه پرسپوليس گفت: علي دايي تا پايان سال آينده به عنوان سرمربي حضور خواهد داشت.

00003021.jpg حبيب کاشاني پس از تساوي يک بر يک پرسپوليس مقابل سپاهان اظهار داشت: هر دو تيم بازي خوبي انجام دادند و من بايد اين قهرماني را به مردم اصفهان، مديرعامل سپاهان و کادر فني آن تبريک بگويم.

وي درباره علت حضور اندک تماشاگران پرسپوليس در اين ديدار گفت: هواداران ما براي تماشاي اين مسابقه انگيزه‌اي نداشتند چون تأثيري در شرايط تيم نداشت اما در جام حذفي اطمينان دارم 120 هزار تماشاگر به ورزشگاه مي‌آيند تا با قهرماني بار ديگر تيمشان راهي آسيا شود.

سرپرست باشگاه پرسپوليس به شرايط دايي در جمع سرخ‌پوشان اشاره کرد و گفت: علي دايي تا پايان سال آينده به عنوان سرمربي در اين تيم حضور خواهد داشت. ما در خدمت اين سرمربي هستيم چون مي‌خواهيم سال آينده در آسيا به عنوان يک مدعي وارد ليگ قهرمانان شويم. اميدوارم همگان شاهد اين موفقيت باشيم.

کاشاني درباره ناراحتي امير قلعه‌نويي در اين مسابقه خاطرنشان کرد: سرمربي سپاهان از اينکه تعدادي از تماشاگران عليه وي شعار داده بودند گلايه داشت که البته آن کساني که شعار دادند فقط هواداران پرسپوليس نبودند و تعدادي ديگري نيز حضور داشتند. به همين دليل من از امير قلعه‌نويي دلجويي کردم.

لینک به دیدگاه

علی دایی خطاب به فردوسی پور: به تلویزیون نمی آیم چون رسانه ملی نیست !!!

علی دایی در برنامه نود شرکت نکرد و تنها به مصاحبه تلفنی با فردوسی پور بسنده کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ وی به فردوسی پور گفت فقط به خاطر شخص شما با تلویزیون مصاحبه می کنم چون تلویزیون رسانه ملی نیست و فقط دست عده ای از افراد است.

دایی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا گفته اید مدال قهرمانی را از دست تاج نمی گیرید گفت شخصیت من بسیار برتر از آن است که مدالم را از او بگیرم. اگر قرار بود مدال من را تاج بدهد اصلا دنبال قهرمانی نمی رفتم.

دایی افزود:من زمانی که سرمربی تیم ملی بودم قصد کناره گیری داشتم اما آقای تاج از من خواست بمانم. اما بعدها آقای تاج گفت اولین موافق استعفای من بوده. این نشان می دهد که حرف و عمل او با هم یکسان نیست.

لینک به دیدگاه

دايي ليست بازيكنان مورد نياز خود را به كاشاني داد

عباس عليپور؛ مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در خصوص شرايط تيم پس از قهرماني در جام حذفي اظهار داشت:‌ جا دارد باز هم اين پيروزي را به هواداران خونگرم خود تبريك بگوييم. به دليل قهرماني در جام حذفي در آينده با برنامه‌ريزي كه در باشگاه شده جشن بزرگ و باشكوهي با حضور بازيكنان، نماينده رسانه‌ها، كاركنان باشگاه و مسئولان بلندپايه سازمان تربيت بدني و ساير ارگان‌ها برگزار خواهد شد كه از زحمات همه تقدير و تشكر خواهد شد.

وي افزود: به دنبال فراهم كردن جاي مناسب و برنامه‌ريزي براي برگزاري اين جشن هستيم و به زودي زمان آن را اعلام خواهيم كرد.

مدير روابط عمومي باشگاه پرسپوليس در خصوص جذب بازيكنان جديد گفت: ‌ليست دقيق دايي تا پايان هفته اعلام خواهد شد. اين ليست به كاشاني داده و مشخص شده كدام بازيكن بايد از اين تيم برود و چه بازيكني بايد جذب شود. سعي مي‌كنيم تا انتهاي هفته ليست خود را براي فصل آينده ببنديم. البته از همين امروز مذاكراتي را با برخي از بازيكنان داشته‌ايم كه آنها را متعاقبا اعلام مي‌كنيم.

لینک به دیدگاه

وكيل دايي: مديران فدراسيون فوتبال كلي‌گويي و عوام‌فريبي مي‌كنند !!!

خبرگزاري فارس: وكيل سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس بيانيه فدراسيون عليه اين مربي را نوعي عوام فريبي و كلي گويي دانست.

A0522272.jpg

عسگري پيش بين در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در مورد انتشار بيانيه فدراسيون فوتبال در مورد علي دايي كه روز گذشته صادر شد اظهار داشت: اين اطلاعيه را به اطلاع موكلم علي دايي رساندم، به نظر ايشان مطالب منتشر شده در اين اطلاعيه كلي گويي، نوعي عوام فريبي و بدون مدرك مستند به قصد تشويش اذهان عمومي و فرافكني است. دايي سرمربيگري تيم ملي را صرفا به خاطر عشق و علاقه اش به مردم و خدمت به ورزش كشور انتخاب كرد نه به خاطر پول.

وي ادامه داد: دليل اين مسئله نيز روشن است. دايي قبل از سال 88 سرمربيگري تيم ملي را انتخاب كرد ولي اولين وجهي كه بابت دستمزد به وي پرداخت شد، 6 ماه بعد يعني اواخر شهريور يا مهر 88 بود. دايي در آن زمان اگر از پول صحبت كرده باشد فقط در مورد پرداخت بازيكنان يا خرج سفر تيم به اردوي اسپانيا بوده است.

وكيل دايي افزود: مسلما اگر اين گونه كلي گويي‌ها از سوي فدراسيون ادامه داشته باشد دايي معتقد است مسائل و اتفاقاتي در آن دوران پيش آمده كه اگر جزء جزء آن را به اطلاع افكار عمومي خصوصا ورزش دوستان و علاقمندان فهيم فوتبال برساند به نظر نمي‌رسد به صلاح آقايان باشد.

وكيل سرمربي تيم ملي تصريح كرد: دايي اين ادعا كه بعد از سفر مكه و قبل از اعزام تيم به عمان به دليل عدم پرداخت دستمزد اردوي تيم ملي را با ترك قهر كرده را كذب محض خوانده و بايد نسبت به آن فقط ابراز تاسف كرد كه مديران فدراسيون به اين صراحت در قالب اطلاعيه دروغ پراكني مي‌كنند.

پيش بين افزود: موكلم به دليل اينكه احساس مي‌كرد نمي‌تواند با تيم مديريتي فدراسيون راه سخت حضور در جام جهاني را به سرانجام برساند اعلام استعفا كرد و اين استعفا به خاطر بحث مالي نبود.

وي در مورد شكايت دايي از فدراسيون فوتبال و مطالب مطرح شده در بيانيه فدراسيون عنوان كرد: در مورد دعواي طرح شده به طرفيت فدراسيون، فدراسيون در بيانيه پيش بيني كرده كه به صلاح دايي و ديگر قهرمانان نيست كه چنين وجوهي را مطالبه كنند. جالب اينجا است كه در بيانيه علت تاخير صدور حكم، پايان ليگ برتر فوتبال عنوان شده و بايد به عرض برسانيم اين ادعا با اظهارات مشاور حقوقي فدراسيون كه در مصاحبه خود اعلام كرد علت تاخير در صدور راي مسافرت‌هاي مكرر علي كفاشيان و ضرورت دقت بيشتر براي تدارك دفاع است، در تضاد و تناقض است.

وكيل علي دايي ادامه داد: طرفين اين پرونده در همان بدو امر دفاعيات لازم را به كميته انضباطي تسليم نموده‌ و هيچ مطلب ناگفته وجود نداشت كه نيازمند فرصت مطالعاتي براي دفاع باشد اما آنچه مايه تاسف است اين است كه كميته انضباطي اگرچه منصوب فدراسيون است اما شخصيت مستقل حقوقي دارد.

لینک به دیدگاه

دايي: قطبي فراري به جاي صحبت كردن درباره من پرونده گذشته‌اش را جمع كند !!!

خبرگزاري فارس: سرمربي پرسپوليس گفت: افشين قطبي حق ندارد درباره من صحبت كند و به جاي اين كارها بايد پرونده‌ قبلي خودش را جمع وجور كند.

A0855291.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس علي دايي پس از قهرماني در جام حذفي در نشست خبري عنوان كرد: بازي خوبي برابر گسترش فولاد برگزار كرديم و بايد به تمام بازيكنان و مخصوصاً به هواداراني كه شرايط ايده‌آل را براي ما مهيا كردند خسته‌ نباشيد بگويم. تيم ما بهتر از حريف بود و به لطف خدا به حق خود رسيديم.

وي گفت: مي‌توانستيم با اختلاف بيشتري بازي را ببريم. خوشبختانه در نيمه اول 2 گل به حريف زديم اما در نيمه دوم فكر كرديم همه چيز تمام شده است. البته ما 80 درصد از راه قهرماني را در تبريز طي كرده بوديم و با جوي كه در آن شهرستان بود بازيكنانم غيرت خودشان را نشان دادند. بازيكنان پرسپوليس در تبريز حتي راه رفتن‌شان در زمين دچار مشكلاتي بود اما در آن بازي سخت توانستيم حريف را مغلوب كنيم.

دايي تصريح كرد: در بازي برگشت مطمئن بودم گسترش فولاد را شكست مي‌دهيم. در دقايق اول بسيار خوب و منطقي وارد بازي شديم اما در نيمه دوم و پس از اينكه دروازه‌بان آنها مصدوم شد شرايط تغيير كرد. در اين زمان انگيزه لازم در بين بازيكنان من نبود و همه فكر مي‌كردند همه چيز تمام شده است. فرصت‌هاي خوب گلزني را به سادگي از دست مي‌ داديم اما بعد از مدتي بازيكنانم ديدند كه ماجرا اين طور نيست و امكان دارد با دست كم گرفتن حريف دچار مشكل شويم.

وي اظهار داشت: در نيمه دوم در دقايقي بازي را خراب كرديم اما خدا را شكر مزد زحمات يك سال خود را در پايان بازي گرفتيم و اين كمترين چيزيي بود كه در پايان جام حذفي نصيب ما شد چون لياقت اين جام را داشتيم.

سرمربي پيشين تيم ملي در جواب سؤالي مبني بر اينكه بعد از روز تلخ مقابل عربستان در ورزشگاه آزادي، قهرماني در جام حذفي باعث شد گذشته‌ها را فراموش كنيد گفت: نظري در اين مورد ندارم. فقط مي‌گويم هرچه دارم از مردم است. دايي بدون مردم معنايي نمي‌دهد. من از آنها از صميم قلب تقدير و تشكر مي‌كنم. بازي با عربستان شرايط خودش را داشت. در ورزشگاه‌هاي ما قشر جوان حضور دارد و هرگز دوست ندارند در پايان بازي بازنده لقب بگيرند مخصوصاً مقابل تيمي كه عرب باشد. من از آن اتفاق خيلي ناراحت شدم و به همين دليل الان هم خوشحال نيستم.

لینک به دیدگاه

پس از بازي با عربستان استعفا داده بودم

اگر "تاج" مدالم را مي‌داد نمي‌گرفتم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: مطمئن باشيد پرسپوليس قدرتمندتري را براي فصل آينده خواهيم ساخت كه از روز اول درست كار كرده و با برنامه باشد.

به گزارش ايسنا، علي دايي كه چندين بار قصد حضور در كنفرانس خبري پس از بازي تيم‌هاي پرسپوليس و گسترش فولاد تبريز در فينال جام حذفي را داشت اما با برنامه‌ريزي نامنظم مسوولان فدراسيون اين حضور چندين بار به تعويق افتاد سرانجام ساعاتي پس از پايان اين مسابقه در نشست مطبوعاتي حاضر شد و گفت: مطمئن باشيد پرسپوليس سال آينده تيم قدرتمندتري نسبت به تيم امسال خواهد بود. ما از فردا كارمان را آغاز مي‌كنيم تا تيم قدرتمندي را براي فصل بعد ببنديم. برنامه‌ريزي مفصلي داريم و مي‌خواهيم از روز اول جدي كار كنيم. تمام اردوهاي ما روي زمان‌بندي خاصي مشخص شده است و مي‌خواهيم پرسپوليس بهتري را مقابل هوادارانمان به ميدان بفرستيم.

دايي با تشكر از بازيكنان پرسپوليس به خاطر تلاش‌شان مقابل تيم گسترش فولاد تبريز تصريح كرد: درست است كه پرسپوليس را براي فصل آينده تا حد امكان تقويت خواهيم كرد اما من در بازي‌هاي اين فصل و نيز اين مسابقه دستم چندان هم خالي نبود. تيم ما بازيكنان خوبي دارد اما به هر حال تعداد نفرات مصدوم در بازي‌هاي اخير زياد بود و اين اواخر ما نمي‌توانستيم از همه بازيكنانمان در بازي‌هاي مختلف استفاده كنيم. برخي‌از مهره‌هاي كليدي ما براي يك مسابقه نبودند و اين روي عملكرد پرسپوليس تاثيرگذار بود.

دايي درباره تغييراتي كه در پرسپوليس خواهد داد گفت: سعي مي‌كنم تغييرات زيادي را در تركيب بازيكنان ندهم اما به هر حال چاره‌اي نداريم و بايد تيم بهتري شويم. من تلاش مي‌كنم از نيروهاي جوان بيشتري در پرسپوليس استفاده كنم. بالاخره ما بيشتر از 6 بازيكن ليگ برتري نمي‌توانيم بگيريم و همين مشخص مي‌كند كه تغييرات هم بسيار زياد نخواهد بود.

دايي با انتقاد از مصاحبه‌هاي غيرواقعي كه از او در برخي از رسانه‌ها منتشر مي‌شود، گفت: بنده غير از كنفرانس مطبوعاتي پس از بازي‌هاي پرسپوليس و مصاحبه در كنار زمين تمرين در هيچ جاي ديگري با هيچ رسانه‌اي مصاحبه نكردم. اما متاسفانه مصاحبه‌هاي خيالي در بعضي از رسانه‌ها منتشر مي‌شود. من بعضي وقت‌ها روزنامه‌هاي ورزشي را باز مي‌كنم ببينم امروز چه مصاحبه‌هايي انجام داده‌ام و چه چيزي گفته‌ام. خودم با هول و هراس آنها را نگاه مي‌كنم تا ببينم در جملاتي كه از من به چاپ رسيده به كسي توهين و بي‌احترامي نكرده باشم.

دايي درباره‌ي توافق پرسپوليس با برخي از بازيكنان جديد مدنظر خاطرنشان كرد: در اين هفته با بازيكناني مذاكره خواهيم كرد و با هر فردي كه به توافق برسيم نامش از طريق باشگاه پرسپوليس منتشر خواهد شد. پرسپوليس 6 بازيكن در ليگ مي‌تواند بگيرد اما روزنامه‌ها 20 بازيكن را نام برده‌اند كه قرار است در پرسپوليس بازي كنند، اگر اين طور باشد بايد خودم را از هم ليست خارج كنم تا بازيكنان گفته شده را بگيريم.

دايي در پاسخ به اين سوال كه وقتي مي‌گوييد از نفرات جوان استفاده خواهيد كرد پس قطعا مهدي مهدوي‌كيا جزو بازيكنان انتخابي شما نيست؟ گفت: مهدوي‌كيا جزو افتخارات بزرگ فوتبال ايران است. من احترام بسيار زيادي براي مهدي قائل هستم. حفظ حرمت او براي همه ما واجب است اما مهدي با تيم استيل آذين قرارداد دارد، وقتي به استيل اذين آمد يك سال و نيم با اين تيم قرارداد بست و من هم به بازيكني كه با تيمي قرارداد دارد به هيچ وجه فكر نمي‌كنم.

دايي در پاسخ به اين سوال كه آيا ليگ نهم بازيكن پديده‌اي داشت؟ گفت: متاسفانه ليگ ما پديده خاصي نداشت اما بازيكناني كه سال گذشته عملكرد خوبي داشتند امسال هم خوب بودند.

بازيكن سابق بايرن مونيخ درباره‌ي فينال ليگ قهرمانان اروپا هم صحبت كرد و گفت: دوست داشتم بايرن مونيخ قهرمان اروپا شود اما گفته‌ بودم كه شانس اينتر بيشتر از تيم آلماني است چرا كه آنها فوتبال منطقي‌تري را بازي مي‌كنند. اينتر كلاس خوبي را در خط دفاع ، هافبك و حمله داشت كه جا داشت ما از آن درس گرفته و مسايل مختلف را ياد بگيريم. وقتي در چنين بازي‌ بزرگي ميليتو مهاجم آرژانتيني اينتر دو فرصت گلزني به دست مي‌آورد و از آن دو موقعيت دو گل مي‌سازد نشان از آن است كه ما چقدر با فوتبال آنجا فاصله داريم. به هر حال ما هم بايد تلاش كنيم بهتر شويم.

سرمربي پرسپوليس درباره‌ي هزينه تيمش براي جذب بازيكنان مختلف و رقابت با تيم‌هايي كه از اكنون هزينه‌هاي زيادي را براي فصل آينده انجام مي‌دهند، گفت: پول حلال مشكلات نيست. ما بايد براي ساختن يك تيم درست خرج كنيم و در جذب بازيكن با برنامه باشيم. تنها پول نمي‌تواند يك تيم را قهرمان كند كما اين‌كه در ليگ نهم ديديد برخي تيم‌ها پول‌هاي بسيار زيادي خرج كرده بودند اما نتيجه لازم را نگرفتند. مهمتر از پول نحوه خرج كردن آن است. ما دوست داريم تيم‌هاي شخصي و خصوصي در فوتبال ما بيشتر شده و خوب هم خرج كنند اما درست خرج كردن مهمتر است. معتقدم بايد يك سري از قوانين در فوتبال‌مان درست شود كه نمونه آن برداشتن ممنوعيت استفاده از دروازه‌بان خارجي است. اين قانون اشتباه قيمت‌هاي دروازه ‌بانان ايراني را به طور كاذب بالا برده است و نيز باعث عدم پيشرفت دروازه‌بانان ما هم مي‌شود و بين بازيكنان اختلاف مي‌افتد. وقتي يك دروازه‌بان معمولي صحبت از مبلغ 500 ، 600 ميليون تومان مي‌كند شما از دروازه‌باني كه در درون دروازه تيم ملي مي‌ايستد چه انتظاري داريد؟! اميدوارم فدراسيون اين قانون را تغيير دهد و استفاده از دروازه‌بان خارجي در ليگ دسته يك ممنوع باشد چرا كه اكنون 80، 90 درصد تيم‌هاي آن رده از دروازه‌بان خارجي استفاده مي‌كنند كه اين منجر به سرمايه‌سوزي ما در ميدان‌دادن به نيروهاي جوان مي‌شود. هم‌چنين ما بايد از دروازه‌بانان خارجي استفاده كنيم كه حداقل در حد و اندازه‌هاي حضور در ليگ ما باشد و حداقل بازي‌هاي ملي هم انجام داده باشند و بتوانند يك چيزي به ما بدهند.

دايي درباره‌ي بحث عدم ظهور پديده‌ در فوتبال ايران گفت: بايد كميته‌هاي مختلفي در فدراسيون ايجاد شود كه آدم‌هاي مختلفي از سراسر كشور داشته باشد و بازيكنان مستعد را پيدا كنند. كريم انصاري‌فرد كه اكنون جزو بهترين مهاجمان فوتبال ايران است را بنده از اردبيل آوردم. اين كار را من نبايد انجام دهم و وظيفه كميته‌هاي مختلف در تشكيلات فدراسيون است. سرنوشت ليونل مسي را نگاه كنيد. بارسلون اين بازيكن را در آرژانتين كشف كرد و همراه خانواده‌اش به اسپانيا آورد. روي او سرمايه‌گذاري كرد و اكنون ببينيد چه بازيكني نصيبش شده است. متاسفانه اكنون هيچ كدام از باشگاه‌هاي ما مدرسه فوتبال ندارند و استعدادي كشف نمي‌كنند.

دايي اندكي مكث كرد و با احساسي خاص گفت: ما خيلي عقبيم!

وي ادامه داد: افرادي مثل من بايد شانس بياورند كه در تهران درس بخوانند و اين وضعيت باعث شود كه فرصت حضور در فوتبال را داشته باشند، اگر من در اردبيل مي‌ماندم چه كسي ‌مي خواست من را به اين فوتبال بياورد و مطمئنا كسي نمي‌آمد.

دايي در پاسخ به اين سوال كه آيا اين كار باعث گسترش دلال‌بازي در فوتبال ما نمي‌شود، گفت: اين بحث با موضوع دلالي فرق مي‌كند و اصلا هر كدام مقوله‌اي جدا دارند، ما بايد مثل همه جاي دنيا شركت‌هايي داشته باشيم كه از فيفا و فدراسيون مجوز داشته باشند و بتوانند در اين مقوله كار كنند. اين اسمش دلالي نيست. اين‌كه بازيكنان صاحب مديربرنامه باشند به معناي داشتن يك دلال نيست. تنها به دليل آن كه گزينش‌هاي ما در اين فوتبال درست نيست و هر كسي مي‌تواند اين كار را انجام دهد لفظ دلالي به اين مقوله ورود پيدا كرده است. بايد كساني كه اين كارها را انجام مي‌دهند از يك سري فيلترها عبور كرده باشند. نه اين‌كه هر كسي بيايد و بگويد من مدير برنامه‌ي فلاني هستم و شايد چند نفر خود را مدير برنامه‌ي يك بازيكن معرفي كنند.

دايي در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه اگر مهدي تاج نايب رييس فدراسيون فوتبال قصد دادن مدال به شما در جشن قهرماني جام حذفي را داشت از او مدال مي‌گرفتيد، گفت: من كاري به تاج ندارم. من از كسي كه بايد مدال را مي‌گرفتم، گرفتم. قطعا اگر تاج آنجا بود اصلا پيش او نمي‌رفتم كه مدالي بگيرم چرا كه آن مدال ديگر ارزشي برايم نداشت. من معتقدم آدم‌ها بايد حرف و عملشان يكي باشد.

دايي هم‌چنين در ادامه درباره‌ي صحبت‌ افشين قطبي سرمربي تيم ملي كه گفته بود دايي فرصت سوزي كرده است، گفت: قطبي نظرات خودش را گفته است و اين نظرات قابل احترام است اما بداند علي دايي جواني و همه عمرش را در اين مملكت گذاشت و تلاش كرد. كسي مثل قطبي نمي‌تواند درباره من اظهارنظر كند. من براي افتخار اين مملكت تلاش‌هاي زيادي كرده‌ام. دردها را كشيده‌ام. زخم‌ها را ديده‌ام. به بيمارستان رفته‌ام و تمام فكرم سربلندي اين كشور بود و نبايد كسي كه معلوم نيست يك دفعه از كجا پيدايش شده درباره‌ي من نظر بدهد. متاسفانه اين وضعيت نادرست فوتبال ماست كه تقي به توقي مي‌خورد يكي پيدا مي‌شود و تا اين حد هم به شهرت مي‌رسد. قطبي را كه نمي‌دانم اما حداقل كساني بايد در اين موارد اظهارنظر كنند كه در فوتبال سابقه روشني داشته و واقعا كار كرده باشند. آن زمان كه جوانان اين مملكت به ميدان‌هاي نبرد رفته‌اند، شهيد شده‌اند، جانباز شده‌اند تا اين محيط را براي ما به وجود آورند معلوم نيست قطبي كجا و چگونه زندگي مي‌كرده است.

دايي گفت: شما اين جانبازها و معلوليني كه به استاديوم آزادي آمده بودند را نديديد. اينها بودند كه جانشان را در كف دست گذاشته و براي دفاع از ميهن به مبارزه دشمن رفته‌اند. آنها به فكر زندگي خودشان نبودند و هدف‌هاي بزرگي داشتند. من به عنوان يك ورزشكار سعي كرده‌ام تمام تلاشم را براي موفقيت كشورم انجام دهم. من هنوز هم در ايران هستم. آيا تاكنون نمي‌توانستم به خارج از كشور بروم؟ خدا را شكر. من هم پولش را دارم و هم مقبوليت لازم براي زندگي در هر نقطه از جهان را؛ اما به كشورهاي ديگر نرفتم. اما متاسفانه وضعيت نادرست ماست كه شخصي كه پرونده مشخصي دارد به يك باره مشهور مي‌شود، دوباره به خارج از كشور مي‌رود و هزاران صحبت در تلويزيون‌هاي بيگانه عليه ما انجام مي‌دهد و دوباره مي‌آيد و در همين كشور كار مي‌كند. من اجازه نمي‌دهم كه چنين شخصي حداقل درباره‌ي علي دايي اظهارنظر كند. كساني كه دردي در اين مملكت نكشيده‌اند و تنها به فكر زندگي خودشان بوده‌اند حق چنين كاري را ندارند. قطبي اصلا كسي نيست كه بخواهد درباره من نظر بدهد. آنها بايد بروند درباره‌ي گذشته‌شان، پرونده و سوابقشان صحبت كنند. علي پروين سال‌ها پيش حرف خوبي اينجا زد كه من نمي‌خواهم الان آن را بگويم! دوست دارم تيم ملي كشورم با مسووليت هر شخصي كه مي‌خواهد باشد موفق باشد و انشا‌الله نتيجه‌اي بگيرد كه در خور شان اين مردم باشد.

دايي درباره‌ي مشخص شدن وضعيت شكايتش از فدراسيون فوتبال تصريح كرد: مجتبي شريفي رييس كميته‌ي انضباطي فدراسيون كه از دوستان من است به من گفت كه علي كفاشيان رييس فدراسيون 45 روز است كه پرونده بنده را گرفته تا به وكلاي مختلف بدهد. اما اين يك موضوع ساده است كه قبلا حكم‌ها درباره‌اش صادر شده و دو سه برگ هم بيشتر نيست. فكر مي‌كنم اگر پرونده‌اي 20 صفحه‌اي به اتاق مسوولان فدراسيون برود احتمالا 30 سال بررسي آن طول مي‌كشد. من كاري به بودار بودن يا نبودن اين قضيه ندارم اما هر چه حقم باشد را مي‌گيرم. البته به شريفي هم حق مي‌دهم كه بالاخره در فدراسيون كار مي‌كند و زيرمجموعه‌ي فرد ديگري است كه اگر از او كاري بخواهند بايد آن را انجام دهد.

دايي در ادامه اين نشست در پاسخ به اين سوال كه هواداران پرسپوليس ديگر بازي‌هاي زيباي اين تيم در دوران مربي‌گري مصطفي دنيزلي را نمي‌بينند و بعضا نسبت به اين وضعيت ناراحت هستند، گفت: در تيم ما ضعف‌هايي وجود دارد كه بايد برطرف شود. من نمي‌گويم كه با تغييراتي كه در تركيب بازيكنان انجام خواهيم داد پرسپوليس سال آينده فوق‌العاده زيباتر از پرسپوليس امسال بازي خواهد كرد اما براي سال آينده نسبت به امسال حرف‌هاي بزرگتري دارم. ما امسال قهرمان جام حذفي شديم و بايد هدف‌هاي بزرگتري را براي فصل آينده داشته باشيم. مگر با بازي زيبا به ما امتيازي مي‌دهند؟ پرسپوليس جلوي استيل آذين تيم بهتري بود. مقابل سايپا يكي از بهترين مسابقات‌مان را انجام داديم اما دو گل خورديم و به اين تيم باختيم چرا كه آنها حرفه‌اي تر از ما عمل كردند. در ديدار با صبا خيلي بهتر از حريف بوديم و در نيمه دوم بازي با سپاهان هم برتر كار كرديم. نتيجه چه شد! امتيازات تقسيم شد. مطمئن باشيد 10 سال ديگر مي‌گويند كه در فلان سال مثلا تيم اينتر قهرمان ليگ اروپا شد و ديگر صحبتي از بازي‌هاي زيباي بارسلونا نمي‌كنند. مطمئن باشيد اگر از الان تيم ما قهرمان ليگ برتر مي‌شد كسي چندان ايرادهاي فني از آن نمي‌گرفت. هر چند كه ممكن بود ما خيلي هم بد بازي كرده باشيم.

دايي در پايان اين نشست پيرامون بي برنامگي و جشن نامناسبي كه براي قهرماني پرسپوليس در جام حذفي برپا شد به ايسنا گفت: متاسفانه زحمت يك ساله‌ي تيمي كه در بازي‌هاي مختلف ظاهر شده و قهرمان مي‌شود را اين طوري و با برگزاري چنين مراسمي هدر مي‌دهند. اگر ما نمي‌توانيم چنين مراسم‌هايي برگزار كنيم بايد اين كار را به شركت‌هاي مختلفي واگذار كنيم تا آنها انجام دهند. ما سه بار روي سن رفتيم و پايين آمديم تا جام قهرماني را گرفتيم. ما در اين مسايل هم خيلي عقب هستيم و تنها مي‌توانيم اميدوار باشيم كه بهتر شويم. شايد اگر برگزاري اين مراسم‌ها را به خود باشگاه‌ها هم محول كنند حداقل شاهد وضعيت بهتري نسبت به اوضاع اين چنيني خواهيم بود.

علي دايي هم‌چنين در گفت‌وگو با برنامه 90 بخش‌هايي از مشكلاتش در زمان حضور در تيم ملي را تشريح كرد.

دايي در پاسخ به اين سوال كه شنيده مي‌شد شما اگر قرار بود مدال قهرماني توسط تاج اهدا شود، اين مدال را نمي‌گرفتيد گفت: با خودم قرار گذاشته‌ بودم اگر تاج مدال را مي‌داد نمي‌گرفتم چرا كه رفتار و گفتار او از زمان تا آسمان تفاوت داشت. من پس از بازي ايران و عربستان و قبل از اين‌كه تيم به اردوي عمان برويم از تيم ملي استعفا داده بودم اما تاج به خانه‌ي مادرم آمد و تا صبح صحبت كرد تا راضي شوم در تيم ملي بمانم اگر آنها آن روز استعفاي من را قبول كرده بودند اين اتفاق نمي‌افتاد.

وي افزود: مي‌دانم كه اين‌ها (مسوولان فدراسيون فوتبال) نه در آوردنم و نه در بركناري‌ام نقش داشتند. انتخاب من تصميم سازمان تربيت بدني بود، حتي آن روزي كه من را بركنار كردند در ساعت يك ربع به 3 با ابراهيمي تماس گرفتند، حتي به من هم زنگ زدند و شب به اردوي تيم ملي آمدند و گفتند كه از تو حمايت مي‌كنيم اما ديديم كه اين اتفاق نيفتاد خدا را شكر مي‌كنم كه از تيم ملي جدا شدم. اما بايد بگويم كه اين همكاري پايان خوبي نداشت.

دايي با بيان اين‌كه در زمان استعفا با پيشنهادهاي خوبي روبرو بودم گفت: در آن زمان 4 ، 5 پيشنهاد خوب به من شده بود، البته اشتباه از خود من بود از كساني كه مي‌خواستم با آنها كار كنم شناخت نداشتم و آنها را نشناختم اما براي حضور در پرسپوليس با شناخت كامل از كسي آمدم كه همه جوره تيم‌مان را حمايت كرد. با وجود اين‌كه پرسپوليس تيم بزرگي است و حاشيه‌هاي زيادي هم دارد اما آرامش را فراهم كرد و اجازه نداد غير از مسايل فني به چيز ديگري فكر كنم. اگر بخواهم درباره‌ي اتفاقاتي كه در تيم ملي افتاد صحبت كنم بايد مثنوي 70 من بنويسم اما اي كاش يك نفر از مسوولان فدراسيون اين شهامت را داشت و مي‌گفت كه كاره‌اي نبودند. پس از باخت به عربستان تمام كاسه و كوزه‌ها را بر سر حسن اشجاري شكستند. در حالي كه مسوول يارگيري آن بازيكن عربستاني كه به تيم ما گل زد يكي ديگر از بازيكنان بود.

دايي با اشاره به مشكلات فراوان تيم ملي در زمان حضورش در اين تيم گفت: زماني كه 18 روز با تيم ملي به اردوي اسپانيا و چك رفتيم فدراسيون فوتبال حتي يك دلار هم به سرپرست تيم ملي نداده بود. زماني كه در فرودگاه پراك بوديم به خاطر اضافه بار 7 ، 8 هزار يورو جريمه شديم. اما به خاطر اين‌كه پول نداشتيم با وجود اين كه كارت پرواز در اختيارمان بود مجبور شديم با اتوبوس به وين برويم و از آنجا با ايران اير به تهران برگرديم. در اردوي اسپانيا به خاطر اين‌كه شركت مربوطه نتوانسته بود بازي‌هاي تداركاتي كه قول داده بود را فراهم كند از اين شركت مبلغي را به عنوان جريمه دريافت كرديم كه همين پول را به عنوان پول توجيبي به بازيكنان داديم. پس از بازي با كره شمالي 500 دلار از پاداش بازيكنان كم كردند در حالي كه پس از رفتن من و پيش از بازي با كره جنوبي به هر يك از بازيكنان 5 هزار دلار پاداش دادند.

دايي در پاسخ به اين سوال كه باشگاه پرسپوليس شايد تنها باشگاهي باشد كه تنها با يك نفر و بدون هيات مديره اداره مي‌شود گفت: مهم نيست كه چند نفر هستند، مهم اين است كه كار انجام شود. هيات مديره‌اي كه به دنبال عكس گرفتن و كسب شهرت باشد به هيچ عنوان به درد نمي‌خورد. اگر هيات مديره بتواند مشكلات تيم و بازيكنان را حل كند خوب است.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا در صورت رفتن كاشاني شما هم از پرسپوليس مي‌رويد گفت: من مديون هواداران هستم و اگر آقاي كاشاني ديگر نتوانست در پرسپوليس بماند آن زمان بايد ببينم مدير بعدي چه كسي است و آيا مي‌توان با او كار كرد يا خير؟

دايي درباره‌ي حضور پرسپوليس در فصل نقل و انتقالات گفت: ما مثل تيم‌هاي ديگر نيستيم كه بتوانيم پول‌هاي كلاني به بازيكنان بدهيم. امروز اسامي بازيكنان مورد نظرم را به كاشاني خواهم داد و ايشان قطعا تمام سعي‌شان را براي جذب اين بازيكنان انجام خواهند داد.

وي در پايان درباره‌ي وضعيت ميثاق معمارزاده گفت: معمارزاده بازيكن آزاد است اما من يك ماه پيش به او گفتم كه با حضور در باشگاه قراردادش را تمديد كند

لینک به دیدگاه

علی دایی: قطبی نمی‌تواند در مورد من اظهار نظر کند

اندازه فونت: font_decrease.gif font_enlarge.gif

سهیل بهرو 24 May, 2010 04:12:00

thumbnail.php?file=1274771658078280700_142166624.jpg&size=article_medium

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از افشین قطبی گفت: آقایان می آیند و در رسانه‌های بیگانه صحبت می کنند بعد هم راجع به کسی که زندگیش را برای این مملکت گذاشته است اظهار نظر می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی پس از برتری تیمش برابر گسترش فولاد تبریز در دیدار نهایی جام حذفی و دستیابی به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها گفت: ما تقریبا 80 درصد راه را در تبریز رفته بودیم و من اطمینان داشتم که در حضور هواداران‌مان به پیروزی دست پیدا می کنیم. در نیمه اول می توانستیم کار را با چند گل بیشتر تمام کنیم اما خدا را شکر دو گل به ثمر رساندیم. در نیمه دوم هم تنها پس از اخراج دروازه‌بان گسترش فولاد تیم ما آرایش خود را از دست داد و هر کسی می خواست دروازه این تیم را باز کند.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به خبرنگاری که به وی گفت همین مردمی که امروز شما را تشویق کردند در بازی با عربستان و در انتهای بازی خواهان اخراج شما بودند، گفت: هرچه دارم از مردم دارم. بدون مردم علی دایی مفهوم ندارد. من از همه مردم تشکر می کنم. بازی با عربستان شرایط خاص خودش را داشت. مردم ما احساسی هستند و علاقه ندارند به عرب‌ها ببازیم. من از مردم به هیچ عنوان ناراحت نشدم الان هم از تشویق‌ها خوشحال نشدم. فوتبال همین است. یک روز می‌بری و یک روز شکست می خوری. ما باید سطح فرهنگی را بالا ببریم تا شرایط در روی سکوها با یک شکست ملتهب نشود.

علی دایی درباره تغییرات در ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس در فصل آینده نیز گفت: تغییرات زیادی نخواهیم داشت اما تیم ما به چند بازیکن بزرگ در نقاطی که ضعف داریم نیاز دارد که از همین امروز شروع به جذب آنها خواهیم کرد. ما بازیکنان را آنالیز کرده‌ایم و می‌دانیم به چه کسانی نیاز داریم. البته ما به اسامی نگاه نمی‌کنیم بلکه خوب‌ها را می‌آوریم.

علی دایی در واکنش به سئوال خبرنگاری که درباره اختلافش با مهدی مهدوی کیا پرسید، گفت: چه کسی گفته من با مهدوی کیا قهرم یا آشتی کردم. مگر خانه خاله است که یک روز قهر کنی یک روز آشتی. مهدوی کیا از افتخارات ملی کشورمان است اما در مورد جذب این بازیکن باید بگویم که با توجه به قراردادی که با استیل آذین دارد نمی تواند مدنظر قرار گیرد.

وی با تکذیب اینکه بعد از کاشانی از پرسپولیس جدا می شود، گفت: من هیچ وقت همچون حرفی را نزدم اما اگر با کاشانی بروم افتخار می کنم. من با کاشانی به فوتبال برگشتم و در محیط آرامی که وی برای من فراهم کرد کار کردم به طوری که جز دغدغه فنی هیچ دغدغه‌ای نداشتم. قهرمانی در جام حذفی تجربه بسیار بزرگی برای من بود و مطمئن باشید کاشانی در این قهرمانی نقش بسزایی داشت. البته حضور کاشانی در ادامه راه به تیم بسیار کمک خواهد کرد و می تواند من را در راه سختی که از امروز دارم یاری کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: تمام سعی من این است که تیم را برای سه جام آماده کنم. تیمی با پتانسیل پرسپولیس می تواند در سه جام موفق باشد و در آسیا هم بدرخشد. من فاصله فوتبال ایران و کره را اینقدر نمی دانم که این کشور چهار تیم در مرحله بعد جام باشگاه‌های آسیا داشته باشد و ایران یک تیم. به نظر من تیمهای ایرانی کمی بدشانس هم بودند.

دایی خاطرنشان کرد: تمام نفرات کادر فنی حفظ می‌شوند ولی امکان دارد شخصی اضافه شود.

وی با انتقاد از مطالبی که در روزنامه ها منتشر می شود، گفت: من از مطالبی که گاه در روزنامه‌ها به نقل از من منتشر می شود تعجب می کنم. به همین دلیل خودم زمانی که روزنامه را ورق می‌زنم می‌خواهم ببینم چه گفته‌ام! نکند به کسی توهینی کرده باشم. در واقع برخی مصاحبه‌هایی که به نقل از من منتشر می شود برایم تازگی دارد!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص فعالیت های این تیم در فصل نقل و انتقالات گفت: اسم کسی را نمی گویم که می خواهیم جذب کنیم. در این هفته وارد مذاکره می شویم. اسم‌هایی که در روزنامه‌ها می آورند را نیز تایید نمی کنم. ما 6 بازیکن لیگ برتری می توانیم بگیریم اما تاکنون حدود 20 بازیکن را روزنامه ها برای ما معرفی کرده‌اند که اگر اینگونه باشد من خودم هم باید کنار بروم!

وی با بیان اینکه لیگ امسال پدیده نداشت، افزود: سیاست هر باشگاهی تعیین می کند که چقدر در نقل و انتقال برای خرید بازیکن هزینه کنند اما به نظر من پول حلال همه مشکلات نیست. مدیریت مهمترین نکته در فوتبال است. امسال هم خیلی تیم‌ها پول خرج کردند اما نتیجه نگرفتند. البته من دوست دارم پول در فوتبال ما باشد و از حضور کسانی که در این فوتبال هزینه می کنند بسیار خوشحال می شوم اما درست خرج کردن بسیار مهم است که نیاز به مدیریت صحیح دارد.

دایی افزود: البته در باره نرخ بازیکنان به خصوص دروازه بان باید سازمان لیگ قوانین را تغییر دهد و اجازه جذب دروازه بان خارجی را بدهد و تنها برای لیگ یک در این زمینه محدودیت ایجاد کند. ناتوانی تیم‌ها در جذب دروازه بان خارجی باعث شده یک دروازه بان معمولی حداقل 500 میلیون بخواهد. با این قیمت فکر می کنید قیمت دروازه بانان تیم ملی چقدر باید باشد؟!

وی درباره عدم موفقیت مهاجمان ایران در سال‌های اخیر گفت: پیدا کردن مهاجم خوب علم خاصی نمی خواهد. کمیته‌ای باید در فدراسیون فوتبال داشته باشیم تا در کل کشور استعدادها را شناسایی کند. ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم یک دفعه مهاجمان خوبی در کشور ظهور کنند. کریم انصاری‌فرد که بهترین مهاجم ایران است را من از اردبیل آوردم. این کار را من نباید بکنم. فدراسیون باید انجام دهد. وقتی بارسلونا می آید در آرژانتین بازیکنی مثل مسی را کشف می کند باید هم فوتبال ما اینقدر از دنیا عقب باشد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: باشگاه‌های ‌ما اصلا مدرسه فوتبال واقعی نداریم که به کشف استعدادها و پرورش آنها بپردازند. من هم اگر علی دایی شدم شانس آوردم که دانشگاه قبول شدم و برای درس خواندن به تهران آمدم. من از درس به فوتبال رسیدم و اگر در تهران قبول نمی شدم معلوم نبود چه سرنوشتی پیدا می کردم.

دایی در پاسخ به خبرنگاری که از وی پرسید "اگر آقای تاج به شما مدال می داد می گرفتید؟"، گفت: من کاری به تاج ندارم. من مدال را از شخص دیگری گرفتم. من پیش تاج نمی‌رفتم که مدال بگیرم.

خبرنگاری به دایی گفت: "قطبی گفته است نبود مهاجم خوب در ایران به دلیل حضور علی دایی است"، سرمربی پرسپولیس در این خصوص خاطر نشان کرد: علی دایی جوانی و عمرش را در فوتبال این مملکت گذاشت. قطبی که یک دفعه وارد فوتبال ایران شده است نمی تواند راجع به من اظهار نظر کند. من بودم که بیمارستان رفتم، بخیه خوردم و شب‌ها بیدار ماندم. من قطبی را کسی نمی دانم که در فوتبال ما زحمت کشیده باشد. زمانی که جنگ بود و خیلی‌ها ایستادند و شهید شدند این آقا کجا بود.

وی افزود: آقایان می آیند و در رسانه‌های بیگانه صحبت می کنند بعد هم راجع به کسی که زندگیش را برای این مملکت گذاشته است اظهار نظر می کند. من به راحتی می توانم در هر جای دنیا زندگی کنم. هم پول دارم هم موقعیتش را. اما بیش از همه چیز مملکتم را که برای آن زحمت کشیده‌ام دوست دارم. از امروز اجازه نمی دهم کسی درباره من حرفی بزند.

"من تیم ملی کشورم را دوست دارم و می خواهم با قطبی هم موفق باشد"، دایی این را گفت و در خصوص پرونده شکایتش از فدراسیون فوتبال گفت: این پرونده را 45 روز است کفاشیان از شریفی گرفته است که کارهای حقوقی روی آن انجام دهد اما هنوز پاسخی داده نشده است و این پرونده تنها چند صفحه دارد که 45 روز دست آقایان است. اگر پروندهای 20 صفحه داشته باشد، حتما چندین سال در فدراسیون فوتبال می ماند

لینک به دیدگاه

دایی پس از قهرمانی پرسپولیس: تازه برای قهرمانی در آسیا استارت زدیم/ کار را در تبریز تمام کرده بودیم

سهیل بهرو 24 May, 2010 04:09:00

thumbnail.php?file=1274771522037071700_494327944.jpg&size=article_medium

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز خوشحالی از قهرمانی تیمش در رقابتهای جام حذفی گفت: این قهرمانی استارتی بود برای قهرمانی در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی پس از قهرمانی تیمش در بیست و سومین دوره رقابتهای جام حذفی گفت: از همه بازیکنان ، کادر فنی ، مدیریت باشگاه و هواداران پرسپولیس تشکر می کنم که به من کمک کردند تا بتوانیم این عنوان با ارزش را به خود اختصاص دهیم.

دایی ادامه داد: ما در تبریز کار را تمام کرده بودیم و امروز هم مستحق پیروزی بودیم. البته ما موقعیت های زیادی رااز دست دادیم و می توانستیم به یک پیروزی پرگل تر دست پیدا کنیم.

وی در مورد تیم گسترش فولاد تبریز نیز گفت: آنها تیم قابل احترامی برای ما بودند اما می دانستیم که در تهران و برابر هواداران خودمان شرایط بهتر و راحت تری داریم و می توانیم به راحتی قهرمان شویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه تازه اول راه قرار داریم گفت: این قهرمانی استارتی برای حضور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود و امیدوارم با اماده کردن تیمی قدرتمند و برطرف کردند نقاط ضعف مان بتوانیم در فصل آینده عنوان قهرمانی آسیا را به هواداران هدیه دهیم.

علی دایی ادامه داد: البته برای قهرمانی در آسیا قول نمی دهم اما تمام تلاشمان را خواهیم کرد که با ترمیم نقاط ضعف تیم به این مهم برسیم.

وی در مورد احتمال رفتن کاشانی و جدایی خودش نیز گفت: آقای کاشانی تاثیر بسیار زیادی در آرامش و قهرمانی پرسپولیس داشت و بنده با آقای کاشانی آمده ام و امیدوارم فصل آینده در کنار هم شرایط خوبی داشته باشیم

لینک به دیدگاه

علي دايي: ديدار رفت جام حذفي بايد قطع مي‌شد / قهرماني حق سپاهان بود

سهیل بهرو 22 May, 2010 07:41:50

t56626_daei2.jpgسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: در فوتبال ايران همه چيزمان به همه چيزمان مي‌آيد و تنها حرف مي‌زنيم.

علي دايي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره بازي برگشت تيم فوتبال پرسپوليس مقابل گسترش فولاد تبريز در فينال جام حذفي گفت: قطعا شرايط اين مسابقه با بازي رفت متفاوت خواهد بود. ما پس از بازي رفت نسبت به اين تيم شناخت بيشتري پيدا كرديم و در بازي برگشت، عملكرد بهتري خواهيم داشت. مطمئن هستم ما در برابر 100هزار تماشاگر پرسپوليسي اين فينال را برگزار كرده و اميدوارم در پايان آن جشن قهرماني را بگيريم. مي‌دانم كه مشكل خاصي در برگزاري بازي برگشت پيش نخواهد آمد و از اين حيث به هيچ وجه شبيه به بازي رفت در ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز نخواهد بود.

وي در توضيح بيشتر شرايط بازي رفت دو تيم گفت: واقعا شرايط خوبي در تبريز نداشتيم. تعجب بيشتر من از آن است كه مسوولين آنجا پرتاب سنگ به سمت نيمكت تيم ما و كنار زمين مسابقه را تكذيب كردند. مگر مي‌شود پرتاب سنگ‌هايي به چنان بزرگي را تكذيب كرد؟ هيچ كجاي دنيا چنين نيست. مطمئن هستم اگر در هر جاي دنيا چنين شرايطي بود، بازي را قطع كرده و پس از آن درباره نتيجه‌اش حكم صادر مي‌كردند؛ اما متاسفانه با پرتاب سنگ‌ها و بوجود آمدن شرايط بسيار بد براي من و ديگر مربيان و بازيكنان، بازي كه تعطيل نشد هيچ، مسوولان هم اين اقدام را تكذيب كردند. متاسفانه در فوتبال ما همه چيزمان همين است و فقط حرف مي‌زنيم. اصلا دنبال جبران ضعف‌ها و كاستي‌ها نيستيم.

دايي با تبريك به تيم سپاهان براي قهرماني در ليگ برتر، تصريح كرد: تيم ما در آن مسابقه شايسته برد بود چرا كه فرصت‌هاي گلزني زيادي را هم از دست داديم. ضمن اين كه داور مديريت لازم را بر بازي نداشت. او در اكثر صحنه‌ها به سود تيم سپاهان سوت زد. داور حتي نگذاشت ضربه ايستگاهي ما در دقيقه پاياني بازي زده شود و خيلي زود سوت پايان را به صدا در آورد. جالب است كه برخي مي‌گويند به دليل كم بودن فرصت و برگزاري مراسم جشن قهرماني، بايد همه چيز سر وقت انجام مي‌شد اما سوال مي‌كنم اگر چنين است، پس چرا اصلا بازي كرديم؟ آيا اين مسابقه براي ما و تيم سپاهان مهم نبود؟

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس افزود: همه ديدند كه سپاهان با تمام قوا به مصاف ما آمده بود، پس حتما اين بازي برايشان اهميت داشت. من معتقدم قهرماني ليگ امسال واقعا حق سپاهان بود چرا كه اين تيم در اواسط فصل امتيازات خوبي جمع كرد و حتي نگذاشت كار به ديدار پاياني بكشد.

لینک به دیدگاه

b2a1nwg8ajdq6tby5prv.jpgسرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: درخصوص جذب بازيكنان جديد با كاشاني به جمع‌بندي نهايي رسيديم و او مسوول جذب آنهاست.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي دايي درباره كادر بازيكنان تيم فوتبال پرسپوليس براي فصل آينده، اظهار كرد: پس از صحبت‌ها و بررسي‌هاي لازم در اين زمينه، پنج‌شنبه با حبيب كاشاني جلسه‌اي داشتيم و در آن به جمع‌بندي نهايي رسيديم؛ مديريت باشگاه از اين پس مسوول به خدمت گرفتن بازيكنان مدنظر در پست‌هاي مختلف است. اميدوارم تيم خوب و قدرتمندي را براي فصل آينده ببنيدم و بتوانيم با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده از ابتداي مسابقات درست كار كنيم.

وي ادامه داد: پرسپوليس امسال مي‌خواهد در هر سه جام پيش رويش مدعي و موفق باشد و اميدوارم در كنار هم بتوانيم همكاري خوبي داشته و مسابقات را به پايان ببريم.

به گزارش ايسنا، دايي در پست‌هاي دفاع جلو، هافبك وسط، چپ و راست هر كدام يك بازيكن و دو بازيكن هم در خط حمله، درخواست جذب بازيكن كرده است.

لینک به دیدگاه

حبيب کاشاني:

ظاهرا مشکل دوشغله بودنم حل شده است

تعويض دايي با کرانچار باعث صعود به فينال شد

امسال پرسپوليس آن فوتبال تهاجمي را به نمايش نگذاشت

1389/03/03

05-24-2010

12:07:00

8903-01846: كد خبر

Archive.gif

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

حبيب کاشاني از حل شدن مشکل دوشغله بودنش خبر داد.

به گزارش ايسنا، مدير عامل باشگاه پرسپوليس در خصوص عملکرد پرسپوليس در ليگ نهم گفت: پرسپوليس در دوره هاي گذشته هميشه يک فوتبال هجومي را به نمايش مي گذاشت ولي متاسفانه امسال آن بازي‌هاي ايده آل وهجومي را از پرسپوليس نديديم، سعي بر اين است در فصل بعد با دانش و درايت علي دايي و نفرات جديدي که جذب خواهد شد بتوانيم به آن پرسپوليسي که همه در ذهن دارند که هميشه يک فوتبال تهاجمي را انجام مي دهد، برسيم.

وي ادامه داد: ما اگر بتوانيم جام حذفي را از آن خود کنيم فصل را با موفقيت به پايان برده ايم، متاسفانه در ابتداي فصل تيم پرسپوليس خوب بسته نشد که البته بنده در آن دخيل نبودم.

كاشاني با اشاره به تعويض دايي با کرانچار گفت: ما با کرانچار به بن بست رسيده بوديم، اين تعويض اين موقعيت را براي ما ايجاد کرد تا به فينال جام حذفي برسيم و انشاءالله آن را فتح کنيم، چون در ابتدا به دايي گفتيم که ما جام حذفي را مي خواهيم.

مدير عامل باشگاه پرسپوليس در رابطه با انتخاب اعضاي هيات مديره گفت: نفراتي را به سعيدلو معرفي کرديم و منتظر نظر وي هستيم، اگر موافقت شد اعضا را معرفي خواهيم کرد.

کاشاني در مورد دوشغله بودن خود گفت: با توجه به اين که بنده معلم و کارمند آموزش و پرورش هستم نامه اي گرفته ام و به عنوان مامور به سازمان تربيت بدني منتقل شده ام وظاهرا اين مشکل حل شده است.

وي در پايان به خبرنگار راديو ورزش گفت: علي دايي يک سال ديگر با ما قرارداد دارد و انشاءالله در فصل بعد و با اضافه شدن نفرات جديد تيمي تهاجمي و مردم پسند را راهي ليگ دهم کنيم.

انتهاي پيام

لینک به دیدگاه

هدايتي: دايي لياقت خود را در پرسپوليس به رخ همه كشيد

فقط بعنوان يك هوادار از سعيدلو كه حامي خوبي براي ورزش كشور است تشكر مي‌كنم و اميدوارم پرسپوليس در روزهاي اوج خود با موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا جشن بزرگتري را در استاديوم آزادي برگزار كند و من هم فقط به عنوان يك هوادار نظاره‌گر آن باشم.

رئيس هيأت مديره باشگاه استيل‌آذين گفت:‌ دايي با قهرماني در جام حذفي لياقت خود را به رخ همه كشيد.

حسين هدايتي در گفت‌وگويي با فارس، اظهار داشت: جا دارد در سالروز آزادسازي خرمشهر قهرماني پرسپوليس را به تمام قرمزپوشان و هواداران متعصب تبريك بگويم و از صميم قلب آرزوي موفقيت براي پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا كنم.

وي عنوان كرد: خدا را شكر با قهرماني در جام حذفي دايي لياقت خود را به رخ همه كشيد و جا دارد به نوبه خودم و فقط به عنوان يك هوادار كوچك شايستگي دايي را به او تبريك بگويم. مطمئنم اين اسطوره‌ مثل ساير بزرگان پرسپوليس حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد.

مالك باشگاه استيل‌آذين با اشاره به حمايت‌هاي علي سعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني از پرسپوليس گفت: خوشحال هستم كه فردي دلسوز و كاربلد در رأس سازمان تربيت بدني حضور دارد. هيچ كس نمي‌تواند كتمان كند كه نگاه ويژه سعيدلو به باشگاه مردمي پرسپوليس و حتي استقلال تاثيرگذار نبوده است.

هدايتي يادآور شد: فقط بعنوان يك هوادار از سعيدلو كه حامي خوبي براي ورزش كشور است تشكر مي‌كنم و اميدوارم پرسپوليس در روزهاي اوج خود با موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا جشن بزرگتري را در استاديوم آزادي برگزار كند و من هم فقط به عنوان يك هوادار نظاره‌گر آن باشم.

رئيس هيأت مديره باشگاه استيل‌آذين در جواب اين سؤال كه چرا برخي از تيم‌ها از استيل‌آذين و خرج‌هايي كه براي جذب بازيكن كرده، انتقاد كرده‌اند اظهار داشت: من بخش خصوصي هستم و مي‌دانم چه كاري بايد انجام دهم. به هيچ عنوان دوست ندارم در اين باره حرفي بزنم اما براي خرج پول‌هايم برنامه دارم. بگذاريد هرچه دلشان مي‌خواهد بگويند و اميدوارم كه درست باشد

لینک به دیدگاه

معمارزاده: به دايي قول دادم بمانم

معمارزاده درباره صحبت‌هاي مطرح شده پيرامون ادامه حضورش در پرسپوليس گفت: با هيچ كس در پرسپوليس مشكلي ندارم و اگر حرفي هم زده‌ام نمي‌خواستم كسي ناراحت شود. پرسپوليس را دوست دارم و اين موضوع را بارها ثابت كردم و تا آخر عمر فوتبالي‌ام پرسپوليس در قلب من قرار دارد.

دروازه‌بان پرسپوليس گفت: با توجه به صحبت‌هايي كه با دايي داشتم به او قول دادم كه قرادادم را تمديد كنم.

ميثاق معمارزاده در گفت‌وگو با فارس، درباره ديدار نهايي جام حذفي اظهار داشت: در فهرست 18 نفره نبودم، چون كمي دچار مصدوميت بودم، اما قلبم با بازيكنان بود. دوست داشتم قهرمان شويم كه خدا را شكر اين موضوع اتفاق افتاد.

وي افزود: حضور پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا را به تمام هواداران تبريك مي‌گويم. اگر آنها نبودند در خيلي از مسابقات دچار مشكل مي‌شديم.

معمارزاده درباره صحبت‌هاي مطرح شده پيرامون ادامه حضورش در پرسپوليس گفت: با هيچ كس در پرسپوليس مشكلي ندارم و اگر حرفي هم زده‌ام نمي‌خواستم كسي ناراحت شود. پرسپوليس را دوست دارم و اين موضوع را بارها ثابت كردم و تا آخر عمر فوتبالي‌ام پرسپوليس در قلب من قرار دارد.

وي درباره تمديد قرار داد با پرسپوليس عنوان كرد: دايي از من براي تمديد قرارداد قول گرفته و به من اعلام كرده قراردادم را تمديد كنم. به دايي قول دادم و در اين رابطه صحبت‌هاي زيادي را با وي انجام دادم. همه چيز در اين مورد به آينده موكول مي‌شود. پيشنهادات خوبي دارم. دنبال بازارگرمي نيستم و ظرف 2 هفته آينده تكليفم روشن خواهد شد و بهترين تصميم را كه به نفعم باشد خواهم گرفت.

دروازه‌بان پرسپوليس در مورد اينكه گفته مي‌شود مصدوميت‌هايش عمدي است گفت: اينطور نيست. به اين مسائل كاري ندارم و در مسابقاتي كه بايد، خودم را ثابت كردم. اميدوارم كساني كه اين موضوعات را مطرح مي كنند دست بردارند.

معمارزاده درباره حضور در تيم ملي اظهار داشت: هميشه به فكر حضور در تيم ملي هستم. با توجه به اتفاقات رخ داده بعيد مي‌دانم در فهرست جديد قطبي جايي داشته باشم. البته هنوز هم زمان دارم تا خودم را به قطبي ثابت كنم.

لینک به دیدگاه

بیانیه چهاربندی فدراسیون: دایی وجهی را طلب می‌کند که برایش کار نکرده/ او قهر کرد و به خانه رفت! فدراسیون فوتبال کشورمان با صدور اطلاعیه ای به اظهارات سرمربی پیشین تیم ملی پاسخ داد و نوشت: آقای دایی وجهی را از بیت المال مطالبه می نمایند که در قبال آن عملکردی نداشته اند و اصرار بر این موضوع به مصلحت ایشان و جامعه قهرمانان نمی باشد. به گزارش خبرگزاری مهر، فدراسیون فوتبال در اطلاعیه خود آورده است:

1- جناب آقای علی دایی در تاریخ 12/12/86 به عنوان سرمربیگری تیم ملی فوتبال مشغول به خدمت بوده و در تاریخ 8/1/88 به دلیل باخت خانگی 2 بر یک تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مقابل تیم ملی فوتبال عربستان در استادیوم آزادی و در مقابل دیدگان نزدیک به یکصد هزار نفر هواداران حاضر در تالار ملی فوتبال ایران(استادیوم آزادی) و میلیون ها ببینده در سراسر جهان از تیم ملی کنار رفته اند. در طول مدت همکاری دائما از حمایتهای همه جانبه فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی برخوردار بوده اند.

2- آقای علی دایی شب قبل از اعزام به تورنمنت عمان که از سفر مکه مکرمه و مدینه منوره به تهران برگشته بودند، به علت عدم پرداخت بخشی از طلب خود بابت قرارداد حق مربیگری تیم ملی فوتبال در مرحله اول، به صورت قهر اردوی تیم ملی راترک کرده و به خانه رفته که طی جمع بندی به عمل آمده در فدراسیون، مقرر گردید جناب آقای مهدی تاج- نایب رئیس فدراسیون - به منزل ایشان رفته و پس از برگزاری جلسه مفصل و ذکر این نکته که عدم همراهی جناب آقای دایی در آستانه اعزام به تورنمنت عمان به دلیل دریافت وجه مورد مطالبه به مصلحت جامعه فوتبال و تیم ملی فوتبال نمی باشد، خواهان همراهی نامبرده با تیم ملی شده که ایشان پذیرفتند و بعد از آن جلسه وجه قرارداد ایشان به تدریج و کاملا پرداخت گردید.

3- در خصوص ادعای عدم حمایت از سرمربی وقت تیم ملی توسط جناب آقای تاج و هیات رئیسه محترم فدراسیون به استحضار عموم جامعه فوتبال و هواداران فهیم فوتبال می رساند که فدراسیون و هیات رئیسه از تمامی برنامه های اعلامی سرمربی محترم تیم ملی به طور همه جانبه و در حد بضاعت حمایت نموده ولی پس از باخت خانگی مقابل تیم ملی عربستان که حتی اگر درآن مسابقه نتیجه مساوی هم به دست آمده بود تیم ملی فوتبال با اندوخته های بعدی به جام جهانی صعود می کرد و فدراسیون فوتبال (و به تعبیر آقای دایی سازمان متبوع) با تصمیم جمعی اعضا محترم هیات رئیسه نسبت به تغییر سرمربی تیم ملی بزرگسالان اقدام نموده است. لازم به ذکراست تمامی تیم های ملی ایران در بخش فوتسال، تیم های پایه، فوتبال ساحلی و بانوان موفق بوده اند بجز تیم ملی بزرگسالان.

4- در خصوص شکایت جناب آقای دایی در خصوص مطالبه وجه مورد نظر بابت استمرار قرارداد با فدراسیون به اطلاع می رساند که این شکایت در کمیته انضباطی فدراسیون در حال بررسی و رسیدگی می باشد و تاخیر در رسیدگی به دلیل اتمام مسابقات لیگ حرفه ای می باشد. ولی آنچه که مسلم است جناب آقای دایی، فدراسیون و عموم مردم می دانند که ایشان قبل از بازی با عربستان وجه کار خود را تماما دریافت کردند ولی درخصوص استمرار قرارداد در مرحله دوم و در چارچوب مقررات هم چنانچه رای به پرداخت وجه به ایشان می باشد، ایشان و مردم شریف، خوب می دانند که آقای دایی وجهی را از بیت المال مطالبه می نمایند که در قبال آن عملکردی نداشته اند و اصرار بر این موضوع به مصلحت ایشان و جامعه قهرمانان نمی باشد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...