رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

عبدالهي: قرار نيست پرونده شكايت دايي از فدراسيون تا ابد به طول بينجامد

2:26:00 pm - 1389/ 3/ 4 : در تاريخ

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اندازه فونت : font_decrease.gif font_enlarge.gif

حسين عبدالهي درباره انتقاد علي دايي از طولاني شدن روند پيگيري شكايتش از فدراسيون فوتبال عنوان كرد: ما هم قبول داريم در روند رسيدگي به اين پرونده تاخيري صورت گرفته است. اگر تكليف پرونده هاي ديگر كميته انضباطي زودتر مشخص مي شود به اين دليل است كه يك طرف قضيه فدراسيون فوتبال نيست.

وي اظهار داشت: پرونده شكايت علي دايي، مورد استثنايي است و قرار هم نيست روند رسيدگي آن تا ابد ادامه پيدا كند. ظرف روزهاي آينده تكليف اين پرونده مشخص مي شود. روز گذشته با وجود روز شلوغي كه در كميته انضباطي داشتيم نزد علي كفاشيان رفتيم و درباره همين موضوع با او صحبت كرديم. ايشان هم معتقد بود روند اين پرونده طولاني شده و اعلام كرد اين پرونده را به مشاوران حقوقي داده تا هر چه زودتر لايحه دفاعي خود را تحويل فدراسيون دهد.

دبير كميته انضباطي در پاسخ به اين سوال كه كميته انضباطي چون زير مجموعه فدراسيون است تاكنون در اعلام راي اين پرونده معطل كرده است، گفت: درست است كه ما زير مجموعه فدراسيون هستيم اما مستقل از آنها عمل خواهيم كرد و تحت تاثير اين موضوع راي نخواهيم داد.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 3 هفته بعد...

کد خبر : 20551 زمان ارسال خبر : يکشنبه 30/03/1389 ساعت : 10:05

دايي: بازيکنان مورد نظر تا پايان فصل نقل و انتقالات جذب خواهند شد

- سرمربي تيم پرسپوليس تهران با بيان اينکه فهرست بازيکنان مورد نظر خود را به مسوولان باشگاه ارائه کرده است گفت: تا پايان فصل نقل و انتقالات بازيکنان مورد نظر در پست هاي مختلف را جذب خواهيم کرد.

00008227.jpg علي دايي که روز يکشنبه در حاشيه تمرينات تيم پرسپوليس در ورزشگاه تختي اردبيل با خبرنگاران گفت و گو مي کرد، افزود: سعي داريم با جذب بازيکنان مطلوب، کاستي هاي فصل گذشته را ترميم کنيم، به عبارت ديگر جذب بازيکن جديد در راستاي رفع کمبودها و کاستي ها خواهد بود.

وي به علاقمندي خود براي جذب کريم انصاري فر مهاجم اردبيلي تيم سايپا اشاره کرده و گفت: شرايط اعلام شده سايپا براي انتقال انصاري فر را پذيرفته بوديم ولي در آخرين مراحل گفت و گو با مسوولان سايپا، آنان از انتقال وي به پرسپوليس خوداري کردند.

دايي با ابراز اميدواري براي موفقيت انصاري فر گفت: انتقال اين بازيکن به پرسپوليس منتفي شده و ما بر اساس نياز بازيکنان ديگري را در پست وي براي خريد به ليست خود اضافه کرده ايم.

سرمربي پرسپوليس تهران با اشاره به انتخاب اردبيل براي برگزاري اردوي آمادگي تيم خود گفت: اردبيل بخاطر سطح ارتفاع و آب و هواي معتدل و کوهستاني سالم براي اين منظور انتخاب شده است.

او همچنين با تجليل از ميهمان نوازي مردم اردبيل گفت: اين شهر از بي حاشيه ترين شهرها و مکاني ايدآه ال براي برگزاري اين اردو بوده است.

تيم پرسپوليس تهران براي برگزاري اردوي يک هفته اي شامگاه روز جمعه در شهر سياحتي سرعين اردبيل مستقر شد.

لینک به دیدگاه

1277442332.jpg

روزنامه"پرسپولیس" از پیشنهاد یک میلیارد و دویست میلیون تومانی یک باشگاه متمول تهرانی به علی دایی خبر داد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، روزنامه "پرسپولیس" در شماره روز پنجشنبه - سوم تیر ماه - از پیشنهاد سرمربیگری به سرمربی پرسپولیس خبر داد و نوشت: یک تیم متمول تهرانی برای قبول سرمربیگری این تیم از سوی علی دایی، به سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پیشنهاد دستمزد یک میلیارد و دویست میلیون تومانی داده است.

روزنامه "پرسپولیس" برای تایید این خبر که به عنوان تیتر یک شماره روز پنجشنبه اش نیز برگزیده شده است، رد این خبر را از اردبیل، محل اردوی پرسپولیسی ها هم گرفته، که به نوشته این روزنامه، توسط یک منبع موثق نیز تایید شده است.

لینک به دیدگاه

دايي: بازيكنان مورد نظر تا پايان فصل نقل و انتقالات جذب خواهند شد

اندازه فونت: font_decrease.gif font_enlarge.gif

سهیل بهرو 20 June, 2010 01:36:00

thumbnail.php?file=1277051963006585800_675334279.jpg&size=article_medium

دایی با بیان اینکه فهرست بازيكنان مورد نظر خود را به مسوولان باشگاه ارائه كرده است گفت: تا پايان فصل نقل و انتقالات بازيكنان مورد نظر در پست‌هاي مختلف را جذب خواهيم كرد.

علي دايي كه روز يكشنبه در حاشيه تمرينات تيم پرسپوليس در ورزشگاه تختي اردبيل با خبرنگار ايرنا گفت و گو مي‌كرد، افزود: سعي داريم با جذب بازيكنان مطلوب، كاستي‌هاي فصل گذشته را ترميم كنيم، به عبارت ديگر جذب بازيكن جديد در راستاي رفع كمبودها و كاستي‌ها خواهد بود.

وي به علاقمندي خود براي جذب كريم انصاري فر مهاجم اردبيلي تيم سايپا اشاره كرده و گفت: شرايط اعلام شده سايپا براي انتقال انصاري فر را پذيرفته بوديم ولي در آخرين مراحل گفت و گو با مسوولان سايپا، آنان از انتقال وي به پرسپوليس خوداري كردند.

دايي با ابراز اميدواري براي موفقيت انصاري فر گفت: انتقال اين بازيكن به پرسپوليس منتفي شده و ما بر اساس نياز بازيكنان ديگري را در پست وي براي خريد به ليست خود اضافه كرده ايم.

سرمربي پرسپوليس تهران با اشاره به انتخاب اردبيل براي برگزاري اردوي آمادگي تيم خود گفت: اردبيل بخاطر سطح ارتفاع و آب و هواي معتدل و كوهستاني سالم براي اين منظور انتخاب شده است.

او همچنين با تجليل از ميهمان نوازي مردم اردبيل گفت: اين شهر از بي حاشيه‌ترين شهرها و مكاني ايدآه ال‌براي برگزاري اين اردو بوده است.

تيم پرسپوليس تهران براي برگزاري اردوي يك هفته‌اي شامگاه روز جمعه در شهر سياحتي سرعين اردبيل مستقر شد

لینک به دیدگاه

غرامت 450 میلیونی فدراسیون به دایی

سهیل بهرو 20 June, 2010 01:41:00

thumbnail.php?file=1277052267061832100_952409018.jpg&size=article_medium

علی دایی می‌تواند بابت باقیمانده قراردادش از فدراسیون 450 میلیون غرامت می‌گیرد. این علاوه بر 900 میلیونی است که به او پرداخت شده اگرچه دایی دوست دارد 550 میلیون تومان دیگر هم بگیرد

حسین عبداللهی یکی از اعضای کمیته انضباطی این خبر را در گفت و گو با فارس اعلام کرد تا یکی از جنجالی ترین احکام انضباطی تاریخ فوتبال ایران صادر شود.

او در این باره گفت: «رأی کمیته انضباطی صادر شد و طبق آن علی دایی از زمان برکناری از سرمربیگری تیم ملی تا زمان حضورش در پرسپولیس می‌تواند از فدراسیون بابت قراردادش دستمزد دریافت کند. که این زمان حدود 9 ماه است.در متن حکم مبلغی درج نشده است و در سال دوم هم مبلغ قرارداد توافقی است اما با توجه به اینکه میزان قرارداد دایی در سال اول 600 میلیون تومان بوده است در این گونه موارد کمیته انضباطی دستمزد سال اول را درنظر می‌گیرد که با توجه به 9 ماه بیکاری ایشان علی دایی می‌تواند حدود 450 میلیون تومان بابت سرمربیگری تیم ملی از فدراسیون دریافت کند.یعنی بابت هر ماه 50 میلیون تومان دستمزد می‌گیرد».

عضو کمیته انضباطی تاکید کرد: «‌این رای قابل اعتراض است و طرفین حداکثر یک هفته پس از رؤیت حکم می‌توانند به آن اعتراض کنند».

در ماه‌های اخیر موضوع شکایت دایی جنجال های زیادی را در فوتبال ایران ایجاد کرده. کمیته انضباطی نزدیک به 2 ماه است که برای صدور حکم علیه فدراسیون فوتبال به جمع بندی رسیده بود اما رئیس فدراسیون مانع از ابلاغ این حکم می‌شد. حتی گفته می‌شود اختلاف بر سر این حکم و محکومیت فدراسیون فوتبال سبب جدایی قریب‌الوقوع قاضی شریفی از فدراسیون فوتبال خواهد شد.

به نظر می رسد علی دایی هم یکی از منتقدان به حکم صادره باشد چون او و وکیلش خواستار غرامتی یک میلیارد تومانی از فدراسیون فوتبال شده بودند

لینک به دیدگاه

دايي: مربيگري سخت‌ترين حرفه در دنيا است

سهیل بهرو 20 June, 2010 09:59:00

thumbnail.php?file=1277125346025094400_154790462.jpg&size=article_medium

اردبيل - سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تهران مربيگري را سخت‌ترين حرفه در دنيا عنوان كرد.

علي دايي روز دوشنبه در حاشيه اردوي آماده‌سازي بدنسازي تيم پرسپوليس در اردبيل در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اين كه بازيكنان فوتبال در ميادين مختلف ورزشي هيجان و برد و باخت‌هاي خود را دارند افزود: آنها فقط در حد بازي و وظيفه محوله خود مسوول هستند و نسبت به بازي ساير هم تيمي‌ها و ديگر اعضاي تيم مسووليت زيادي ندارند.

وي گفت: به رغم اين كه در عرصه فوتبال با توجه به بازي در ميادين باشگاهي ، ملي و جهاني تجربيات و افتخاراتي به دست آورده ام ولي همه آنها به نحوه بازي در ميدان و گل زدن و چنين چيزهايي بستگي دارد.

وي افزود: در سمت مربيگري با در نظر گرفتن همه اين موارد مسووليت‌هايي به مراتب بيشتر و سنگين تري بر عهده هر مربي نهاده شده است.

وي تمرين، آماده‌سازي بدنسازي، هماهنگي بازيكنان، شيوه تمرين، نظم، آرايش تيمي و مبارزه را از جمله مسووليت‌هاي يك مربي دانست و گفت: سخت تر از همه اين موارد استرس فراواني است كه مربي با آن رو به رو است.

گزارش خبرنگار ايرنا از محل تمرينات تيم پرسپوليس تهران حاكيست كه كريم باقري و مجتبي شيري از روز يكشنبه با پيوستن به تيم، تمرينات خود را شروع كردند.

تمرينات پيروزي در اردبيل در دو نوبت صبح و عصر برگزار مي‌شود.

بازيكنان پرسپوليس در ترمينات پيش ازظهر خود معمولا به تمرين‌هاي كادر فني تيم پرسپوليس بدنسازي و تمرين با وزنه را براي تمرينات صبح و كارهاي تاكيتيكي و بازي گروهي را براي تمرينات عصر در نظر گرفته اند.

تيم پرسپوليس براي برگزاري يك اردوي يك هفته‌اي در اردبيل از روز جمعه گذشته در شهر سياحتي سرعين مستقر شده و در اين شهر و اردبيل به تمرينات آماده‌سازي مشغول است

لینک به دیدگاه

جمعي از جانبازان استان اردبيل از علي دايي حمايت کردند

سهیل بهرو 01 June, 2010 04:44:00

thumbnail.php?file=06766d6b1200_172296516.jpg&size=article_medium

جمعي از جانبازان استان اردبيل با امضاي بيانيه اي ازعلي دايي سرمربي تيم فوتبال پيروزي اعلام حمايت کردند.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، دراين بيانيه آمده است، علي دايي به عنوان يکي از قهرمانان جوانمرد درعرصه ورزش ايران و جهان، همواره پرچم مقدس جمهوري اسلامي را بردست گرفته و بر قله‌هاي افتخار ايستاده و با کردار و پندار خويش، همگان را به تحسين واداشته است.

وي که همچنان بر باطل مي تازد و سخن از حق و حقيقت مي گويد، متاسفانه در روزهاي اخير مورد حمله و تخريب افراد مغرض قرار گرفته است.

در اين بيانيه خطاب به يحيي‌زاده عضو حزب ورزش فراكسيون ملي جوانان مجلس آمده است: ما جانبازان و ايثارگران و خانواده‌هاي شهداي اردبيل سرافراز ديروز كه به خاطر پايداري حق و حقيقت به جبهه رفتيم تا از مملكت و دين مقدس و حقوق اجتماعي و جهاني خويش دفاع كنيم، امروز با همان انديشه سالم و بي‌ريا ازعلي دايي كه در تمام لحظه‌هاي زندگي خود حق گفته و هميشه در پي احياي حق و حقوق قانوني خويش بوده صادقانه حمايت مي‌كنيم و تا جهان باشد، حق پيروزاست.

اين بيانيه به امضاي بيش از 50 جانباز دوران دفاع مقدس ازجمله جليل باقري‌جدي قهرمان پارالمپيك رسيده است

لینک به دیدگاه

دايي: هميشه طرفدار برزيل بوده‌ام / منظور من سپاهان و استيل آذين نبود

سهیل بهرو 17 June, 2010 10:39:00

thumbnail.php?file=4hw09dz5_884655229.jpg&size=article_medium

علي دايي گفت: تا هفته آينده فهرست بازيكنان پرسپوليس تكميل خواهد شد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه 70 ، 80 درصد بازيكناني را كه مي‌خواسته‌ به پرسپوليس پيوسته‌اند، اظهار كرد: در پست‌هايي كه ضعف داشتيم، بازيكنان مورد نيازمان را جذب كرده‌ايم و منتظر نتيجه مذاكرات باشگاه با ديگر بازيكنان مدنظرمان هستيم.

وي افزود: قطعا تا هفته آينده تيم را خواهيم بست و فهرست بازيكنان‌مان را تكميل خواهيم كرد.

دايي درخصوص وضعيت خليلي و معمارزاده تصريح كرد: وضعيت هر بازيكن را براي ماندن يا نماندن به باشگاه گفته‌ام و منتظرم تا نتيجه مذاكرات اين دو بازيكن نيز از سوي باشگاه اعلام شود.

دايي احتمال حضور مهدي رحمتي در پرسپوليس را نيز رد نكرد و يادآور شد: همه چيز تا هفته آينده نهايي خواهد شد.

سرمربي پرسپوليس درخصوص وضعيت اين روزهاي قرمزهاي پايتخت نيز به خبرنگار ايسنا گفت: فعلا با بازيكناني كه با ما قرارداد بسته‌اند در حال تمرين هستيم و خوشبختانه بازيكنان جديدمان نيز به ما پيوسته‌اند، ضمن اين كه در اين چند روز تعدادي از بازيكنان اميد نيز با ما تمرين كرده‌اند كه سعي مي‌كنيم از آن‌ها هم در طول فصل استفاده كنيم.

وي ادامه داد: ما از امروز عازم اردوي اردبيل مي‌شويم كه اين اردو مطمئنا براي بازيكنان بسيار سخت خواهد بود و ما چاره‌اي نداريم جز اينكه در اين يك ماه بچه‌هايمان را به مرز آمادگي برسانيم.

دايي همچنين در ارتباط با اعلام ليست مازاد پرسپوليس به ايسنا گفت: من نمي‌خواهم اسم اين بازيكنان را مازاد بگذارم چرا كه همه آن‌ها در اين فصل به من كمك كرده‌اند و زحمات زيادي نيز براي پرسپوليس كشيده‌اند. من آن‌ها را مانند برادر خودم دوست دارم اما با توجه به اينكه ما امسال بايد در سه جام به ميدان برويم، صلاح دانستيم كه از اين بازيكنان استفاده نكنيم و آن‌ها را آزاد بگذاريم.

وي در مورد مذاكره پرسپوليس با يك بازيكن ايراني مقيم فرانسه نيز خاطرنشان كرد: صحبت‌هايي از سوي باشگاه با اين بازيكن انجام شده و قرار است در اردوي دورتموند به ما ملحق شود تا اگر نظرمان را جلب كرد، از او استفاده كنيم.

سرمربي پرسپوليس در پاسخ به سوالي مبني بر دليل مخالفت با سقف قراردادها و اين كه آيا عملكرد تيم خاصي منظور او بوده است، اظهار كرد: منظور من تيم خاصي يا سپاهان و استيل آذين نبوده است، حرف من اين است كه ما نمي‌توانيم تعيين كنيم كه سقف قراردادها چقدر باشد چرا كه در هيچ كجاي دنيا اين كار را انجام نمي‌دهند. مثلا در اروپا شما نمي‌توانيد در خريد بازيكن رئال مادريد را با آرمنيا بيله‌فيلد مقايسه كنيد زيرا هر تيمي كه پول بيشتري داشته باشد، بازيكنان بهتري نيز به خدمت مي‌گيرد.

وي اضافه كرد: البته من فقط نظر خودم را در اين موضوع گفته‌ام و مي‌دانم كه موافق يا مخالف بودن من چيزي را عوض نمي‌كند اما بايد ديد اين قانون چقدر تاكنون جواب داده است.

دايي افزود: مطمئن باشيد كه با وجود اين قانون نيز باشگاه‌ها و بازيكنان راه‌هاي زيادي براي دور زدن قانون و تخطي كردن از آن را دارند چرا كه اساسا اين قانون فرماليته است و نمي‌توان آن را عملي كرد.

دايي همچنين درخصوص جام جهاني و اينكه دوست دارد چه تيمي قهرمان شود به ايسنا گفت: من هميشه طرفدار برزيل بوده‌ام و فكر مي‌كنم امسال هم اسپانيا، آرژانتين، انگليس و برزيل چهار تيم نهايي مسابقه‌ها خواهند بود و در اين ميان شانس برزيل و آرژانتين براي قهرماني از بقيه بيشتر است

لینک به دیدگاه

به دعوت بلاتر؛ دایی به ژوهانسبورگ می‌رود/ حضور آقای گل جهان در افتتاحیه جام‌جهانی

اندازه فونت:

سهیل بهرو 06 June, 2010 05:37:00

thumbnail.php?file=0177a12b2680_318181447.jpg&size=article_medium

آقای گل فوتبال ملی جهان برای حضور در مراسم افتتاحیه مسابقات جام جهانی 2010 چهارشنبه هفته جاری راهی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی می‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس و عضو کمیته فوتبال فیفا، با دعوت رسمی از سوی سپ بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، چهارشنبه هفته جاری راهی شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی می شود تا در مراسم افتتاحیه جام جهانی 2010 حضور داشته باشد.

این مراسم پنجشنبه شب در ورزشگاه ساکرسیتی برگزار می‌شود که فرانتس بکن باوئر رئیس کمیته فوتبال فیفا، علی دایی و سایر اعضای این کمیته در آن حضور خواهند داشت.

علی دایی آقای گل فوتبال ملی جهان به دعوت بلاتر در مراسم مرحله نخست قرعه کشی جام جهانی 2010 حضور داشت اما به دلیل مشکلات شخصی از حضور در مراسم قرعه کشی مرحله نهایی این رقابت‌ها عذرخواهی کرد

لینک به دیدگاه

با شكايت علي دايي؛ مدير مسئول «گل» در دادگاه حاضر شد

سهیل بهرو 19 June, 2010 10:20:00

thumbnail.php?file=030310074258_472217401.jpg&size=article_medium

پرونده‌ مديرمسوول روزنامه‌ ورزشي «گل» با شكايت علي دايي به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و توهين در شعبه‌ 76 دادگاه كيفري استان تهران با حضور هيات منصفه‌ مطبوعات مورد رسيدگي قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار حقوقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ابتداي جلسه دادگاه نماينده‌ مدعي‌العموم اتهام روزنامه‌ ورزشي گل را نشر مطالب خلاف واقع و توهين با شكايت علي دايي عنوان كرد كه عنوان مطلب مورد شكايت "دادكان: دايي به فوتبال خيانت كرد" است و سال ارتكاب بزه نيز 86 اعلام شد.

بر اساس اين گزارش عسگري پيش‌بين، وكيل مدافع علي دايي در خصوص شكايت موكلش، با بيان اين‌كه موكل چه در سطح كشور و چه در سطح دنيا چهره شناخته‌شده‌اي است، گفت: متاسفانه روزنامه گل نه تنها در يك شماره بلكه در شماره‌هاي مختلف سعي كرد شخصيت علي دايي را مخدوش كند و در نهايت موكل علي‌رغم ميلش اقدام به طرح شكايت كرد.

وي يادآور شد: آقاي دادكان صراحتا مطلب منتشره در روزنامه به نقل از وي را تكذيب كرد. از سوي ديگر فردي كه مطلب مورد شكايت را به خبرنگار روزنامه ما گفته بود سخنگوي وقت فدراسيون فوتبال بود كه وي نيز اعلام كرد اين حرف را نگفته است.

وي با تاكيد بر اينكه بر شكايت خود باقي هستيم تقاضاي صدور حكم مقتضي كرد.

در ادامه‌ جلسه‌ دادگاه، نعمت‌الله شهبازي مديرمسوول روزنامه‌ گل با بيان اينكه اين شكايت حدود دو سال پيش نسبت به روزنامه مطرح شد، تصريح كرد: با توجه به صحبت‌هاي سردبير روزنامه با‌ آقاي علي دايي قرار بود كه از وي دلجويي شود. البته هيچ سوءنيتي در چاپ مطلب نداشتيم و طي آخرين كسب اطلاع، فكر مي‌كرديم كه شكايت در دادگاه مطرح نخواهد شد.

مديرمسوول روزنامه‌ گل، درخواست تقاضاي استمهال كرد تا مستندات خود را در جلسه‌ بعدي دادگاه ارايه دهد كه قاضي مديرخراساني با اين درخواست موافقت نكرد و از وي خواست كه به دفاع از خود بپردازد.

وي در اين راستا توضيح داد كه پس از طرح شكايت مطلع شديم كه اين صحبت در جلسه‌ خصوصي مطرح شده بود كه اينجانب پس از قطعيت اين امر خبرنگار مذكور را اخراج كردم. البته خبرنگار به اداره‌ كار شكايت كرد و راي بازگشت به كار براي وي صادر شد كه پس از پيگيري‌هايي توانستيم عدم بازگشت به كار وي را دريافت كنيم.

شهبازي يادآور شد: براي اينكه نشان دهيم قصد تخريب در كار نبوده پس از اين تاريخ ويژه‌نامه‌اي را در مدح و ثناي شهريار ايران نوشتيم و پوسترهايي را نيز منتشر كرديم و اين از مواردي بود كه وي از ما خواسته بود و ما براي نشان دادن عدم سوءنيت اقدام به اين كار كرديم و اين را وظيفه‌ي قانوني، اخلاقي و ديني خود مي‌دانيم.

وي در آخرين دفاع با تاكيد بر اينكه سوءنيتي در انتشار مطلب نداشته‌ است، خواستار صدور راي برائت شد

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

دايي: فدراسيون فوتبال كاري نكند كه به فيفا شكايت كنم

سهیل بهرو 15 July, 2010 06:21:00

thumbnail.php?file=daei6_513954515.jpg&size=article_medium

علي دايي روز گذشته در حاشيه ديدار دوستانه با پرسپوليس قائمشهر در خصوص آخرين وضعيت پرسپوليس،‌ مشكلاتش با فدراسيون فوتبال و ... گفت‌وگويي انجام داد كه در زير مي‌خوانيد.

وضعيت پرسپوليس را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

خوشبختانه همه چيز خوب است و ما در حال برگزاري بازي‌هاي تداركاتي خودمان براي رسيدن به وحدت تاكتيكي هستيم. با توجه به تمريناتي كه داشته‌ايم با مرور كارهاي تاكتيكي مي‌توانيم به هدف خود در 3 جام برسيم.

در فصل نقل و انتقالات به خواسته‌هاي خود رسيديد؟

بله، 85 درصد به هدفم در فصل نقل و انتقالات رسيده‌ام و خوشحالم كه اين اتفاق افتاد. انشاء‌الله با جذب بازيكنان خارجي راحت‌تر به خواسته خودمان مي‌رسيم.

چرا برخي از بازيكنان به پرسپوليس نيامدند؟ واقعا مسئله مالي بود؟

سؤال‌هاي مديريتي به من ربطي ندارد. من درون زمين كار خودم را دنبال مي‌كنم و اينگونه سؤالات را بايد از مديريت بپرسيد اما خدا را شكر تا الان همه چيز خوب است.

وضعيت ابراهيم شكوري چه شد؟

پس از اينكه براي تشكيل اردويي به آلمان رفتيم پاي شكوري را به پزشكان متخصص نشان داديم كه اعلام كردند رباط پاي اين بازيكن پاره نشده است. او مي‌تواند بدون مشكل در خط دفاعي با ما همكاري كند. فعلا در حال فيزيوتراپي است و به زودي به تمرينات ما اضافه مي‌شود.

مي‌گويند شكوري را خيلي دوست داريد، درست است؟

من علي دايي هستم و رفاقت را در مسائل تيمي هيچ وقت دخالت نمي‌دهم.

اين روزها خبر مشكلات بين دستياران شما آقايان عبدي و تارتار بر سر زبان‌ها افتاده نظر شما در اين باره چيست؟

ببينيد من دستيار اول و دوم ندارم، همه يكي هستند. اصلا شايد من دستيار اين دو نفر باشم.

شايد شما اخراج شديد، چه كسي جانشين شما مي‌شود؟

من اخراج نمي‌شوم و اگر اين اتفاق افتاد بعدا ببينيد چه اتفاقاتي مي‌افتد. حالا يا آقاي عبدي يا تارتار سرمربي پرسپوليس مي‌شوند.

پرسپوليس در فصل آينده با چه سيستمي به ميدان مي‌رود؟

موقعي كه من در تيم ملي با يك مهاجم بازي مي‌كردم همه من را زير سؤال مي‌بردند. چرا الان در دنيا همه تيم‌ها با تك مهاجم بازي مي‌كنند و سيستم آنها 4-3-2-1 است؟ پس معلوم است كار دايي در آن موقع درست بوده و مي‌دانستم چه كاري دارم مي‌كنم. انشاء‌الله تا روز بازي با تراكتورسازي مي‌بينيد كه با چه سيستمي بازي مي‌كنيم.

وضعيت خط‌خورده‌هاي شما از اردوي تيم ملي چگونه است؟

ببينيد ما هيچ كدام نفهميديم كه چطور اين 3- 4 بازيكن ما از تيم ملي خط خوردند، باور كنيد فقط 4- 5 روز سعي كردم با حرف‌هايي كه به آنها مي‌زنم آنها را از حال و هواي پيش آمده دور كنم. بالاخره خدا را شكر، در حال حاضر به فكر خدمت به پرسپوليس هستند.

از برنامه‌ريزي‌هايي كه در ليگ برتر و تيم ملي مي‌شود رضايت داريد؟

در حال حاضر دوران بدنسازي اكثر تيم‌ها است يعني الان بهترين شرايط بود تا از اين دوران بدنسازي بچه‌ها خارج شوند و به كارهاي تاكتيكي رو بياورند تا من هم تركيب تيم خود را بشناسم و تيم دستم بيايد. متأسفانه در زماني برخي از اتفاقات و تصميم‌ها براي تيم ملي گرفته مي‌شود كه واقعا معنايي ندارد اما همه ما تابع نظر تيم ملي بايد باشيم و نبايد دراين خصوص حرف و حديثي به وجود بياوريم.

آقاي دايي آيا يك روز فكر كرده‌ايد كه به تيم ملي بازيكن ندهيد؟

هرگز. هميشه سربازان من آماده خدمت به تيم ملي وطنم هستند. من سعي مي‌كنم آماده‌ترين‌ها را هميشه به تيم ملي تحويل بدهم اما دوست دارم تعامل هم در اين بين وجود داشته باشد.

وضعيت ليگ برتر چطور؟ آن هم نامنظم توصيف مي‌كنيد؟

به غير از يكي دو كشوري كه ليگ برتر ندارند ساير كشورها مخصوصا در آسيا مي‌بينيد كه چه ليگ پويايي دارند. آن هم حاصلش اين است كه در جام جهاني آسيايي‌ها مي‌درخشند. الان ليگ جديد در حال شروع شدن است و متأسفانه تيمي مثل صنعت نفت آبادان فقط يك هفته بايد تمرين كند. اين تيم چقدر بازي كرده تا به ليگ برتر رسيده مگر خسته نيست، چطور بايد ريكاوري و در ليگ بازي كند.

مشكل چيست؟

متأسفانه برنامه‌ريزي‌هاي ليگ يك و ليگ برتر ما به همديگر لطمه مي‌زند. بيچاره تيم‌هايي كه از ليگ يك آمده‌اند. قطعا هفته‌هاي اول دچار مشكل مي‌شوند.

تيم‌هايي كه به تيم ملي بازيكن داده‌اند در اين شرايط دچار مشكل نمي‌شوند؟

(مي‌خندد) خوش به حال آنهايي كه در تيم ملي بازيكن ندارند، به نظر من راحت‌تر هستند. تيم‌هايي مثل ما كه در حال حاضر در تيم ملي بازيكن دارند مشكلاتي دارند كه بعدا خواهيد ديد اما باز هم مي‌گويم وظيفه ما اين است كه به تيم ملي بازيكن بدهيم. وظيفه داريم به تيم ملي احترام بگذاريم

لینک به دیدگاه

علي دايي: هم مدرک دارم، هم روي نيمکت مي‌نشينم

سهیل بهرو 03 July, 2010 06:32:00

thumbnail.php?file=daei3_934667553.jpg&size=article_medium

علي دايي با تاكيد بر اين كه مشكلي براي نشستن بر روي نيمكت پرسپوليس ندارد، گفت: دو هفته به خاطر برگزاري اردوي آلمان از مدرس‌هايم اجازه گرفتم.

به گزارش ايسنا، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس‌ كه همراه با اين تيم در اردوي دورتموند آلمان بسر مي‌برد، در گفت‌وگو با سايت باشگاه پرسپوليس در خصوص اين اردو، وضعيت سرخپوشان،‌ مدرك مربيگري‌اش، كريم باقري، اخبار نادرست در رابطه با پرسپوليس و ... سخن گفته است.

- آقاي دايي از اردو چه خبر؟

شکر خدا همه چيز خوب است. شرايط خوبي فراهم است تا برنامه‌هاي فني و بدني خود را پياده کنيم. بچه‌ها شرايط خوبي پيدا کرده‌اند. با نظم و انضباط و با انگيزه خوبي تمرينات را دنبال مي‌کنند و مشکلي وجود ندارد.

- در چند روزي که در آلمان بوده‌ايد، حرف و حديث‌هاي زيادي به راه افتاده است.

چه حرف و حديث‌هايي؟

- اينکه علي دايي به واسطه در اختيار نداشتن مدرک A مربيگري قادر به همراهي پرسپوليس ‌در ليگ دهم نخواهد بود.

به نظرم نبايد به اين حرف و حديث‌ها توجه کرد. من بايد از محصص تشکر کنم که به خوبي جواب آقايان را داده است. من در کلاس مربيگري A شرکت کردم. دو هفته در اين کلاس‌ها حاضر بودم، اين شيطنت برخي از همکاران شماست. وقتي مطلب ندارند بنويسند چنين دروغ‌هايي را براي مردم مي‌نويسند. من در اين کلاس‌ها حاضر بودم و 2 هفته به خاطر برگزاري اردو از مدرس‌هايم اجازه گرفتم. کاري که در تمام دنيا اتفاق مي‌افتد و مشکلي هم ايجاد نمي‌شود.

- پس خيال هواداران پرسپوليس‌راحت که علي دايي فصل آينده روي نيمکت خواهد نشست.

قطعا، از اين بابت هيچ مشکلي وجود ندارد و هواداران پرسپوليس ‌نبايد گول اين شيطنت‌ها را بخورند.

- از بازيکن ايراني که ساکن فرانسه بوده و به اردو ملحق شده شناخت پيدا کرده‌ايد؟

به هر حال هنوز زود است که در مورد او اظهارنظر کنم. اين بازيکن فقط دو روز است که در تمرينات شرکت مي‌کند و مطمئنا نياز به زمان خواهد داشت.

- از «بيبيشکوف» خبري نشد؟

خير! ما فعلا دنبال گزينه‌هاي ديگر هستيم.

- در مورد مخالفت شما با تمديد قرارداد کريم باقري نيز شايعاتي به راه افتاده است.

شايعه نيست. حرف‌هاي بي‌منطقي است که يکي از روزنامه‌ها به آن پرداخته است. متاسفم براي اين آقايان آنها دنبال مسائلي مي‌روند که هيچ کس فکرش را هم نمي‌کند. کريم باقري قبل از پايان فصل با ما تمديد قرارداد کرد. کسي هم که پيشنهاد تمديد را داد، خود من بودم. آقا کريم جزو بهترين نفرات ماست و مثل فصل قبل کمک زيادي به من خواهد کرد. او با قدرت در تمرينات حاضر شده و برخلاف فصل‌هاي قبل که کمتر در تمرينات بدنسازي شرکت مي‌کرد، امسال از اردوي سرعين با ما بوده و بسيار خوب تمرين مي‌کند. من متاسفم براي روزنامه‌هايي که وقتي براي انعکاس خبرهاي واقعي به مشکل برمي‌خورند، سعي مي‌کنند خبرهاي اشتباه به خورد مردم ‌دهند.

- پس اين موضوع را تکذيب مي‌کنيد؟

چه تکذيبي؟ مگر کسي خبرهاي غيرواقعي را هم تکذيب مي‌کند؟ اين خبر حتي ارزش تکذيب کردن را هم ندارد. من يک سئوال از اين آقايان دارم. بر چه پايه و اساسي چنين مطالبي را مي‌نويسند؟ اصلا براي اين اخبار منبعي دارند يا در تفکراتشان به آن شاخ و برگ مي‌دهند؟

- جام جهاني را تعقيب مي‌کنيد؟

بله، تا حدي.

- مطمئنا دوست داريد آلمان قهرمان جام جهاني شود، اين طور نيست؟

نه! چه کسي اين حرف را زده؟

- پس علي دايي دوست دارد چه تيمي جام را بالاي سر ببرد؟

من دوست دارم يا برزيل قهرمان جام جهاني شود يا آرژانتين.

- پيغامي براي هواداران پرسپوليس‌داريد؟

از هواداران مي‌خواهم که به هيچ کدام از اين اخبار نادرست و حرف‌و حديث‌هايي که درست مي‌کنند، توجه نکنند. من همين جا به دوستداران پرسپوليس ‌قول مي‌دهم که پرسپوليس‌امسال از تمام سال‌هاي اخير بهتر و زيباتر بازي خواهد کرد. بچه‌ها بسيار باانگيزه در حال تمرينات آماده‌سازي هستند تا بتوانيم دست در دست هم با قهرماني دل آنها را شاد کنيم

لینک به دیدگاه

شکایت علی دایی از قانون های من درآوری

سهیل بهرو 10 July, 2010 02:24:00

thumbnail.php?file=daei4_636272255.jpg&size=article_medium

علی دایی درحالی این حرف ها در گفت و گویی با پرسپولیس می زند که فصل گذشته بیشتر تیم ها با توپ های تولیدی دایی تمرین کرده اند!

به گزارش خبرآنلاین، علی دایی سرمربی پرسپولیس وقتی از خبر انتخاب آل اشپورت به عنوان تنها توپ لیگ دهم با خبر شد در واکنشی به این اتفاق گفت«دیگر در هیچ کجای دنیا از این توپ ها استفاده نمی شود. توپ ها باید مورد تایید فیفا باشند. چهارتیمی که فصل جدید باید درلیگ قهرمانان بازی کنند باید با توپی بازی کنند که مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد. تیم ملی هم که در جام ملت های آسیا به میدان می رود باید با توپ های مورد نظرAFC تمرین و بازی کنند.»

دایی که حسابی از اتفاق به وجود آمده ناراحت است حرف هایش را اینطور ادامه می دهد«من امیدارم آقایانی که چنین تصیمی را گرفته اند ۱۰ تیم را مثال بزنند که با این توپ ها تمرین می کنند و یا مسابقه می دهند. این قوانین من درآوردی فقط مخصوص ما است. متاسفانه این موضوع منبع درآمدی است برای سازمان لیگ. نباید به خاطر این منبع درآمد فوتبال خود را فنا کنیم

لینک به دیدگاه

دایی: پرسپولیس من باید 10 ملی پوش بسازد

اندازه فونت:

سهیل بهرو 13 July, 2010 10:55:00

thumbnail.php?file=daei5_675455040.jpg&size=article_medium

اسماعیل حیدرپور/ بعد از تمرین عصر تیم ، به سویش می رویم تا دقایقی با ما هم کلام شود اما علی دایی انگار دلخور است ؛« با وکیلم قرار دارم و باید زود روم. » لحظه ای بعد اما پس از تمرینی سنگین ولی پر نشاط حاضر به گفت و گو می شود. او از اردوی آلمان تیم شروع می کند:« اردوی خیلی خوبی را داشتیم و تقریبا به تمام اهداف از قبل تعیین شده رسیدیم. بچه ها را از نظر تاکتیکی به هم نزدیک کردیم ، بازیکنان جدیدمان توانستند از قدیمی ها شناخت پیدا کنند و در سیستم تیمی مان محک بخورند. فکر می کنم با این شرایط می توانیم لیگ را خیلی خوب شروع کنیم. من از روند تمرینی تیمم راضی هستم و به این بچه ها امید زیادی دارم.»

*علی آقا ؛ به اردوی تیم ملی ایراد گرفته بودید؟

اتفاقا به خاطر این مسئله از شما گلایه دارم کی گفته من نمی خواستم به تیم ملی بازیکن بدهم؟ من کجا این حرف را زدم؟

*اما این را تعدادی از مسئولان باشگاه تان به خبرگزاری ها گفته بودند و حتی ارگان رسمی تان هم نوشت بود که ممکن است...

مگر در اختیار من است که به تیم ملی بازیکن بدهم یا ندهم؟ باشگاه مسئول دارد ، او است که باید در این مسائل تصمیم بگیرد. شاید علی دایی اختلاف نظری با فدراسیون داشته باشد اما همیشه تیم ملی مملکت از همه چیز مهمتر است. من که خودم همیشه در خدمت تیم ملی بودم چطور می شود بگویم به تیم ملی بازیکن نمی دهم؟ نه من که هر کدام از مربیان ، هدف و ایده آل شان این است که بیشترین بازیکنان ملی پوش را در اختیار داشته باشند ، آن وقت چطور ممکن است که بگویم به تیم ملی بازیکن نمی دهم؟

*اتفاقا تعجب ما هم از همین بود که شنیدیم علی دایی تردید دارد ...

اتفاقا مدام به بازیکنانم می گویم باید این قدر خوب باشید که حداقل 10 ملی پوش ثابت در تیم ملی داشته باشیم. درست مثل زمانی که خودمان در این تیم بازی می کردیم. باید تیمی داشته باشیم که 10 نفر اصلی آن رنگ قرمز بر تن داشته باشند . این ایده آل ماست و همیشه از بچه هایم می خواهم این طور بازی کنند.

*پس ایرادی که گرفته بودید به افشین قطبی بود؟

من درباره اشخاص حرفی نمی زنم . آرزویم همیشه این است که تیم ملی کشورم عالی باشد. گلایه ام از حاشیه هاست و اتفاقاتی که به نظرم غلط هستند و به تیم ملی ضربه می زنند . وقتی نقد فنی می کنم دوست دارم که پاسخ فنی و منطقی بشنوم. مدام می گویند علی دایی انتقاد پذیر نیست اما یک نفر را بیاورید که بگوید از علی دایی ایراد فنی گرفته و او نپذیرفته است. اتفاقا خیلی هم خوشحال می شوم که کسی از کارم ایراد فنی بگیرد اما ناراحت می شوم وقتی می بینم حاشیه های ی دلیل ساخته می شوند که صحت ندارند.

*با تعریفی که از تیم تان کردید باید باید منتظر قهرمانی پرسپولیس باشیم؟

پرسپولیس سال قبل بنا به دلایلی نتوانست قهرمان لیگ شود اما توانستیم قهرمانی جام حذفی را بدست بیاوریم ، اما امسال تیمی را تدارک دیده ایم که با آن یکی از مدعیان اصلی لیگ قهرمانان آسیا و قهرمانی در لیگ برتر هستیم.

*راستی اسپانیا قهرمان جام جهانی شد. تیمی که شما هم طرفدارش بودید.

اسپانیا شایسته ترین تیم برای قهرمانی جهان بود. کار گروهی آنها بی نظیر بود ، در اجرای برنامه های تاکتیکی و ارائه فوتبال منطقی هیچ تیمی مثل آنها نبود . از همه نقاط زمین به بهترین نحو استفاده می کردند ، بیشترین پاس سالم را به هم می دادند و توانستند با فوتبال زیبای شان قهرمان شوند. به نظرم همه تیم ها باید از این تیم الگوبرداری کنند

لینک به دیدگاه

مدعی قهرمانی در سه جام هستیم/ باوجود باقری پرسپولیس نیاز به دایی ندارد

سهیل بهرو 24 July, 2010 12:27:00

thumbnail.php?file=daei7_757458547.jpg&size=article_medium

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مدعی شد این تیم در فصل پیش رو در هر سه جام لیگ برتر جام حذفی و لیگ قهرمانان مدعی قهرمانی است و حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی در نشست خبری عصر امروز باشگاه پرسپولیس با بیان این مطلب افزود: در ابتدا باید از تمامی بازیکنان پرسپولیس که امسال از تیم ما جدا شدند تشکر کنم. من در مورد اظهار نظر محسن خلیلی نظر خاصی ندارم. خلیلی نظرش را گفته و نظر او هم مانند نظرات دیگران محترم است. من هم در مورد محسن خلیلی اظهار نظر شخصی خودم را گفتم و رای به جدایی او دادم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما در یک ماه گذشته سیستم های مختلفی را تمرین کردیم و بسته به شرایط بازی و حریفان سیستم بازی خود را انتخاب خواهیم کرد. ما پرسپولیس را به گونه ای آماده کردیم که در هر سه جام مدعی باشد و حرفی برای گفتن داشته باشد. در هر پست سه بازیکن خوب داریم و می توانیم حتی در غیاب بازیکنان اصلی از نفرات دیگر استفاده کنیم.

علی دایی در خصوص جدایی حسین عبدی از تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خیلی دوست داشتم که همچنان حسین عبدی در کادر فنی کنار من بود سال گذشته من در کنار حسین عبدی کارم را آغاز کردم و اتفاقا کار ما با نتایج خوبی به اتمام رسید. من با کمال تفاهم در کنار عبدی کار کردم و می خواستم امسال هم او کنار ما باشد اما از نظر مالی با مسئولان باشگاه پرسپولیس به توافق نرسید و امروز در تمرین تیم حضور نیافت. امیدوارم حسین به پرسپولیس برگردد و همچنان از وجود او در کادر فنی استفاده کنیم.

وی عبدی را فردی با شعور، فهمیده و مربی کاربلد خواند و گفت: قطعا با حضور حسین عبدی کادر فنی ما قدرتمندتر از گذشته خواهد شد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تعطیلی گاه و بی گاه مسابقات لیگ برتر را به ضرر همه تیم ها از جمله تیمش خواند و افزود: امیدوارم مسئولان سازمان طوری برنامه ریزی کنند که این تعطیلات کمتر شود. تعطیلات باعث صدمه خوردن لیگ می شود و در نهایت این تیم ملی است که از تضعیف شدن لیگ ضربه خواهد خورد. در جام جهانی گذشته تیم هایی از آسیا موفق عمل کردند که لیگ های خوبی داشتند و کمتر مسابقات داخلی شان دچار نوسان شد

لینک به دیدگاه

کد خبر : 22487 زمان ارسال خبر : چهارشنبه 06/05/1389 ساعت : 14:42

دايي: هنوز در برخي نقاط مشکل داريم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه تيمش در ديدار ابتدايي دهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر در برخي نقاط مشکل دارد گفت: براي رسيدن به هماهنگي کامل بين بازيکنان بايد سه ديدار ديگر برگزار کنيم تا بتوانيم مشکلات موجود را به حداقل برسانيم.

00005780.jpg

"علی دایی" پس از پیروزی سه شنبه شب تیمش برابر تراکتورسازی تبریز گفت: نیمه اول زیاد خوب نبودیم و با وجود اینکه چند موقعیت داشتیم نتوانستیم به گل برسیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: با صحبت هایی که در بین دو نیمه انجام دادیم شروع خوبی در نیمه دوم داشتیم و به گل هم رسیدیم اما نتوانستیم به گل های بیشتری دست پیدا کنیم. اکثر دقایق بازی در اختیار ما بود و خدا را شکر می کنم که در نخستین دیدار که سخت و نفسگیر هم بود به پیروزی رسیدیم.

دایی به نقاط ضعف تیمش در این دیدار اشاره کرد و گفت: ما سه بازیکن اصلی خط حمله مان را که در این دیدار به میدان رفتند مدتها در اختیار نداشتیم. رضایی ، نوروزی و علی عسگر در تمرینات تیم های امید و بزرگسالان حضور داشتند و به همین خاطر در خط حمله مشکل ناهماهنگی داشتیم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دایی پس از نخستین پیروزی: هنوز در برخی نقاط مشکل داریم/ پرسپولیس سه هفته دیگر هماهنگ می‌شود

سهیل بهرو 30 July, 2010 04:25:00

thumbnail.php?file=daei8_705461342.jpg&size=article_medium

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه تیمش در دیدار ابتدایی دهمین دوره رقابتهای لیگ برتر در برخی نقاط مشکل دارد گفت: برای رسیدن به هماهنگی کامل بین بازیکنان باید سه دیدار دیگر برگزار کنیم تا بتوانیم مشکلات موجود را به حداقل برسانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی که پس از پیروزی سه شنبه شب تیمش برابر تراکتورسازی تبریز با خبرنگاران گفتگو می‌کرد ضمن بیان این مطلب به ارزیابی اش از این دیدار پرداخت و گفت: نیمه اول زیاد خوب نبودیم و با وجود اینکه چند موقعیت داشتیم نتوانستیم به گل برسیم.

وی ادامه داد: با صحبت هایی که در بین دو نیمه انجام دادیم شروع خوبی در نیمه دوم داشتیم و به گل هم رسیدیم اما نتوانستیم به گل های بیشتری دست پیدا کنیم. اکثر دقایق بازی در اختیار ما بود و خدا را شکر می کنم که در نخستین دیدار که سخت و نفسگیر هم بود به پیروزی رسیدیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به نقاط ضعف تیمش در این دیدار اشاره کرد و گفت: ما سه بازیکن اصلی خط حمله مان را که در این دیدار به میدان رفتند مدتها در اختیار نداشتیم. رضایی ، نوروزی و علی عسگر در تمرینات تیم های امید و بزرگسالان حضور داشتند و به همین خاطر در خط حمله مشکل ناهماهنگی داشتیم.

علی دایی خاطرنشان کرد: بازی اول همیشه سخت است اما خوشحالم که بازیکنان ما در همه خطوط عملکرد خوبی داشتند و توانستند به سه امتیاز با ارزش این بازی دست یپدا کنند.

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که به نظر می رسد وظایف سه هافبک میانی این تیم - باقری - نوری و زارع - تداخل دارد و نوع بازی آنها شبیه به هم است گفت: تصور نمی کنم این طور باشد. این بازیکنان هر کدام خصوصیات بازی متفاوتی دارند و در این دیدار هم بازی خوبی را به نمایش گذاشتند.

دایی از رسیدن به هماهنگی تیمش در سه بازی آینده خبر داد و گفت: با دو سه بازی دیگر به شرایط مطلوب می رسیم و می توانیم فوتبال روانتری را به نمایش بگذاریم.

علی دایی در پاسخ به این پرسش که " اگر بازیکن دیگری به جای محمد پروین در تمرینات غیبت می کرد، آیا بازهم به فهرست پرسپولیس اضافه می شد؟" گفت: برای من بازیکنان با یکدیگر فرقی نمی کنند. محمد پروین چون قرارداد داشت به پرسپولیس برگشت. ماجرای او با محسن خلیلی فرق می کند. خلیلی قراردادش تمام شده بود و رفت اما پروین با باشگاه قرارداد داشت

لینک به دیدگاه

دايي: بايد با گل‌هاي بيشتري سايپا را شكست مي‌داديم

سهیل بهرو 06 August, 2010 05:16:00

thumbnail.php?file=daei13_846842208.jpg&size=article_medium

علي دايي پس از برتري 2 بر يك برابر سايپا عنوان كرد: در ابتدا روز خبرنگار را به تمام اهالي رسانه تبريك مي‌گويم و اميدوارم روزهاي خوبي را در پيش داشته باشند.

وي ادامه داد: پرسپوليس در ديدار مقابل سايپا مستحق برد بود. البته بايد با گل‌هاي بيشتري اين تيم را شكست مي‌داديم. تيم ما در اين مسابقه در نيمه دوم فرصت‌هاي زيادي داشت كه از دست رفت اما مهم كسب 3 امتياز مسابقه بود.

دايي در خصوص اينكه آيا پرسپوليس در اين فصل در خط حمله از لحاظ تعداد نفرات مشكلي ندارد گفت: متأسفانه ما روي بازيكن بوركينافاسويي سرمايه‌گذاري كرديم ولي هنوز جواب آزمايش دوم او نيامده است. دعا مي‌كنم مشكل هروه اوسال جدي نباشد ولي در خصوص بيماري او بايد بگويم كه مريضي كسي را صدا نمي‌زند. هنگامي كه اين بازيكن با پرسپوليس قرارداد بست مشكلي نداشت ولي اگر جواب آزمايش اوسال منفي باشد قرارداد او را فسخ مي‌كنيم.

وي در خصوص اينكه آيا جانشيني براي اين بازيكن در نظر گرفته است يا خير، گفت: مطمئن باشيد جاي او را پر خواهيم كرد. از ديروز براي جانشيني اين بازيكن دست به كار شديم و به فكر به خدمت گرفتن يك مهاجم ديگر هستيم.

وي در پاسخ به سؤالي مبني براينكه آيا از روز اول پرسپوليس در خط حمله از لحاظ نفر كم نداشت، گفت: حميد علي‌عسگر مي‌تواند در پست مهاجم بازي كند ضمن آنكه غلامرضا رضايي، نوروزي، آرفي و مجتبي زارع را در خط حمله در اختيار داريم.

دايي در خصوص اينكه آيا آرفي شرايط مسابقه را به دست آورده است يا خير، گفت: اگر او شرايط بازي نداشت در ليست 18 نفره ما قرار نمي‌گرفت. تعويض‌هاي تيم من نسبت به شرايط بازي انجام مي‌شود. در بازي مقابل سايپا با توجه به فشار اين تيم از جناح چپ بادامكي را به سمت راست برديم و او در اين منطقه خوب كار كرد.

اين مربي در خصوص عملكرد خط دفاعي گفت: خط دفاعي تيم ما خوب كار كرده ولي هماهنگي آنها نيازمند زمان است.

دايي در خصوص بازي آينده اين تيم مقابل نفت آبادان گفت: آنها تيم خوبي هستند كه از هر سه بازي خود 9 امتياز كسب كردند. با توجه به شرايط سخت تيمي و وضعيت خاص آب‌وهوايي آبادان تنها براي كسب 3 امتياز پا به زمين خواهيم گذاشت.

وي در خاتمه در خصوص اينكه چرا پس از پايان مسابقه منتظر محمد مايلي‌كهن براي دست دادن نماند گفت: اين صحنه را من نديدم. بازي تمام شد و من به رختكن رفتم. در بازي گذشته با صبا مگر آقاي ياوري در آخر بازي به سمت من آمد يا من سمت او رفتم؟ اينها چيزهايي است كه ما بزرگ مي‌كنيم و نبايد به آن پرداخته شود

لینک به دیدگاه

علي دايي پاسخ مايلي‌كهن را داد: مگر داروغه‌اي كه درباره هر چيزي حرف مي‌زني!

سهیل بهرو 06 August, 2010 05:32:00

thumbnail.php?file=im1ages_339528928.jpeg&size=article_medium

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در پاسخ به صحبت‌هاي پيش از بازي محمد مايلي كهن مبني بر اينكه آنهايي كه مسبب نرفتن تيم ملي ايران به جام جهاني شدند، اكنون به جاي عذرخواهي از مردم به دنبال طلب‌شان از فدراسيون هستند، گفت: مگر شما داروغه‌اي كه به خودت اجازه مي‌دهي درباره‌ي مسايلي كه هيچ ارتباطي به كارتان ندارد حرف بزنيد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي دايي در نشست خبري بازي پرسپوليس ـ‌ سايپا افزود: من دوست‌هاي خوبي دارم كه پيشنهاد دادند خاموش باشم، اما متاسفانه اگر دوباره چنين صحبت‌هايي اعلام شود مجبورم درباره مسايل مختلف صحبت كنم. من سه، چهار سال است كه سابقه مربيگري در فوتبال دارم و كارنامه مشخص است، اما شما كارنامه آقايان را بررسي كنيد و ببينيد در فلان سال‌ها چه سوابقي دارند بعد صحبت كنيد. من بدنبال گرفتن حقم از فدراسيون هستم و پاي آن ايستاده‌ام.

دايي كه كمي عصباني به نظر مي‌رسيد تاكيد كرد: من حكم محروميت اين آقا را گرفته بودم، اما چون سرمربي تيم ملي شد از حقم گذشتم و اجازه دادم تا كارش را در تيم ملي ادامه دهد. او بزرگتر من است، اما من براي بزرگتر خودم متاسفم، اين رسمش نيست كه او در قبال آن رفتارها چنين كند. من از بزرگتر خودم خيلي چيزها ياد مي‌گيرم اما در واكنش به چنين ادعاهايي كه اصلا به او ارتباطي ندارد بايد بگويم چرا بايد عذرخواهي كنم؟ هنوز سه بازي ديگر از ديدارهاي تيم ملي براي صعود به جام جهاني باقي مانده بود كه علي دايي را بركنار كردند مگر آنها به من وقت دادند؟ مگر اتفاقات پيرامون جام جهاني 1998 يادتان رفته است؟ همين آقا را به دليل نتايجي كه تيم ايران گرفت از تيم ملي بيرون انداختند و "ويرا" برزيلي را سرمربي كردند و ما توانستيم به جام جهاني صعود كنيم.

وي ادامه داد: چرا هميشه فقط حرف مي‌زنيم و شعار مي‌دهيم. من با فدراسيون فوتبال قراردادي داشتم و اكنون طبق آن صحبت مي‌كنم اگر به نتيجه‌اي نرسم موارد ديگري را بازگو خواهيم كرد. بگذاريد شوراي استيناف نظرش را بدهد ببيند چه مي‌گويند آن وقت متمم‌هاي اين قرارداد را اعلام مي‌كنم تا خودتان نظر دهيد. من دوست ندارم مدام راجع به اين مسئله صحبت كنم و واقعا اين كار درست نيست، اما خودتان قضاوت كنيد چه دليلي دارد كه اين اقا يك روز قبل از بازي مقابل پرسپوليس و سايپا چنين صحبت‌هايي را مطرح كند. بازي جوانمردانه فقط در درون ميدان نيست و بيرون آن هم مصداق دارد، اما اين آقا درست قبل از تقابل با تيم من درباره موضوعي كه اصلا به او ارتباطي ندارد صحبت مي‌كند. مگر مملكت قانون ندارد؟ مگر ما در اينجا احتياجي به داروغه داريم كه راجع به هر چيزي اظهار نظر كند. مطمئن باشيد فردا هم چيز ديگري مي‌گويد.

دايي درباره گرفتن طلبش از فدراسيون خاطرنشان كرد: مگر قرار نبود تاج و فلان و بيسار از فدراسيون تماس بگيرند و موضوع را با صحبت حل كنند؛ ديديد كه تماسي نگرفتند و ظاهرا دوست دارند موضوع به گونه‌اي ديگر حل شود. البته اين قضايا هيچ ارتباطي با پرسپوليس ندارد. من دوست دارم در اين تيم تلاش كرده و با آن به نتايج خوبي برسم. در عين حال براي گرفتن طلبم از فدراسيون پاي حقم ايستاده‌ام. من هيچ وقت اين دو مسئله را با هم قاطي نمي‌كنم.

سرمربي تيم پرسپوليس همچنين درباره پيروزي تيمش مقابل سايپا اظهار كرد: پرسپوليس در هر دو نيمه از سايپا سرتر بود و خدا را شكر كه بازي را برديم. من از بازيكنان سايپا كه پيش از بازي نزد من آمدند تشكر مي‌كنم. آنها خدايي‌اش مردانه بازي كردند، اما واقعا ما بهتر بوديم كه سه امتياز بازي را كسب كرديم. هفته گذشته به رغم شايستگي‌هايي كه داشتيم نتيجه بازي را واگذار كرديم اما اكنون ازاين برد و عقب نماندن از كورس رقابت با ديگر تيم‌ها خوشحاليم.

دايي درباره صحبت‌هاي محمد مايلي كهن پيرامون عملكرد پرسپوليس در اين مسابقه كه گفته بود "بازيكنان پرسپوليس براي وقت كشي بعضا در اين بازي خودشان را به زمين مي‌انداختند و واقعا صد رحمت به تيم ملي بحرين" تصريح كرد: به نظر مايلي كهن احترام مي‌گذارم و مي‌گويم او تنها نظر خودش را گفته است. اما پرسپوليس عملكرد خوبي داشت و خوب بازي كرد و هم نتيجه را برد. اين بازي بدون تماشاگر برگزار شد، بدون دوربين و خبرنگار كه نبود. تلويزيون واقعيت‌هاي زيادي را از اين مسابقه نشان داده است. بار فني تيم پرسپوليس بهتر از سايپا بود و در نهايت منجر به پيروزي ما شد.

وي ادامه داد: ببخشيد بازيكن من لبش جر خورده (پاره شده) آن وقت چطور نبايد به زمين بيفتد.

سرمربي پرسپوليس همچنين در واكنش به بازي دوستانه تيم ملي با ارمنستان و جدايي چند بازيكنش از پرسپوليس گفت: موافق جدايي بازيكنانم نيستم. ظاهرا قرار است آنها را از يك‌شنبه تا پنج‌شنبه اين هفته در اختيار نداشته باشم. سپس شنبه بايد با تيم صنعت نفت در آبادان بازي كنيم. در اين حالت قطعا هم به ملي پوشان پرسپوليس و هم به مجموعه تيم ما فشار وارد مي‌شود. من از مسوولان مي‌خواهم كه اين بازي را عقب بيندازند. مگر مي‌شود ما چند بازيكن اصلي‌مان را نداشته باشيم و به محض برگشت آنها برويم در آبادان با نفت بازي كنيم؟ بالاخره قبل از هر بازي بايد تمريناتي را انجام داد كه با نبود آنها تمام برنامه‌هاي ما به هم مي‌خورد.

دايي در واكنش به موضع گيري فدراسيون درقبال مربيان ليگ برتري مبني بر اينكه اگر آنها انتقادهايي را پيرامون اردوهاي تيم ملي مطرح كنند محروم خواهند شد، گفت: بيان چنين صحبت‌هايي كه اشكالي ندارد. مگر اينجا قانون زور حاكم است؟ ما مملكت آزادي داريم و براي اين آزادي جوان‌هاي زيادي را از دست داديم و قطعا كسي نمي‌تواند به ما زور بگويد. من با نبود نفرات ملي‌پوشم چطور مي‌توانم از آنها كار بكشم در طول هفته چطور مي‌توانم اشتباهات تيم را رفع كرده و نقاط ضعف تيم را پوشش دهم. آن صحبت‌هايي كه مدنظر مسوولان بوده حتما مثل صحبت رييس كميته روابط بين‌الملل فدراسيون است كه در يك برنامه زنده تلويزيوني درباره خانواده ملي‌پوشان صحبت كرد. از آن صحبت‌ها متاسفم. ما نبايد به چنين مسايلي كار داشته باشيم. بايد حريم‌ها را رعايت كنيم كه متاسفانه نكرديم. اين صحبت‌هايي كه هيچ بار فني نداشته و موجب آزار ديگران مي‌شود به درد فوتبال ما نمي‌خورد. من براي ترابيان متاسفم كه چنين الفاظي را پيرامون ملي‌پوشان به كار برد در حالي كه اين بازيكنان در اردوي تيم ملي زحمت‌هاي زيادي كشيدند و پس از آن نبايد اين چنين با آنها برخورد مي‌شد. به سهم خودم از تمام ملي‌پوشان عذرخواهي مي‌كنم. مطمئن باشيد من حق دارم صحبت كنم و در اين راه به هيچ كس بي‌احترامي نخواهم كرد.

سرمربي پرسپوليس همچنين درباره اخباري مبني بر مبتلا بودن مهاجم خارجي تيمش به بيماري هپاتيت ب اظهار كرد: ما روي اين مهاجم حساب زيادي باز كرده بوديم. او هم در تمرينات پرسپوليس و هم در اردوي آلمان ما عملكرد فوق‌العاده‌اي داشت، اما در آزمايشي كه از او گرفته شد مشخص شده كه بيماري هپاتيت B دارد و اين امر سبب شد تا متاسفانه نتوانيم از او در اين بازي استفاده كنيم. اگر نتيجه آزمايش دوباره او مثبت باشد بايد به فكر بازيكن جايگزيني برايش باشيم.

دايي در واكنش به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه چطور بازيكني كه هپاتيت B دارد را در فصل نقل و انتقالات جذب كرده‌ايد؟ خاطرنشان كرد: ما كه كف دستمان را بو نكرده بوديم. بازيكني كه از بلژيك آمده و سابقه خوبي هم دارد به چنين بيماري مبتلاست.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا پرسپوليس با چنين بضاعتي مي‌تواند در ليگ قهرمانان‌ آسيا قهرمان شود، گفت: قطعا مي‌تواند موفق باشد. من در كسوت مربيگري با تيم سايپا در ليگ قهرمانان آسيا حضور داشتم. آن زمان سايپا به خاطر مشكلاتي كه داشت كمتر از ساير تيم‌ها سرمايه‌گذاري كرده بود ما برخي از بازيكنان اصلي‌مان را هم از دست داده بوديم، اما با اين حال توانستيم به عنوان تيم اول و بدون احتياج به بازي آخر مرحله گروهي راهي دور بعد شديم. مطمئنم پرسپوليس شرايط آن زمان سايپا را ندارد و ما قطعا با وضعيت بهتري مي‌توانيم به دنبال موفقيت در اين رقابتها باشيم.

دايي در پايان پيرامون نبود نام شيث رضايي در ليست 18 نفره پرسپوليس با سايپا گفت: شيث جزو بهترين‌هاي ماست. او كاپيتان دوم پرسپوليس است، اما از نظر فني آن چيزي نبود كه تاكنون از وي ديده بودم. او بايد بيشتر كار كند تا در تركيب تيم قرار يگرد. چرا كه من هميشه از بهترين‌ها در بازيهاي مختلف بازي مي‌كنم.

به گزارش ايسنا، علي دايي در ابتداي اين نشست ضمن تبريك فرارسيدن روز خبرنگار به تمامي خبرنگاران حاضر در كنفرانس گفت: انشاالله كه موفق‌تر از قبل بتوانيد كارهاي‌تان را انجام دهيد و به درستي شغل‌تان را پيش ببريد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...