رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

پرسپوليس قهرمان جام حذفي شد

اندازه فونت: font_decrease.gif font_enlarge.gif

10 June, 2011 06:49:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Photo_2026_432570034.jpg&size=article_medium

شنل سرخ بر روي جام حذفي

تيم فوتبال پرسپوليس در حالي كه با نتيجه يك بر صفر مغلوب ملوان شد، اما با پيروزي چهار بر سه در مجموع دو ديدار، قهرمان جام حذفي شد.

بتيم فوتبال پرسپوليس با غلبه چهار بر سه برابر تيم ملوان در مجموع دو فينال رفت و برگشت، قهرمان جام حذفي شد.

رقابت دو تيم در حالي امروز (جمعه) در ورزشگاه تختي انزلي برگزار شد كه تيم ملوان با تك‌گل مهرداد اولادي در نيمه نخست، حريف سرخ‌پوش تهراني را شكست داد، اما اين پيروزي نيز نتوانست ملوانان را به چهارمين قهرماني‌شان در جام حذفي برساند.

بازي رفت دو تيم با نتيجه چهار بر دو به نفع پرسپوليس در ورزشگاه آزادي تهران به پايان رسيده بود.

اين دومين قهرماني پرسپوليس با مربي‌گري علي دايي و سومين قهرماني با مديريت حبيب كاشاني در جام حذفي محسوب مي‌شود.

به طور كلي پرسپوليس براي پنجمين بار است كه قهرمان جام حذفي ايران مي‌شود.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

علي دايي: با وجدان راحت از پرسپولیس میروم

10 June, 2011 11:00:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Photo_2036_580865082.jpg&size=article_medium

من قول جام نداده بودم، آقايان داده بودند

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: خدا را شكر مي‌كنم كه با وجدان راحت چنانچه خواستم از پرسپوليس جدا شوم، از اين تيم خواهم رفت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه خزر، علي دايي پس از قهرماني تيمش در جام حذفي با بيان اين مطلب اظهار كرد: در اين ديدار موقعيت‌هاي خوبي كسب كرديم و مي‌توانستيم در بازي برگشت هم بازنده نباشيم. در واقع شايسته‌ي برد بوديم و خوشحالم كه با كسب اين قهرماني توانستيم هواداران را شاد كنيم.

وي گفت: به هر جهت امروز قراردادم با تيم پرسپوليس به پايان رسيد و از اين پس مي‌توانم با وجدان راحت در خصوص آينده كاري‌ام تصميم‌گيري كنم.

علي دايي درباره استعفاي حبيب كاشاني متذكر شد: به هر جهت هر كس مختار است براي آينده خود تصميم‌گيري كند. بنده به دليل قراردادي كه با پرسپوليس داشتم، وظيفه‌ام بود كه اين تيم را به موفقيت برسانم و خوشحالم كه امسال يك جام ديگر براي پرسپوليس كسب كردم.

سرمربي پرسپوليس ادامه داد: در چند ماه اخير خيلي در مورد پرسپوليس خط و خطوط داده بودند كه بنده به عنوان سرمربي تيم قول كسب قهرماني دادم و اين قول را آقايان از جانب خود اعلام كردند. در صورتي كه خودم هيچگاه قول كسب جام را نداده بودم كه امروز بخواهم در خصوص اين مسائل پاسخگو باشم.

دايي تصريح كرد: به شخصه خيلي از مسائل را نمي‌خواهم عنوان كنم. كساني كه خيلي وقت بود ما را تنها گذاشته بودند، الان با دوستان خود در جشن قهرماني پرسپوليس جمع‌اند. در واقع ما خيلي وقت است كه تنها هستيم و خدا را شكر مي‌كنم كه از وقتي تنها‌تر شديم توانستيم خيلي كارها انجام دهيم.

وي خاطر نشان كرد: در اين مدت پشت سر هم ديدارهاي سختي در ليگ و جام حذفي سپري كرديم. هفته‌ي گذشته در اهواز و آن گرماي طاقت‌فرسا مقابل فولاد ظاهر شديم، در جام حذفي 120 دقيقه با سپاهان بازي كرديم و در چند روز اخير نيز دو بازي سخت با ملوان داشتيم كه از تمام طرفداران پرسپوليس متشكرم كه در اين مدت تيم خود را به بهترين نحو حمايت كردند.

لینک به دیدگاه

/حاشيه‌هاي مراسم قهرماني پرسپوليس/

10 June, 2011 10:56:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Photo_2038_961156262.jpg&size=article_medium

مدال‌ها و كاپ قهرماني جام حذفي به تيم پرسپوليس اهدا شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مدال‌ها و كاپ قهرماني مسابقات فوتبال جام حذفي در ورزشگاه تختي انزلي به بازيكنان و مربيان پرسپوليس داده شد.

در ميان بازيكنان پرسپوليس كريم باقري هم حضور داشت كه به روي سن آمد و از عزيزمحمدي رييس سازمان ليگ مدال گرفت. كريم باقري نخستين كسي بود كه كاپ قهرماني را در جمع بازيكنان بالاي سر برد.

علي دايي سرمربي پرسپوليس كه قصد حضور روي سن را نداشت، با اصرار عليرضا حقيقي دروازه‌بان اين تيم به روي سن آمد. حبيب كاشاني هم بعد از بازيكنان به جمع نفرات حاضر شد. بازيكنان پس از بالا بردن جام روي سرشان، جام را به كاشاني دادند تا او هم بالاي سر ببرد. پس از آن حقيقي دنبال دايي مي‌گشت تا جام را به او بدهد. دايي از پشت بازيكنان جلو آمد و لحظاتي جام را بالاي سربرد.

پس از آن بازيكنان پرسپوليس جام را به وسط زمين آوردند تا عكس‌هاي يادگاري بگيرند . آنها در احاطه حلقه‌اي عكاسان، افراد متفرقه و يگان‌هاي ويژه با كاپ جام حذفي عكس انداختند.

اين مراسم هم مانند ديگر مراسم‌هاي قهرماني تيم‌هاي باشگاهي كشور با بي‌نظمي زيادي همراه بود. پيش از آن هم تعداد قابل توجهي از تماشاگران برخي از صندلي‌ها را شكسته و به داخل زمين پرتاب كردند. آنها با پرتاب نارنجك فضا را متشنج كرده بودند.

بازيكنان پرسپوليس پس از گرفتن عكس يادگاري با جام حذفي در فضايي كوچك، باز هم عرصه را برخود تنگ مي‌ديدند و هرجا مي‌رفتند در احاطه جمع زيادي از افراد متفرقه و نيروهاي يگان ويژه بودند.

حقيقي پس از لحظاتي جام را به مقابل يكي از دروازه‌هاي ورزشگاه برد و براي يادبود ناصر حجازي به همراه ساير هم‌تيمي‌هايش آنجا هم جام را بالاي سر بردند.

بازيكنان پرسپوليس كه فضايي براي خوشحالي كردن و چرخاندن كاپ به دور زمين نمي‌ديدند، يكي يكي به رختكن رفتند. وحيد هاشميان اولين بازيكني بود كه با ناراحتي زمين را ترك كرد.

مياچ دستيار خارجي علي دايي با تعجب و حيرت به افراد زياد درون زمين، شلوغي و فضاي نامناسب ورزشگاه فقط نگاه مي‌كرد.

جمعي از مردم عادي در درون زمين با موبايل قصد گرفتن عكس يادگاري با بازيكنان پرسپوليس را داشتند. در اين بين يكي از نيروهاي يگان ويژه هم براي گرفتن امضا از يكي از بازيكنان پرسپوليس ديده شد.

سرانجام يحيوي مربي دروازه‌بان‌هاي پرسپوليس جام را از زمين خارج كرد.

لینک به دیدگاه

دايي: آنهايي كه با فك‌وفاميلشان آمده بودند كاش يك رقيب بزرگ برايم مي‌تراشيدند

10 June, 2011 07:19:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Photo_2035_934058215.jpg&size=article_medium

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با انتقاد دوباره از مديريت اين باشگاه گفت: كاش يك رقيب بزرگ براي من مي‌تراشيدند.

علي دايي پس از برگزاري مراسم جشن قهرماني در نشست خبري حاضر شد و باز هم انتقادهاي تندي عليه حبيب كاشاني و ساير مديران باشگاه مطرح كرد.

وي در ابتداي سخنانش گفت: بازي سختي براي هر دو تيم بود. در نيمه اول ملوان بهتر بود اما در نيمه دوم بازي به تعادل كشيده شد و در نهايت اين ما بوديم كه قهرمان شديم و حق به حق‌دار رسيد. البته داوري باز هم به ما ضربه زد.

دايي ادامه داد: تكل دقيقه 5 مهرداد اولادي يك خطاي مسلم بود و بايد اين بازيكن اخراج مي‌شد اما داور حتي به او كارت زرد هم ندارد. بازيكن ما را قيچي كردند اما ظاهراً به خاطر شيرين‌كاري‌هاي بازي رفت در 5 دقيقه ابتدايي، بازي جزو مسابقه حساب نشد. اولادي بايد اخراج مي‌شد. اگر اين اتفاق مي‌افتاد نتيجه ديگري رقم مي‌خورد. خوشحالم كه به خواسته خود رسيديم و در آخر فصل قهرمان شديم. از هواداران واقعي پرسپوليس تشكر مي‌كنم، آنهايي كه در همه جاي ايران از ما حمايت كردند. بايد براي اين قهرماني از تك‌تك بازيكنان تشكر كنم.

دايي در مورد اينكه برخي از هواداران خواسته‌اند در پرسپوليس بمانيد گفت: من دست تك‌تك هواداران پرسپوليس را مي‌بوسم. امروز قراردادم با پرسپوليس تمام شد و حداقل وجدانم راحت است كه تمام وجودم را براي پرسپوليس گذاشتم. اين تيم به موفقيت رسيد و خيالم راحت است.

وي يادآور شد: برخلاف آنچه آقايان مي‌گفتند كه من قول قهرماني داده‌ام بايد بگويم هرگز چنين قولي نداده‌ام. گفته بودم من سعي مي‌كنم با پرسپوليس قهرمان شوم و خدا كمك كرد و قهرمان شديم اما حالا مي‌خواهم بدانم آقايان چه جور حرف‌هاي ديگري مي‌خواهند بگويند.

دايي تصريح كرد: بعد از آنكه راه نفوذ را براي برخي از آقايان بستيم و در سپاهان با اين تيم مساوي كرديم يكسري از آقايان را از اطراف تيم كنار زدم و تيم به آرامش رسيد. راه نفوذ عوامل آنها بسته شد. خدا را شكر مي‌كنم كه بعد از آن اتفاق تيم بهتر شد و همه بازيكنان با هم يكدل و يكرنگ شديم و نتيجه اين همدلي را امروز ديديم.

دايي تأكيد كرد: شما نگاه كنيد چرا تا به امروز هيچ‌كس به رختكن ما نمي‌آمد؟ چرا هيچ يك از مديران باشگاه پا به باشگاه نمي‌گذاشتند و به من و خوردبين تبريك نمي‌گفتند اما امروز كه قهرمان شديم با فك و فاميل‌شان آمده‌اند و در جشن ما شركت مي‌كنند. امروز كساني را ديدم كه در اين چند هفته اخير اصلاً نديده بودم. مطمئن باشيد من با اين عوامل اصلاً كار نمي‌كنم.

وي افزود:‌ همه عالم و آدم از ما حمايت كردند اما آنها از ما حمايتي نكردند. در روزنامه‌شان هرچه دوست‌ داشتند نوشتند و با كنايه با من سخن گفتند. يكي به نعل زدند و يكي به ميخ. امروز چطور به اينجا آمده‌اند؟ اين افراد در اصفهان و خوزستان و يا حتي در تهران در بازي با سپاهان كجا بودند؟

دايي گفت: براي چنين فوتبالي متأسفم. امروز آنها آمده‌اند كاپ را دست‌شان بگيرند؟ من بلد نيستم سياسي حرف بزنم و بايد كلاس بروم تا بتوانم از اين گونه حرف‌زدن استفاده كنم و دو پهلو حرف بزنم. خيلي چيزها را نمي‌توانم بگويم.

سرمربي پرسپوليس اظهار داشت:‌ مردم بايد بدانند چرا من در پرسپوليس تنها شدم و چرا نمي‌گذاشتم كسي سر تمرين بيايد و خبرنگاران را سر تمرين راه نمي‌دادم به خاطر اين‌كه عوامل آنها مي‌آمدند و جو را به هم مي‌زدند. ماه هيچ وقت پشت ابر نمي‌ماند. اگر من پرسپوليس را تنها مي‌گذاشتم آنها به خواسته‌‌هايشان مي‌رسيدند و چه بلايي سر پرسپوليس مي‌آوردند اما آدم بزرگ براي اين مواقع است. من ماندم تا به حق‌مان برسيم و خوشحالم كه امروز جام را گرفتيم و قهرمان شديم. من كف دستم را بو نكرده بودم كه چنين مسائلي قرار است اتفاق بيفتد.

وي گفت: آنها مي‌گويند مأموريت‌مان تمام شده است، پس چه كسي را براي ديدن كمپ به اسپانيا فرستادند. براي پرسپوليس مربي انتخاب كردند. من صحبت‌هايم را مي‌كنم تا همه بدانند ماجرا چيست.

دايي خاطرنشان كرد: اگر فردي را به جاي من مي‌آوردند كه افتخارات مربيگري‌اش از من بيشتر بود ناراحت نمي‌شدم. كاش يك رقيب بزرگ براي من مي‌تراشيدند. پرسپوليس بزرگ است و به آدم‌هاي بزرگ نياز دارد كساني كه بتوانند به اين تيم كمك كنند.

لینک به دیدگاه

دايي: چرا آنها كاري كردند كه عمادرضا به تيم رفيق‌شان برود؟

10 June, 2011 07:17:00

thumbnail.php?file=daei167_158907001.jpg&size=article_medium

سرمربي تيم پرسپوليس گفت: من عماد رضا مي‌خواستم و چرا نتوانستند او را بياورند و اين بازيكن سر از شاهين بوشهر درآورد؟

علي دايي در ادامه نشست خبري خود پس از ديدار با ملوان عنوان كرد: اكنون كه ما قهرمان شديم، حساب و كتاب آنها به هم خورد. خدا كند احساس من اشتباه باشد كه آنها مي‌خواستند به من ضربه بزنند اما دوستان من روي سكو بودند و همه چيز را مي‌ديدند. آنها ديدند كه چطور اين افراد ناراحت مي‌شدند و وقتي تيم ما 5 گل مي‌زد هيچ‌كدام آنها در ورزشگاه نمي‌ماندند و مي‌رفتند و خوشحالم كه ما قهرمان شديم.

وي در مورد برگزاري مراسم جشن قهرماني پرسپوليس اظهار داشت:‌ اين مراسم سمبل‌بازي است. فقط مي‌خواستند مراسم تمام شود و بروند. خجالت دارد كه چنين مراسمي را براي پرسپوليس برگزار مي‌كنند. ليگ ما با اين همه هزينه انجام مي‌شود و هر كدام از تيم‌ها بيش از 5 ميليارد تومان هزينه مي‌كنند اما مراسم در حد صفر و زير صفر هم نبود. اين جشن قهرماني را بايد چه كسي برگزار كند؟ اين مراسم خنده‌دار بود بايد مي‌پريديم و جام را مي‌گرفتيم و خدا را شكر كه بدن ما آماده بود و توانستيم اين كار را كنيم. پرسپوليس پرتماشاگرترين تيم ايران است، آيا بايد چنين مراسمي برايش برگزار كنند و چنين جايگاهي براي ما در نظر بگيرند؟

دايي با انتقاد از برنامه بازي‌ها گفت: در كجاي دنيا فينال به صورت رفت و برگشت برگزار مي‌شود؟ در آلمان شالكه و دويسبورگ در برلين بازي كردند. رئال مادريد و بارسلونا يك بازي انجام دادند. در ايتاليا نيز فينال يك مسابقه است اما ظاهراً اينجا با همه جاي دنيا فرق دارد. مگر مي‌شود ما روز سه‌شنبه در ورزشگاه آزادي بازي كنيم و روز جمعه در انزلي.

وي ادامه داد: من چه كاري مي‌توانستم انجام دهم؟ فقط بايد ريكاوري مي‌كرديم و تمرينات سبك انجام دهيم تا بازيكنان بتوانند خوب بدوند. در چند هفته اخير فشار زيادي روي تيم بود و بازي‌ها را پشت سر برگزار كرديم.

دايي در مورد اينكه كاشاني گفته مأموريت تمام شد، خاطرنشان كرد: به من ارتباطي ندارد كه مأموريت ايشان تمام شده است. مأموريت وي كمك به ما بود اما فقط ايشان اسمش دنبال ما بود. قرارداد من امروز با باشگاه پرسپوليس تمام شد و بايد بگويم مأموريت ايشان نيز يك جوري تمام شد اينكه تيم با من قهرمان شد. اصلاً من در قهرماني نقشي نداشتم و فقط مديريت نقش داشته است.

وي تصريح كرد: من خيلي‌ وقت‌ها در پرسپوليس تنها كار كرده‌ام و بدبختي‌ها و سختي‌هاي زيادي كشيديم. سر تمرين من و بازيكنان فحش شنيديم. عوامل‌شان سر تمرين مي‌آمدند و دردسرساز مي‌شدند. بعد از ديدار با ذوب‌آهن ما تنها شديم. مردم بايد بدانند چرا كسي را سر تمرين راه نمي‌دادم. آنها مي‌آمدند و براي تيم دردسر درست مي‌كردند. تهيه امكانات وظيفه مديريت است و بايد اين كار را انجام دهد اما براي ما چه امكاناتي فراهم كردند.

دايي يادآور شد: قرار بود ورزشگاه درفشي‌فر يك ماهه تكميل شود اما اين اتفاق نيفتاد. قرار بود ما از سونا و استخر و امكانات ورزشي آنجا استفاده كنيم. كاشاني چه كاري براي پرسپوليس كرده است؟‌ امشب ما بايد با اتوبوس به تهران برگرديم. خب امروز كه بليت نيست مديريت بايد هواپيماي چارتر بگيرد وگرنه روزي كه بليت باشد كاري ندارد. ما هم مي‌توانيم بليت بگيريم. حتماً مديريت باشگاه تلاش كرده و نتوانسته بليت تهيه كند اما ما امروز قهرمان شديم و بايد با اتوبوس به تهران برگرديم آن هم در حالي كه بازيكنان 90 دقيقه دويدند و خسته هستند.

دايي در مورد جذب بازيكنان تيم گفت: آقايان در يارگيري من دخيل بودند. خيلي مسائل عوض شد مردم خيلي‌ چيزها را نمي‌دانند. قرار بود به من كمك كنند اما خيلي چيزها را عوض كردند.

دايي در پاسخ به خبرنگاري كه گفت بازيكنان پرسپوليس در اين فصل پاداش‌ها و حقوق‌هايشان را به موقع دريافت كرده‌اند و اردوهاي خارجي اين تيم برگزار كرده، گفت: ببخشيد؛ اگر ما در آنتاليا اردو زديم استقلال هم در آنجا اردو زده است. اردوي آنتاليا هم كار دوستان من بود و تيم پرسپوليس را دعوت كردند و من آن را پيگيري كردم. من كه همراه استقلال نيستم كه بخواهم مديريت باشگاه استقلال و پرسپوليس را با هم مقايسه كنم و بگويم مديريت ما بهتر بوده يا بدتر. مديريت بايد كار خودش را انجام دهد. مديريت چگونه كار كرده است كه ليدر در باشگاه مي‌آيد و عربده مي‌كشد يا من را كتك مي‌زند و با من درگير مي‌شود. مگر اين ليدرها 10 نفر بيشتر هستند. مديريت فقط پول دادن نيست، اين است كه به مربي كمك كند ضمن اينكه برويد اسناد مالي پرسپوليس را پيدا كنيد ببنيد به دايي چنددرصد از قراردادش را دادند و به بازيكني كه من اخراجش كردم چنددرصد مبلغ قراردادش را پرداختند. به چه چيزي مديريت مي‌گويند؟

وي اضافه كرد: چرا در ليگ قهرمانان آسيا چنين پاداش‌هايي براي بازيكنان تعيين نشد؟ در روزنامه‌‌شان من مصاحبه مي‌كنم و آن را تحريف مي‌كنند و مي‌گويند دايي گفته چون به ما پول ندادند اوت شديم. من كي چنين حرفي زدم؟ در روزنامه خودشان هرچه مي‌خواهند مي‌نويسند.

دايي گفت: مديريت يعني چه؟ بعد از بازي پرسپوليس و استيل‌آذين هيچ‌كدامشان در تلويزيون نيامدند و حرف نزدند. آيا مديريت آن است كه بيايند در برنامه ورزش و مردم بنشينند بگويند دايي با پرسپوليس 12 باخت آورده يا 16 باخت. من نمي‌دانستم اول فصل چه اتفاقاتي قرار است بيفتد. آنها مي‌گويند 80 درصد بازيكناني كه من مي‌خواستم را گرفته‌اند.

بايد بگويم من به دنبال هادي عقيلي يا سيدجلال حسيني بودم. من با محمدرضا خلعتبري تمام كرده بودم. كريم انصاري‌فرد و ميلاد زنيد‌پور را مي‌خواستم. من عماد رضا مي‌خواستم، چرا نتوانستند او را بياورند و اين بازيكن سر از شاهين بوشهر درآورد؟

دايي تأكيد كرد: عماد رضا پيش من آمد و گفت با من كاري كردند كه فرار كنم و به بوشهر بروم. چرا آنها كاري كردند كه عماد رضا به تيم رفيق‌شان برود؟ من دوست داشتم مسائلي كه پيش مي‌آيد از داخل خانواده بيرون نرود اما آنها اين مسائل را به بيرون از خانواده درز دادند.

وي افزود: من ديگر نمي‌توانستم سكوت كنم و در بازي با سپاهان بغضم تركيد و همه مسائل را گفتم. حق گرفتني است نه دادني و دايي هميشه به دنبال حق بوده و براي گرفتن آن دعوا كرده است. در جلسه فني بايد دو كارشناس مي‌آمدند و با من حرف فني مي‌زدند تا من را قانع كنند اما در اين جلسات چه حرف‌هايي مي‌زديم. آقايان اگر جلسه فني مي‌گذاريد بايد 4 آدم فني داخل آن جلسه باشند. نمي‌دانم آنها دنبال چه بودند. همه عالم و آدم مي‌دادند با بازيكن ما تماس گرفتند.

وي افزود: آقايان ادعا مي‌كنند كارشان با پرسپوليس تمام شده اما رفتن با دوست‌شان صحبت كردند. مگر اين آقا نمي‌گويد مأموريتم تمام شده پس چطور با بازيكنان براي فصل آينده بازي مي‌كند. آيا چون من مي‌خواهم اين حرف‌ها بزنم كناره‌گيري كرده است؟

دايي تصريح كرد: در پايان به همه آنهايي كه زحمت كشيدند خسته‌نباشيد مي‌گويم و از همه تشكر مي‌كنم و هر خوبي و بدي از من ديده‌اند حلال كنند ولي بايد ببنيم در آينده چه اتفاقي رخ خواهد داد. فقط اين را بدانيد كه بدبختي و سختي زيادي كشيدم تا پرسپوليس قهرمان شود.

لینک به دیدگاه

دایی : کاشانی برای پرسپولیس چه کاری کرده است؟

10 June, 2011 07:21:00

thumbnail.php?file=3_427584439.jpg&size=article_medium

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: حبيب كاشاني براي پرسپوليس چه‏كاري كرده است؟

علي دايي پس از برگزاري مراسم جشن قهرماني در نشست خبري حاضر شد و باز هم انتقادهاي تندي عليه حبيب كاشاني و ساير مديران باشگاه مطرح كرد.

وي در ابتداي سخنانش گفت: بازي سختي براي هر دو تيم بود. در نيمه اول ملوان بهتر بود اما در نيمه دوم بازي به تعادل كشيده شد و در نهايت اين ما بوديم كه قهرمان شديم و حق به حق‌دار رسيد. البته داوري باز هم به ما ضربه زد.

دايي ادامه داد: تكل دقيقه 5 مهرداد اولادي يك خطاي مسلم بود و بايد اين بازيكن اخراج مي‌شد اما داور حتي به او كارت زرد هم ندارد. بازيكن ما را قيچي كردند اما ظاهراً به خاطر شيرين‌كاري‌هاي بازي رفت در 5 دقيقه ابتدايي، بازي جزو مسابقه حساب نشد. اولادي بايد اخراج مي‌شد. اگر اين اتفاق مي‌افتاد نتيجه ديگري رقم مي‌خورد. خوشحالم كه به خواسته خود رسيديم و در آخر فصل قهرمان شديم. از هواداران واقعي پرسپوليس تشكر مي‌كنم، آنهايي كه در همه جاي ايران از ما حمايت كردند. بايد براي اين قهرماني از تك‌تك بازيكنان تشكر كنم.

دايي در مورد اينكه برخي از هواداران خواسته‌اند در پرسپوليس بمانيد گفت: من دست تك‌تك هواداران پرسپوليس را مي‌بوسم. امروز قراردادم با پرسپوليس تمام شد و حداقل وجدانم راحت است كه تمام وجودم را براي پرسپوليس گذاشتم. اين تيم به موفقيت رسيد و خيالم راحت است.

وي يادآور شد: برخلاف آنچه آقايان مي‌گفتند كه من قول قهرماني داده‌ام بايد بگويم هرگز چنين قولي نداده‌ام. گفته بودم من سعي مي‌كنم با پرسپوليس قهرمان شوم و خدا كمك كرد و قهرمان شديم اما حالا مي‌خواهم بدانم آقايان چه جور حرف‌هاي ديگري مي‌خواهند بگويند.

دايي تصريح كرد: بعد از آنكه راه نفوذ را براي برخي از آقايان بستيم و در سپاهان با اين تيم مساوي كرديم يكسري از آقايان را از اطراف تيم كنار زدم و تيم به آرامش رسيد. راه نفوذ عوامل آنها بسته شد. خدا را شكر مي‌كنم كه بعد از آن اتفاق تيم بهتر شد و همه بازيكنان با هم يكدل و يكرنگ شديم و نتيجه اين همدلي را امروز ديديم.

دايي تأكيد كرد: شما نگاه كنيد چرا تا به امروز هيچ‌كس به رختكن ما نمي‌آمد؟ چرا هيچ يك از مديران باشگاه پا به باشگاه نمي‌گذاشتند و به من و خوردبين تبريك نمي‌گفتند اما امروز كه قهرمان شديم با فك و فاميل‌شان آمده‌اند و در جشن ما شركت مي‌كنند. امروز كساني را ديدم كه در اين چند هفته اخير اصلاً نديده بودم. مطمئن باشيد من با اين عوامل اصلاً كار نمي‌كنم.

وي افزود:‌ همه عالم و آدم از ما حمايت كردند اما آنها از ما حمايتي نكردند. در روزنامه‌شان هرچه دوست‌ داشتند نوشتند و با كنايه با من سخن گفتند. يكي به نعل زدند و يكي به ميخ. امروز چطور به اينجا آمده‌اند؟ اين افراد در اصفهان و خوزستان و يا حتي در تهران در بازي با سپاهان كجا بودند؟

دايي گفت: براي چنين فوتبالي متأسفم. امروز آنها آمده‌اند كاپ را دست‌شان بگيرند؟ من بلد نيستم سياسي حرف بزنم و بايد كلاس بروم تا بتوانم از اين گونه حرف‌زدن استفاده كنم و دو پهلو حرف بزنم. خيلي چيزها را نمي‌توانم بگويم.

سرمربي پرسپوليس اظهار داشت:‌ مردم بايد بدانند چرا من در پرسپوليس تنها شدم و چرا نمي‌گذاشتم كسي سر تمرين بيايد و خبرنگاران را سر تمرين راه نمي‌دادم به خاطر اين‌كه عوامل آنها مي‌آمدند و جو را به هم مي‌زدند. ماه هيچ وقت پشت ابر نمي‌ماند. اگر من پرسپوليس را تنها مي‌گذاشتم آنها به خواسته‌‌هايشان مي‌رسيدند و چه بلايي سر پرسپوليس مي‌آوردند اما آدم بزرگ براي اين مواقع است. من ماندم تا به حق‌مان برسيم و خوشحالم كه امروز جام را گرفتيم و قهرمان شديم. من كف دستم را بو نكرده بودم كه چنين مسائلي قرار است اتفاق بيفتد.

وي گفت: آنها مي‌گويند مأموريت‌مان تمام شده است، پس چه كسي را براي ديدن كمپ به اسپانيا فرستادند. براي پرسپوليس مربي انتخاب كردند. من صحبت‌هايم را مي‌كنم تا همه بدانند ماجرا چيست.

دايي خاطرنشان كرد: اگر فردي را به جاي من مي‌آوردند كه افتخارات مربيگري‌اش از من بيشتر بود ناراحت نمي‌شدم. كاش يك رقيب بزرگ براي من مي‌تراشيدند. پرسپوليس بزرگ است و به آدم‌هاي بزرگ نياز دارد كساني كه بتوانند به اين تيم كمك كنند.

به گزارش فارس دايي در ادامه نشست خبري خود پس از ديدار با ملوان عنوان كرد: اكنون كه ما قهرمان شديم، حساب و كتاب آنها به هم خورد. خدا كند احساس من اشتباه باشد كه آنها مي‌خواستند به من ضربه بزنند اما دوستان من روي سكو بودند و همه چيز را مي‌ديدند. آنها ديدند كه چطور اين افراد ناراحت مي‌شدند و وقتي تيم ما 5 گل مي‌زد هيچ‌كدام آنها در ورزشگاه نمي‌ماندند و مي‌رفتند و خوشحالم كه ما قهرمان شديم.

وي در مورد برگزاري مراسم جشن قهرماني پرسپوليس اظهار داشت:‌ اين مراسم سمبل‌بازي است. فقط مي‌خواستند مراسم تمام شود و بروند. خجالت دارد كه چنين مراسمي را براي پرسپوليس برگزار مي‌كنند. ليگ ما با اين همه هزينه انجام مي‌شود و هر كدام از تيم‌ها بيش از 5 ميليارد تومان هزينه مي‌كنند اما مراسم در حد صفر و زير صفر هم نبود. اين جشن قهرماني را بايد چه كسي برگزار كند؟ اين مراسم خنده‌دار بود بايد مي‌پريديم و جام را مي‌گرفتيم و خدا را شكر كه بدن ما آماده بود و توانستيم اين كار را كنيم. پرسپوليس پرتماشاگرترين تيم ايران است، آيا بايد چنين مراسمي برايش برگزار كنند و چنين جايگاهي براي ما در نظر بگيرند؟

دايي با انتقاد از برنامه بازي‌ها گفت: در كجاي دنيا فينال به صورت رفت و برگشت برگزار مي‌شود؟ در آلمان شالكه و دويسبورگ در برلين بازي كردند. رئال مادريد و بارسلونا يك بازي انجام دادند. در ايتاليا نيز فينال يك مسابقه است اما ظاهراً اينجا با همه جاي دنيا فرق دارد. مگر مي‌شود ما روز سه‌شنبه در ورزشگاه آزادي بازي كنيم و روز جمعه در انزلي.

وي ادامه داد: من چه كاري مي‌توانستم انجام دهم؟ فقط بايد ريكاوري مي‌كرديم و تمرينات سبك انجام دهيم تا بازيكنان بتوانند خوب بدوند. در چند هفته اخير فشار زيادي روي تيم بود و بازي‌ها را پشت سر برگزار كرديم.

دايي در مورد اينكه كاشاني گفته مأموريت تمام شد، خاطرنشان كرد: به من ارتباطي ندارد كه مأموريت ايشان تمام شده است. مأموريت وي كمك به ما بود اما فقط ايشان اسمش دنبال ما بود. قرارداد من امروز با باشگاه پرسپوليس تمام شد و بايد بگويم مأموريت ايشان نيز يك جوري تمام شد اينكه تيم با من قهرمان شد. اصلاً من در قهرماني نقشي نداشتم و فقط مديريت نقش داشته است.

وي تصريح كرد: من خيلي‌ وقت‌ها در پرسپوليس تنها كار كرده‌ام و بدبختي‌ها و سختي‌هاي زيادي كشيديم. سر تمرين من و بازيكنان فحش شنيديم. عوامل‌شان سر تمرين مي‌آمدند و دردسرساز مي‌شدند. بعد از ديدار با ذوب‌آهن ما تنها شديم. مردم بايد بدانند چرا كسي را سر تمرين راه نمي‌دادم. آنها مي‌آمدند و براي تيم دردسر درست مي‌كردند. تهيه امكانات وظيفه مديريت است و بايد اين كار را انجام دهد اما براي ما چه امكاناتي فراهم كردند.

دايي يادآور شد: قرار بود ورزشگاه درفشي‌فر يك ماهه تكميل شود اما اين اتفاق نيفتاد. قرار بود ما از سونا و استخر و امكانات ورزشي آنجا استفاده كنيم. كاشاني چه كاري براي پرسپوليس كرده است؟‌ امشب ما بايد با اتوبوس به تهران برگرديم. خب امروز كه بليت نيست مديريت بايد هواپيماي چارتر بگيرد وگرنه روزي كه بليت باشد كاري ندارد. ما هم مي‌توانيم بليت بگيريم. حتماً مديريت باشگاه تلاش كرده و نتوانسته بليت تهيه كند اما ما امروز قهرمان شديم و بايد با اتوبوس به تهران برگرديم آن هم در حالي كه بازيكنان 90 دقيقه دويدند و خسته هستند.

دايي در مورد جذب بازيكنان تيم گفت: آقايان در يارگيري من دخيل بودند. خيلي مسائل عوض شد مردم خيلي‌ چيزها را نمي‌دانند. قرار بود به من كمك كنند اما خيلي چيزها را عوض كردند.

دايي در پاسخ به خبرنگاري كه گفت بازيكنان پرسپوليس در اين فصل پاداش‌ها و حقوق‌هايشان را به موقع دريافت كرده‌اند و اردوهاي خارجي اين تيم برگزار كرده، گفت: ببخشيد؛ اگر ما در آنتاليا اردو زديم استقلال هم در آنجا اردو زده است. اردوي آنتاليا هم كار دوستان من بود و تيم پرسپوليس را دعوت كردند و من آن را پيگيري كردم. من كه همراه استقلال نيستم كه بخواهم مديريت باشگاه استقلال و پرسپوليس را با هم مقايسه كنم و بگويم مديريت ما بهتر بوده يا بدتر. مديريت بايد كار خودش را انجام دهد. مديريت چگونه كار كرده است كه ليدر در باشگاه مي‌آيد و عربده مي‌كشد يا من را كتك مي‌زند و با من درگير مي‌شود. مگر اين ليدرها 10 نفر بيشتر هستند. مديريت فقط پول دادن نيست، اين است كه به مربي كمك كند ضمن اينكه برويد اسناد مالي پرسپوليس را پيدا كنيد ببنيد به دايي چنددرصد از قراردادش را دادند و به بازيكني كه من اخراجش كردم چنددرصد مبلغ قراردادش را پرداختند. به چه چيزي مديريت مي‌گويند؟

وي اضافه كرد: چرا در ليگ قهرمانان آسيا چنين پاداش‌هايي براي بازيكنان تعيين نشد؟ در روزنامه‌‌شان من مصاحبه مي‌كنم و آن را تحريف مي‌كنند و مي‌گويند دايي گفته چون به ما پول ندادند اوت شديم. من كي چنين حرفي زدم؟ در روزنامه خودشان هرچه مي‌خواهند مي‌نويسند.

دايي گفت: مديريت يعني چه؟ بعد از بازي پرسپوليس و استيل‌آذين هيچ‌كدامشان در تلويزيون نيامدند و حرف نزدند. آيا مديريت آن است كه بيايند در برنامه ورزش و مردم بنشينند بگويند دايي با پرسپوليس 12 باخت آورده يا 16 باخت. من نمي‌دانستم اول فصل چه اتفاقاتي قرار است بيفتد. آنها مي‌گويند 80 درصد بازيكناني كه من مي‌خواستم را گرفته‌اند.

بايد بگويم من به دنبال هادي عقيلي يا سيدجلال حسيني بودم. من با محمدرضا خلعتبري تمام كرده بودم. كريم انصاري‌فرد و ميلاد زنيد‌پور را مي‌خواستم. من عماد رضا مي‌خواستم، چرا نتوانستند او را بياورند و اين بازيكن سر از شاهين بوشهر درآورد؟

دايي تأكيد كرد: عماد رضا پيش من آمد و گفت با من كاري كردند كه فرار كنم و به بوشهر بروم. چرا آنها كاري كردند كه عماد رضا به تيم رفيق‌شان برود؟ من دوست داشتم مسائلي كه پيش مي‌آيد از داخل خانواده بيرون نرود اما آنها اين مسائل را به بيرون از خانواده درز دادند.

وي افزود: من ديگر نمي‌توانستم سكوت كنم و در بازي با سپاهان بغضم تركيد و همه مسائل را گفتم. حق گرفتني است نه دادني و دايي هميشه به دنبال حق بوده و براي گرفتن آن دعوا كرده است. در جلسه فني بايد دو كارشناس مي‌آمدند و با من حرف فني مي‌زدند تا من را قانع كنند اما در اين جلسات چه حرف‌هايي مي‌زديم. آقايان اگر جلسه فني مي‌گذاريد بايد 4 آدم فني داخل آن جلسه باشند. نمي‌دانم آنها دنبال چه بودند. همه عالم و آدم مي‌دادند با بازيكن ما تماس گرفتند.

وي افزود: آقايان ادعا مي‌كنند كارشان با پرسپوليس تمام شده اما رفتن با دوست‌شان صحبت كردند. مگر اين آقا نمي‌گويد مأموريتم تمام شده پس چطور با بازيكنان براي فصل آينده بازي مي‌كند. آيا چون من مي‌خواهم اين حرف‌ها بزنم كناره‌گيري كرده است؟

دايي تصريح كرد: در پايان به همه آنهايي كه زحمت كشيدند خسته‌نباشيد مي‌گويم و از همه تشكر مي‌كنم و هر خوبي و بدي از من ديده‌اند حلال كنند ولي بايد ببنيم در آينده چه اتفاقي رخ خواهد داد. فقط اين را بدانيد كه بدبختي و سختي زيادي كشيدم تا پرسپوليس قهرمان شود.

لینک به دیدگاه

دايي: همه جور خط و خطوط داده بودند تا من موفق نشوم

11 June, 2011 03:49:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Photo_2033_355270547.jpg&size=article_medium

ما را تنها گذاشته بودند اما اكنون با رفقايشان اين‌جا هستند

س از اهداي كاپ قهرماني به بازيكنان پرسپوليس علي دايي در جمع خبرنگاران قرار گرفت و به آنها گفت: شما به من بگوييد در اين فضاكجا بايد صحبت كنم.

وي سپس با انتقاد از نحوه برگزاري جشن قهرماني عنوان كرد: به نظر من چنين مراسمي نباشد، خيلي بهتر است. اصلا نمي‌فهمم اين چه مدل برگزاري است. در همه جاي دنيا قبل از فصل يك ورزشگاه را به عنوان برگزار كننده مسابقه فينال جام حذفي انتخاب مي‌كنند و اصلا و ابدا هم براي فينال دو بازي نمي‌گذارند. نه اينكه مثل ما سه شنبه بازي كنيم و جمعه هم يك بازي ديگر داشته باشيم. ما فقط ماست مالي كرديم تا اين مسابقه انجام شود. شما نگاه كنيد ما چطور مسابقات برگزار مي‌كنيم و كشورهاي خارجي فينال را چگونه برگزار مي‌كنند.

دايي در ادامه صحبت‌هاي خود در خصوص تشويق هواداران گفت: من مديون اين هواداران هستم. خدا را شكر مي‌كنم در آخر فصل شرمنده آنها نشدم. خيلي مسائل بود كه خيلي‌ها دوست داشتند دايي را خراب كنند اما من شرمنده مردم نشدم و اميدوارم سال ديگر اين تيم با قدرت در آسيا حضور پيدا كند. قرارداد من تمام شده و اگر قرار باشد از اين تيم جدا شوم با وجدان راحت خواهد بود.

سرمربي پرسپوليس درباره اينكه حبيب كاشاني بعد از جشن قهرماني از پرسپوليس كناره گيري كرده، گفت: هر كسي مي‌تواند براي خود تصميم بگيرد. من وظيفه‌ام بود كه تا پايان قراردادم در كنار تيم باشم و خدا را شكر مي‌كنم كه يك قهرماني آورديم. خيلي‌ها خط و خطوط داده بودند تا موفق نشويم. آقايان از قول من گفته بودند كه من قول قهرماني دادم اما بنده هيچ‌گاه چنين قولي نداده بودم و فقط گفته بودم سعي و تلاش خود را مي‌كنيم تا قهرمان شويم. خيلي مسائل است كه من نمي‌خواهم آنها را مطرح كنم.

دايي تصريح كرد: خيلي‌ افراد هستند كه ما را تنها گذاشته بودند ولي اكنون همان‌ها با رفيق‌هايشان اين‌جا هستند. از وقتي تنها شديم خدا به ما كمك كرد. در اين مدت پشت سر هم بازي كرديم. در هواي بد اهواز به پيروزي رسيديم، 120 دقيقه با سپاهان مبارزه كرديم و ديشب تا ساعت 2:30 صبح اجازه ندادند استراحت كنيم اما باز نيمه دوم بهتر بوديم و اين قهرماني حق ما بود.

لینک به دیدگاه

دايي: چرا كي‌روش بدون تمرين بازيكنان پرسپوليس را خط زد؟

12 June, 2011 06:13:00

علي دايي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، در خصوص وضعيت پرسپوليس پس از قهرماني در جام حذفي اظهار داشت: خدا را باز هم شكر مي‌كنم و به تك تك بازيكنانم افتخار مي كنم كه با كشب يك قهرماني با ارزش دل ميليون هوادار پرسپوليس را شاد كردند. اين جام به كام تمام هواداران واقعي پرسپوليس مبارك باشد و انشاءالله لذت آنها را در فصل آينده با كسب نتايج خوب مخصوصا در آسيا ببرند. اين تنها موردي بود كه توانستم با كمك همه بازيكنان آن را به دست آورم و تقديم به هواداران كنم.

وي در جواب سؤالي كه آيا در حال حاضر نگران بلاتكليفي پرسپوليس نيستيد، نيز گفت: از اين بايت خيلي نگرانم، خيلي بيشتر از برخي‌ها. هر روز كه مي‌گذرد نگراني‌ام براي پرسپوليس بيشتر مي‌شود. همه تيم ها تلاش خود را با جذب بازيكن براي فصل بعد آغاز كرده‌اند،‌اما پرسپوليس...اميدوارم هرچه سريع‌تر تكليف همه چيز مشخص شود تا پرسپوليس در فصل آينده دچار مشكل نشود.

دايي در خصوص وضعيت خودش و پيشنهادهاي باشگاه‌ها به وي نيز گفت: نمي‌خواهم بازار گرمي كنم. صحبت‌ها و پيشنهاد‌هايي شده، اما حرف نمي‌زنم و خدا هرچه بخواهد همان اتفاق مي‌افتد.

سرمربي پرسپوليس همچنين در پاسخ به سؤالي كه آيا شما از اين تيم خداحافظي كرديد يا خير، گفت: اين بحث‌ها نيست، من قراردادم با باشگاه تمام شده و اين موضوع را رسما اعلام كردم. حالا برخي‌ها بحث خداحافظي‌ هميشگي‌ام از پرسپوليس را از خودشان درآوردند. من وظيفه داشتم بعد از بازي از زحمات بازيكنانم تشكر كنم كه اين كار را انجام داده‌ام. دوباره مي‌گويم كه اين بازيكنان براي من خوب كار كردند، البته خدا را شكر كه سود اين خوب كار كردن براي سربلندي باشگاه بزرگ پرسپوليس بود.

دايي همچنين در خصوص خط خوردن 5 پرسپوليسي از ليست تيم ملي نيز گفت: واقعا نمي‌دانم چه حرفي بايد بزنم. اصلا چرا 9 نفر از ما به تيم ملي دعوت شدند و چرا 5 نفر از آنها به يك بار خط خوردند؟ نمي‌دانم در مورد اين اتفاق چه حرفي بزنم. از آقاي كي‌روش بعيد بود كه اينكار را انجام بدهد. بازيكنان ما حتي يك تمرين هم با تيم ملي نكردند، اما خط خوردند. نمي‌دانم دليل اين كار چه چيزي بود و اين موضوع براي من جاي سؤال دارد.

وي افزود: يكي از بزرگ‌ترين سؤال‌هاي من در اين باره اين است كه چرا محمدنوري خط خورده است؟ نوري در فصل جاري عصاي دست من در پرسپوليس بود. او خوب بازي كرد، گل زد، پاس داد و براي تيمش بسيار مؤثر بود، اما بدون آنكه يك جلسه تمريني بازيكن را ببينند او را خط زدند. واقعا كار كي‌روش عجيب بود و دليلش را هم نمي‌دانم!

دايي در پايان ضمن تقدير و تشكر از هواداراني كه در چند روز گذشته او را مورد حمايت قرار داده‌اند نيز گفت: يكي از خواسته‌هايم اين بود كه دل هواداران پرسپوليس را در فصل آينده شاد ببينم كه خدا را شكر خدا اين عزت را به من داد كه اين اتفاق بيفتد. من هرچي دارم از اين هواداران است و باور كنيد وقتي خوشحالي آنها را مي‌بينم برايم از همه چيز مهم‌تر است.

لینک به دیدگاه

کد خبر : 43400 زمان ارسال خبر : چهارشنبه 25/03/1390 ساعت : 17:11

پس از ارائه برنامه به پرسپوليسي‌ها

دايي به مسئولان شاهين بوشهر جواب منفي داد

علي دايي بعدازظهر امروز به پيشنهاد تيم فوتبال شاهين بوشهر جواب منفي داد.

00015336.jpg

پس از حرف و حديث‌هاي فراوان علي دايي بعدازظهر امروز برنامه خودش را به مسئولان باشگاه پرسپوليس ارائه کرد تا يکي از کانديداهاي حضور روي نيمکت پرسپوليس باشد.

افراشته يکي از مسئولان شاهين بوشهر نيز بعدازظهر امروز با علي دايي براي عقد قرارداد يکساله وارد مذاکره شد اما باتوجه به اينکه دايي برنامه خودش را به باشگاه پرسپوليس ارائه کرده بود به بوشهري‌ها جواب منفي داد.

لینک به دیدگاه

کد خبر : 43389 زمان ارسال خبر : چهارشنبه 25/03/1390 ساعت : 14:51

براي فصل يازدهم ليگ برتر

دايي برنامه‌هايشان را به پرسپوليس ارائه کرد

علي دايي برنامه‌هاي خود را براي مربيگري در فصل آينده به باشگاه پرسپوليس ارائه کرد.

00002309.jpg

باشگاه پرسپوليس روز گذشته از 5 مربي مدنظر خود براي فصل آينده برنامه خواست که علي دايي يکي از اين افراد بود.

بر همين اساس دايي امروز از طرف نماينده تام‌الاختيار خود برنامه‌اش را براي ليگ آينده به باشگاه پرسپوليس ارائه کرد. وي در اين برنامه موارد مدنظرش را به باشگاه اعلام کرده است.

اين در حالي است که دايي دوشنبه شب و پس از اين‌که حبيب کاشاني اعلام کرد او گزينه اول باشگاه براي مربيگري پرسپوليس است با صراحت اعلام کرد که با مديريت کنوني کار نخواهد کرد.

به جز دايي، حميد درخشان، حميد استيلي، منصور ابراهيم‌زاده و محمد مايلي‌کهن ساير گزينه‌هاي مربيگري پرسپوليس هستند.

لینک به دیدگاه
مگه متولد بهمن ماه نیست؟14 بهمن

درباره ی سوابقش هم جابجا ننوشتید؟

:jawdrop:

نه خانوم تاریخ تولدش 1 فروردین هستش

میتونید به سایت خودش استناد کنید

www.alidaei.ir

لینک به دیدگاه

علي دايي: مگر بي‌رگ يا سيب زميني‌ام!

14 June, 2011 11:13:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Sport_262_139938488.jpg&size=article_medium

پرسپوليس با استيلي صحبت كرده است كاشاني گفت كاري مي‌كنم شريفي را از اين فوتبال بردارند

علي دايي در برنامه 90 انتقادهاي بي‌سابقه‌اي از حبيب كاشاني مطرح كرد و حرفهايي زد كه مطمئنا چند وقت سوژه اول محافل خبري خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرمربي فصل قبل تيم فوتبال پرسپوليس كه ترجيح داده بود در برنامه 90 از رويارويي با كاشاني خودداري كند و صحبت‌هايش را به طور جداگانه انجام دهد، در آغاز، اظهار كرد: از هواداران واقعي پرسپوليس به خاطر نتايج ضعيفي كه در اين فصل گرفتيم، عذرخواهي مي‌كنم، چرا كه روح آن‌ها جريحه‌دار شده بود. من خودم را هميشه مديون هواداران مي‌دانم. مخصوصا در هفته‌هاي گذشته كه با وجود اين كه برخي مسايل پيش آمده بود، هواداران از ما حمايت كردند و ما هم در اين فصل از خيلي چيزها چشم پوشي كرديم تا به قهرماني رسيديم.

دايي ادامه داد: دوست داشتم اول صحبت‌هايم از هواداران عذرخواهي كنم، چرا كه من كسي نيستم كه بخواهم مظلوم نمايي كنم، يا طوري حرف بزنم كه به گونه‌اي ديگري برداشت شود. امروز كه به اينجا آمده‌ام به غير از حقيقت چيزي نخواهم گفت. من تا بازي فينال قرارداد داشتم و تا آن زمان كارم را انجام دادم اما كساني كه مي‌گويند ماموريتشان نهم خرداد تمام شده ببينند كه فينال جام حذفي چندم خرداد برگزار شد. برخي مي‌خواهند با يك جور حرف زدن ذهن مردم را به سمت ديگري ببرند.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس در ادامه با اشاره به صحبت‌هاي كاشاني در برنامه ورزش و مردم كه گفته بود، باشگاه 80 درصد بازيكناني كه دايي مي‌خواست را جذب كرده است، گفت: من هميني هستم كه مي‌بينيد و سرم را تاكنون فقط زير بيرق امام حسين (ع) خم كرده‌ام. اصلا و ابدا نمي‌خواستم راجع به گذشته صحبت كنم، اما صحبت‌هايي كه كاشاني كرد، باعث شد تا من هم حرف‌هايم را بزنم. اول از همه دوست دارم راجع به برنامه ورزش و مردم صحبت كنم. كاشاني در آن برنامه گفت: «80 درصد بازيكناني كه من مي‌خواستم را جذب كرده است»، من از همان جا ناراحت شدم كه برخي مي‌خواستند خودشان را كنار بكشند و من را مقصر جلوه دهند. ايشان خيلي راحت مي‌توانستند بگويند بودجه باشگاه اجازه نمي‌داد كه بازيكنان مورد نظر دايي را بخريم.

وي افزود: شما برويد از خلعتبري بپرسيد كه چرا به پرسپوليس نيامد، اولين بازيكني كه به باشگاه گفتم هر چقدر پول مي‌خواهد به او بدهيد، عمادرضا بود. من از كاشاني يك سوال دارم، چرا نتوانستيد عمادرضا را به خدمت بگيريد. ايشان چند كاغذ را در برنامه نشان دادند كه قبلا به من هم نشان داده بودند. خود عماد رضا به خاطر من 100 ميليون از مبلغ قراردادش كم كرد. من در جلسه‌اي كه به همراه آقاي سعدي با عماد رضا داشتم، به او گفتم كه من به تو اعتقاد دارم و از باشگاه خواسته‌ام به پرسپوليس بيايي، خود سعدي هم مي‌تواند بيايد و اين موضوع‌ها را بگويد. اصلا چطور شد كه يكباره عماد رضا به شاهين رفت.

علي دايي ادامه داد: اصلا مگر مي‌شود؟ چطور مي‌شود كه عمادرضا پرسپوليس با آن عظمت و قرار داد 800 ميليوني را رها مي‌كند و به شاهين بوشهر مي‌رود؟ در بوشهر قبل از بازي خود عمادرضا به من چيزي گفت كه نمي توانم اينجا آن را بيان كنم.

دايي با بيان اين كه من پيش از آغاز فصل اسم هشت ـ نه بازيكن را به باشگاه براي خريدن داده بودم، گفت: به ترتيب مهدي رحمتي، سيدجلال حسيني يا هادي عقيلي، زنيدپور، خلعتبري، كريم انصاري فر، غلامرضا رضايي، محمد نوري و مازيار زارع، بازيكناني بودند كه از باشگاه خواسته بودم، طبق سهميه هر تيم شش بازيكن را بگيرند، البته كاشاني راست مي‌گويد، چرا كه من اسم بازيكنان را مكتوب نداده بودم. زيرا فكر نمي كردم روزي بايد مكتوب همه چيز را نشان دهم. پس از اين ليست يك ليست ديگر هم به باشگاه دادم كه فشنگچي، نورمحمدي و رحمان احمدي به ما اضافه شدند.

علي دايي با اشاره به اين كه باشگاه پرسپوليس براي فصل بعد خود سرمربي انتخاب كرده، گفت: آن‌ها از حالا كمپ فصل بعد را مشخص كرده‌اند، در كجاي دنيا اين موضوع هست كه يك تيم بايد به يك اردوي داخلي و خارجي برود. كاشاني گفت كه شيث رضايي بيشتر از بقيه نگرفته، اما بر طبق چيزي كه خودشان نشان دادند، شيث بيشتر از من پول گرفته بود. البته خدا را شكر كه كاشاني گفت من در اين چند ماه يك بار هم حرف از پول نزدم. كاشاني گفت كه 70 درصد پول دايي پرداخت شده كه من فكر نمي‌كنم 70 درصد گرفته باشم.

وي افزود: بايد ديد عليرضا مرزبان چگونه به حسين كعبي زنگ زده است. شما مطمئن باشيد كه باشگاه پرسپوليس براي فصل بعد با استيلي صحبت كرده. به غير از مرزبان، بيژن نامي زنگ زده و با برخي بازيكنان صحبت كرده.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس با اشاره به جريمه‌هاي تيمش در فصل گذشته‌ گفت: چه كسي بايد بازيكنان را جريمه كند؟ سرمربي بايد اعلام كند كه اين بازيكنان كم كاري كرده‌اند و باشگاه نيز آن‌ها را جريمه كند. من اصلا صحبت‌هاي كاشاني را در اين باره قبول ندارم. وقتي بازيكنان روي هم رفته 250 تا 300 ميليون تومان مي‌گيرند و 10 درصد هم جريمه مي‌شوند، مي‌شود حدود 30 ميليون تومان. حالا چقدر به جاي اين جريمه‌ها پاداش داده‌اند. ايشان كه مي‌گويند حرفه‌اي هستند، اين موضوع را به من بگويند، تا به حال ديده‌ايد كه وقتي رئال مادريد قهرمان مي‌شود، پسر رييس باشگاه بيايد جام بگيرد؟

دايي در ادامه صحبت‌هاي خود در برنامه 90 گفت: متاسفانه به دليل تهمتي كه كاشاني در آخرين جلسه كميته فني به من زد ديگر دوست ندارم او را ببينم. خواهش مي‌كنم اين قدر مظلوم نمايي نكند، درباره بحث درگيري با ليدر ماجرا اين گونه بود كه از باشگاه به من زنگ زدند و يكي از كارمندان باشگاه تلفن را روي بلندگو گذاشته بود و پشت خط همين وحيد اسماعيلي با يك ليدر ديگر بود كه به من فحش ناموس مي‌دادند. مگر من بي‌رگم يا سيب زميني‌ام كه وقتي به من فحش مي‌دهند، چيزي نگويم. وقتي كه به باشگاه رسيدم، اين دو نفر پيش من آمدند و يكي از آن‌ها با گردن كلفتي گفت «اگر تو را بزنم، مي روي از من شكايت مي‌كني؟» من هم گفتم نه، از تو شكايت نخواهم كرد. آن ليدر به يك نفر گفت حرامزاده و من هم يقه او را گرفتم و كنار ديوار بردم. مگر من مي‌گذارم يك ليدر من را بزند؟ روزي كه يك ليدر بخواهد مرا كتك بزند، روز مرگ من خواهد بود.

دايي افزود: بايد پرسيد چرا باشگاه مامن چنين افرادي شده و چطور در محل باشگاه اجازه مي‌دهند، يك ليدر با سرمربي اين گونه برخورد كند؟ كجاي دنيا ديده‌ايد كه ليدرها در دفتر مدير عامل باشگاه جلسه بگذارند؟ يا در كجاي دنيا مدير عامل پس از قهرماني جام را بالاي سر ببرد؟ من چندين سال در اروپا بودم و اصلا اين موضوع را نديدم. كاشاني درباره كاظمي (ليدر) راست مي‌گويد، من نامه زدم كه او را ببخشند، اما از كاشاني يك سوال دارم، چرا با دوردانه‌هاي خودش اين گونه برخورد نمي‌كند؟ كساني كه در اين مدت صاحب دكه مطبوعات شدند، فيش حج گرفتند، كربلا رفتند و ... من يك فيلم دارم كه فردي كه در شوراي شهر راننده است، همان كسي است كه در بازي ما با بنياد كار شيث رضايي را تشويق مي‌كند. مطمئن باشيد كه ليدر باشگاه همسو با سياست‌هاي باشگاه كار مي‌كند.

دايي افزود: آنهايي كه بيانيه خواندند، دو كلاس سواد هم نداشتند، فقط 10 نفر از ليدرها اين گونه هستند و سايرين آنقدر پاك و بزرگ هستند كه من پشت سر بعضي‌هايشان نماز مي‌خوانم.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس با اشاره به زماني كه از سرمربيگري استعفا داده بود، گفت: آن زمان كه استعفا دادم، از 500 ميليون، 100 ميليون هم نگرفته بودم، چون اصلا به خاطر پول به پرسپوليس نيامده بودم. پيشنهادهاي مالي بهتري از ديگر تيم‌ها داشتم و يك تيم تهراني حاضر بود براي يك فصل يك ميليارد و 200 ميليون به من بدهد، اما من پرسپوليس را دوست داشتم. پس از استعفايم وقتي بازيكنان به خانه من آمدند، گفتم امروز كه به پرسپوليس برگردم ديگر با دفعه‌هاي قبل فرق مي‌كند و اين بار با قدرت تا آخرين روز كار مي‌كنم. پس از استعفا كاشاني به من گفت كاري نكن تا من با سعيدلو صحبت كنم و فكر مي‌كنم كه سعيدلو در بازگشت من خيلي تعيين كننده بود.

علي دايي با اشاره به اسماعيل بيگي يكي از ليدرهاي پرسپوليس گفت: روزي كه من تيم را قهرمان كردم، اين آقا آمد و روزي كه با آن ليدر هم درگير شدم، اين آقا آنجا بود، اين فرد دكه روزنامه فروشي دارد، سايت دارد كه مي‌دانيم به روز كردن يك سايت در اين دوره و زمانه حداقل دو، سه ميليون تومان هزينه مي‌خواهد و با صحبت‌هاي كه كاشاني راجع به او كرد، تفاوت دارد. يك بار در جلسه كميته فني گفتم كه اين ليدر را اخراج كنيد، اما كاشاني برايم من حديثي آورد و گفت: من هم اينجا 400 هزار تومان به او مي‌دهم و كنترلش مي‌كنم.

دايي با بيان اين كه مقصر اصلي ناكامي‌هاي پرسپوليس من بودم، گفت: چه كسي در ورزشگاه بيانيه خواند، مگر تماشاگر مي‌خواند، به هر حال من هم اشتباهاتي داشتم و مقصر اصلي ناكامي‌ها بودم. من كه در نشست پس از بازي فينال هم گفتم كه من نقشي در قهرماني پرسپوليس نداشتم. حال چطور كاشاني مي‌گويد كه من گفته‌ام، قهرماني مال من است؟ بعد از بازي با سپاهان من ديگر تنها شدم. مي خواهم بدانم مگر ما نمي توانستيم كاپ را بلند كنيم كه آن‌ها براي كمك كردن به ما بالاي سكو آمده بودند؟ شما همه جوره ما را تنها گذاشته بوديد. به من كه زنگ نزديد حداقل به خوردبين يك زنگ مي‌زديد كه بابت قهرماني تشكر مي‌كرديد!

به گزارش ايسنا، علي دايي در ادامه صحبت‌هايش بحثي جنجالي را مطرح و ادعا كرد: كاشاني قبل از جام ملت‌ها به من گفت: «من مخالف اين هستم كه قطبي را الان بردارند، او بايد به جام ملت‌ها مي‌رفت تا دستش براي مردم رو شود». اين حرف‌ها را كاشاني به طور خصوصي به من گفت.

به گزارش ايسنا، وي مدعي شد: شاهد مي‌آورم همان روزي كه با يك ليدر درگير شدم، اسماعيل بيگي به كاشاني گفته كه حاج آقا مگر خودتان نگفتيد كه به دايي فحش دهيم كه كاشاني هم در جواب گفته من گفتم به خودش فحش بدهيد، نه به زن و بچه‌اش. يك خانم شاهد همه اين حرف‌ها است. در هر دادگاهي كه بگويد شهادت مي‌دهم كه كاشاني اين صحبت‌ها را انجام داده است. چند سال پيش هم پس از باخت پرسپوليس به استقلال اهواز ليدرها در رختكن بازيكنان را كتك زده بودند. چرا كاشاني به برخي چيزها اشاره نكرد؟ چطور مي‌شود كه نوزدهم راي كميته انضباطي نورمحمدي به باشگاه رسيده، اما مسئولان باشگاه تا روز 25 هم به من نگفته‌اند؟

سرمربي فصل قبل پرسپوليس درباره اين موضوع كه گفته است مديريت بد كار كرده است، گفت: من نگفتم كه مديريت بد كار كرده، بلكه گفتم مديريت كار خاصي را انجام نداده است. از من پرسيدند كه مديريت آنقدرها هم كه شما مي‌گويد بد نيست، من هم گفتم زماني كه يك چارتر نگرفتند، تا تيم قهرمان را به تهران بازگرداندند، چگونه خوب مديريت كردند. من هيچ موقع مديريت را در حد صفر نبردم و اين تنها برداشت‌هاي غلط برخي آقايان بوده است.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس ادامه داد: كاشاني گفت كه من گفته‌ام يكي از علل شكست ما اين بوده كه بازيكنانم پول توجيبي نگرفته‌اند. من كي اين حرف را زدم؟ خودتان اين قدر خدم و حشم با تيم مي‌آوريد. در همه جاي دنيا به تيمي كه به سفر مي‌رود پول تو جيبي مي‌دهند.

دايي در ادامه با انتقاد از عملكرد روزنامه پرسپوليس گفت: مطالب زيادي در روزنامه پرسپوليس عليه من نوشتند، اصلا عامل اختلاف ما از همان روزي بود كه اين روزنامه منتشر شد و ما اكثرا در جلسه‌هاي كميته فني راجع به اين روزنامه بحث داشتيم. كاشاني در يكي از جلسات به روح برادر شهيدش قسم خورد كه خبرنگاري كه عليه من مطلب مي‌نويسد را اخراج كند يا اصلا روزنامه را ببندد، اما عاملي كه باعث شد اختلافات بيشتر شود، سر دبير روزنامه يا همان باجناق كاشاني بود كه پس از بازي سپاهان و بدون هيچ سلام و احوالپرسي به من زنگ زد و گفت: «تا به حال اگر چيزي نگفته‌ايم، احترامتان را نگه‌داشته‌ايم، شما مرده‌ بوديد، كاشاني شما را زنده كرد» من هم گفتم كه مگر كاشاني عيسي مسيح است كه من را زنده كند.

علي دايي همچنين درباره ماجراي مجتبي شريفي و بحث‌هايي كه در زمان رفتن او از كميته انضباطي پيش آمد، گفت: متاسفانه كاشاني در هيات رييسه فدراسيون فوتبال گفته بود «شريفي قبل از اين كه حكم بدهد، با دايي هماهنگ مي‌كند»، در اين رابطه بايد بگويم كه دوست من فقط يك بار يك حكم را از سايتي برايم خواند، متاسفانه هم من را خراب كردند و هم شريفي را. شريفي يك از دوستان من بود، كاشاني يك روز در تمرين به من گفت «كاري مي‌كنم كه شريفي را از اين فوتبال بردارند».

سرمربي فصل قبل پرسپوليس همچنين با بيان اين كه هيچ وقت وارد سياست نخواهم شد، گفت: كاشاني در آغاز برنامه گفت «دايي بعضي مواقع سياسي حرف مي‌زند» من از او مي خواهم يك مورد بياورد كه من سياسي حرف زده باشم، وصيت پدرم اين بود كه هيچ وقت وارد سياست نشو و مطمئن باشيد كه تا آخر عمرم ورزشي خواهم ماند.

دايي همچنين درباره حرف‌هاي شيث رضايي گفت: واقعيت اين گونه نبوده كه شيث عنوان كرده، پس از اين كه من از بازيكنان خداحافظي كردم، همه گريه كردند و من هم كه احساساتي هستم با آن‌ها گريه كردم. ما با هم رفيقيم و اين طور نيست كه خودم را از بازيكنان تافته جدا بافته بدانم. در مورد اين كه بازوبند را نبايد در بازگشت شيث به او مي‌دادم، قبول دارم كه اشتباه كردم. وقتي كه او برگشت كاشاني گفت «استخاره‌ بگير كه بازوبند را به او بدهيم يا نه.» من هم براي اين كه شيث احساس نكند هنوز از او ناراحت هستم، بازوبند را به او دادم، اما متاسفانه شيث در اردوي دبي كاري كرد كه در شان باشگاه پرسپوليس نبود. البته بهتر است وارد جزئيات نشوم.

دايي ادامه داد: درباره عملكرد فني شيث بايد بگويم او در اين فصل 10 بازي براي تيم من انجام داد كه ما از آن بازي‌ها دو برد ، دو مساوي و پنج باخت به دست آورديم، اما راجع به حق و حقوق شيث رضايي من او را از سر تمرين‌هاي تيم اخراج كرده بودم و باشگاه نيز قراردادش را كم كرده بود، اما چطور مي‌شود كه او از بقيه بازيكنان بيشتر گرفته؟ مگر شيث رضايي با احمدرضا عابدزاده چه فرقي دارد كه عابدزاده هنوز پولش را نگرفته، اما شيث گرفته است؟ من و احمد با هم رفيقيم. من اخلاق خودم و اخلاق او را مي‌دانم كه نمي‌توانيم با هم كار كنيم، اما چرا عابدزاده نبايد پولش را بگيرد؟

سرمربي فصل قبل پرسپوليس افزود: كاشاني گفته من يك ماه و نيم سكوت كردم. بله ايشان خودشان صحبت نمي‌كنند، ولي روزنامه و عوامل‌شان هر چه مي‌خواهند مي‌گويند، همه حرف‌هايي كه كاشاني در برنامه امشب زد را من مي‌دانستم. كجاي دنيا ديده‌ايد كه يك مدير عامل روزنامه داشته باشد؟

دايي همچنين گفت: اگر بعد از پنج باخت پياپي من را بر مي‌داشتند، چيزي نمي‌گفتم، چرا كه حق داشتند، اما من را عوض نكردند كه اگر نتيجه‌ نگرفتم، مردم بگويند «دايي بايد از پرسپوليس بيرون برود.» دقيقا همان بحثي كه راجع به قطبي گفتند.

علي دايي همچنين درباره اين صحبت كاشاني كه گفت «دايي همچنان گزينه اول پرسپوليس براي فصل بعد است»، گفت: اين هم از آن حرف‌ها است. تا به حال از چندين باشگاه با من صحبت كرده‌اند اما من جواب هيچ كدام را ندادم و گفتم كه اجازه بدهيد تكليفم با پرسپوليس روشن شود. با اين حال همچنان روي اين حرفم هستم كه ديگر با كاشاني كار نمي‌كنم. كاشاني اينجا گفت كه « در 48 ساعت آينده منتظر دايي مي‌مانيم» اين در حالي است كه اصلا از من برنامه نخواسته‌اند، اين هم از كارهاي سياسي است كه من بلد نيستم انجام دهم.

علي دايي در پايان برنامه 90 گفت: خدا امسال در حق من لطف ويژه‌ اي انجام داد تا دو سال پشت سر هم با پرسپوليس قهرمان جام حذفي شوم، مسير قهرماني ما مثل پارسال سخت بود. ما وقتي كه داماش را برديم، 400 هزار تومان پاداش گرفتيم، اما مگر مي‌شود براي بردن بازي مرحله بعد با سپاهان ناگهان دو و نيم ميليون پاداش بگذارند؟ خيلي ها فكر نمي‌كردند كه ما امسال در جام حذفي اين تيم‌ها را شكست دهيم.

لینک به دیدگاه
علي دايي: مگر بي‌رگ يا سيب زميني‌ام!

14 june, 2011 11:13:00

thumbnail.php?file=multimedia_pics_1390_3_sport_262_139938488.jpg&size=article_medium

پرسپوليس با استيلي صحبت كرده است كاشاني گفت كاري مي‌كنم شريفي را از اين فوتبال بردارند

علي دايي در برنامه 90 انتقادهاي بي‌سابقه‌اي از حبيب كاشاني مطرح كرد و حرفهايي زد كه مطمئنا چند وقت سوژه اول محافل خبري خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرمربي فصل قبل تيم فوتبال پرسپوليس كه ترجيح داده بود در برنامه 90 از رويارويي با كاشاني خودداري كند و صحبت‌هايش را به طور جداگانه انجام دهد، در آغاز، اظهار كرد: از هواداران واقعي پرسپوليس به خاطر نتايج ضعيفي كه در اين فصل گرفتيم، عذرخواهي مي‌كنم، چرا كه روح آن‌ها جريحه‌دار شده بود. من خودم را هميشه مديون هواداران مي‌دانم. مخصوصا در هفته‌هاي گذشته كه با وجود اين كه برخي مسايل پيش آمده بود، هواداران از ما حمايت كردند و ما هم در اين فصل از خيلي چيزها چشم پوشي كرديم تا به قهرماني رسيديم.

دايي ادامه داد: دوست داشتم اول صحبت‌هايم از هواداران عذرخواهي كنم، چرا كه من كسي نيستم كه بخواهم مظلوم نمايي كنم، يا طوري حرف بزنم كه به گونه‌اي ديگري برداشت شود. امروز كه به اينجا آمده‌ام به غير از حقيقت چيزي نخواهم گفت. من تا بازي فينال قرارداد داشتم و تا آن زمان كارم را انجام دادم اما كساني كه مي‌گويند ماموريتشان نهم خرداد تمام شده ببينند كه فينال جام حذفي چندم خرداد برگزار شد. برخي مي‌خواهند با يك جور حرف زدن ذهن مردم را به سمت ديگري ببرند.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس در ادامه با اشاره به صحبت‌هاي كاشاني در برنامه ورزش و مردم كه گفته بود، باشگاه 80 درصد بازيكناني كه دايي مي‌خواست را جذب كرده است، گفت: من هميني هستم كه مي‌بينيد و سرم را تاكنون فقط زير بيرق امام حسين (ع) خم كرده‌ام. اصلا و ابدا نمي‌خواستم راجع به گذشته صحبت كنم، اما صحبت‌هايي كه كاشاني كرد، باعث شد تا من هم حرف‌هايم را بزنم. اول از همه دوست دارم راجع به برنامه ورزش و مردم صحبت كنم. كاشاني در آن برنامه گفت: «80 درصد بازيكناني كه من مي‌خواستم را جذب كرده است»، من از همان جا ناراحت شدم كه برخي مي‌خواستند خودشان را كنار بكشند و من را مقصر جلوه دهند. ايشان خيلي راحت مي‌توانستند بگويند بودجه باشگاه اجازه نمي‌داد كه بازيكنان مورد نظر دايي را بخريم.

وي افزود: شما برويد از خلعتبري بپرسيد كه چرا به پرسپوليس نيامد، اولين بازيكني كه به باشگاه گفتم هر چقدر پول مي‌خواهد به او بدهيد، عمادرضا بود. من از كاشاني يك سوال دارم، چرا نتوانستيد عمادرضا را به خدمت بگيريد. ايشان چند كاغذ را در برنامه نشان دادند كه قبلا به من هم نشان داده بودند. خود عماد رضا به خاطر من 100 ميليون از مبلغ قراردادش كم كرد. من در جلسه‌اي كه به همراه آقاي سعدي با عماد رضا داشتم، به او گفتم كه من به تو اعتقاد دارم و از باشگاه خواسته‌ام به پرسپوليس بيايي، خود سعدي هم مي‌تواند بيايد و اين موضوع‌ها را بگويد. اصلا چطور شد كه يكباره عماد رضا به شاهين رفت.

علي دايي ادامه داد: اصلا مگر مي‌شود؟ چطور مي‌شود كه عمادرضا پرسپوليس با آن عظمت و قرار داد 800 ميليوني را رها مي‌كند و به شاهين بوشهر مي‌رود؟ در بوشهر قبل از بازي خود عمادرضا به من چيزي گفت كه نمي توانم اينجا آن را بيان كنم.

دايي با بيان اين كه من پيش از آغاز فصل اسم هشت ـ نه بازيكن را به باشگاه براي خريدن داده بودم، گفت: به ترتيب مهدي رحمتي، سيدجلال حسيني يا هادي عقيلي، زنيدپور، خلعتبري، كريم انصاري فر، غلامرضا رضايي، محمد نوري و مازيار زارع، بازيكناني بودند كه از باشگاه خواسته بودم، طبق سهميه هر تيم شش بازيكن را بگيرند، البته كاشاني راست مي‌گويد، چرا كه من اسم بازيكنان را مكتوب نداده بودم. زيرا فكر نمي كردم روزي بايد مكتوب همه چيز را نشان دهم. پس از اين ليست يك ليست ديگر هم به باشگاه دادم كه فشنگچي، نورمحمدي و رحمان احمدي به ما اضافه شدند.

علي دايي با اشاره به اين كه باشگاه پرسپوليس براي فصل بعد خود سرمربي انتخاب كرده، گفت: آن‌ها از حالا كمپ فصل بعد را مشخص كرده‌اند، در كجاي دنيا اين موضوع هست كه يك تيم بايد به يك اردوي داخلي و خارجي برود. كاشاني گفت كه شيث رضايي بيشتر از بقيه نگرفته، اما بر طبق چيزي كه خودشان نشان دادند، شيث بيشتر از من پول گرفته بود. البته خدا را شكر كه كاشاني گفت من در اين چند ماه يك بار هم حرف از پول نزدم. كاشاني گفت كه 70 درصد پول دايي پرداخت شده كه من فكر نمي‌كنم 70 درصد گرفته باشم.

وي افزود: بايد ديد عليرضا مرزبان چگونه به حسين كعبي زنگ زده است. شما مطمئن باشيد كه باشگاه پرسپوليس براي فصل بعد با استيلي صحبت كرده. به غير از مرزبان، بيژن نامي زنگ زده و با برخي بازيكنان صحبت كرده.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس با اشاره به جريمه‌هاي تيمش در فصل گذشته‌ گفت: چه كسي بايد بازيكنان را جريمه كند؟ سرمربي بايد اعلام كند كه اين بازيكنان كم كاري كرده‌اند و باشگاه نيز آن‌ها را جريمه كند. من اصلا صحبت‌هاي كاشاني را در اين باره قبول ندارم. وقتي بازيكنان روي هم رفته 250 تا 300 ميليون تومان مي‌گيرند و 10 درصد هم جريمه مي‌شوند، مي‌شود حدود 30 ميليون تومان. حالا چقدر به جاي اين جريمه‌ها پاداش داده‌اند. ايشان كه مي‌گويند حرفه‌اي هستند، اين موضوع را به من بگويند، تا به حال ديده‌ايد كه وقتي رئال مادريد قهرمان مي‌شود، پسر رييس باشگاه بيايد جام بگيرد؟

دايي در ادامه صحبت‌هاي خود در برنامه 90 گفت: متاسفانه به دليل تهمتي كه كاشاني در آخرين جلسه كميته فني به من زد ديگر دوست ندارم او را ببينم. خواهش مي‌كنم اين قدر مظلوم نمايي نكند، درباره بحث درگيري با ليدر ماجرا اين گونه بود كه از باشگاه به من زنگ زدند و يكي از كارمندان باشگاه تلفن را روي بلندگو گذاشته بود و پشت خط همين وحيد اسماعيلي با يك ليدر ديگر بود كه به من فحش ناموس مي‌دادند. مگر من بي‌رگم يا سيب زميني‌ام كه وقتي به من فحش مي‌دهند، چيزي نگويم. وقتي كه به باشگاه رسيدم، اين دو نفر پيش من آمدند و يكي از آن‌ها با گردن كلفتي گفت «اگر تو را بزنم، مي روي از من شكايت مي‌كني؟» من هم گفتم نه، از تو شكايت نخواهم كرد. آن ليدر به يك نفر گفت حرامزاده و من هم يقه او را گرفتم و كنار ديوار بردم. مگر من مي‌گذارم يك ليدر من را بزند؟ روزي كه يك ليدر بخواهد مرا كتك بزند، روز مرگ من خواهد بود.

دايي افزود: بايد پرسيد چرا باشگاه مامن چنين افرادي شده و چطور در محل باشگاه اجازه مي‌دهند، يك ليدر با سرمربي اين گونه برخورد كند؟ كجاي دنيا ديده‌ايد كه ليدرها در دفتر مدير عامل باشگاه جلسه بگذارند؟ يا در كجاي دنيا مدير عامل پس از قهرماني جام را بالاي سر ببرد؟ من چندين سال در اروپا بودم و اصلا اين موضوع را نديدم. كاشاني درباره كاظمي (ليدر) راست مي‌گويد، من نامه زدم كه او را ببخشند، اما از كاشاني يك سوال دارم، چرا با دوردانه‌هاي خودش اين گونه برخورد نمي‌كند؟ كساني كه در اين مدت صاحب دكه مطبوعات شدند، فيش حج گرفتند، كربلا رفتند و ... من يك فيلم دارم كه فردي كه در شوراي شهر راننده است، همان كسي است كه در بازي ما با بنياد كار شيث رضايي را تشويق مي‌كند. مطمئن باشيد كه ليدر باشگاه همسو با سياست‌هاي باشگاه كار مي‌كند.

دايي افزود: آنهايي كه بيانيه خواندند، دو كلاس سواد هم نداشتند، فقط 10 نفر از ليدرها اين گونه هستند و سايرين آنقدر پاك و بزرگ هستند كه من پشت سر بعضي‌هايشان نماز مي‌خوانم.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس با اشاره به زماني كه از سرمربيگري استعفا داده بود، گفت: آن زمان كه استعفا دادم، از 500 ميليون، 100 ميليون هم نگرفته بودم، چون اصلا به خاطر پول به پرسپوليس نيامده بودم. پيشنهادهاي مالي بهتري از ديگر تيم‌ها داشتم و يك تيم تهراني حاضر بود براي يك فصل يك ميليارد و 200 ميليون به من بدهد، اما من پرسپوليس را دوست داشتم. پس از استعفايم وقتي بازيكنان به خانه من آمدند، گفتم امروز كه به پرسپوليس برگردم ديگر با دفعه‌هاي قبل فرق مي‌كند و اين بار با قدرت تا آخرين روز كار مي‌كنم. پس از استعفا كاشاني به من گفت كاري نكن تا من با سعيدلو صحبت كنم و فكر مي‌كنم كه سعيدلو در بازگشت من خيلي تعيين كننده بود.

علي دايي با اشاره به اسماعيل بيگي يكي از ليدرهاي پرسپوليس گفت: روزي كه من تيم را قهرمان كردم، اين آقا آمد و روزي كه با آن ليدر هم درگير شدم، اين آقا آنجا بود، اين فرد دكه روزنامه فروشي دارد، سايت دارد كه مي‌دانيم به روز كردن يك سايت در اين دوره و زمانه حداقل دو، سه ميليون تومان هزينه مي‌خواهد و با صحبت‌هاي كه كاشاني راجع به او كرد، تفاوت دارد. يك بار در جلسه كميته فني گفتم كه اين ليدر را اخراج كنيد، اما كاشاني برايم من حديثي آورد و گفت: من هم اينجا 400 هزار تومان به او مي‌دهم و كنترلش مي‌كنم.

دايي با بيان اين كه مقصر اصلي ناكامي‌هاي پرسپوليس من بودم، گفت: چه كسي در ورزشگاه بيانيه خواند، مگر تماشاگر مي‌خواند، به هر حال من هم اشتباهاتي داشتم و مقصر اصلي ناكامي‌ها بودم. من كه در نشست پس از بازي فينال هم گفتم كه من نقشي در قهرماني پرسپوليس نداشتم. حال چطور كاشاني مي‌گويد كه من گفته‌ام، قهرماني مال من است؟ بعد از بازي با سپاهان من ديگر تنها شدم. مي خواهم بدانم مگر ما نمي توانستيم كاپ را بلند كنيم كه آن‌ها براي كمك كردن به ما بالاي سكو آمده بودند؟ شما همه جوره ما را تنها گذاشته بوديد. به من كه زنگ نزديد حداقل به خوردبين يك زنگ مي‌زديد كه بابت قهرماني تشكر مي‌كرديد!

به گزارش ايسنا، علي دايي در ادامه صحبت‌هايش بحثي جنجالي را مطرح و ادعا كرد: كاشاني قبل از جام ملت‌ها به من گفت: «من مخالف اين هستم كه قطبي را الان بردارند، او بايد به جام ملت‌ها مي‌رفت تا دستش براي مردم رو شود». اين حرف‌ها را كاشاني به طور خصوصي به من گفت.

به گزارش ايسنا، وي مدعي شد: شاهد مي‌آورم همان روزي كه با يك ليدر درگير شدم، اسماعيل بيگي به كاشاني گفته كه حاج آقا مگر خودتان نگفتيد كه به دايي فحش دهيم كه كاشاني هم در جواب گفته من گفتم به خودش فحش بدهيد، نه به زن و بچه‌اش. يك خانم شاهد همه اين حرف‌ها است. در هر دادگاهي كه بگويد شهادت مي‌دهم كه كاشاني اين صحبت‌ها را انجام داده است. چند سال پيش هم پس از باخت پرسپوليس به استقلال اهواز ليدرها در رختكن بازيكنان را كتك زده بودند. چرا كاشاني به برخي چيزها اشاره نكرد؟ چطور مي‌شود كه نوزدهم راي كميته انضباطي نورمحمدي به باشگاه رسيده، اما مسئولان باشگاه تا روز 25 هم به من نگفته‌اند؟

سرمربي فصل قبل پرسپوليس درباره اين موضوع كه گفته است مديريت بد كار كرده است، گفت: من نگفتم كه مديريت بد كار كرده، بلكه گفتم مديريت كار خاصي را انجام نداده است. از من پرسيدند كه مديريت آنقدرها هم كه شما مي‌گويد بد نيست، من هم گفتم زماني كه يك چارتر نگرفتند، تا تيم قهرمان را به تهران بازگرداندند، چگونه خوب مديريت كردند. من هيچ موقع مديريت را در حد صفر نبردم و اين تنها برداشت‌هاي غلط برخي آقايان بوده است.

سرمربي فصل قبل پرسپوليس ادامه داد: كاشاني گفت كه من گفته‌ام يكي از علل شكست ما اين بوده كه بازيكنانم پول توجيبي نگرفته‌اند. من كي اين حرف را زدم؟ خودتان اين قدر خدم و حشم با تيم مي‌آوريد. در همه جاي دنيا به تيمي كه به سفر مي‌رود پول تو جيبي مي‌دهند.

دايي در ادامه با انتقاد از عملكرد روزنامه پرسپوليس گفت: مطالب زيادي در روزنامه پرسپوليس عليه من نوشتند، اصلا عامل اختلاف ما از همان روزي بود كه اين روزنامه منتشر شد و ما اكثرا در جلسه‌هاي كميته فني راجع به اين روزنامه بحث داشتيم. كاشاني در يكي از جلسات به روح برادر شهيدش قسم خورد كه خبرنگاري كه عليه من مطلب مي‌نويسد را اخراج كند يا اصلا روزنامه را ببندد، اما عاملي كه باعث شد اختلافات بيشتر شود، سر دبير روزنامه يا همان باجناق كاشاني بود كه پس از بازي سپاهان و بدون هيچ سلام و احوالپرسي به من زنگ زد و گفت: «تا به حال اگر چيزي نگفته‌ايم، احترامتان را نگه‌داشته‌ايم، شما مرده‌ بوديد، كاشاني شما را زنده كرد» من هم گفتم كه مگر كاشاني عيسي مسيح است كه من را زنده كند.

علي دايي همچنين درباره ماجراي مجتبي شريفي و بحث‌هايي كه در زمان رفتن او از كميته انضباطي پيش آمد، گفت: متاسفانه كاشاني در هيات رييسه فدراسيون فوتبال گفته بود «شريفي قبل از اين كه حكم بدهد، با دايي هماهنگ مي‌كند»، در اين رابطه بايد بگويم كه دوست من فقط يك بار يك حكم را از سايتي برايم خواند، متاسفانه هم من را خراب كردند و هم شريفي را. شريفي يك از دوستان من بود، كاشاني يك روز در تمرين به من گفت «كاري مي‌كنم كه شريفي را از اين فوتبال بردارند».

سرمربي فصل قبل پرسپوليس همچنين با بيان اين كه هيچ وقت وارد سياست نخواهم شد، گفت: كاشاني در آغاز برنامه گفت «دايي بعضي مواقع سياسي حرف مي‌زند» من از او مي خواهم يك مورد بياورد كه من سياسي حرف زده باشم، وصيت پدرم اين بود كه هيچ وقت وارد سياست نشو و مطمئن باشيد كه تا آخر عمرم ورزشي خواهم ماند.

دايي همچنين درباره حرف‌هاي شيث رضايي گفت: واقعيت اين گونه نبوده كه شيث عنوان كرده، پس از اين كه من از بازيكنان خداحافظي كردم، همه گريه كردند و من هم كه احساساتي هستم با آن‌ها گريه كردم. ما با هم رفيقيم و اين طور نيست كه خودم را از بازيكنان تافته جدا بافته بدانم. در مورد اين كه بازوبند را نبايد در بازگشت شيث به او مي‌دادم، قبول دارم كه اشتباه كردم. وقتي كه او برگشت كاشاني گفت «استخاره‌ بگير كه بازوبند را به او بدهيم يا نه.» من هم براي اين كه شيث احساس نكند هنوز از او ناراحت هستم، بازوبند را به او دادم، اما متاسفانه شيث در اردوي دبي كاري كرد كه در شان باشگاه پرسپوليس نبود. البته بهتر است وارد جزئيات نشوم.

دايي ادامه داد: درباره عملكرد فني شيث بايد بگويم او در اين فصل 10 بازي براي تيم من انجام داد كه ما از آن بازي‌ها دو برد ، دو مساوي و پنج باخت به دست آورديم، اما راجع به حق و حقوق شيث رضايي من او را از سر تمرين‌هاي تيم اخراج كرده بودم و باشگاه نيز قراردادش را كم كرده بود، اما چطور مي‌شود كه او از بقيه بازيكنان بيشتر گرفته؟ مگر شيث رضايي با احمدرضا عابدزاده چه فرقي دارد كه عابدزاده هنوز پولش را نگرفته، اما شيث گرفته است؟ من و احمد با هم رفيقيم. من اخلاق خودم و اخلاق او را مي‌دانم كه نمي‌توانيم با هم كار كنيم، اما چرا عابدزاده نبايد پولش را بگيرد؟

سرمربي فصل قبل پرسپوليس افزود: كاشاني گفته من يك ماه و نيم سكوت كردم. بله ايشان خودشان صحبت نمي‌كنند، ولي روزنامه و عوامل‌شان هر چه مي‌خواهند مي‌گويند، همه حرف‌هايي كه كاشاني در برنامه امشب زد را من مي‌دانستم. كجاي دنيا ديده‌ايد كه يك مدير عامل روزنامه داشته باشد؟

دايي همچنين گفت: اگر بعد از پنج باخت پياپي من را بر مي‌داشتند، چيزي نمي‌گفتم، چرا كه حق داشتند، اما من را عوض نكردند كه اگر نتيجه‌ نگرفتم، مردم بگويند «دايي بايد از پرسپوليس بيرون برود.» دقيقا همان بحثي كه راجع به قطبي گفتند.

علي دايي همچنين درباره اين صحبت كاشاني كه گفت «دايي همچنان گزينه اول پرسپوليس براي فصل بعد است»، گفت: اين هم از آن حرف‌ها است. تا به حال از چندين باشگاه با من صحبت كرده‌اند اما من جواب هيچ كدام را ندادم و گفتم كه اجازه بدهيد تكليفم با پرسپوليس روشن شود. با اين حال همچنان روي اين حرفم هستم كه ديگر با كاشاني كار نمي‌كنم. كاشاني اينجا گفت كه « در 48 ساعت آينده منتظر دايي مي‌مانيم» اين در حالي است كه اصلا از من برنامه نخواسته‌اند، اين هم از كارهاي سياسي است كه من بلد نيستم انجام دهم.

علي دايي در پايان برنامه 90 گفت: خدا امسال در حق من لطف ويژه‌ اي انجام داد تا دو سال پشت سر هم با پرسپوليس قهرمان جام حذفي شوم، مسير قهرماني ما مثل پارسال سخت بود. ما وقتي كه داماش را برديم، 400 هزار تومان پاداش گرفتيم، اما مگر مي‌شود براي بردن بازي مرحله بعد با سپاهان ناگهان دو و نيم ميليون پاداش بگذارند؟ خيلي ها فكر نمي‌كردند كه ما امسال در جام حذفي اين تيم‌ها را شكست دهيم.

عجب!!!!

من این برنامه 90 رو ندیدم...

عجب اتفاقاتی افتاده پس

دم دایی گرم

از این کاراش واقعا" خوشم میاد

رک.. حق گو

علی دایی نیازی به این پولها نداره...

لینک به دیدگاه

ملاقات دایی و هدایتی در گردهمایی مذهبی جامعه فوتبال

18 June, 2011 06:52:00

thumbnail.php?file=659595_orig_185939313.jpg&size=article_medium

دیدار سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس و مالک باشگاه استیل آذین یکی از حواشی جالب توجه بیستمین گردهمایی جامعه مذهبی فوتبال بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با سالروز ولادت حضرت علی (ع)، بیستمین گردهمایی جامعه مذهبی فوتبال با شرکت گسترده اهالی فوتبال به میزبانی تربیت بدنی شمال شرق تهران در مجموعه ورزشی شهید طوقانیان برگزار شد.

در این مراسم چهره‌های سرشناس فوتبال از جمله علی دایی، احمدرضا عابدزاده، سیدرضا افتخاری مدیر کل تربیت بدنی استان تهران، مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال، حسین هدایتی مالک باشگاه استیل آذین، آرش کوشا مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی سایپای کرج و دکتر حبیب الله شیرازی رئیس هیئت فوتبال استان تهران در کنار تیم‌های ملی فوتبال بانوان و شماری از بازیکنان فوتبال و فوتسال کشور، اعضای جمعیت حامیان هواداران فوتبال، لیدرها و هواداران باشگاه های فوتبال تهران حضور داشتند.

در این مراسم بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران، عملیات ورزش باستانی توسط باستانی کاران باشگاه ملوان تهران به اجرا در آمد.

در ادامه سعید فخاری قهرمان روپایی جهان، به حرکات انفرادی با توپ‌های مختلف پرداخت که مورد تشویق حاضرین قرار گرفت.

اعضای گروه بین المللی نورالهدی در این مراسم به اجرای تواشیح پرداختند و سپس مراسم مولودی خوانی اجرا شد. حجت الاسلام درگاهی در بخش دیگری از بیستمین گردهمایی جامعه مذهبی فوتبال به بیان خصوصیات و ویژگی‌های حضرت علی (ع) سخنرانی کرد.

در پایان مراسم گروه موسیقی سنتی دف نوازی مسیحا به اجرای برنامه پرداختند.

بر اساس این گزارش، در این مراسم از مادران شهید صابری و طوقانیان و همچنین از علی دایی و احمدرضا عابدزاده دو اسطوره فوتبال کشورمان با اهدای لوح یادبود و تابلوفرش تقدیر شد.

علی دایی، سرمربی فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس در جریان مراسم کنار حسین هدایتی، مالک باشگاه استیل آذین نشسته بود. گفتگوهای آنها یکی از نکات جالب توجه این مراسم بود.

ملاقات این دو در حالی صورت گرفت که پیش از شایعه شده بود، در صورت جدایی حبیب کاشانی از باشگاه پرسپولیس، علی دایی با همراهی هدایتی، سرخپوشان را برای لیگ یازدهم آماده می کند.

لینک به دیدگاه

تماس باشگاه سپاهان با علی دایی در اروپا

thumbnail.php?file=daei132_631918214.jpg&size=article_medium

باشگاه سپاهان که به همکاری‌اش با امیرقلعه‌نویی پایان داده است، در شرایطی مذاکراتش را با علی دایی جدی تر از گذشته پیگیری کرده و با وی در اروپا تماس گرفته است که گوشه چشمی هم به مشخص شدن وضعیت منصور ابراهیم‌زاده با تیم ذوب‌آهن دارد. به گزارش خبرنگار مهر، پس از بازگشت محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان از مالزی به ایران، نشست وی با غلامحسین حسینی مدیرعامل این باشگاه عصر شنبه در محل باشگاه سپاهان برگزار شد که طی آن در مورد کادر فنی تیم فوتبال این باشگاه تصمیمات مهمی اتخاد شد. درحال حاضر که مسئولان باشگاه سپاهان از ادامه همکاری با امیر قلعه‌نویی ناامید شده‌اند و همکاری این مربی با تیم قهرمان لیگ به پایان رسیده، آنها با گزینه‌هایی دیگر وارد مذاکره شده‌اند که در راس‌شان علی دایی قرار دارد. در این رابطه مسئولان باشگاه سپاهان اصفهان با علی دایی که در اروپا حضور دارد تماس گرفتند و مذاکراتی را با سرمربی فصل پیش پرسپولیس انجام دادند. همچنین پس از اتفاقاتی که در باشگاه ذوب‌آهن رخ داد، سپاهانی‌ها بار دیگر امیدوار به شنیدن پاسخ مثبت ابراهیم‌زاده برای قبول هدایت تیم‌شان شدند. نام لوکا بوناچیچ هم پیش از پیوستن به شاهین بوشهر از فهرست مربیان جانشین قلعه‌نویی خارج شد‌ اما مدیران این باشگاه دایره گزینه‌های مدنظرشان را به این مربیان محدود نکرده و نفرات مطرحی همچون سنول گونش، فاتح تریم ترکیه‌ای و آندریاس برمه آلمانی هم مدنظرشان بود که به دلیل دستمزد بالای این مربیان، هیئت مدیره باشگاه از ادامه مذاکره با آنها منصرف شد. در این شرایط بحث تمدید قرارداد بازیکنان کلیدی تیم سپاهان اصفهان هم مطرح است و آنها هم برای تمدید قرارداد منتظر معرفی شدن سرمربی جدید هستند که قرار است تمام این مسائل در نشست هیئت مدیره امروز باشگاه سپاهان مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم نهایی در خصوص این مسائل اتخاذ شود. تیم فوتبال سپاهان اصفهان قهرمان دهمین دوره لیگ برتر باشگاه‌های کشور در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا به دیدار السد قطر می‌رود.

لینک به دیدگاه

پنجعلي : بازيكنان درخواستي دايي ارزان‌تر از بقيه بودند

20 June, 2011 09:48:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Sport_440_660472891.jpg&size=article_medium

عضو كميته فني باشگاه پرسپوليس نظارت اين كميته بر شرايط باشگاه و تيم فوتبال پرسپوليس را مستمر خواند و يادآور شد، كميته حق بركناري سرمربي را هم از طرف مديريت باشگاه دارد.

محمد پنجعلي يكي از اعضاي كميته فني سه نفره باشگاه پرسپوليس براي انتخاب سرمربي فصل آينده تيم فوتبال اين باشگاه بود. او پس از انتخاب دوباره علي دايي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ‌اظهار كرد: "اعضاي كميته فني پس از ساعت‌ها بررسي، مطالعه و ارزيابي شرايط گزينه‌ها و تيم فوتبال پرسپوليس تصميم به انتخاب دايي در اولويت اول گرفت. فكر كرديم دايي كه سرمربي فصل گذشته پرسپوليس بود، اكنون شناخت بالايي نسبت به شرايط فني اين تيم دارد. او با درك دقيق‌تر از نقاط ضعف و قوت تيم مي‌تواند عملكرد بهتري را در فصل آينده داشته باشد."

كاپيتان سال هاي پيش سرخپوشان در پاسخ به اين سوال كه آيا دايي با بخشيدن مبلغ قراردادش به پرسپوليس به اين انتخاب نزديك‌تر شد، گفت: "چنين نيست. شرايط مربيان را پيش از اقدام دايي هم بررسي كرده بوديم. دايي گزينه‌اي بود كه جلوي مبلغ پيشنهادي‌اش براي عقد قرارداد چيزي ننوشته بود و در تماسي كه با وي داشتيم، خواستيم تا تكليف اين موضوع را روشن كند. او نيز در اقدامي مبلغ قراردادش را به هواداران پرسپوليس بخشيد. در برابر سرمربي‌گري پرسپوليس، پول چه معنايي دارد؟ اگر دايي فعاليتش در پرسپوليس را رايگان حساب كرد، حاضرم 100 ميليون تومان هم بدهم، سرمربي پرسپوليس شوم. اين تيم اعتبار و جايگاه ويژه‌اي در اين مملكت دارد. افراد زيادي در پرسپوليس كار كرده‌اند و خيلي‌ها به اين تيم عشق مي‌ورزند. ميليون‌ها نفر هوادار داريم. به خاطر كار كردن براي اين هواداران پرشور و محترم، پول، طلا و... ارزشي ندارد. پرسپوليس در قلب ما جا دارد."

پنجعلي در پاسخ به اين سوال كه آيا چنين نبود كه تامين فهرست بازيكنان مد نظر دايي هزينه‌ي گزافي را بر دوش بازيكنان پرسپوليس مي‌گذاشت و او براي نزديك‌تر شدن به نيمكت پرسپوليس، مبلغ قراردادش را بخشيد تا مشكلي از اين بابت براي جذبش وجود نداشته باشد، به ايسنا گفت: "نه واقعا اين طور نيست. پيش از جلسه امروز با دايي صحبت كردم و از او خواستيم تا ضمن اعلام ليست بازيكنان مد نظرش ليست دومي را هم به باشگاه ارائه دهد كه در صورت عدم تامين خواسته‌هاي او به طور كامل بتوانيم با بازيكناني كه در ليست دوم وي حضور دارند، هم وارد مذاكره شويم."

پنجعلي در ادامه به شوخي گفت: "اتفاقا دايي ارزان‌تر و ميوه را به نرخ ميدان حساب كرده بود. شايد با حضور وي برخي بازيكنان حاضر شوند، به پرسپوليس تخفيف هم بدهند. هرچند اين روزها اخبار مختلفي از نقل و انتقالات مي‌شنويم و بعضا نام بازيكناني در ليست‌ها ديده مي‌شود كه طي اين چند روز خبر پيوستن‌شان به تيم‌هاي ديگر منتشر شده است. به هر ترتيب معتقدم امكان جذب بازيكناني كه در ليست اول دايي آمده، وجود دارد. هرچند باشگاه هم منابع مالي مشخص و محدودي دارد و نمي‌تواند هزينه‌هاي بيش از قاعده داشته باشد."

عضو كميته فني باشگاه پرسپوليس در پاسخ به اين سوال كه كيفيت شرطي كه كميته فني براي همكاري دايي و پرسپوليس گذاشته، چگونه است و منظور از همكاري صادقانه و صميمانه طرفين چيست، گفت: "خواستيم تمام مشكلات بين دايي و مديريت باشگاه پرسپوليس حل شود. البته اين شرط تنها مختص دايي نيست. هر كسي در آينده سرمربي پرسپوليس باشد، اين شرط درباره‌اش اعمال خواهد شد. به هر حال بايد ابتدا به ساكن آشتي صورت گيرد و اختلافات حل شود تا آنها بتوانند با همكاري هم تيم خوبي را براي فصل آينده آماده كنند و در طول فصل هم همواره با يكديگر همكاري مثبتي داشته باشند."

پنجعلي در پاسخ به اين سوال كه آيا عدم همكاري صادقانه و صميمانه ميان سرمربي تيم پرسپوليس و مديريت اين تيم را كميته فني تشخيص خواهد داد و نظارتي از اين حيث صورت خواهد گرفت، گفت: "انتخاب و اعمال نظر كميته فني درباره شرايط باشگاه و تيم فوتبال پرسپوليس، مختوم به انتخاب سرمربي فصل آينده تيم نيست. كميته فني فعاليتش مستمر خواهد بود و درخواست كرديم، پيشكسوتان و صاحب‌نظران ديگري از خانواده پرسپوليس به جمع اعضاي كميته اضافه شوند. هرچه تعداد اعضا بيشتر باشد، كار بهتر انجام خواهد شد. بر شرايط تيم پرسپوليس در مقاطع مختلف نظارت دقيق و دائم خواهيم داشت و اگر ضعفي را ببينيم، آن را تذكر مي‌دهيم. حال اين ضعف مربوط به شرايط فني تيم و يا ابعاد ديگر باشگاه باشد. كميته فني حتي در صورت نتايج و عملكرد ضعيف تيم، حق بركناري سرمربي و انتخاب مربي جديد را از طرف مديريت باشگاه دارد. اين گونه نيست كه ما كار را در آينده رها كنيم."

پنجعلي در پاسخ به اين سوال كه آيا به عنوان يكي از اعضاي كميته فني از عملكرد بازيكنان خارجي فصل گذشته پرسپوليس رضايت داشتيد و در اين باره توصيه‌اي به سرمربي آينده تيم كرده‌ايد، گفت: "اصولا با حضور بازيكن و مربي خارجي در فوتبال ايران مخالف هستم. بايد ببينيم بازيكنان و مربيان خارجي غالبا چه فايده‌هايي براي پيشرفت اين فوتبال داشته‌اند. اصلا چرا بحث آوردن مدير خارجي را نمي‌كنيم؟ فكر مي‌كنم درد فوتبال ما و حل شدن مشكلات آن استفاده هر چه بيشتر از بازيكنان يا مربيان خارجي نيست. مشكل فوتبال ما مديريت است. اگر نگاهي به نتايج تيم‌هاي ملي كشورمان در رده‌هاي سني مختلف بكنيم، مي‌بينيم آنها ناكام بوده‌اند. حتي با مربي خارجي هم موفقيت‌هاي چشمگيري پيدا نكرديم."

لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
|
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
| حبيب كاشاني: كار دايي دربخشيدن مبلغ قراردادش قشنگ بود

حبيب كاشاني: كار دايي دربخشيدن مبلغ قراردادش قشنگ بود

20 June, 2011 09:51:00

thumbnail.php?file=30433735_1354855_755025332.jpg&size=article_medium

سرپرست باشگاه پرسپوليس ابراز اميدواري كرد، انتخاب دايي از سوي كميته فني پرسپوليس به تمام گمانه‌زني‌ها و شايعه‌هاي اخير در باب دخالت او در انتخاب سرمربي پرسپوليس پايان مي دهد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حبيب كاشاني پس از انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در جمع خبرنگاران گفت: "اين يك متد جديدي براي انتخاب سرمربي تيم بود. امير قلعه‌نويي هم به من زنگ زد و گفت، اين كار بسيار خوبي بود. ما هم سعي مي‌كنيم در باشگاهي كه هستيم، اين روش را انجام دهيم. اميدوارم همه تيم‌ها از اين روش جديد استفاده كنند؛ چرا كه بهره‌گيري از نظرات پيشكسوتان و كارشناسان ورزشي هر باشگاه در انتخاب صحيح مسير يك تيم موثر است."

وي گفت: "همه ديدند با انتخاب علي دايي از سوي كميته فني، به تمام گمانه‌زني‌ها و شايعه‌هايي كه اخيرا مطرح شده بود، پايان داده شد. بنده هيچ دخالتي در تصميم و نظر كميته فني نداشتم و آنها پس از بررسي‌هاي كامل هرچه را به ذهن‌شان مي‌رسيد، اعمال كردند. ان‌شاءالله كه تصميم مثبتي گرفته‌اند و اين تصميم بتواند باعث خوشحالي هواداران شود و با كمك آنها بتوانيم شاهد موفقيت‌هاي آينده پرسپوليس باشيم. پشت تصميم كميته فني فكر و استدلال بوده و اميدواريم در فصل نقل و انتقالات خواسته‌هاي علي دايي با جذب بازيكنان مختلف برآورده شود."

كاشاني در پاسخ به اين سوال كه با توجه به رويكرد دايي نسبت به همكاري با شما آيا فكر مي‌كنيد اين مهم در آينده حاصل شود، اظهار كرد: "الان بحث اختلاف ما با هم نيست. انتخاب دايي تصميم كميته فني بوده و او 12 ساعت فرصت دارد تا از طريق نماينده‌اش اعلام نظر كند تا بعدا با هم صحبت كنيم."

سرپرست باشگاه پرسپوليس در پاسخ به اصرار خبرنگاران مبني بر اينكه آيا از ته دل از تصميم كميته فني رضايت داريد، تصريح كرد: "انتخاب كميته فني را يك انتخاب فني مي‌دانم و همان طور كه گفتم استفاده از نظرات كارشناسان و پيشكسوتان مي‌تواند بهترين تصميم را براي يك تيم بگيرد. اين انتخاب هيچ سمت و سويي نداشته و سمت و سوي آن فني و علمي است. آنها اصل انصاف، منطق و صراحت را رعايت كردند. اين حرف نشان مي‌دهد كه هيچ سو گيري ديگري در تصميم‌هاي فوق نيست. كما اينكه اگر بنده تصميم داشتم شخص خاصي سرمربي پرسپوليس شود، سعي مي‌كردم به كميته فني ورود كرده و نظرم را در آن دخالت دهم. با اين انتخاب به شايعاتي كه مطرح بود پايان داده شد."

كاشاني افزود: "در حال حاضر اعضاي كميته فني مي‌دانند و مي‌توانند شهادت دهند كه تصميم باشگاه پرسپوليس براي انتخاب سرمربي تيم فوتبالش در فصل آينده بدون حب و بغض بود."

كاشاني درباره تصميم دايي براي بخشيدن مبلغ قراردادش نيز عنوان كرد: "كار قشنگي بود كه از طرف دايي صورت گرفت.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...