رفتن به مطلب

آموزش mini PLC LOGO تا PLC S7 400

ارسال های توصیه شده

با سلام به دلیل استقبال کم مجبور شدم پست دیرتر آپدیت کنم اگه استقبال بره بالاتر زمان آپدیت میارم پایین ولی با این شرایط فعلا نمیتونم

موفق باشید

سلام آقا اشکان...

دستتون درد نکنه بابت آموزش...

شما ادامه بده ما استفاده میکنیم....

بقیه هم کم کم یان استفاده میکنن...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به نام خدا

بعد از یه غیبت طولانی بخاطر دلایلی باز اومدم و پست آپ میکنم

PI Controller

18754762331227518489.jpg

اين تابع شامل دو وضعيت ميباشد :

1- وضعيت دستي

2- وضعيت اتوماتيك

وضعيت دستي : اگر ورودي A/M صفر باشد در اين صورت مقدار خروجي AQ با مقدار پارامتر Mq برابر ميباشد .

وضعيت اتوماتيك : اگر ورودي A/M فعال شود ، در اين صورت تابع كنترلر از فرمول زير مطابقت ك رده و مقدار جديد pv محاسبه ميگردد .

35460376114022998857.jpg

اگر مقدار جديد pv با sp برابر باشد ، تابع كنترلر مقدار خروجي AQ را تغيير نميدهد .

اگر مقدار جديد pv بيشتر از sp باشد، تابع كنترلي مقدارAQ را افزایش ميدهد .

اگر مقدار جديد pvكمتر ازsp باشد، تابع كنترلي مقدارAQ را کاهش میدهد

اگر ورودي pv از مقدار max تجاوز نمايد ، در اين صورت مقدار جديد pv به مقدار ماكزيمم set ميرسد .

اگر ورودي pv از مقدار min كمتر باشد ، در اين صورت مقدار جديد pv به مقدار مينيمم set ميرسد

براي غير فعال كردن نمودن مقادير AQ و A/M ميتوان پايه Reset را فعال نمود .

29417373361932955096.jpg

Latching Relay

63639367667101228236.jpg

يك مدار تركيبي ساده ميباشد كه خروجي به حالت وروديها و حالت قبل مدار بستگي دارد ، با فعال شدن S خروجي فعال ميشود و با فعال شدن R نيز خروجي غيرفعال ميگردد .

14883360426985328035.jpg

Pulse Relay

94077026401315488141.jpg

با اعمال هر پ الس به ورودي Trg خروجي نيز تغيير وضعيت ميدهد . اگر خروجي فعال باشد ، در پالس بعدي غير فعال ميشود و بلعكس .

17477686313384828339.jpg

Message Text

02794065286274416559.jpg

با فعال شدن پايه En متن هاي مورد نظر بروي صفحه نمايش LOGO ديده ميشود . اين متنها ميتواند Text ويا مقادير متغيير تايمر ، كانتر، مقادير آنالوگي و غيره باشند . اگر چندين متن را بخواهيم نمايش دهيم ، كافيست در قسمت Priority اولويت بندي نمائيم .

در صورتي كه بخواهيم با غير فعال شدن ورودي En متن مربوطه در صفحه لازم ديده شود لازم است گزينه Acknowledge فعال نمائيم .

Softkey

89847715449595176032.jpg

اين تابع معادل يك رله ميباشد كه خروجي آن زماني فعال ميشود كه پايه En فعال و پارامترداخلي روي ON تنظيم شده باشد

70599317260947369400.jpg

Shift Register

01959981056905137404.jpg

از توابع Shift Register براي قرائت مقدار ورودي و همچنين تغيير جهت بيت ها استفاده ميشود

با فعال كردن In تابع آغاز بكار ميكند ، با اعمال پالس تريگر به سيستم و با توجه به بيت ها به بيت هاي انتخابي بيت ها به صورت صعودي فعال ميشود .

(Shift Up) با فعال گردن پايه Dir جهت بيت ها تغيير ميكند و به صورت نزولي فعال ميشود .

. (Shift Down)

(Dir = 0 Shift Up (s»s8

(Dir = 1 Shift Down (s»s1

29527979085945779970.jpg

یه خبر مهم هم بدم به زودی تمام تصاویر به سرور سایت نواندیشان انتقال خواهد یافت

پایان فصل یازدهم

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با سلام به پایان آموزش mini plc logo رسیدیم از این به بعد بحث با آموزش PLC S7 شروع میکنیم

در پایان این بخش یه چند تا سوال طرح میکنم لطف کنید جواب بدید در ضمن جایزه هم داره

1- مدار چپگرد راستگرد دستي :

شرط : ابتدا موتور به سمت راست بگردد بعد توسط سوييچ چپگرد ، چپ بگردد .

2- مدار چپگرد – راستگرد با شرط فوق به صورت اتوماتيك ،

شرط : ابتدا موتور به سمت راست بگردد و بعد توسط تایمر چپگرد ، چپ بگردد .

زمان تاخیر: 10 ثانیه

3- مدار راه اندازی موتور دالاندر

4- مداری طراحی کنید که موتور ابتدا 5 ثانیه به گردش دربیاد و بعد 3 ثانیه خاموش و باز 5 ثانیه روش این سیکل همینطور ادامه پیدا کند(فقط با زدن استارد مراحل بصورت خودکار طی شود)

5- طراحی مدار ستاره-مثلث چپگرد راستگر

موفق باشید

لینک به دیدگاه
با سلام به پایان آموزش mini plc logo رسیدیم از این به بعد بحث با آموزش PLC S7 شروع میکنیم

در پایان این بخش یه چند تا سوال طرح میکنم لطف کنید جواب بدید در ضمن جایزه هم داره

1- مدار چپگرد راستگرد دستي :

شرط : ابتدا موتور به سمت راست بگردد بعد توسط سوييچ چپگرد ، چپ بگردد .

2- مدار چپگرد – راستگرد با شرط فوق به صورت اتوماتيك ،

شرط : ابتدا موتور به سمت راست بگردد و بعد توسط تایمر چپگرد ، چپ بگردد .

زمان تاخیر: 10 ثانیه

3- مدار راه اندازی موتور دالاندر

4- مداری طراحی کنید که موتور ابتدا 5 ثانیه به گردش دربیاد و بعد 3 ثانیه خاموش و باز 5 ثانیه روش این سیکل همینطور ادامه پیدا کند(فقط با زدن استارد مراحل بصورت خودکار طی شود)

5- طراحی مدار ستاره-مثلث چپگرد راستگر

موفق باشید

متاسفانه نرم افزار لوگو ندارم.اشکان جان دستت درد نکنه و خسته نباشی.:a030:منتظر ادامه آموزشها هستیم.

لینک به دیدگاه
سلام اشکان جان دستت درد نکنه...

میشه یه توضیح در مورد فلگ بدی و کاربردشو تو لوگو بگی؟؟

و اگه میشه یه مثال در موردش بزنی؟؟

:icon_gol:

سلام سید جان خوبی فدات

به این

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
یه سری بزنید فک کنم مشکلتون برطرف کنه

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام داداش اشکان :icon_gol:

یه خسته نباشید گرم بهت میگم. واقعا عالیه تاپیکت :a030:

منسنجم و هدفمند و با زبان ساده . سه فصل اولتو خوندم. بقیشم نم نم میخونم خودمو میرسونم

بنظرم بچه ها از این تاپیک بی اطلاع بودن که استقبال نشده :w16: . من امروز تو صفحه ی اصلی سایت دیدمش :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان یه سوال داشتم

با logo چجورد میشه با استفاده از یه ترمو کوپل دما رو کنترل کرد ممنون میشم جوابمو بدید

بعد ایا فرق میکنه ترموک.پل سه سیم باشه یا دوسیم ؟

مــــــــــــمـــــــــــنـــــــــــــون :icon_gol::icon_gol::icon_gol::ws3:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با logo چجورد میشه با استفاده از یه ترمو کوپل دما رو کنترل کرد ممنون میشم جوابمو بدید

چرا کسی جواب نمیده

ادمین عزیز خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ابتدا لازم است راجع به انواع ترموکوپل ها و نحوه کارشون مواردی رو بدونید. تو لینک زیر در مورد یکی از انواع ترموکوپل ها یعنی RTD ها و فرق دو سیمه سه سیمه بودنش اطلاعاتی هست که میتونه کمکتون کنه.

http://www.noandishaan.com/forums/thread48874.html

می بایست هریک از این خروجیها رو به پورتهای آنالوگ plc متصل نمائید سپس میتوانید با بدست آوردن فرمول ترموکوپل که معمولا از دیتاشیت هر ترموکوپل بدست میاید از طریق برنامه نویسی در plc مطابق آنچه که در لینک قبلی گفته شد این مقدار را بدست آوردید

لینک به دیدگاه
دوست عزیز ابتدا لازم است راجع به انواع ترموکوپل ها و نحوه کارشون مواردی رو بدونید. تو لینک زیر در مورد یکی از انواع ترموکوپل ها یعنی RTD ها و فرق دو سیمه سه سیمه بودنش اطلاعاتی هست که میتونه کمکتون کنه.

می بایست هریک از این خروجیها رو به پورتهای آنالوگ plc متصل نمائید سپس میتوانید با بدست آوردن فرمول ترموکوپل که معمولا از دیتاشیت هر ترموکوپل بدست میاید از طریق برنامه نویسی در plc مطابق آنچه که در لینک قبلی گفته شد این مقدار را بدست آوردید

zcndik5rm2p335y4vwe.jpg

لینک به دیدگاه

دوست خوبم ممنون از راهنماییت یه عکس اپلود کردم میخاستم بدونم سنسور رو درست وصل کردم یانه

فکر میکنم این سنسور تو 100 درجه دما حدود 20mv خروجی داره برای کنترل 30 تا 200 درجه از چه تابعی باید استفاده کنم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
دوست خوبم ممنون از راهنماییت یه عکس اپلود کردم میخاستم بدونم سنسور رو درست وصل کردم یانه

فکر میکنم این سنسور تو 100 درجه دما حدود 20mv خروجی داره برای کنترل 30 تا 200 درجه از چه تابعی باید استفاده کنم :icon_gol:

دوست عزیز مشخصات plc رو نگفتی:ws38:ضمن اینکه مشخصات سنسورت که خروجی ma میده یا ولتاژ؟

لینک به دیدگاه
دوست عزیز مشخصات plc رو نگفتی:ws38:ضمن اینکه مشخصات سنسورت که خروجی ma میده یا ولتاژ؟

plc logo oba5

خروجی سنسور از نوع ولتاژ ه و i7 . i8 پی ال سی هم انالوگه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من یه چیزایی از برنامه نویسیش میدونم اما تا حالا مدارشو نبستم

axman لطفا مدارو که بستید یه عکس کلی و چند عکس جزئ به جزئ اینجا هم بذارید:)

با نهایت احترام

ناتانائیل

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...