رفتن به مطلب

ارزیابی کنکور ارشد 93 رشته مهندسی مکانیک......

ارسال های توصیه شده

درود دوستان.....flowerysmile.gif

کنکور ارشد 93 رشته مکانیک را چگونه ارزیابی می کنید؟:ws38:

این نظر سنجی رو گذاشتم، بچه های مکانیکی بیان جواب بدن...:ws37:

با آرزوی موفقیت برای همگی...:a030:

لینک به دیدگاه

سلام الهام خانم.

من که غافلگیر شدم چون انتظار بیشتری از خودم داشتم مخصوصا در بخش ریاضیات که کلا ناامیدم کرد.

معادلات خیلی به خودم امیدوارم بودم و تقریبا مسلط هم بودم ولی نتونستم هیچ سوالیش رو جواب بدم!!!!

حالا نمیدونم من بلد نبودم یا سخت بود...

بخش سیالات و حرارت مناسب بود و خیلی خوب سوالات رو پاسخ دادم و البته بخاطر شک کردن چند تست دیگه از این بخش رو از دست دادم.

جامدات از نظر من یک سوال غلط داشت.. البته تاکید میکنم از نظر من. کلا این بخش هم غافلگیرم کرد.

بخش دینامیک و ارتعاشات حس میکنم درس دینامیک ماشین خیلی سوالاتش آبکی بودند ولی من دینامیک ماشین نخونده بودم متاسفانه!!!

در مجموع انتظارم از خودم خیــــــــــــــــــــــــلی بیشتر از اینها بود.

:hanghead:

لینک به دیدگاه

به نظر من هم ریاضیاتش خیلی سخت بود با این که برای بالای 50 رفته بودم 6 تا بیشتر نتونستم جواب بدم که با کلیدی که آقای کریمی گذاشته همون 30 درصد میشه در صورتی که آزمون هوافضا که همیشه ریاضیش سخت تر بود راحت می شد امروز 14-15 سوالش رو حل کرد

جامدات هم متوسط بود تقریبا و با کمی دقت می شد نیمی از سوالات رو جواب داد البته تو قسمت طراحی یه تستی بود که خیلی اعصاب خورد کن بود و جوابش به نظرم تو گزینه ها نبود امیدوارم که حذف شه.

سیالات هم که راحت ترین بخش بود خصوصا خود مکانیک سیالات گویا حرارت هم ساده بود که متاسفانه چون کنار گذاشته بودم از قفس پرید.

زبان هم هر سال داره بد تر میشه هم متن های طولانی تر هم نیاز به دایره لغات بیشتر

دینامیک هم مثل همیشه بود به نظرم در مجموع متوسط و این که کنکور هوافضا در مجموع فکر می کنم خیلی بهتر بود با این که به عنوان یه تغییر رشته ای برای مکانیک خونده بودم ولی فکر کنم اگر وقتی که مثلا رو ریاضی مهندسی گذاشتم و 2 تا بیشتر نشد جواب بدم روی طراحی اجسام پرنده میذاشتم الان حداقل سازه امیر کبیر رو آورده بودم

به هر حال امیدوارم همه نتیجه زحماتشون رو ببینن و به اون چیزی که حقشون بوده برسن

لینک به دیدگاه
سلام الهام خانم.

من که غافلگیر شدم چون انتظار بیشتری از خودم داشتم مخصوصا در بخش ریاضیات که کلا ناامیدم کرد.

معادلات خیلی به خودم امیدوارم بودم و تقریبا مسلط هم بودم ولی نتونستم هیچ سوالیش رو جواب بدم!!!!

بخش سیالات و حرارت مناسب بود و خیلی خوب سوالات رو پاسخ دادم و البته بخاطر شک کردن چند تست دیگه از این بخش رو از دست دادم.

جامدات از نظر من یک سوال غلط داشت.. البته تاکید میکنم از نظر من. کلا این بخش هم غافلگیرم کرد.

بخش دینامیک و ارتعاشات حس میکنم درس دینامیک ماشین خیلی سوالاتش آبکی بودند ولی من دینامیک ماشین نخونده بودم متاسفانه!!!

ریاضیش سخت بود:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
به نظر من هم ریاضیاتش خیلی سخت بود با این که برای بالای 50 رفته بودم 6 تا بیشتر نتونستم جواب بدم که با کلیدی که آقای کریمی گذاشته همون 30 درصد میشه در صورتی که آزمون هوافضا که همیشه ریاضیش سخت تر بود راحت می شد امروز 14-15 سوالش رو حل کرد

جامدات هم متوسط بود تقریبا و با کمی دقت می شد نیمی از سوالات رو جواب داد البته تو قسمت طراحی یه تستی بود که خیلی اعصاب خورد کن بود و جوابش به نظرم تو گزینه ها نبود امیدوارم که حذف شه.

سیالات هم که راحت ترین بخش بود خصوصا خود مکانیک سیالات گویا حرارت هم ساده بود که متاسفانه چون کنار گذاشته بودم از قفس پرید.

زبان هم هر سال داره بد تر میشه هم متن های طولانی تر هم نیاز به دایره لغات بیشتر

دینامیک هم مثل همیشه بود به نظرم در مجموع متوسط و این که کنکور هوافضا در مجموع فکر می کنم خیلی بهتر بود با این که به عنوان یه تغییر رشته ای برای مکانیک خونده بودم ولی فکر کنم اگر وقتی که مثلا رو ریاضی مهندسی گذاشتم و 2 تا بیشتر نشد جواب بدم روی طراحی اجسام پرنده میذاشتم الان حداقل سازه امیر کبیر رو آورده بودم

به هر حال امیدوارم همه نتیجه زحماتشون رو ببینن و به اون چیزی که حقشون بوده برسن

میشه بفرمایید این کلید جوابهای ریاضی رو کجا گیر بیارم؟ لینک میدی؟

لینک به دیدگاه
خدمت شما:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مرسی عزیزم

من سه تا سوال زدم که دو تاش نسبت به کلید مهندس کریمی صحیح است ولی اون یکی رو نمیدونم کدومه.. باید برم جوابهام رو ببینم ... چون حل نکرده نمیدونم کدومه.

امیدوارم اونم درست باشه که خیالم راحت بشه.

هنوز برای ریاضی عصبی هستم

لینک به دیدگاه
من که 5 تا سیالات زدم 20 تا زبان

کلا!

از سازمان سنجش زنگ زدن گفتن نفره سوم شدم

حیف شد

فکر می کردم اول می شم

لوح تقدیرت رو برا من فرستادند اشتباهی. برگشت دادم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان رياض واقعا نكته دار بود و سخت من كه 4 تا زدم كه 3تاش درست بود در ضمن ماهان جواب هاي سيالات و زبان را هم گذاشته

به نظرتون :ws38:با اين درصد ها رتبه من تقريبا چند ميشه؟

13% رياضي

35-40%جامدات

35-42%سيالات

10% ارتعاشات

لینک به دیدگاه

ریاضیاتش اونقدر هم سخت نبوده به نظرم...

من چند تای اول رو دیدم بد نبود

معادلاتش هم اونقددددددر پیچیده نبود ولی نیاز به زمان بیشتری داشت

یادش بخیر پارسال دوساعت بعد کنکور سوالا رو روی سایت گذاشتیم!

امسال اصلا بخاری نداشتن بچه ها:دی جوون هم جوونای قدیم،زمان ما همه چی فرق داشت:دی

لینک به دیدگاه
ریاضیاتش اونقدر هم سخت نبوده به نظرم...

من چند تای اول رو دیدم بد نبود

معادلاتش هم اونقددددددر پیچیده نبود ولی نیاز به زمان بیشتری داشت

یادش بخیر پارسال دوساعت بعد کنکور سوالا رو روی سایت گذاشتیم!

امسال اصلا بخاری نداشتن بچه ها:دی جوون هم جوونای قدیم،زمان ما همه چی فرق داشت:دی

حمید فکر کنم با امتحان پایان ترم اشتباه گرفتی!!

پس بی زحمت سوالات ریاضی همونهایی که میگی خوب بودند و حل کن و همینجا بذار تا من متوجه بشم که کاملا در اشتباه هستم و مطمئن بشم که گند زدم:a030:

لینک به دیدگاه

اقايون سختي و اسون بودن سر جلسه كنكور مشخص ميشه وقتي كه زير فشار و استرس قبل از شروع ازمون هستي و اولين گروه سوالي كه جواب ميدي سخترين گروهه.اين حرف من تنها نيست در چنين شرايطي قطعا تعداد سوالي كه ميتوني حل كني خيلي كمتر از اون تعدادي هست كه توي خونه و در كمال خونسردي پشت ميز تحريرت ميتوني حل كني

لینک به دیدگاه
سلام الهام خانم.

سلام مهندس...

آره واقعا کنکور امسال نامردی بزرگی بود واسه همه ی بچه های مکانیک

سر جلسه کنکور که بیشتریا اعتماد بنفسشونو از دست داده بودن و بلند شدن رفتن....

منم رو ریاضی خیلی حساب باز کرده بودم ولی بیشتر سوالاش مشکل و البت یکی از سوالاتش اشتباه بود (البت از نظر من)

به هر حال برای همه دشوار بوده ...آره دینامیک آسون بود ولی منم نخونده بودم و شک داشتم به پاسخهاش :5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
اقايون سختي و اسون بودن سر جلسه كنكور مشخص ميشه وقتي كه زير فشار و استرس قبل از شروع ازمون هستي و اولين گروه سوالي كه جواب ميدي سخترين گروهه.اين حرف من تنها نيست در چنين شرايطي قطعا تعداد سوالي كه ميتوني حل كني خيلي كمتر از اون تعدادي هست كه توي خونه و در كمال خونسردي پشت ميز تحريرت ميتوني حل كني

دقیقا با نظرتون موافقم....:w16:

خب حمیدرضا شرایطو بدون در نظرگرفتن وقت و استرس امتحان میسنجه ...خب بدون شک اینجوری دسترسی به منابع بیشتره

و قطعا سوالا در نظرمون آسونتره...:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

درود! سوالای ریاضی واقعا برای کنکور مشکل بود. ولی در عوض باکس سیالات نسبت به سال گذشته ساده تر بود.جامدات و ارتعاشات هم تقریبا هم تراز پارسال بود(البته متخصصای جامد و مرتعش اینو گفتن!!) ولی ریاضی خیلی تعیین کننده ست امسال

لینک به دیدگاه
دقیقا با نظرتون موافقم....:w16:

خب حمیدرضا شرایطو بدون در نظرگرفتن وقت و استرس امتحان میسنجه ...خب بدون شک اینجوری دسترسی به منابع بیشتره

و قطعا سوالا در نظرمون آسونتره...:banel_smiley_4:

سال ما هم همین داستان بود همه گفتن آسون بوده

حمید فکر کنم با امتحان پایان ترم اشتباه گرفتی!!

پس بی زحمت سوالات ریاضی همونهایی که میگی خوب بودند و حل کن و همینجا بذار تا من متوجه بشم که کاملا در اشتباه هستم و مطمئن بشم که گند زدم:a030:

نه اشتباه نگرفتم،جو کنکور بر داوطلب چیره میشه معمولا و الا سال ما هم اگه یادت باشه همین داستان بود

سوال اول و دوم کاملا تکراری بود و فقط باید یه ساده سازی توی توان دوم مشتق میکردی و فرمولی هست کاملا

35 خدایی با یه نگاه حل میشه

37 فقط یه شرط بررسی میخواست و فقط مشتق گیری و بررسی رابطه که کلا 5 دقیقا با سرعت عمل متوسط وقت میخواد

38با محاسبه ژاکوبین و مشتق گیری ضمنی حساب میشه

39 فقط بنویسید sin2y=2sinycosyبعد طرفین رو بر cos^2تقسیم کنید.tany=uخیلی ساده معاده تبدیل میشه به یه معادله روتین.

40 که شکل معاده استاندارد هست

من اینا رو یادم مونده بود و گفتم،بقیش دیگه حافظه یاری نمیکنه و باید کنکوری بشم

موفق باشید

لینک به دیدگاه
سال ما هم همین داستان بود همه گفتن آسون بوده

نه اشتباه نگرفتم،جو کنکور بر داوطلب چیره میشه معمولا و الا سال ما هم اگه یادت باشه همین داستان بود

سوال اول و دوم کاملا تکراری بود و فقط باید یه ساده سازی توی توان دوم مشتق میکردی و فرمولی هست کاملا

35 خدایی با یه نگاه حل میشه

37 فقط یه شرط بررسی میخواست و فقط مشتق گیری و بررسی رابطه که کلا 5 دقیقا با سرعت عمل متوسط وقت میخواد

38با محاسبه ژاکوبین و مشتق گیری ضمنی حساب میشه

39 فقط بنویسید sin2y=2sinycosyبعد طرفین رو بر cos^2تقسیم کنید.tany=uخیلی ساده معاده تبدیل میشه به یه معادله روتین.

40 که شکل معاده استاندارد هست

من اینا رو یادم مونده بود و گفتم،بقیش دیگه حافظه یاری نمیکنه و باید کنکوری بشم

موفق باشید

همون سوال 37 برای مثال رو حل کن و بذار همینجا :w02:

دقیقا منم همین فکر رو میکردم چون تحلیل هامون شبی به هم بود ولی سر جلسه به جواب آخر نمیشد به این راحتی ها رسید :ws28:

لینک به دیدگاه
همون سوال 37 برای مثال رو حل کن و بذار همینجا :w02:

دقیقا منم همین فکر رو میکردم چون تحلیل هامون شبی به هم بود ولی سر جلسه به جواب آخر نمیشد به این راحتی ها رسید :ws28:

چرا نمیشه؟

شما fxy Fxx fyy رو حساب کن در رابطه مربوطه بذار

یکیش صفر میشه و یکیش مثبت،پس 0,0قطعا زینی نیست،یا مینیمم یا ماکزیمم

بعد دو نقطه حوال صفر به تابع بده علامت تغییرات مشخص میشه

که معلوم میشه مینیمم هست

این سوال سختی از دیدمن نیست شاید خیلیا بگن سخته

هر چی بود گذشت و رفت دیگه منتظر باشید تا نتیجه بیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...