ثبت نام کنید. محققان دانشگاه مریلند موفق به ساخت یك ماده جدید نانوكامپوزیت شده‌اند كه نه تنها می‌توان از آن برای پر كردن حفره های كرم خورده دندان، بلكه برای از بین بردن باكتری های باقی مانده و بازسازی ساختار اصلی دندانها كه در اثر پوسیدگی از بین..."> ثبت نام کنید. محققان دانشگاه مریلند موفق به ساخت یك ماده جدید نانوكامپوزیت شده‌اند كه نه تنها می‌توان از آن برای پر كردن حفره های كرم خورده دندان، بلكه برای از بین بردن باكتری های باقی مانده و بازسازی ساختار اصلی دندانها كه در اثر پوسیدگی از بین..."> رفتن به مطلب
MELINI

تولید نانوكامپوزیت جدید برای پركردن دندان

پست های پیشنهاد شده

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

محققان دانشگاه مریلند موفق به ساخت یك ماده جدید نانوكامپوزیت شده‌اند كه نه تنها می‌توان از آن برای پر كردن حفره های كرم خورده دندان، بلكه برای از بین بردن باكتری های باقی مانده و بازسازی ساختار اصلی دندانها كه در اثر پوسیدگی از بین‌رفته اند، استفاده كرد.

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

این نانوكامپوزیت از نانوذرات نقره و فسفات كلسیم ساخته شده كه هر دو برای پر كردن دندانها استفاده می‌شود. نانوذرات نقره به همراه اجزای دیگر در این ماده قادر به نابود كردن باكتری‌های باقی مانده درون دندان بوده كه راه را برای بازسازی مواد معدنی دندان توسط فسفات كلسیم هموار می‌كند و با گذشت زمان منجر به سخت شدن مجدد دندان خواهد شد.

این در حالیست كه وجود نانوذرات نقره در این ماده باعث مشكل‌ساز شدن آن و ارائه این محصول تنها به عنوان ماده پركننده دندان و نه به عنوان یك خمیردندان یا مایع شست وشوی دهان شده، چرا كه برخی آن را حاوی تهدیدات زیادی برای سلامت انسان می‌دانند.

این نانوذرات هنوز بطور كامل شناخته نشده و نگرانی‌هایی در مورد امكان وجود خطرات و تهدیدات مرتبط با خوردن این مواد وجود دارد.

این نانو كامپوزیت در حال حاضر تحت آزمایشات انسانی و حیوانی قرار داشته و محققان امیدوارند كه نگرانی‌های بهداشتی این ذرات نیز در آنها حل شود.

  • Like 7

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×