رفتن به مطلب

میان یابی در اکسل

ارسال های توصیه شده

سلام. وققتتون بخیر.

من یه فایل اکسل دارم که بین داده های عددی یه سری فضاهای خالی وجود دارد. میخوام این فضاهای خالی رو با میان یابی پر کنم. آیا کسی میتونه بهم بگه چجوری باید function رو تو اکسل تعریف کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام. وققتتون بخیر.

من یه فایل اکسل دارم که بین داده های عددی یه سری فضاهای خالی وجود دارد. میخوام این فضاهای خالی رو با میان یابی پر کنم. آیا کسی میتونه بهم بگه چجوری باید function رو تو اکسل تعریف کنم؟

سلام

توی این لینک درون یابی خطی بین دو سلول رو توضیح داده:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

مرسی از جوابتون.

من درون یابی رو انجام دادم و درست شد. اما الان اون ردیف هایی که فانکشن تعریف کردم وقتی کپی می کنم یه جای دیگه به خاطر اون فانکشن ها عدد ها تغییر می کنند. باید چیکار کنم که تغییر نکنند؟

لینک به دیدگاه
مرسی از جوابتون.

من درون یابی رو انجام دادم و درست شد. اما الان اون ردیف هایی که فانکشن تعریف کردم وقتی کپی می کنم یه جای دیگه به خاطر اون فانکشن ها عدد ها تغییر می کنند. باید چیکار کنم که تغییر نکنند؟

فانکشن ها تغییر میکنن؟

قبل هر چیزی $ بیاد دیگه تغییر نمیکنه، توی لینک بالا برای b1 این کار رو کرده: 1$b$

لینک به دیدگاه

نه $ رو گذاشتم. تغییر نمیکنه. اما مثلا تو یه فایل نوشتم a1+$b$1 بعد عددش شده 12. بعد این عدد 12 رو میخوام ببرم تو یه فایل دیگه کپی کنم. اما چون تو اون فایله a1, b1 مقدارای دیگه دارن این عدده که کپی می کنم تغییر میکنه. من می خوام این عدده دیگه هرجا بردمش همین 12 بمونه یهنی فانکشنه غیرفعال شه.

لینک به دیدگاه
نه $ رو گذاشتم. تغییر نمیکنه. اما مثلا تو یه فایل نوشتم a1+$b$1 بعد عددش شده 12. بعد این عدد 12 رو میخوام ببرم تو یه فایل دیگه کپی کنم. اما چون تو اون فایله a1, b1 مقدارای دیگه دارن این عدده که کپی می کنم تغییر میکنه. من می خوام این عدده دیگه هرجا بردمش همین 12 بمونه یهنی فانکشنه غیرفعال شه.

سلام

بعد Copy جایی که میخواین Paste کنین، راست کلیک کنین، چند تا حالت برای Paste وجود داره، Paste Value رو انتخاب کنین. Paste داخل تب Home هم این گزینه ها رو داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...