رفتن به مطلب

مسابقه:یه سوال علمی بپرس مربوط به کشاورزی

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 87
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فرومون پیام دهنده‌ای است که اعضای یک گروه خاص از گیاهان یا جانوران را تحریک میکنند. فرومون‌ها

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
هستند که قادرند گیرندگان پیام را خارج از بدن تولید کننده پیام تحریک کنند و بر رفتار آنها تاثیر بگذارند.

• Like 3
لینک به دیدگاه
فرومون پیام دهنده‌ای است که اعضای یک گروه خاص از گیاهان یا جانوران را تحریک میکنند. فرومون‌ها
هستند که قادرند گیرندگان پیام را خارج از بدن تولید کننده پیام تحریک کنند و بر رفتار آنها تاثیر بگذارند.

درود بر تو

سوال بعد

• Like 3
لینک به دیدگاه
مرسی..:icon_gol:

ماخار یعنی....

ماخار به منظور مرطوب نمودن و نرم كردن بافت خاك جهت انجام تسهيل عمليات شخم مناسب با عمق شخم مطلوب انجام مي گيرد

• Like 2
لینک به دیدگاه

ماخار به منظور مرطوب نمودن و نرم كردن بافت خاك جهت انجام تسهيل عمليات شخم مناسب با عمق شخم مطلوب انجام مي گيرد

بسیار درووووووووووود

سوال بعد.....

• Like 2
لینک به دیدگاه

اوکی خودم میگم

splash: یعنی برخورد یک قطره آب بر روی زمین و تبدیل شدن ان به چندین قطره دیگر و پخش شدن آن. که در اثر این اتفاق اگر عامل بیماری در قطرات آب باشد،ممکن است باعث انتقال بیماریها و قارچ ها شود

سوال بعد رو wat بگه

• Like 3
لینک به دیدگاه
به جان خودم اگه یه عمر هم سرچ میکردم نمیتونستم پیداش کنم...

هورمون آکسین

اکسین: هورمون گیاهی است که باعث افزایش رشد گیاهان میشه. در قسمت های انتهای ساقه ها و جوانه ها وجود داره

در گیاهانی که می خواهند ساقه ها را منشعب کنند جوانه های انتهایی را هرس می کنند تا اثر این هورمون کم شود

• Like 4
لینک به دیدگاه
اکسین: هورمون گیاهی است که باعث افزایش رشد گیاهان میشه. در قسمت های انتهای ساقه ها و جوانه ها وجود داره

در گیاهانی که می خواهند ساقه ها را منشعب کنند جوانه های انتهایی را هرس می کنند تا اثر این هورمون کم شود

آفرین سوال بعد.........:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
infection چیست؟

ورود و گسترش يا تکثير يک عامل عفونى بيمارى‌زا به بدن انسان يا حيوان یا گیاه را عفونت (Infection) مى‌نامند.

• Like 4
لینک به دیدگاه
ورود و گسترش يا تکثير يک عامل عفونى بيمارى‌زا به بدن انسان يا حيوان یا گیاه را عفونت (Infection) مى‌نامند.

excellent!!!:icon_pf (19):

سوال بعد

• Like 3
لینک به دیدگاه
خب خودم مطرح می کنم

germination چیست؟

وااااای....شرمنده:5c6ipag2mnshmsf5ju3

به رشد گیاهان یا قارچ‌ها از طریق

germination یا جوانه زدن میگویند.

• Like 3
لینک به دیدگاه
وااااای....شرمنده:5c6ipag2mnshmsf5ju3

به رشد گیاهان یا قارچ‌ها از طریق

germination یا جوانه زدن میگویند.

درسته

سوال بعد

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...