رفتن به مطلب

شما چه گیاهی تو خونه دارین؟

masi eng

ارسال های توصیه شده

دوستان سلام.

5a28f81834b6.gif

بهتر دیدم واسه اینکه تالار کشاورزی از این حس رکود و یکنواختی بیرون بیاد و هممون یه بحث عمومی داشته باشیم( که شاید گستره ی بحث فراتر از مهندسین کشاورزی باشه البته) بیایم و راجع به گلها و کلاً گیاهانی که تو خونه داریم با هم بحث کنیم

هر کس به بضاعت علمی خودش نکته ای رو در باب پرورش بهتر و یا اطلاعاتی عمومی و قابل درک همگان بگه .

هر گیاهی که تو خونه دارین اینجا معرفی کنین .

اگه میتونین واسه بهتر مشخص شدن عکسی ازش بزارین .

حتی اگه اسمش رو نمیدونین بهتره که عکسش رو بزارین و بقیه دوستان اسمش رو مشخص کنن.

اگه مشکلی در پرورشش دارین بگین و دوستان یاری کنند .........

c333aadfc3ee.gif

لینک به دیدگاه

ما یه باغچه تو حیاطمون داریم شامل:

شمشاد

زیتون

هلو

آلو سیاه

گل محمدی

گل رز

گردو

مو محلی

مو وحشی

سیب

و

شش تا مرغ و یه خروس:ws3:

لینک به دیدگاه

شمشاد

زیتون

هلو

آلو سیاه

گل محمدی

گل رز

گردو

مو محلی

مو وحشی

سیب

و

افرین ایول اگه میشه چندتا عکس بگیرید بزارید اینجا ببینیم باغچه زیباتونو چه شکلیه,افرین خوبه

لینک به دیدگاه
خیلی تاپیک خوبیه مرسی:icon_gol:

ما زیاد گلدون گل داریم !چند تاشو نمیدونم اسمشون چیه یادم باشه عکس بگیرم بذارم:ws3:

خواهش میکنم خوشحالم که خوشتون اومد

خیلی هم خوبه حتما عکساشو بزارید شاید اسمشونو بدونیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خیلی تاپیک خوبیه مرسی:icon_gol:

ما زیاد گلدون گل داریم !چند تاشو نمیدونم اسمشون چیه یادم باشه عکس بگیرم بذارم:ws3:

خواهش میکنم خوشحالم که خوشتون اومد

خیلی هم خوبه حتما عکساشو بزارید شاید اسمشونو بدونیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
افرین ایول اگه میشه چندتا عکس بگیرید بزارید اینجا ببینیم باغچه زیباتونو چه شکلیه,افرین خوبه

عکس؟؟؟

بام؟

شیب؟

واللا فعلا یکم باغچه به هم ریخته اس

بعد عید میفرستم:whistle:

لینک به دیدگاه

متاسفانه ما تو خونه گل و گياهي نداريم .

من عاشق سرسبزي و طبيعتم واسه همين تو حياط خونمون يه باغچه درست كردم چندتا گل و گياهم داخلش كاشتم ولي زياد دووم نياورد و خشك شد نميدونم چرا ؟؟ شما ميتونين راهنماييم كنين ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون معصومه جان.

شمشاد

زیتون

هلو

آلو سیاه

گل محمدی

گل رز

گردو

مو محلی

مو وحشی

سیب

و

ایول...حیاطتون واسه خودش ی باغی ها:ws3:

همونطور ک استارتر تاپیک هم گفته خوشحال میشیم از روش پرورش و رسیدگی بهش هم صحبتی کنی:w16:

متاسفانه ما تو خونه گل و گياهي نداريم .

من عاشق سرسبزي و طبيعتم واسه همين تو حياط خونمون يه باغچه درست كردم چندتا گل و گياهم داخلش كاشتم ولي زياد دووم نياورد و خشك شد نميدونم چرا ؟؟ شما ميتونين راهنماييم كنين ؟؟؟؟؟

خب دوست عزیز خشک شدن ی گل یا گیاه میتونه علت های متفاوتی داشته باشه.

برای اینکه بهتر بتونیم راهنمایی بکنیم نیاز به سوال های زیر ج بدین:

1.نوع گل(یا گیاه)

2.نوع خاک؟

3.دفعات ابیاری در طول هفته؟

4.وضعیت نورخورشید؟

کاش ی عکس هم ازش داشتین.چون خشک شدن ممکن ناشی از کمبود عناصر غدایی هم باشه:ws37:

لینک به دیدگاه

1.نوع گل(یا گیاه)

2.نوع خاک؟

4.وضعیت نورخورشید؟

کاش ی عکس هم ازش داشتین.چون خشک شدن ممکن ناشی از کمبود عناصر غدایی هم باشه:ws37:

مرسي از توجهتون

راستش با توجه به اينكه حياط خونمون كوچيكه ، نشد يه باغچه بزرگ در بيارم واسه همين فقط يه باغچه ي خيلي كوچيك با ابعاد يك در هفتاد در آوردم حدودا 60 سانت كندم خاكش و سرند كردم و حدودا با 4 كيلو كود حيواني مخلوط ، ريختم تو باغچه بعد داخلش توهر گوشش يه چيزي كاشتم كه شامل دو تا انگور و يه گل محمدي و يه ياس بود با توجه به شرايط آب و هوايي قم كه واقعا تابستوناش جهنمه روزي 1 بار اب ميدادم بعد چند وقت برگا حالت خشكي پيدا كردن يه سايبون براشون درست كردم ولي بازم فايده نداشت و كامل خشك شدن . آخرشم علتش و پيدا نكردم:ws52:

بيشترين وضعيت نورشم تقريبا 9 تا 4 بعداز ظهر بود .

لینک به دیدگاه
تاپیک خوبیه ممنون

چن تا عکس از گل هام می ذارم فعلا. همه رو ندارم الان

گل لیلیوم ، کاکتوس و گل مریم

43ixsnu0a3mo07dq5j5.jpg

bmkwkqtuquexs342qzna.jpg

mq0cqrij2dteviksuawa.jpg

5zdav83gq7o0hkvwg9x0.jpg

2stdbxh3nmna0fer3ipe.jpg

بسیار عالی دوست عزیز چقدر خشگل هستن مرسی

لینک به دیدگاه

1.نوع گل(یا گیاه)

2.نوع خاک؟

4.وضعیت نورخورشید؟

مرسي از توجهتون

راستش با توجه به اينكه حياط خونمون كوچيكه ، نشد يه باغچه بزرگ در بيارم واسه همين فقط يه باغچه ي خيلي كوچيك با ابعاد يك در هفتاد در آوردم حدودا 60 سانت كندم خاكش و سرند كردم و حدودا با 4 كيلو كود حيواني مخلوط ، ريختم تو باغچه بعد داخلش توهر گوشش يه چيزي كاشتم كه شامل دو تا انگور و يه گل محمدي و يه ياس بود با توجه به شرايط آب و هوايي قم كه واقعا تابستوناش جهنمه روزي 1 بار اب ميدادم بعد چند وقت برگا حالت خشكي پيدا كردن يه سايبون براشون درست كردم ولي بازم فايده نداشت و كامل خشك شدن . آخرشم علتش و پيدا نكردم:ws52:

بيشترين وضعيت نورشم تقريبا 9 تا 4 بعداز ظهر بود .

همونطور که مهندس گفتن لطفا عکس گیاهتون و یه عکس از خاک باغچتون برامون بزارید تا بهتر و دقیق تر راهنماییتوم کنیم مرسی

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

درود به دوستان....

:icon_gol:

من عاشق گل و گیاهم... حداقل هفته اییکبار گل شاخه ای میخرم...با تلاش و همت و گیر دادن های متوالی هم گلخونمون پر گلشده....باغچه هم داریم که همه گلاشو خودم کاشته ام:ws3:

امشب هم گل فروشی بودم....برای اولین بار مینا خریدم....فعلا عکسشومیزارم..بقیه گلها رو بعد...ببخشید عکسه کجه...هرکای کردم درست نشد...

7ue593w7h58esmckhwky.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...