رفتن به مطلب

امكان سنجی فنی – اقتصادی پروژه های نيروگاهی؛ ديدگاهها و راهكارها

ارسال های توصیه شده

امكان سنجی فنی – اقتصادی پروژه های نيروگاهی؛ ديدگاهها و راهكارها

خلاصه

در اين مقاله روش تهيه گزارش امكان سنجي فني – اقتصادي احداث يك نيروگاه ارائه مي گردد . اين روش كه براساس تجربيات مولفين در پروژه هاي نيروگاهي و نيز نمونه هاي مشابه در ساير كشو رها تهيه شده است، دو ديدگاه مالي و فني را پيش از ساخت يك نيروگاه مورد ارزيابي قرار مي دهد . در اين راستا ابتدا ضرورت نياز به پروژه بررسي شده و بر اين اساس ويژگيهاي مورد نياز جهت مكان احداث نيروگاه مورد توجه قرار مي گيرد . پس از اين مرحله سيستم هاي مكانيكي و الكتريكي نيروگاه مورد نظر با توجه به داده هاي موجود و تجربيات حاصل از پروژه هاي قبلي بررسي و انتخاب مي گردد . سپس براساس نتايج حاصل از برآورد سيستم هاي مكانيكي و الكتريكي، احجام ساختماني مورد نياز پروژه مورد محاسبه قرار مي گيرد . نتايج حاصله به عنوان بخشي از ورودي هاي مدل مالي تهيه شده ، مورد پردازش قرار مي گيرد . مدل مالي پروژه با توجه به شرايط پروژه و ويژگيهاي آن از لحاظ مالي و نيز با توجه به هزينه هاي مربوط به تجهيزات فني و نيز ديگر موارد قابل توجه، هزينه تمام شده پروژه، هزينه توليد بصورت Euro/kW و نيز سناريوهاي مختلف تعرفه فروش برق را مورد محاسبه قرار مي دهد.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
ضمن سپاس، جداولش اعداد ندارند! فکر کنم راست چین توی ورد وارد شده بوده!

سلام

متاسفانه من فقط همین فایل رو داشتم

دقت نکرده بودم اگر فرمت سالم تری پیدا کردم ادیت میکنم ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...