رفتن به مطلب

سری دوم مسابقه کشت و کار نواندیشان

masi eng

ارسال های توصیه شده

یه سوال : چرا فلفلهای ما رشدشون متوقف شده ؟:ws38:

یبار امتحان کردم سبز نشد که هیچ همشون اومد روی خاک :4564:

بازم امتحان میکنم ببینم چی میشه :w02:

عزیزم شرایط اب و هوایی فلفل شبیه کوچه فرنگی.به اب و نور و دمای زیادی احتیاج داره...و خیلی خیلی خیلی به سرما حساسن.

نور کم باعث میشه غنچه و برگاش بیوفتن:ws37:

و از طرفی چون ریشه های فلفل ضعیفه،تو اوایل رشد بخاطر اینکه نمیتونه داخل خاک گشترش پیدا کنه به اب زیادی احتیاج داره.

شاید یکی از دلیل های منقرض شدن فلفلت همین باشه:w02:

والا پشت پنجره اتاق من مثل پرورشگاه و بیمارستان گیاهان حساب میشه .

یعنی هر گیاهی تقریبا مرده باشه توی این فضا قرار میگیره زنده میشه و جون میگیره .

از بامبوی که تقریبا 30 سانتش مرده بود و بعد از چند هفته با کلی ریشه خارج شد تا گلدونی که کلا قرار بود بیفته دور و الان چندین ماهه نه دیگه برگی ازش زرد شده نه دیگه مریضه اینجا به رشدشون ادامه میدهند.

اتفاقا فلفلها توی گلدون هستند و نور و گرماشون و آبشون خوبه ولی الان یک ماهه هنوز دوبرگه هستند و سه سانت ساقشون هست و دیگه بزرگتر نشدند.

البته زحمت نگه داری و مراقبتشون به عهده من نیست :whistle:

میترسم آب زیادی هم باعث بشه ریشه هاشون بگنده. چه کنیم ؟

بااجازه.... و تکمیل صحبتهای الهه جون. و جواب دوست گلمون...

عزیزم...گیاه فلفل براثر درجه حرارت پایینباعث کم شدن دوره رشدش میشه..

همونطور که الهه جون گفتن زشدش مثل گوجه فرنگی بااین تفاوت که فلفل توقعش بیشتراز گوجه فرنگی یعنی نور و ابیاری بیشتر نیازه..

گیاهان با تابش نور خورشید سرازخاک برمیخیزن و به سمت نور حرکت میکنن. شما جلوی پنجره هم بزارید ولی نورافتاب نباشه.. رشد نمیکنه..

دمای گیاه 30 تا 35 سانتیگرابیشترباشه از 18درجه سانتیگراد نباید کمترباشه

برای جوانه زنیشم بایددماش 11درجه سانتیگراد باشه

چون ریشه ای ضعیف دارن گسترش آن درخاک کمه ازاین نظربه آب زیادی نیازداره

به خاکهای قلیایی هم خیلی حساسن.. از کجا متوجه بشی قلیایی.. خاک رو بگیر دستت ..اگر حالت چرب و روغنی به دستت داد موقع شستن زیراب.. خاکش قلیایی.. یه مقدار خاک برگ بهش اضافه کن/

یادتون باشه موقع ابیاری.. ابتون کلر نداشته باشه فلفل به کلر حساسه... کودحیوانی پوسیده هم مناسبه البته این کود رو موقعی باید اضافه کنید که گیاه رشد کرده و به اندازه سه انگشت ..دورتراز گیاه .. باید این کودرو اضافه کنید..

اگر افت دید... توتون سیگار رو بریزید تو اب..یک روز تو اب باشه روی گیاه و خاک اسپری کنید...

سوالی بود درخدمتم.:w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 41
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بامبو درمورد بامبوتون بگم زیبا بشه و پیچشش منظم پیش بره.. هردوروز یک بار یک سانت بامبوتونو بچرخونید.. بامبو برگاش به سمت نور حرکت میکنه اگر این نظم رو رعایت کنید.. بامبو شما یه پیچ زیبا و منظم میزنه...:icon_redface::w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه
بااجازه.... و تکمیل صحبتهای الهه جون. و جواب دوست گلمون...

عزیزم...گیاه فلفل براثر درجه حرارت پایینباعث کم شدن دوره رشدش میشه..

همونطور که الهه جون گفتن زشدش مثل گوجه فرنگی بااین تفاوت که فلفل توقعش بیشتراز گوجه فرنگی یعنی نور و ابیاری بیشتر نیازه..

گیاهان با تابش نور خورشید سرازخاک برمیخیزن و به سمت نور حرکت میکنن. شما جلوی پنجره هم بزارید ولی نورافتاب نباشه.. رشد نمیکنه..

دمای گیاه 30 تا 35 سانتیگرابیشترباشه از 18درجه سانتیگراد نباید کمترباشه

برای جوانه زنیشم بایددماش 11درجه سانتیگراد باشه

چون ریشه ای ضعیف دارن گسترش آن درخاک کمه ازاین نظربه آب زیادی نیازداره

به خاکهای قلیایی هم خیلی حساسن.. از کجا متوجه بشی قلیایی.. خاک رو بگیر دستت ..اگر حالت چرب و روغنی به دستت داد موقع شستن زیراب.. خاکش قلیایی.. یه مقدار خاک برگ بهش اضافه کن/

یادتون باشه موقع ابیاری.. ابتون کلر نداشته باشه فلفل به کلر حساسه... کودحیوانی پوسیده هم مناسبه البته این کود رو موقعی باید اضافه کنید که گیاه رشد کرده و به اندازه سه انگشت ..دورتراز گیاه .. باید این کودرو اضافه کنید..

اگر افت دید... توتون سیگار رو بریزید تو اب..یک روز تو اب باشه روی گیاه و خاک اسپری کنید...

سوالی بود درخدمتم.:w16:

آب تصفیه هم که براشون خوب نیست چون املاحش تقریبا از بین رفته . آب بدون کلر هم که نمیشه اونهم تو شهر بزرگ و آب منطقه ما که البته گچش بیشتر تا کلر !!!

نه مشکلی برای نور نداره . اتفاقا نورگیریش خوبه .

کود خاک برگ هم تازه بهش رسیده .

بامبو درمورد بامبوتون بگم زیبا بشه و پیچشش منظم پیش بره.. هردوروز یک بار یک سانت بامبوتونو بچرخونید.. بامبو برگاش به سمت نور حرکت میکنه اگر این نظم رو رعایت کنید.. بامبو شما یه پیچ زیبا و منظم میزنه...:icon_redface::w16:

بامبو مال ما نبود ریشه که زد فرستادیمش رفت پیش صاحبش .

ممنون حتما بهشون میگم این موردو:w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه
آب تصفیه هم که براشون خوب نیست چون املاحش تقریبا از بین رفته . آب بدون کلر هم که نمیشه اونهم تو شهر بزرگ و آب منطقه ما که البته گچش بیشتر تا کلر !!!

نه مشکلی برای نور نداره . اتفاقا نورگیریش خوبه .

کود خاک برگ هم تازه بهش رسیده .

بامبو مال ما نبود ریشه که زد فرستادیمش رفت پیش صاحبش .

ممنون حتما بهشون میگم این موردو:w16:

عزیزمی

پس یه مشکل میمونه اون هم حرارت گیاه یه چک کنید احتمالا گیاه گرمشهلبه پنجره رو باز کنید,

نه اب تصفیه منظورم نبود,شما یه لیوان اب رو بریز اب معمولی نیم ساعت راکت در یه جای خنک قرار بده بعد از نیم ساعت این اب رو به گیاه بدید

خواهش میکنم,شما مراحل رشد خمین فلفل رو میتونید در این مسابقه شرکت بدید البته یادتون نره طبق پست نخست عمل کنید حالا خیلی کلی نه ولی به من پیام خصوصی کنید,خوبه که پیگیر گیاهتون هستید ,ممنونم بازم سوال بود درخدمتم عزیزم

• Like 3
لینک به دیدگاه
برو بچ دوستان گرامی عزیزان دل من. چیزی نمونده ها.. کسی گیاهی .. درختی.. نکاشته.. یادتون نره برام پیام خصوصی کنیداااا...:banel_smiley_4:

تا اول خرداد گفتین .:hanghead:

کلی وقت داریم:whistle:

• Like 3
لینک به دیدگاه
هه!

من تازه الان این تاپیکو دیدم:ws3:

منم شرکت می کنم

جایزه چی میدین؟!؟!؟!؟!

به 3 اثر برگزیده امتیازات خاصی تعلق خواهد گرفت:

از طرف مدیریت اعلام میشه..

به اثر برگزیده با نظر کارشناسی شده مدال افتخار کشاورزی تعلق خواهد گرفت!

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من فکر میکردم خیلی دوستان استقبال کنن. شروع این تاپیک دوستان استقبال کردن ولی از کارعملیشون اصلا خبری نشد. و تنها یک روز دیگر به این مسابقه ... وقت است...:banel_smiley_4:

• Like 1
لینک به دیدگاه
من فکر میکردم خیلی دوستان استقبال کنن. شروع این تاپیک دوستان استقبال کردن ولی از کارعملیشون اصلا خبری نشد. و تنها یک روز دیگر به این مسابقه ... وقت است...:banel_smiley_4:

خیلی دوس داشتم شرکت کنم ولی متاسفانه دوربین ندارم و همین مانع بزرگیه که هر وقت بخام عکس بگیرم عزیزم:hanghead:

• Like 1
لینک به دیدگاه
خیلی دوس داشتم شرکت کنم ولی متاسفانه دوربی ندارم و همین مانع بزرگیه که هر وقت بخام عکس بگیرم عزیزم:hanghead:

قسمت نبوده دیگه عزیزم.. حالا شما دوربین نداشتید.. ولی خیلی از دوستان استقبال کردن و من فکر میکردم.. فراتر ازاین استقبال.. مسابقه پربار داشته باشیم. ولی نبود..

و این مسابقه اگر تمام بشه.. دورش میفته دوره تابستان یا پاییز...چون اصلا خوش ندارم اینجوری تاپیک بزنیم. واستقبال نشه..:ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
من الان اومدم همه چیزو بفرستم براتون اما پیام خصوصیت فعال نیست :ws52:

:w58:جانم؟

وات؟

عزیزم هم پیام خصوصیم بازه هم خالیه مشکلی نیست... خیلی از دوستان الان به من پیام خصوصی دادن میگی باز نیست من موندم یعنی چی, یه بار دیگه امتحان کن... :ws37:

لینک به دیدگاه
:w58:جانم؟

وات؟

عزیزم هم پیام خصوصیم بازه هم خالیه مشکلی نیست... خیلی از دوستان الان به من پیام خصوصی دادن میگی باز نیست من موندم یعنی چی, یه بار دیگه امتحان کن... :ws37:

به من این برور رو می ده:

شما در تنظیمات شخصی خود , گزینه " فعال سازی پیام های شخصی " را انتخاب نکرده اید و یا ممکن است به *salamat* اجازه دریافت پیام های خصوصی داده نشده است. به هرحال شما نمی توتید به او پیام خصوصی ارسال کنید

می تونم براتون ایمیل کنم؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
به من این برور رو می ده:

شما در تنظیمات شخصی خود , گزینه " فعال سازی پیام های شخصی " را انتخاب نکرده اید و یا ممکن است به *salamat* اجازه دریافت پیام های خصوصی داده نشده است. به هرحال شما نمی توتید به او پیام خصوصی ارسال کنید

می تونم براتون ایمیل کنم؟

خوب یه بار دیگه امتحان کنید شاید تو لیست دوستان نبودید.. افتخاربدید درخواست دوستی رو قبول کنید ممنونم گلم نشد ایمیل کن گلم

• Like 1
لینک به دیدگاه
دوستای گلم. من این تاپیک رو تا 15خرداد باز گذاشتم.. فقط یه نفر تاالان شرکت کرده... دوستای گلم نمیخواید استقبال کنید..؟:banel_smiley_4:

:w58: یه نفر؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...