رفتن به مطلب

نظرسنجی ؛ برترین و محبوب ترین کتاب ها از دید خوانندگان

از تظر شما بهترین کتب از بین کتب مذکور کدامیک هستند؟  

130 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. از تظر شما بهترین کتب از بین کتب مذکور کدامیک هستند؟

• 2
    • 1
    • 2
    • 1
    • 1
    • 9
    • 6
    • 6
    • 1
    • 1
    • 5
    • 9
    • 1
    • 2
    • 3
    • 0
    • 11
    • 1
    • 9
    • 2
    • 22
    • 7
    • 14
    • 0
    • 5
    • 9

ارسال های توصیه شده

توجه.........لطفا قبل از رای دادن حتما این پست رو بخونید:

به مناسبت نمایشگاه کتاب ؛ من و چندتا از دوستان لیستی از پراستقبال ترین کتب رو تهیه کردیم(با توجه به تاپیک کتاب هایی که واقعا حیفه نخونیم.....) و بین اینها نظر سنجی انجام میشه که محبوب ترین ها از نظر کاربران مشخص بشه و از طرفی هم به دلیل اینکه تمامی اینها کتبی هستند که خوبه که همه ی ما خونده باشیم گفتیم شاید افرادی باشن که هیچکدوم رو نداشته باشن ، به وسیله این نظر سنجی این کتب اولویت بندی میشن و به ترتیب اولویت افراد میتونن تهیه کنن.

نظر سنجی چندگانه ست و هرکاربر میتونه حداکثر فقط به 4گزینه رای بده.

دلیل این موضوع هم اینه که چون تمامی این کتب برجسته و فوقالعاده هستن واقعا سخته که بینشون انتخاب صورت بگیره و اگر هم یک کاربر به همه گزینه ها یا به تعداد زیادی رای بده نتیجه نظرسنجی ، نتیجه ی خوبی نخواهد شد.پس لطفا به 4 گزینه یا کمتر رای بدین.

در تهیه این لیست هیچ سلیقه شخصی از من و دوستان دخیل نبوده و ملاک تشکیل گزینه های این لیست تاپیک مذکور است.

اگه هریک از اشخاص کتابهای محبوبی رو در ذهنشون دارند که در این لیست قرار نداره نام اون هارو در تاپیک مذکور بنویسن تا برای نظر سنجی سال بعد در لیست قرار بگیرن و فکر میکنم اینجوری قدم خیلی خوبی برای افزایش سرانه مطالعه و معرفی کتب با ارزش برداشته میشه.

و به این ترتیب هرساله در این مقطع نظرسنجی متشکل از گزینه های معرفی شده توسط شما انجام میشه که به شخصه فکر میکنم اسلوب و سنت خوبی خواهد بود.

در ضمن همینجوری تشکر نزنین برین......رای بدین تا نظرسنجی خوبی رو داشته باشیم.....w000.gif

لینک به دیدگاه

منم یک چندتائیشو خوندم که از بینشون : صدسال تنهایی . اسرار فال ورق , دنیای سوفی , برباد رفته رو بیشتر دوست داشتم.

بعضیهاش شاید چون خیلی همچین فلسفی بار نوشته شده اند و کلی هزارتا پیچت میده آخرشم به هیچ جا نمیرسونتد و من نوعی با خوندنشون بیشتر دچار سرگیجه هیچکاک میشم تا از سبک نوشته لذت ببرم . انتخاب نکردم .مثل : کوری یا شاهدخت سرزمین ابدیت و از این دست کتابها

یه پیشنهاد دارم به دوستانی که میخواهند کتابهایی مثل : صدسال تنهایی رو بخونند اگر براتون مقدور هست شده کپی شو از روی نسخه اصلی گیر بیارید و بخونید چون از حدود 3 یا 4 سال پیش این کتاب مقدار زیادیش سانسور شده که یحتمل به متن اصلی داستان ضربه وارد کرده.

لینک به دیدگاه

من از بین کتابایی که تو این لیست خونده بودم اونایی که به نظرم برای هدف شما (ضروری بودن خوندنشون برای افراد اهل کتاب) ضروری تر هستن رو انتخاب کردم.:ws37:

لینک به دیدگاه

درود پدرام جان..:icon_redface:

ممنونم از دعوتت..:icon_gol:

می خواستم تشکر بزنم و برم..ولی گفتین که نزنین و برین...:icon_redface:

خوب وقتی با یک موضوعی به صورت کلی و چارچوبی موافق نیستم...نظر ندم هم صادقانه تر هست و هم اجازه می دم دوستانی نظر بدن که این چارچوب رو درست می دونن...:icon_redface:

می تونم به جد بگم...بیشتر این کتاب ها رو دوست دارم ولی هیچ کدومشونحتی جز 10 کتاب اول من نیستن...:icon_redface:

اجازه بدین یک مثال بیارم...خیلی خوب سعی شده از هر نویسنده یک کتاب در نظرسنجی باشه..البته نمی دونم آرش حجازی با توجه به اینکه بنده به قلمشون احترام می زارم آیا واقعا می تونست دو نماینده در بین این آثار داشته باشه؟..که البته من جوابم رو گرفتم که با توجه به مرجع قرار دادن یک تاپیک برای انتخاب آثار..خوب این امر امکان پذیر شده...:icon_redface:

در مجموع جمع قلم به دستان خاکستری نویس و در جاهایی سیاه نویس و فلسفه ی پوچی جمع جمع هست...البته من به بیشتر این نویسندگان و آثارشون تعلق خاطر دارم...

از کوئیلو کتاب کیمیاگر کاندید هست...ولی خوب با وجود زیبا بودن این کتاب...من بین آثار این نویسنده "الف" رو دوست دارم...:icon_redface:

اسرار فال ورق..کتاب خوب و جالبی هست..کلا از خوندن آثار عرفانی لذت می برم ولی شاید از 53 فصل اون..(البته اگه اشتباه نکنم)...شاید با نوشتار چند فصل اول ارتباط برقرار کردم و بیشتر با ادبیات قبل و اوایل سفر پدر و پسر...

من در وادی سفرهای عرفانی بیشتر دوست دارم منطق الطیر عطار رو بخونم که اول تا به آخرش یک مسیر صاف هست و البته عرفانی...و البته معنای جویندگان حقیقت...

من زبان و نطق مرغان سر بسر

با تو گفتم فهم کن ای بیخبر

در میان عاشقان مرغان درند

کز قفس پیش از عجل در می‌پرند

جمله را شرح و پیانی دیگر است

زانکه مرغان را زبانی دیگر است

پیش سیمرغ آنکسی اکسیر ساخت

کو زبان جملهٔ مرغان شناخت

بیگانه ی کامو هم که یک کتاب هست تو حال و هوای اگزیستانسیالیسم(امیدوارم درست نوشته باشم)...فکر می کنم یکی از مراجع اصلی اون کتاب اگزیستانسیالیسم و اصالت بشر پل سارتر هست که تو انجمن سجاد عزیز کتابش رو واسه دانلود گذاشته...خوب بیگانه ی کامو برای من نوشته ی سیاهی هست...با اینکه به قدرت قلمش احترام می زارم...برای من افسانه ی سیزیف نویسنده جز کتاب هایی فلسفوی خوبش هست...با اینکه با فلسفه اش اصطحکاک دارم...:icon_redface:

مرشد و مارگریتا از اون کتاب های لبه ی تیغی هست...من بیشتر اون سالن تئاتری که بیشتر داستان رو بولگاکف تو اون نوشته از نظر معماری دوست دارم...داستان رو آخر همسر ایشون بعد از مرگ کامل می کنه.....ولی خوب جهان تصویری نویسنده با جهان من کاملا متفاوت هست...

و تک تک کتاب ها...به خاطر طولانی شدن و کم حوصله بودن دوست های خوبم..ادامه نمی دم...

عرض می کنم که کتاب هایی خوبی هستن و شاید تا یکی دو سال قبل جز برترین های من بودن..ولی هر کدوم به نوعی دارای یک وجهی هستن که در گنجینه ی 10 تای من در حال حاضر قرار نمی گیرن...:icon_gol::icon_redface:

به هر حال...حرکت،حرکت پسندیده ای هست...فقط من چون یک نفر هستم..و یک نظری داشتم..و اون هم تفاوت انتخاب هام هست...اون رو صادقانه بیان کردم...و عذر تقصیر بابت عدم رای و نظر...چون در این صورت به همه رای می دم که بی تاثیر هست...

امیدوارم دوستان دیگرم در این تاپیک مشارکت کنن...

بازم از دعوتتون سپاسگزارم...می دونم با توجه به سلب دعوت کاربران برای دعوت متحمل زحمت زیادی می شین:icon_redface:

آرامش پیشکش لحظه هاتون:icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه

ممنون از تاپیک :icon_gol:

خیلی از کتابای مورد علاقم تو این لیست نبودن، اما از بین این کتابها ، آثاری که بیشتر دوست داشتم اینا هستن:

بار هستی، بیگانه، راز فاق ورق و کیمیاگر

:a030:

لینک به دیدگاه

ممنون پدرام عزیز

از جمع این کتابها من فقط دوتاشو نخوندم و درموردشون هم چه خوب و چه بد نمیتونم نظری بدم ولی در یک مورد مطمئنم و اونم بی علاقگی مفرط من به نوشته های کوئیلوست

بالاخره بحث سلیقه و ذهنیت کاملا در این مسئله دخیل هست

در مورد بحث سام عزیز من هم موافقم که جامعیت کاملی برای انتخاب کتاب وجود نداره(در واقع اکثر کتابها رمان و در بهترین حالت رمان مبتنی بر فلسفه هستند به چز دو یا سه استثنا) ولی ریشه مشکل به عدم همکاری و مشارکت خود دوستان برمیگرده

چون چندبار سعی کردیم نظر دوستان رو در مورد طیف علایقشون و ایراد بحث برای جذب مخاطب به کتاب جویا بشیم که بجز تنی چند از دوستان پای ثابت کتابخوانی بقیه امدند و گذشتند و رفتند

من کتابهارو براساس نویسنده میخونم مثل فیلم ها که با کارگردان میبینم بنابراین نوع مطالعه من بیشتر مبتنی بر علاقه شخصیم به حوزه مورد مطالعه ام هست(متاسفانه این علاقه چندوجهی است و دران واحد چندکتاب رو همزمان میخونم!) شاید امروز کتابهای مطهری رو بخونم و فردا کتابهای راسل!

به هرحال چهارکتابی که به نظرم بیش از بقیه برام اولویت داشتند و نتیجه بخش بودند رو انتخاب میکنم ولی

اگر دنبال مطالعه تخصصی اکادمیک در نت نیستید حتما در فیسبوک سری به باشگاه ادبیات بزنید دستاورد اقای امیر عزتی در ارائه کتابخانه ای در خور تحسین و ستایش واقعا شگرف هست

موفق باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ب حکم ادب نظر دادم و گرنه من محکوم ب خاموشی ام. بماند.

هدف از کتاب خوندن باید مث هدف از خوردن باشه. خوردن خوی می خواد. بعضی ها حساسیت هایی دارن.

ب نظرم باید تعادل رو بین مطالبی ک می خونید رعایت کنید.

مختصر بگم ک همیشه این یادم هست" شاید تمام آنچه خوانده ای ب خطا رفته باشد." پس همیشه مطلق گرایی رو ب عنوان ی عمل بد در نظر دارم و حسابی حواسم ب تغذیه ذهنم هست.

و اما لیستی ک شما نوشتی؛ بیشتر کتابهایی هست ک بین انسانهایی ک تو جوامع مجازی مث فیس و غیره فعال هستن رایج ه. البته کتابهای خوبی هستند اما چ بسیار کتابهای نامطرح و بهتر

ضمن اینکه تغذیه مطالعاتی شما خیلی وابسته ب خوراکتون تا ب امروز ه.

ی شعری یادم اومد بد نیست گفتنش

قومی متفکرنــد انـــدر ره دیــن

قومی ب گمـان فتاده در راه یقیـن

می ترسم از آن ک بانگ برآید روزی

ک ای بیخبران،راه ن آن است و ن این...

خیام

پیانده باشید./.

لینک به دیدگاه

ممنون از شما:icon_gol: لیست خوبیه من همه شو نخوندم , یکسری هاشم نصفه خوندم ..

با این حال به بیگانه , فراتر از بودن , عقاید یک دلقک , قلعه ی حیوانات رای دادم

چه خوب میشد اگه همه قلعه ی حیواناتو میخوندن ..

لینک به دیدگاه

کاریست بس ستودنی. :w16:دمتون گرم باد...:icon_gol:

البته یه نظر هم دارم. در کنار نظرات سام عزیز که به نظر من هم درسته، باید بگم ارزشیابی هر هنر و فرهنگی توی هر زمانی دستخوش سلیقه ی جمعی میشه. در حقیقت گاهی سلیقه ی مخاطبان می تونه رونق تفکراتی رو در جامعه باعث بشه و در نتیجه کتاب هایی در حاشیه قرار بگیرن که حقشون نیست و برعکس کتاب هایی برجسته تر بشن که در عین ارزش زیادشون به خودی خود، خیلی هم برتر از بقیه نبودن.

در هر صورت ار بین کتابهایی که خوندم و نام برده شده توی این جستار، جذاب ترینها و مفیدترینهاش -از دیدگاه خودم- رو انتخاب کردم. همه مون موفق باشیم دوستای گل. :) :icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنون از استارتر...:icon_gol:

منم از بین کتاب هایی که خونده بودم انتخاب کردم...:w16:

امیدوارم فرصتی پیش بیاد تا بتونم بقیه کتاب هارو هم مطالعه کنم:icon_redface:

موفق باشید...:a030:

لینک به دیدگاه

مرسی بابت دعوتتون:ws37:من از بین این کتابا کوری رو خوندم و صدسال تنهایی اگه اشتباه نکنم......ک کتاب کوری رو واقعا دوست داشتم....هم جالب بود هم اموزنده:w16:

لینک به دیدگاه

درسته استارتر دعوت نکرده ولی ما سر زده اومدیم با تشکر از استارتر:icon_gol:

کیمیاگر - صدسال تنهایی -قلعه حیوانات - بی شعوری

اینا را پسندیدم

کیمیاگر عالی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...