رفتن به مطلب

راههای معرفی رشته شهرسازی!

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان!

از اونجایی که رشته شهرسازی در جهان و مخصوصا در ایران رشته ای نوپا ست و بیشتر مردم و حتی گاهی مسئولین سازمانهایی که به طوری با شهرسازی در ارتباط هسن با این رشته آشنایی نداشته و یا از مسئولیت ها و وظایفی که یک شهرساز می تونه برعهده بگیره هم آگاهی کامل ندارن این تایپیک رو نوشتم که شاید بشه یکم اطلاعات عموم رو در مورد شهرسازی بالا برد !:sad0:

متاسفانه من خودم با همه این مشکلات مواجه شدم :4564:

هر کسی به سهم خودش می تونه تو این تایپیک به ما کمک کنه! چه شهرساز و چه غیر از این رشته!

منتظر راهکارهای عالی هستیم!:ws37:

به امید روزی که تو ایران هر کاری به متخصص خودش واگذار شه!:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان!

از اونجایی که رشته شهرسازی در جهان و مخصوصا در ایران رشته ای نوپا ست و بیشتر مردم و حتی گاهی مسئولین سازمانهایی که به طوری با شهرسازی در ارتباط هسن با این رشته آشنایی نداشته و یا از مسئولیت ها و وظایفی که یک شهرساز می تونه برعهده بگیره هم آگاهی کامل ندارن این تایپیک رو نوشتم که شاید بشه یکم اطلاعات عموم رو در مورد شهرسازی بالا برد !:sad0:

متاسفانه من خودم با همه این مشکلات مواجه شدم :4564:

هر کسی به سهم خودش می تونه تو این تایپیک به ما کمک کنه! چه شهرساز و چه غیر از این رشته!

منتظر راهکارهای عالی هستیم!:ws37:

به امید روزی که تو ایران هر کاری به متخصص خودش واگذار شه!:icon_gol:

سلام.

راستش من الان خوب متوجه منظورتون نشدم :hanghead:

یعنی راهکار بدیم که چطور میشه شهرسازی رو بیشتر به مردم و مسئولین شناسوند؟ :ws52:

لینک به دیدگاه
سلام.

یعنی راهکار بدیم که چطور میشه شهرسازی رو بیشتر به مردم و مسئولین شناسوند؟ :ws52:

بله مهندس منظورش همینه :a030:

لینک به دیدگاه
سلام.

سلام!

بله!

خوب شاید شما تو شهرهای بزرگ با مشکلی که من می گم زیاد در ارتباط نبودین! ولی خو دیگه برای مطرح کردن یه رشته و نشون دادن اهمیتش تو زندگی مردم باید از یه جا شروع کنیم!

منم انجمن نواندیشان رو انتخاب کردم و به پیشنهاد پری عزیز این تایپیک رو گذاشتم!

لینک به دیدگاه

به نظر من یک روش واسه آشنایی مردم نشون دادن کارمون به صورت اجرایی تو شهره. و اینکه مردمو به روش های مختلف از این کارها با خبر کنیم. مثلا اخبار روزنامه! و اینکه بدونن ما گروهی هستیم که رشتمون شهرسازیه

یکی دیگه از راه هایی که می تونیم افراد مختلفو با رشتمون آشنا کنیم اینترنته!

مثلا همین سایت نواندیشان. ولی مسئله ای که هست اینه که قشر خاصی (اکثرا دانشجو و تحصیل کرده) باهاش در ارتباطن

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان

راستش من فکر میکنم با نمایشگاه و سمینار و بروشور واز این دست پیشنهادات نمیشه کاری انجام داد.

تنها راهش مدرسه هاست. منظور من اینه که وقتی این رشته شناخته میشه که به عنوان یکی از رشته های فنی وارد مدرسه ها بشه

در مدارس فنی حرفه ای.

اینطوری خود دانش اموزا میشن مبلغان شهرسازی:w16:

لینک به دیدگاه
سلام به همه ی دوستان

راستش من فکر میکنم با نمایشگاه و سمینار و بروشور واز این دست پیشنهادات نمیشه کاری انجام داد.

تنها راهش مدرسه هاست. منظور من اینه که وقتی این رشته شناخته میشه که به عنوان یکی از رشته های فنی وارد مدرسه ها بشه

در مدارس فنی حرفه ای.

اینطوری خود دانش اموزا میشن مبلغان شهرسازی:w16:

یا شاید معرفی این رشته به عنوان یک رشته دانشگاهی برای بچه هایی که می خوان وارد دانشگاه شن

یادمه من اصلا این رشته رو نمیشناختم. ولی یکی از معلمامون توضیح داد درموردش و من متوجه شدم رشته ای به نام شهرسازی وجود داره :|

لینک به دیدگاه
به نظر من یک روش واسه آشنایی مردم نشون دادن کارمون به صورت اجرایی تو شهره. و اینکه مردمو به روش های مختلف از این کارها با خبر کنیم. مثلا اخبار روزنامه! و اینکه بدونن ما گروهی هستیم که رشتمون شهرسازیه

یکی دیگه از راه هایی که می تونیم افراد مختلفو با رشتمون آشنا کنیم اینترنته!

مثلا همین سایت نواندیشان. ولی مسئله ای که هست اینه که قشر خاصی (اکثرا دانشجو و تحصیل کرده) باهاش در ارتباطن

خوب قبول دارم حرفتو! واقعا اگه کار اجرایی و قابل دید مردم باشه خیلی عالی! ولی اگه مجالی داده بشه!

الان تو اکثر سازمانهای مرتبط ،افراد رشته های مختلف کاری که ما باید انجام بدیم و انجام میدن! و جایی برا اجرایی کردن نظرای ما وجود نداره! :4564:

لینک به دیدگاه
خوب قبول دارم حرفتو! واقعا اگه کار اجرایی و قابل دید مردم باشه خیلی عالی! ولی اگه مجالی داده بشه!

الان تو اکثر سازمانهای مرتبط ،افراد رشته های مختلف کاری که ما باید انجام بدیم و انجام میدن! و جایی برا اجرایی کردن نظرای ما وجود نداره! :4564:

حرفت درسته عزیزم

کار شهرسازا معمولا به معمارا و مهندسین عمران داده میشد ولی چند سالیه که شهرسازی داره خودشو بیشتر نشون میده.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی راستش منم اصلا نمی دونستم همچین رشته ای وجود داره وچه موقعی که توخیابون درحال برداشت باشم ویافامیل وخانواده م وبیشتر مردم شهرسازی روباعمران اشتباه می گیرن

:4564::4564:و موقعی کلماتی مانندسرزندگی،تعاملات اجتماعی ،تنوع کاربری ،تداخل حرکت سواره وپیاده ،نفوذپذیری ،طراحی متناسب با اقلیم وازاین چورواژه ها بکار می برم مثل فامیل دور میگن چی شده آقای مجری :ws52::ws52::ws52: باید کلی براشون توضیح بدم وبه نظر من اولین راهکار اطلاع رسانی به مردم ازطریق رسانه ها ،معرفی کردن کشورهای ومکانها ی موفق درشهرسازی وبرگزاری همه پرسی ویانظرسنجی در شهرهای کوچک ازمردم داخل کوچه وخیابان وتسلط اساتید وبچه های شهر سازی برمسائل ومشکلات حاددرزمینه شهرسازی می تونه کمک زیادی به شهرهای شیش در چهار دوران معاصرمون بکنه

لینک به دیدگاه

بنظر من در درجه اول جایگذاری درست مسئولین کشوری در خصوص همین رشتمون این خودش بنحوی تبلیغاتیه:ws52:

اصن نمیخوام بحث سیاسی بشه ولی واقعا خودش یه مشکل باز کنه:whistle:

مثال شهردار شهر باید مدیریت شهری خونده باشه نه نظامی:4564:

افراد شورای شهر باید شهرسازی و گرایشهای شهرسازی خونده باشن نه ورزشکار که سوء استفاده از نظر لطف مردم اعتمادشون به خودشون:vahidrk:

شهردار منطقه یا اون قسمت معاونت شهرسازیش باید حتما درس خونده شهرسازی باشه نه کارشناس عمران یا معماری در گاهی موارد هم کارشناس برق دیده شده...:w000:

یه مثال خیلی مهم بزنم وقتی احمدی نژاد رییس جمهور شد همه میگفتن مهندس ترافیک شهری و ...:5c6ipag2mnshmsf5ju3

اینجا یخورده شهرسازی و گرایشاتش مشخص شد.:banel_smiley_4:

تا به اینجا بعنوان نظر شخصی کافیه...:ws3:

لینک به دیدگاه

این مشکل فقط واسه رشته شهرسازی نیست. خیلی از رشته ها ناشناخته هستن واسه مردم.

بزرگترین مشکل هم اینه که تو مدرسه جاییه که باید رشته ها و حرفه های مختلف رو شناخت. ولی خیلی وقتا میشه خیلیا تا سال دوم دانشگاهم باز رشتشونو نمیشناسن. :banel_smiley_4:

مسئله دوم هم که به نظرم تأثیرگذاشته اینه که فعالیت های اجرایی شهرسازی تو کشور واقعاً خیلی کمه. همش خلاصه شده در حد تهیه کردن طرح و ... :banel_smiley_4:

طرح هایی که اغلب به مرحله اجرا نمیرسن و تا اجرا نشن هم نتیجه ای که واسه مردم ملموس و قابل درک باشه دیده نمیشه. واسه همین اغلب نمیدونن که شهرسازی چی هست و چیکار میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...