رفتن به مطلب

تغییرات چارت درسی

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان خوبم .

شما از تغییرات چارت درسی دروس رشته شهرسازی مطلع هستید ؟ :ws52:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

معمولاً تغییرات براساس مصوبه های وزارت علوم انجام میشه. :ws38:

من چیزی در مورد تغییر مجددش نشنیدم :ws38:

لینک به دیدگاه

معمولاً تغییرات براساس مصوبه های وزارت علوم انجام میشه. :ws38:

من چیزی در مورد تغییر مجددش نشنیدم :ws38:

فکر کنم از دو سال پیش بازنگری در شرح دروس شهرسازی شروع شده و به سرانجام هم رسیده. اما چون شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب نکرده، همون قبلی کماکان پابرجاست.

ظاهرا در بازنگری دانشگاه تهران، دو تا آلترناتیو داشته این طرح؛ یکی 5 ساله شدن طول دوره که معادل ارشد میشه، یکی هم تقسیم دوره 4 ساله به دو دوره 2 ساله عملی و تئوری که بعد از 2 سال اول، مدرک تکنسینی به دانشجو داده می شه و حتی می‌تونه ادامه نده. این رو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب نکرده.

یه قرارداد بازنگری هم دانشگاه هنر اصفهان داشته که انگار بیشتر بازنگری در شرح هر درس هست و تغییرات گسترده چندانی نداشته. فعلا خبری از تصویب این یکی هم نشنیدم!

لینک به دیدگاه
فکر کنم از دو سال پیش بازنگری در شرح دروس شهرسازی شروع شده و به سرانجام هم رسیده. اما چون شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب نکرده، همون قبلی کماکان پابرجاست.

ظاهرا در بازنگری دانشگاه تهران، دو تا آلترناتیو داشته این طرح؛ یکی 5 ساله شدن طول دوره که معادل ارشد میشه، یکی هم تقسیم دوره 4 ساله به دو دوره 2 ساله عملی و تئوری که بعد از 2 سال اول، مدرک تکنسینی به دانشجو داده می شه و حتی می‌تونه ادامه نده. این رو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب نکرده.

یه قرارداد بازنگری هم دانشگاه هنر اصفهان داشته که انگار بیشتر بازنگری در شرح هر درس هست و تغییرات گسترده چندانی نداشته. فعلا خبری از تصویب این یکی هم نشنیدم!

مرسی از توضیحاتت :a030:

ولی هنوز که تغییرات تصویب نشده، دانشگاه ها میتونن خودشون تو چارت تغییرات بدن؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
مرسی از توضیحاتت :a030:

ولی هنوز که تغییرات تصویب نشده، دانشگاه ها میتونن خودشون تو چارت تغییرات بدن؟ :ws38:

خواهش می‌کنم.

والا تغییر که میدند :دی ولی اینکه دقیقا تا چه حد مجاز هستند را اطلاع ندارم. به نظر میرسه با پایبندی به کلیات، اختیار تغییرات جزئی را با تصویب گروه (و یا دانشکده) را دارند. حالا طبق معمول هر چی زورشون بیشتر باشه، تغییرات میتونه بیشتر باشه :دی

لینک به دیدگاه

آره والا منم از اساتید می شنوم مبنی بر حذف شدن دروسی مثل سوانح و حقوق شهری و تو عملی و تیوری میخان تغییرات ایجاد کنن ولی از جرییات بی خبریم

لینک به دیدگاه
آره والا منم از اساتید می شنوم مبنی بر حذف شدن دروسی مثل سوانح و حقوق شهری و تو عملی و تیوری میخان تغییرات ایجاد کنن ولی از جرییات بی خبریم

این درس‌ها که اسم بردید، اختیاری محسوب میشن و خود گروه تصمیم میگیره چه چیزهایی ارائه بده. بنابراین حذف شدن این‌ها به معنی تغییر شرح دروس (سیلابس) نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...