رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من دنبال انتخاب رشته براساس علاقم هستم براي اينكاربايد هرچه بيشتر با رشته ات اشنا بشي .

يكي از راههاش سرزدن به محل كارهاي مربوط به ان است . يكي از راهاي ديگه خواندن مقاله كتاب و ديدن فيلم يا اسلايدمربوط به اان رشته است . توي سرتاسر اين بخش مقالات و اطلاعات زيادي است كه شايد براي من كه مكاينك نمي دانم و مي خوام شناخت پيدا كنم ضرر هم داشبته باشه .مي خواستم راهنمايي كنيد ومقاله يا هرچيزي كه بتونه من را هرچه بيشتر با اين رشته اشنا كنه و بدرد الان من بخوره معرفي كنيد حالا هرچند كه سرازش درنيارم. مي تونيد كمككم كنيد؟

لینک به دیدگاه

سلام

فکر نمی کنم خوندن مقالات کمک زیادی بکنه. چون سطحشون بالاست. در ثانی خیلی متنوع اند. با این حال شاید دوستان بتونند مقالات خوبی در اختیارتون بذارن.

اما در کل مکانیک یعنی ریاضی و فیزیک.

اگر هم میخواهید بدونید کدوم شاخه از ریاضیات و فیزیک نقش بیشتری دددارن شاید بهتر باشه چارت درسی این رشته رو تو نت جستجو کنید.

تو همین سایت هم در مورد شاخه های کاری این رشته یه چیزایی پیدا میشه.

لینک به دیدگاه
من دنبال انتخاب رشته براساس علاقم هستم براي اينكاربايد هرچه بيشتر با رشته ات اشنا بشي .

يكي از راههاش سرزدن به محل كارهاي مربوط به ان است . يكي از راهاي ديگه خواندن مقاله كتاب و ديدن فيلم يا اسلايدمربوط به اان رشته است . توي سرتاسر اين بخش مقالات و اطلاعات زيادي است كه شايد براي من كه مكاينك نمي دانم و مي خوام شناخت پيدا كنم ضرر هم داشبته باشه .مي خواستم راهنمايي كنيد ومقاله يا هرچيزي كه بتونه من را هرچه بيشتر با اين رشته اشنا كنه و بدرد الان من بخوره معرفي كنيد حالا هرچند كه سرازش درنيارم. مي تونيد كمككم كنيد؟

با اجازه دوستان من یه راهنماییتون میکنم. چون دیدم و اینکه درمورد این رشته یه اطلاعاتی دارم...

رشته مکانیک.. رشته خیلی خوبی هست بخصوص گرایش های اون. شما باید تحقیق کنید بر گرایشهای رشته مکانیکی.. من یکی از اشناهامون مهندسی مکانیک میخونن و گرایش سیالات و جامدات.. رشته ای که چون با توجه به اینکه پسر هستید در دستتگاههای دولتی به راحتی میتونید کار پیدا کنید و حتی استخدام بشید...

اکتفا به مقالات نکنید. وارد یه دانشگاهی بشید که ببینید رشته مکانیکی میتونه چه مزایا و معایبی داشته باشه و بهتره که از اساتید این رشته اطلاعات بگیرید تا کسی که داره این درس رو میخونه چون هرکس به موقعیت خودش شما رو راهنمایی میکنه و سردرگم خواهید شد....

امیدوارم این اطلاعات خیلی مختصر به دردتون بخوره و خیلی عالی که در این زمینه تحقیق میکنید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
با اجازه دوستان من یه راهنماییتون میکنم. چون دیدم و اینکه درمورد این رشته یه اطلاعاتی دارم...

رشته مکانیک.. رشته خیلی خوبی هست بخصوص گرایش های اون. شما باید تحقیق کنید بر گرایشهای رشته مکانیکی.. من یکی از اشناهامون مهندسی مکانیک میخونن و گرایش سیالات و جامدات.. رشته ای که چون با توجه به اینکه پسر هستید در دستتگاههای دولتی به راحتی میتونید کار پیدا کنید و حتی استخدام بشید...

اکتفا به مقالات نکنید. وارد یه دانشگاهی بشید که ببینید رشته مکانیکی میتونه چه مزایا و معایبی داشته باشه و بهتره که از اساتید این رشته اطلاعات بگیرید تا کسی که داره این درس رو میخونه چون هرکس به موقعیت خودش شما رو راهنمایی میکنه و سردرگم خواهید شد....

امیدوارم این اطلاعات خیلی مختصر به دردتون بخوره و خیلی عالی که در این زمینه تحقیق میکنید.:icon_gol:

چون به طراحي و اختراع علاقه دارم و هوش فضايي وتجسم سه بعدي ام خوبه گرايش جامدات را مي خوام تحقيق كنم . دنبال محيط كارشون هستم اما دركنارش تحقيق و خواند مقاله و كتاب حتي با ورق زدنش هم فكر كنم مفيد باشه به هرحال عكس ها هم يه چيزايي را بت مي رسونه به هرحال من بايد سريع انتخاب كن اگه كمكي به نظرتون مي رسه راهنمايي كنيد

لینک به دیدگاه
چون به طراحي و اختراع علاقه دارم و هوش فضايي وتجسم سه بعدي ام خوبه گرايش جامدات را مي خوام تحقيق كنم . دنبال محيط كارشون هستم اما دركنارش تحقيق و خواند مقاله و كتاب حتي با ورق زدنش هم فكر كنم مفيد باشه به هرحال عكس ها هم يه چيزايي را بت مي رسونه به هرحال من بايد سريع انتخاب كن اگه كمكي به نظرتون مي رسه راهنمايي كنيد

همین گرایش رو ادامه بده

همیشه اولین تصمیم بهترین تصمیمه

پژوهش و مقاله میتونه در طی تحصیل هم انجام بشه زیاد باحاشیه انتخاب نکنید

ببینید اصلی ترین هدفنت چیه که گفتی جامدات برو انتخاب کن موفقم میشی

لینک به دیدگاه

من یکسری ترس دارم درمورد مهندس مکانیک از انجایی که مهندس مکانیک کارش تجزیه و تحلیل نیروها برای ساخت یه وسیله است من تصورم اینه که نمیشه همه نیروها را با توجه به ناشناختگی بودن طبیعت مثل فضا ، هوا و دریا به حساب اورد بخاطر همین ممکن چیزی که می سازی مثل چرخ و فلک و قطار هوایی و ماشین و غیره درست کار نکنه و با حادثه غیره منتظره ای روبرو بشی که بخاطر عدم محاسبه تو باشه و اینطوری مدیون می مانی ا یه فکر دیگه ام اینه که چون طبیعت پیچیده است بخوای قوانین مربوط به یه موضوع را حساب بکنی انقدر پیچیده میشه که حالت بهم می خوره تازه باید ترس اینم داشته باشی که همه چیو حساب کرده باشی اینها ترسهایی است که روی علاقه من اثر می گذاره بخاطر همين مي خوام بيشتر باش اشنا بشم و تصورات ذهني خودم را تاييد يا رد كنم

لینک به دیدگاه
من یکسری ترس دارم درمورد مهندس مکانیک از انجایی که مهندس مکانیک کارش تجزیه و تحلیل نیروها برای ساخت یه وسیله است من تصورم اینه که نمیشه همه نیروها را با توجه به ناشناختگی بودن طبیعت مثل فضا ، هوا و دریا به حساب اورد بخاطر همین ممکن چیزی که می سازی مثل چرخ و فلک و قطار هوایی و ماشین و غیره درست کار نکنه و با حادثه غیره منتظره ای روبرو بشی که بخاطر عدم محاسبه تو باشه و اینطوری مدیون می مانی ا یه فکر دیگه ام اینه که چون طبیعت پیچیده است بخوای قوانین مربوط به یه موضوع را حساب بکنی انقدر پیچیده میشه که حالت بهم می خوره تازه باید ترس اینم داشته باشی که همه چیو حساب کرده باشی اینها ترسهایی است که روی علاقه من اثر می گذاره بخاطر همين مي خوام بيشتر باش اشنا بشم و تصورات ذهني خودم را تاييد يا رد كنم

علم مکانیک بر اساس نیروهای شناخته شده بنیان شده است.

پس به فکر نیروهای ناشناخته (ممکنه وجود داشته یا نداشته باشد) نباشید.

بروزترین ورژن مکانیک نیز بر اساس همین نیروهای شناخته شده است.

ضمناً مکانیک در کارشناسی فقط خلاصه نمیشه.

زمینه های تخصصی تر را در ارشد و دکتری و دوره های تخصصی باید دنبالش باشی.

:a030:

لینک به دیدگاه
خوب يه مهندسي مكانيك (جامدات)شغلش چطوريه؟

بيشتر توي چه محيطي كارمي كنه؟

يه روز كاريش چيه و چكار مي كنه؟

بيشتر چه عناوين شغلي داره؟

حالا چرا جامدات؟؟؟

سیالات به این خوبیییی؟؟؟:w02:

لینک به دیدگاه
خوب يه مهندسي مكانيك (جامدات)شغلش چطوريه؟

بيشتر توي چه محيطي كارمي كنه؟

يه روز كاريش چيه و چكار مي كنه؟

بيشتر چه عناوين شغلي داره؟

اول جامدات بعد سیالات

لطفا می شه به سوالاتی که پرسیدم تا انجا که اطلاعات دارید جواب بدید دسترسی به محیط مهندس مکانیک ندارم تا خودم به جواب این سوالات برسم. به این نتیجه رسیدم که به چند رشته علاقه دارم و برای اینکه یکی ازانها را انتخاب کنم میخوام ببیینم با کار و محیط و شرایط شغلی کدام یکی می خورم . پس لطفا اطلاعات بهم بدید و راهنمایی کنید هرچه بیشتر و جزیئ و مستند تر

لینک به دیدگاه
اول جامدات بعد سیالات

لطفا می شه به سوالاتی که پرسیدم تا انجا که اطلاعات دارید جواب بدید دسترسی به محیط مهندس مکانیک ندارم تا خودم به جواب این سوالات برسم. به این نتیجه رسیدم که به چند رشته علاقه دارم و برای اینکه یکی ازانها را انتخاب کنم میخوام ببیینم با کار و محیط و شرایط شغلی کدام یکی می خورم . پس لطفا اطلاعات بهم بدید و راهنمایی کنید هرچه بیشتر و جزیئ و مستند تر

ببینین مهندسی مکانیک چندین تا گرایش داره

از گرایشای مطرح که درامد دارن اول سیالات و تأسیساته

بعد گرایش های دیگه

مهندسای مکانیک سیالات برای نظام مهندسی یه حق امضا دارن که بعد از آزمون نظام مهندسی بهشون تعلق میگیره که نسبتا درامد خوبیه

از لحاظ اینکه چی هست بگم که کلا فرق گرایشای مهندسی مکانیک توی حداکثر 30 واحده تخصصی هست

گرایشای سیالات چیزایی مثل توربین گاز و موتور جت و توربوماشین و اینا رو دارن

جامداتی ها فاینایت المنت و چیزایی مشابه این دارن

لینک به دیدگاه
ببینین مهندسی مکانیک چندین تا گرایش داره

از گرایشای مطرح که درامد دارن اول سیالات و تأسیساته

بعد گرایش های دیگه

مهندسای مکانیک سیالات برای نظام مهندسی یه حق امضا دارن که بعد از آزمون نظام مهندسی بهشون تعلق میگیره که نسبتا درامد خوبیه

از لحاظ اینکه چی هست بگم که کلا فرق گرایشای مهندسی مکانیک توی حداکثر 30 واحده تخصصی هست

گرایشای سیالات چیزایی مثل توربین گاز و موتور جت و توربوماشین و اینا رو دارن

جامداتی ها فاینایت المنت و چیزایی مشابه این دارن

داری رششتتو تبلیغ میکنی سیالات رو و جامدات رو خراب میکنی علی مگه نمی دونی من تعصب دارم درحد کینگ کونگ :w000:

لینک به دیدگاه
داری رششتتو تبلیغ میکنی سیالات رو و جامدات رو خراب میکنی علی مگه نمی دونی من تعصب دارم درحد کینگ کونگ :w000:

جدی میگم

همین الان خیلیا رو میشناسم سر همین حق امضای سیالاتی ها و نونی که تو تأسیسات خوابیده دارن گرایششونو با پاس کردن درسای سیالات تغییر میدن:ws37:

لینک به دیدگاه
جدی میگم

همین الان خیلیا رو میشناسم سر همین حق امضای سیالاتی ها و نونی که تو تأسیسات خوابیده دارن گرایششونو با پاس کردن درسای سیالات تغییر میدن:ws37:

لطف کن شمارهاشونو برا سند کن :w000:مگه همه چی پوله جامد جامد جامدات

درضمن تجربه کاری در کدوم ضمینه پیدا کنی گرایش مهم نیست برا شغلهای دولتی شاید به درد بخوره فقذ

من الان تاسیساتو تا ته رفتم اما ربط چندانی به رشتم نداشت از طراحی پکیج بگیر تا موتورخونه و همه چی چیلر ها و وغیره

لینک به دیدگاه
لطف کن شمارهاشونو برا سند کن :w000:مگه همه چی پوله جامد جامد جامدات

ای بابا

بحثو چرا به حاشیه میکشونی:vahidrk:

بیا تو پروفم:167:

بیبین الان تاسیساتیا سر یه نظارت خدا تومن پول مفت میگیرن

سر یه امضایی که پای یه طراحی ای که یکی دیگه انجام داده

اینو من نمیگم

برو از خودشون بپرس:w16:

لینک به دیدگاه
ای بابا

بحثو چرا به حاشیه میکشونی:vahidrk:

بیا تو پروفم:167:

بیبین الان تاسیساتیا سر یه نظارت خدا تومن پول مفت میگیرن

سر یه امضایی که پای یه طراحی ای که یکی دیگه انجام داده

اینو من نمیگم

برو از خودشون بپرس:w16:

:w58:

کی گفته؟

در مقابل نظارت و طراحی که میکنند (با فرض به نحو احسن انجام دادن) هیچ پولی نمی گیرند.

باور کن :w000:

لینک به دیدگاه
:w58:

کی گفته؟

در مقابل نظارت و طراحی که میکنند (با فرض به نحو احسن انجام دادن) هیچ پولی نمی گیرند.

باور کن :w000:

چی؟؟؟:w58::w58:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...