رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نظرت راجع سوال usm چی بود حنس ابزار یا فرکانسه؟

والا فکنم جنس ابزار اگه نرم باشه دانه های ساینده به ابزار صدمه میزنه و راندمان میاد پایین من اینو زدم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 137
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

والا فکنم جنس ابزار اگه نرم باشه دانه های ساینده به ابزار صدمه میزنه و راندمان میاد پایین من اینو زدم

در کل همه سوالای ساختش گنگ بودن سوال الکترو شیمیایی فک کنم میشد پیشروی متناسب با جرم انمی و معکوس با چگالی نظرت چیه

لینک به دیدگاه
سوال ساده ای بود

اول ید نیروی تکیه گاه ها حساب میشد. بعد پیده می کرد که نیروی برشی کجا صفر میشه فکر مینم 1.25 میشد

کسی چیزی در مورد سوال اخر جامدات نمیدونه ترمز دیسکی دو طرفه بود؟ یعنی ضرب در 2 میشد؟

لینک به دیدگاه
کسی چیزی در مورد سوال اخر جامدات نمیدونه ترمز دیسکی دو طرفه بود؟ یعنی ضرب در 2 میشد؟

2تا سوال قرقره با دیسک داشت ، جواب ها تو گزینه رو یادت هست ؟ چون من اصن سوالش نمیاد جلو چشمم ،سوال قبلیش یادم هست ولی اینی که شما میگی رو نه

لینک به دیدگاه
من جواب ساخت و تولید امسال رو اینجوری زدم (نمی دونم اشتباهست یا درست )

1) سوال مربوط به ماشینکاری که برقو و... داشت من گزینه مربوط به داخل تراش را زدم چون نوشته بود "داخل تراش ابزاری چند لبه است " که من تشخیص دادم این گزینه اشتباهست.

2) کدام ابزار برای تراش فولاد مناسب نیست ؟ من بین CBN و کاربید تیتانیم تردید داشتم که گزینه کاربید تیتانیوم را زدم.

3) شکلی که برای قالب داده بود به نظر من 2 ا جواب داشت ولی چون گفته بود کدام گزینه صحیح تر است من گزینه اول که اندازه سوراخ مربع الشکل را داده بود زدم.

4) سوال بعدی قالب من گزینه ای را زدم که سنبه و بیرون انداز داشت.

5) در روش ماشینکاری با امواج صوتی USM من گزینه آخر که گفته بود با کاهش دامنه ارتعاشات سرعت براده برداری کاهش می یابد را زدم.

6) برای بریدن ورق چند میلی متری من استفاده از روش وایرکات را بهتر از روش های دیگر دیدم.

7) شکل اثر ویکرز مربع نوپ لوزی و برینل دایره ای را زدم.

8) آلومینیوم دارای شبکه FCC است پس تراکمش 0.74 میشه.

9) CNC آموزشی از موتور استپر یا همان پله ای استفاده می کنه.

10) سوال بعدی CNC من گزینه ای که Goforward داشت را زدم.

11) G41 برای چپ G42 برای راست , G40 لغو کننده است.

12) سوال پین و پیچ ها من اون قالبی که 2 تا پین داشت را زدم.

13) یک سوال ماشینکاری بود من اون گزینه ای را زدم که نوشته بود با افزایش شعاع نوک لبه ابزار ناهمواری ها کاهش می یابد.

14) سوال از هیدرولیک گزینه ای را زدم که گفته بود شیر فشار هموراه فعال سات .

15) سوال بعدی تولید مخصوص را هم زدم یادم نیست چی بود.

16) یکی دیگه هم زدم ولی ذهنم یاری نمیکنه چی بود .

حالا شما بگید درست زدم یا غلط

13 رو درسته ک افزایش شعاع در کیفیت موثره. ولی درناهمواری فک کنم فقط عمق براده و زاویه ایکس پرایم تاثیر داره.

نه سوالش اسپارک نداشت بین گزینه لیزر و وایرکات بود که من لیزر زدم

وایرکات سرعتش پایین.

لیزر هم میتونه بزنه.

عملا سوالی ک شک بین این دو باشه. معلوم طراح ساختی نیست. احتمالا جامدات یا چیز دیگه ای خونده حداقل تو مقاطع پایین ترش. بعد اومده ساخت:sigh:

12 تا ک خوبه مهندس. انشالله همین فردوسی میتونید قبول شید

:w16:

نمدونم داش اگه درست باشه آره اما تردید دارم میترسم اردیبهشتم میرم سربازی خخخخ ایشالله همین فردوسی:ws3:

امیدوارم هر چی ب صلاح ت هست اتفاق بیفته

ب عنوان ی دوست میگم. سعی کن هر چی شد، سعی کن لذت ببره. حتی اگ مث من رفتی مرزبانی و هم رزمت هم فارغ التحصیلهای ارشد شریف بود ...

نه منظورم اون سوال تاثیر زمان روشنی در باربرداری بود

در اسپارک. زمان اتصال زیاد بشه، باربرداری تا حدی زیاد میشه بعدش شروع ب کاهش می کنه.

ولی واقعا متاسفم هم برا سیستم اموزشی کشور با این سیستم طراحی سوال!

هم واقعا برا خودمون.:banel_smiley_4: باید بگم ک گاهی شده سنجش ی گزینه اشتباه رو درست اعلام کرده. این یعنی اینکه مهم نیست درست و غلط چیه. مهم اینکه سیستم فکر می کنه چی درسته! پس شانس خیلی مهم ه.

فکر می کنم تا روزهای اول هفته دیگه سنجش کلید سوالا رو بزاره

لینک به دیدگاه
سوال ساده ای بود

اول ید نیروی تکیه گاه ها حساب میشد. بعد پیده می کرد که نیروی برشی کجا صفر میشه فکر مینم 1.25 میشد

من زدم 1.75 کلا استاتیکش الکی بود داره طراح های سوال افت می کنن

لینک به دیدگاه

در مورد سوال قالب همانطور که گفتم دو تا جواب داشت. یا 20.03 شعاع= Mohamndes Salman یه اشتباه کوچیک کردی اینجا (چون ماتریس سایز بود و سنبه باید کوچیک می شد که با کوچیک شدن سنبه R زیاد می شد.) گزینه اولش هم که سنبه سایز بود هم درست بود و من شانسی اولی رو زدم .

ضمنا مگر میشه که قالب کیلرانس نداشته باشه!!!

در مورد USM که من مطمئنم با کاهش دامنه ارتعاشات سرعت براده برداری کاهش می یابد. جنس ابزار تاثیر بخصوصی نداره.

سی ان سی آموزش: بحث سر موتورش بود که سروو اصلا به صرفه نیست مدار دی سی هم که اصلا کاربردی نداره کلا

تولید مخصوص: در اسپارک با افزایش زمان روشنی پالس سرعت باربرداری افزایش ولی پس از مدتی کاهش می یابه

سوال وایرکات و لیزر هم من بین این دو شک داشتم ولی چون ضخامت ورق زیاد بود 0بیشتر از یک سانت) وایرکات رو زدم چون وایرکات برای برش قالب بخصوص کاربرد داره و لیزر هم ورق های ضعیف یا نازک را معمولا میبره

ساخت تولید صاحب نداره باید واستیم کلید بیاد همه اینا کشکه

لینک به دیدگاه
در مورد سوال قالب همانطور که گفتم دو تا جواب داشت. یا 20.03 شعاع= Mohamndes Salman یه اشتباه کوچیک کردی اینجا (چون ماتریس سایز بود و سنبه باید کوچیک می شد که با کوچیک شدن سنبه R زیاد می شد.) گزینه اولش هم که سنبه سایز بود هم درست بود و من شانسی اولی رو زدم .

در مورد USM که من مطمئنم با کاهش دامنه ارتعاشات سرعت براده برداری کاهش می یابد. جنس ابزار تاثیر بخصوصی نداره.

سی ان سی آموزش: بحث سر موتورش بود که سروو اصلا به صرفه نیست مدار دی سی هم که اصلا کاربردی نداره کلا

تولید مخصوص: در اسپارک با افزایش زمان روشنی پالس سرعت باربرداری افزایش ولی پس از مدتی کاهش می یابه

سوال وایرکات و لیزر هم من بین این دو شک داشتم ولی چون ضخامت ورق زیاد بود 0بیشتر از یک سانت) وایرکات رو زدم چون وایرکات برای برش قالب بخصوص کاربرد داره و لیزر هم ورق های ضعیف یا نازک را معمولا میبره

سوالای ساخت چی خوندیم چی اومد اصلا بلد نیستن سوال بیارن والا اصلا الکی و شانسیه

لینک به دیدگاه
2تا سوال قرقره با دیسک داشت ، جواب ها تو گزینه رو یادت هست ؟ چون من اصن سوالش نمیاد جلو چشمم ،سوال قبلیش یادم هست ولی اینی که شما میگی رو نه

فکر کنم n=1 باید در نظر بگیریم

لینک به دیدگاه
سوالای ساخت چی خوندیم چی اومد اصلا بلد نیستن سوال بیارن والا اصلا الکی و شانسیه

ساخت تولید همیشه اینجوری بوده سوالات بی حساب کتاب زیاد میدن. البته الان چند سالیه سوالاتش خیلی خوب شده واقعا خوب شده . من سال 90 کنکور دادم 6 ماه خوندم ساخت تولید 15 درصد بیشتر نزدم اینقدر سوالات چرت بودن که فکر نکنم کسی بالای 40 زده بود به خاطر همین ساخت بی اثر شد و درصدای جامدات و ریاضی اون سال تعیین کننده شد.

الان سطح سوالات خوبه نه میشه گفت سخته نه خیلی هم راحت فقط ایکاش یکمی از حالت سلیقه ای بیرون می امد. هرکسی به سلیقه خودش سوال طرح نمی کرد.

من امسال همینجوری شرکت کردم اصلا هیچی نخوندم ریاضی و جامدات نزدم و ساخت رو هم با معلومات چند سال پیش جواب دادم قطعا اگر ساخت خوب خونده بودم شاید 90 درصدشو میتونستم جواب بدم(البته چندتاشو درست می زدم را نمیدونم:ws3:ولی همین که سوال رو میشه فهمید یعنی برات نااشنا نیست خیلی خوبه سال 90 نصف سوالات جدید و عجیب بود:ws52:)

لینک به دیدگاه
در مورد سوال قالب همانطور که گفتم دو تا جواب داشت. یا 20.03 شعاع= mohamndes salman یه اشتباه کوچیک کردی اینجا (چون ماتریس سایز بود و سنبه باید کوچیک می شد که با کوچیک شدن سنبه r زیاد می شد.) گزینه اولش هم که سنبه سایز بود هم درست بود و من شانسی اولی رو زدم .

در مورد usm که من مطمئنم با کاهش دامنه ارتعاشات سرعت براده برداری کاهش می یابد. جنس ابزار تاثیر بخصوصی نداره.

برادر در مورد سوال usm مساله اینه که دامنه رو نداده بود بلکه فرکانس ارتعاشات رو داده بود که برخلاف دامنه نسبت معکوس داره با براده برداری

لینک به دیدگاه
برادر در مورد سوال usm مساله اینه که دامنه رو نداده بود بلکه فرکانس ارتعاشات رو داده بود که برخلاف دامنه نسبت معکوس داره با براده برداری

حق با شماست

خنگ بازی ما گل کرد و دامنه را فرکانس قاط زدیم

لینک به دیدگاه

یه نگاهی به این تست بنداز:

(مهندسي مكانيك 81)

1) با افزايش بار استاتيك و دامنه نوسان ، سرعت باربرداري زياد مي شود و زبري سطح افزايش مي يابد.

2) با افزايش فركانس و دامنه نوسان سرعت باربرداري زياد مي شود و فرسايش ابزار كاهش مي يابد.

3) با افزايش اندازه ذرات ساينده و بار استاتيك سرعت باربرداري زياد مي شود و فرسايش ابزار افزايش مي يابد.

4) سرعت باربرداري در بار استاتيك مشخص و دامنه نوسان معين ماكزيمم مي شود و با افزايش زياد فركانس تغيير مهمي نمي يابد.

جواب:

- گزينه (2) صحيح است.

افزايش دامنه نوسان و اندازه داده ها تا مقدار بهينهاي سرعت بار برداري را افزايش ميدهد لذا گزينه 2 درست است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...