رفتن به مطلب

سری دوم میزگرد خانواده شماره 2 : « چرا ازدواج موقت؟ »

afa

ارسال های توصیه شده

سری دوم میزگرد خانواده شماره 2 : « چرا ازدواج موقت؟ »

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز:icon_gol:

با موضوع «چرا ازدواج موقت » متظر حضور و ارسال نظرات دوستان عزیز هستیم:a030:

1383141852_soalcity_308.jpg

آمارهای رسمی حاکی از کاهش ازدواج دائم و افزایش طلاق در جامعه است. از سوی دیگر سن ازدواج در ایران نیز افزایش یافته است. این در حالی است که به نظر می رسد در سال های اخیر ازدواج موقت از محبوبیت بیشتری نسبت به ازدواج دائم برخوردار شده است.

کاهش ازدواج دائم و افزایش ازدواج موقت یعنی افزایش بهم‌ریختگی خانوادگی که خبر خوشی نیست و در واقع خبری بدتر از افزایش طلاق است.

فاصله گرفتن‌ها و مراقبت نکردن از عشق و صمیمیت و صداقتی که باید در روابط همسران باشد، می‌تواند همسران را از هم جدا کند. آنها شاید طلاق نگیرند و حضور فیزیکی کنار هم داشته باشند اما در ابتدا طلاق عاطفی و بعدش طلاق‌های بعدی آن قدر عرصه را تنگ می‌کند که تصمیم بگیرند جدا شوند.

مسائل اقتصادی شامل مسکن، شغل و درآمد مناسب، هزینه های بالای ازدواج و مهریه های سنگین می شود و مسائل فرهنگی برخاسته از تهاجم برنامه های ماهواره ای است که راه باز را به مردم نشان می دهند و اینکه زیر بار مسئولیت نروند و تعهد نپذیرند.

........................

چه چیزی باعث میشه که افراد به دنبال ازدواج موقت پیش بروند ؟

فرزندان حاصل از اینگونه ازدواج ها چه سرنوشتی خواهند داشت ؟

روابط جنسی بی حد و مرز در اینگونه ازدواج ها رواج پیدا میکند ؟

ازدواج موقت برای همسران متاهل !!!

• Like 31
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب چرا کسی نیومد:w02:

من یسری موارد میگم شوما بیاید توضیحش بدید:دی

1-ترس پسرا از قبول مسئولیت و مسئولیت پذیری

2-بی اعتمادی طرفین به هم دیگه .......

3-مسئولیت پذیر نبودن دخترا ......

که باعث میشه به ازدواج موقت برای رفع نیازا روی بیارن:ws37:

بدبینی

این موردو به عینه متاسفانه دیدم هم در دخترا هم پسرا حالا به خاطر محیطی که توش هستن به جنس مخالف بدبین شدن شدیدا که باعث شده موقعیتای ازدواجشون رو از دست بدن.

حالا مسائل مالی و... در آخر

به نظر من اگه قرار باشه زندگی تشکیل بشه خیلی مسائل مهمتراز خونه ماشین و... هست چون اگه طرفین بخوان باهم یه عمر باشن میتونن باتلاش هم به دست بیارن

که متاسفانه الان به خاطر مواردی که گفتی شد جوونا دلسردو بی انگیزه شدن وبه طبع برای رفع نیازشون همچین کاری میکنن که چه بسا ممکنه به عادت تبدیل بشه.

پ.ن:البته اگه اینو درست نمیکردن بعضیا واسه راحتی خودشون الان مشکلات واسه جوونا نبود.....یا دائم یا مجرد میموندن..واالا:banel_smiley_4:

• Like 17
لینک به دیدگاه

نمیدونم....

شاید یکم بخاطره کم شدن عاطفه و احساسات خودمون باشه...خودمو میگم که به کسی برنخوره...من به خاطره خیلی از مشکلام دیگه نمیرسم که به احساسات و تفریح خودم برسم چه برسه طرف مقابلم...

من کم میزارم واسه طرفم از نظر محبت و...اونم خب آدمه وقتی از من این رفتارو میبینه خب99٪ باهام سرد میشه..من به سمت کسه دیگه میرم چون طرفم نیازام رو به هر دلیلی برطرف نمیکنه...به جایه اینکه محبت و...بیشتر کنه از مشکلام کم کنه که باعث این سردی شده... فکر خیانت میکنه و یواش یواش ازدواج موقت رخ میده...حالا در بین این زوج که بچه ایی هم باشه بیشترین ضربه رو خواهد خورد...اون الگوش پدر ومادرشن که این کارارو میکنن...99٪این بچه هم به خاطره کمبود خیلی چیزها دست به هر کاری میزنه...

پس همه چیز برمیگرده به خوده من...

من نباید به خاطره هرچی از خانوادم دور میشدم...یا اگه برعکس طرفم دور شد سرد شد من نباید تلافی کنم...

دنیا خیلی عوض شده...باااااااید دنبال ریشه مشکل شد...

اگه حرفام خوب نبود...معذرت.

• Like 15
لینک به دیدگاه

دلایل مختلفی وجود داره تو تایپیکی در مورد آثار ازدواج نکردن زده بودی بحث شد

مهمترین دلیل سخت شدن اداره یک زندگی

متاسفانه اکثر دخترا فکر می کنن چون اداره زندگی با مرده جونش در بیاد باید تأمین کنه از تورم و هزار جور مشکلات دیگه بگذریم می رسیم به توقعات دخترای امروزی کافیه با زندگی مادراتون مقایسه کنید علاوه بر هزینه ها خوراک پوشاک مسکن درمان رفت و آمد هزینه های سرسام اور دخترای امروزی رو ببینید ، انواع لوازم آرایش با قیمت های نجومی ، لباس های جورواجور ، گردش و تفریح های آنچنانی خب با شرایطی که آدم تو هزینه های اساسی زندگی کم میاره با اینا چیکار کنه حالا بگذریم اگر بچه ای هم متولد بشه که واویلا

دوم تنوع طلبی

چه دختر و پسر الان با انواع رسانه های تبلیغی مانکن های زنو مرد هستن که رژه میرن خب وقتی میبینه همسرش مثل فلان بازیگر و فلان مدل نیست میره دنبال یکی دیگه

سوم بالا رفتن سن دخترا و تحصیلات و...

جامعه طوری شده اکثر دخترا دنبال ادامه تحصیل هستن و پسرا دنبال کار ، دختره رفته دکترا گرفته خب انتظار داره پسری هم سطح خودش بیاد خواسگاریش هی رد میکنه رد میکنه تا بجایی میرسه که سنش رفته بالا کسی سراغش نمیره به جایی میرسه که تن میده به ازدواج موقت

دلایل و اسیب های زیادی وجود داره به همین سه مورد بسنده میکنم ولی جامعه ما یک فاضلاب گندیدس که روش سرپوش گذاشتن کی بوی گندش عالمو برمیداره خدا می دونه

• Like 13
لینک به دیدگاه

به نظر من جوونی که شرایط ازدواج دائم رو داره نباید به سمت ازدواج موقت بره..اصلا از این آدم عذر و بهانه ای پذیرفته نیست...

وقتی شرایط ازدواج در جامعه هست نباید به این سمت رفت چون انسان ها تنوع طلبند و این با شرایط جامعه ما سازگاری نداره ولی ممکنه با شرایط فردی هم خوب باشه ...

البته من ازدواج موقت رو کلن نفی نمیکنم اما به نظر من این ازدواج شرایط داره...ازدواج موقت در دین ما هست که زنان بی سرپرستی که به هر دلیل امکان ازدواج دائم ندارن تا مدتی تحت سرپرستی شخصی که شرایطش شبیه به خودش هست باشه..این مدت یه روز و دو روز یه ماه و چن ماه نیست...بایستی مدت طولانی باشه... تا طرف زن یا مرد سمت گناه نره...من رک حرف میزنم ببخشید....جامعه به سمت زنا نره...تازه زنی که تن به ازدواج موقت میره خودشم تحت یه سری شرایط قرار میگیره که باید رعایت کنه و اگه رعایت نکنه یعنی همون زنا. پس میشه گفت که اصن با شرایطی که برای زن صیغه ای هست اصن ازدواج یه روزه و دو روزه زیر سوال میره..(ببخشید دیگه من خیلی سعی کردم در لفافه صحبت کنم). دین به خودی خود مشکل نداره اما بعضی ها چه راحت دین رو زیر سوال میبرن...

به نظر من اگه جوونی شرایط ازدواج دائم رو داره و یا نه اصلا میبینه که در آینده شرایط ازدواج دائم رو دارا خواهد بود اصلا سمت این راه نباید بره چون یه خیانت اخلاقی در حق همسر آیندش انجام داده.

مردی هم که زن داره و سمت ازدواج موقت میره کلن کار مزخرفی میکنه چون حتی اگه از زنش‌دلسرد شده و باشه و امیدی تو رابطش نمیبینه (البته سالها و سالها بایستی تلاش کنه و بعد به این نتیجه برسه) بهترین کاری که در حق زن دائمش میتونه بکنه اینه که اون زن رو طلاق بده و بعد بره دنبال هر فکری که تو سرش هست.

ببخشید اگه بی پرده صحبت کردم.دلم هم از دست اون افرادی پره که یه نفر رو ساعتی صیغه میکنن و هم از دست اون افرادی که از سر عناد این ازدواج رو نفی میکنن.

• Like 16
لینک به دیدگاه

همه نوشته ها درست بود اما مورد دیگه ای که هست بدحجابی توی جامعه است و اینکه دخترا بعضیاشون اون سرسنگینی و متانت قدیم رو ندارن. در واقع خودشون خودشون رو عرضه می کنن.

مردا میبینن اینارو هم نسبت به خونواده خودش کم کم سرد میشه هم میخواد تنوع بده به زندگیش. برای اینکه گناه نشه کارش یه کلاه شرعی به اسم ازدواج موقت میذاره رو کارش.

ازدواج موقت بد نیس اما یاسر هم اشاره کرد یه وقتای خاص نه که برای ارضای نفست هی ازدواج موقت پشت ازدواج موقت.

• Like 12
لینک به دیدگاه

متاسفانه اکثر دخترا فکر می کنن چون اداره زندگی با مرده جونش در بیاد باید تأمین کنه از تورم و هزار جور مشکلات دیگه بگذریم می رسیم به توقعات دخترای امروزی کافیه با زندگی مادراتون مقایسه کنید علاوه بر هزینه ها خوراک پوشاک مسکن درمان رفت و آمد هزینه های سرسام اور دخترای امروزی رو ببینید ، انواع لوازم آرایش با قیمت های نجومی ، لباس های جورواجور ، گردش و تفریح های آنچنانی خب با شرایطی که آدم تو هزینه های اساسی زندگی کم میاره با اینا چیکار کنه حالا بگذریم اگر بچه ای هم متولد بشه که واویلا

دوم تنوع طلبی

چه دختر و پسر الان با انواع رسانه های تبلیغی مانکن های زنو مرد هستن که رژه میرن خب وقتی میبینه همسرش مثل فلان بازیگر و فلان مدل نیست میره دنبال یکی دیگه

جامعه طوری شده اکثر دخترا دنبال ادامه تحصیل هستن و پسرا دنبال کار ، دختره رفته دکترا گرفته خب انتظار داره پسری هم سطح خودش بیاد خواسگاریش هی رد میکنه رد میکنه تا بجایی میرسه که سنش رفته بالا کسی سراغش نمیره به جایی میرسه که تن میده به ازدواج موقت

دلایل و اسیب های زیادی وجود داره به همین سه مورد بسنده میکنم ولی جامعه ما یک فاضلاب گندیدس که روش سرپوش گذاشتن کی بوی گندش عالمو برمیداره خدا می دونه

بدبینی یا ناشی از یه تجربه تلخه یا اینکه طرف همه را به کیش خود می پندارد.

هرکی به شخصه خودش رو آدم کنه دیگه مشکلی وجود نداره.

• Like 8
لینک به دیدگاه

دوم تنوع طلبی

با حرفاتون موافقم ولی یه کم جانبدارانه به قضیه نگاه کردین. همه دخترا این جور که گفتین نیستن و یه همچین طرز فکری ندارن.

متاسفانه آقایون هم با تنوع طلبی بی حد و حصر و هم با معیارهای ظاهربینانه خودشون قضیه رو سخت کردن. کمتر کسی دنبال دختر با طرز فکر درست و همراه هست. اکثرا دنبال دختری با معیارای ظاهری تاپ از همه نظرن و وقتی با توقعات دخترا روبرو میشن شروع به انتقاد میکنن که چرا مثل مامانم بساز نیستی! این گروه باید به معیارای قبل از ازدواجشون رجوع کنن و ببینن چرا با این خانوم ازدواج کردن.

• Like 10
لینک به دیدگاه
همه نوشته ها درست بود اما مورد دیگه ای که هست بدحجابی توی جامعه است و اینکه دخترا بعضیاشون اون سرسنگینی و متانت قدیم رو ندارن. در واقع خودشون خودشون رو عرضه می کنن.

مردا میبینن اینارو هم نسبت به خونواده خودش کم کم سرد میشه هم میخواد تنوع بده به زندگیش. برای اینکه گناه نشه کارش یه کلاه شرعی به اسم ازدواج موقت میذاره رو کارش.

ازدواج موقت بد نیس اما یاسر هم اشاره کرد یه وقتای خاص نه که برای ارضای نفست هی ازدواج موقت پشت ازدواج موقت.

یعنی یه مرد انقدر باید ضعیف النفس باشه که با دیدن یه دختر به قول شما بدحجاب بره دنبال ازدواج موقت؟!

• Like 9
لینک به دیدگاه

یه جمله میگم و تمام به نظر من صیغه موقت فرقی با اون یکی نداره چه شرعی چه غیر شرعی والسلام

مگه انسان بلا نسبت ...... نمی دونم این برداشت منه

معنی ازدواج کجا و صیغه موقت هزار میلین سال فرق داره

این مهرو قداست و عشق و مهربانی اون ...........نگم بهتره به نظرم هزار سال مجردی بهتر از اون............

• Like 16
لینک به دیدگاه
یعنی یه مرد انقدر باید ضعیف النفس باشه که با دیدن یه دختر به قول شما بدحجاب بره دنبال ازدواج موقت؟!

هر مردی اینکارو نمیکنه. بعضی از آقایون واقعا خیلی گلن

بعضی ولی بله انقدر ضغیف النفسن که این کارو کنن.

• Like 8
لینک به دیدگاه
یه جمله میگم و تمام به نظر من صیغه موقت فرقی با اون یکی نداره چه شرعی چه غیر شرعی والسلام

مگه انسان بلا نسبت ...... نمی دونم این برداشت منه

معنی ازدواج کجا و صیغه موقت هزار میلین سال فرق داره

این مهرو قداست و عشق و مهربانی اون ...........نگم بهتره به نظرم هزار سال مجردی بهتر از اون............

عشق حراج شده واقعا توسط بعضیا. یعنی عشق نیستا هوسه اما اسمشو میذارن عشق.

تقدس عشق هم از بین میره

• Like 7
لینک به دیدگاه
بدبینی یا ناشی از یه تجربه تلخه یا اینکه طرف همه را به کیش خود می پندارد.

هرکی به شخصه خودش رو آدم کنه دیگه مشکلی وجود نداره.

نفهمیدم یعنی چی؟:ws38:

• Like 6
لینک به دیدگاه
هر مردی اینکارو نمیکنه. بعضی از آقایون واقعا خیلی گلن

بعضی ولی بله انقدر ضغیف النفسن که این کارو کنن.

اون وقت باید یه کم روی تربیت فرزندان پسر دقت بیشتری بکنیم و فرهنگ سازی بشه برا آقایون آینده. چون نمیشه فقط از خانوما انتظار داشت که رعایت کنن آقایون هم باید به اون درجه از فهم و آگاهی برسن و اینم ممکنه منتها برا نسل آینده اگه از الان تلاش کنیم.

• Like 7
لینک به دیدگاه
با حرفاتون موافقم ولی یه کم جانبدارانه به قضیه نگاه کردین. همه دخترا این جور که گفتین نیستن و یه همچین طرز فکری ندارن.

متاسفانه آقایون هم با تنوع طلبی بی حد و حصر و هم با معیارهای ظاهربینانه خودشون قضیه رو سخت کردن. کمتر کسی دنبال دختر با طرز فکر درست و همراه هست. اکثرا دنبال دختری با معیارای ظاهری تاپ از همه نظرن و وقتی با توقعات دخترا روبرو میشن شروع به انتقاد میکنن که چرا مثل مامانم بساز نیستی! این گروه باید به معیارای قبل از ازدواجشون رجوع کنن و ببینن چرا با این خانوم ازدواج کردن.

منم گفتم اکثرا نه همه ، دلایل بسیاره گفتم اینا مهماشه

• Like 6
لینک به دیدگاه
نفهمیدم یعنی چی؟:ws38:

یعنی کسی وقتی بدبینه که یا خودش یه تجربه بد داشته در رابطه با جنس مخالف یا در اطرافش زیاد دیده . یا اینکه خودش آدم درستی نیست و هی در حق این و اون نامردی کرده که فکر میکنه همه مثل خودشن.

• Like 4
لینک به دیدگاه
منم گفتم اکثرا نه همه ، دلایل بسیاره گفتم اینا مهماشه

اکثرا میون دختر خانومایی که با معیارای خاصی انتخاب میشن پس نمیشه گفت اکثر خانوما :w16:

• Like 5
لینک به دیدگاه
اون وقت باید یه کم روی تربیت فرزندان پسر دقت بیشتری بکنیم و فرهنگ سازی بشه برا آقایون آینده. چون نمیشه فقط از خانوما انتظار داشت که رعایت کنن آقایون هم باید به اون درجه از فهم و آگاهی برسن و اینم ممکنه منتها برا نسل آینده اگه از الان تلاش کنیم.

نه فقط پسر. روی تربیت هر دو باید کار بشه.

• Like 6
لینک به دیدگاه
یعنی کسی وقتی بدبینه که یا خودش یه تجربه بد داشته در رابطه با جنس مخالف یا در اطرافش زیاد دیده . یا اینکه خودش آدم درستی نیست و هی در حق این و اون نامردی کرده که فکر میکنه همه مثل خودشن.

دخترم اینایی که شنیدی من هر روز دارم میبینم واقعیت جامعه ما خیلی خشن تر از دنیاهای دخترانه و رمانتیک و صورتی رنگه

• Like 8
لینک به دیدگاه
نه فقط پسر. روی تربیت هر دو باید کار بشه.

رو تربیت پسرا یه کم بیشتر چون حساسیت روی خانوما تو جامعه همیشه بوده و هست فکر کنم وقتشه این حساسیت یه کمم رو آقایون اعمال بشه :w16:

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...