رفتن به مطلب

سری دوم میزگرد خانواده شماره 2 : « چرا ازدواج موقت؟ »

afa

ارسال های توصیه شده

اکثرا میون دختر خانومایی که با معیارای خاصی انتخاب میشن پس نمیشه گفت اکثر خانوما :w16:

تو خیابون راه میری چند درصد دخترای ساده و درس درمون میبینی؟ و همچنین چند درصد پسرای حسابی حداقل از نظر ظاهر

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

تو خیابون راه میری چند درصد دخترای ساده و درس درمون میبینی؟ و همچنین چند درصد پسرای حسابی حداقل از نظر ظاهر

من معیارم افراد تو خیابون نیستن بیشتر اطرافیان خودم رو مد نظر قرار میدم شایدم اشتباه می کنم :w16:

• Like 6
لینک به دیدگاه
دخترم اینایی که شنیدی من هر روز دارم میبینم واقعیت جامعه ما خیلی خشن تر از دنیاهای دخترانه و رمانتیک و صورتی رنگه

بابایم (:دی) واقعیت جامعه از خود ما آدما نشأت گرفته. چون بعضیا کم بعضیامون زیاد خورده شیشه داریم. بعضیا خیل گلن خورده شیشه ندارن. باز کسی ترور نکنه ها.

• Like 6
لینک به دیدگاه
من معیارم افراد تو خیابون نیستن بیشتر اطرافیان خودم رو مد نظر قرار میدم شایدم اشتباه می کنم :w16:

معمولا اطرافیان نمونه اماری کوچیکیه برای نتیجه گیری:a030:

• Like 6
لینک به دیدگاه
بابایم (:دی) واقعیت جامعه از خود ما آدما نشأت گرفته. چون بعضیا کم بعضیامون زیاد خورده شیشه داریم. بعضیا خیل گلن خورده شیشه ندارن. باز کسی ترور نکنه ها.

الناس بامرائهم،اشبه منهم بآبائهم:مردم به امیرانشان و حاکمانشان شبیه ترند تا به پدرانشان

• Like 7
لینک به دیدگاه
الناس بامرائهم،اشبه منهم بآبائهم:مردم به امیرانشان و حاکمانشان شبیه ترند تا به پدرانشان

از خودت بود ؟؟؟؟؟؟

اگه من اگه تو اگه همه اجازه هرکاری رو به خودمون ندیم، جامعه نمیشه اینی که هست و هر روزم داره بدتر میشه.

• Like 6
لینک به دیدگاه
از خودت بود ؟؟؟؟؟؟

اگه من اگه تو اگه همه اجازه هرکاری رو به خودمون ندیم، جامعه نمیشه اینی که هست و هر روزم داره بدتر میشه.

عربیم قوی هس ولی عربی صحبت نمیکنم دیگه:ws3:

از امام علی

• Like 6
لینک به دیدگاه

الحمدلله مثل اینکه ایمان و یاسر با من به مخالفت برنخاستند اینبار. :دی

من کی مخالف بودم؟؟؟؟؟؟؟من همیشه طرفدار حرف منطقی ام!!!!:ws3:

منطقمم که خیلی خوبه!

البته شما این سری شمشیر رو از رو نبسته بودید.... اینجا هم که گفتید!!:ws3:

البته اینم بگم که یکمم شانس آوردید الان سرگرم شبیه سازی بودم...

• Like 6
لینک به دیدگاه

واقعا چه دلایلی وجود داره که جوونا انقدر از ازدواج فراری شدن؟:icon_pf (34):

در کنار ما جوونا خانواده ها هم مقصرن. اگه دختر یا پسری هم بخوان ساده ازدواج کنند خانواده ها نمیذارن.

خب چه اشکالی داره دوتا جوون باهم از صفر شروع کنن؟ قبول دارم که شرایط خیلی خیلی سخت شده اما این رااهش نیست!

همش میایم به ماهواره و جنگ نرم و... اشاره میکنیم و از اونها ایراد میگیریم که البته منم قبول دارم اما رسانه ی ملی ما داره چکار میکنه؟! پس کو فرهنگ سازی؟

چقدر راجب ازدواج آسان و فوایدش صحبت میکنن؟ باز خدا پدر این حاج آقاهای روحانی رو بیامرزه.

با همه حرفاتونم موافقم. هم ماهواره, هم بدحجابی, هم مسائل و مشکلات مالی, مسئولین, ضعف ایمان و عقیده, تربیت نادرست, بالارفتن سطح توقعات و... همه و همه داره پدر از فرهنگ و ادب و زندگی های ما درمیاره.

خدا کنه زودتر به خودمون بیایم.:sigh:

• Like 9
لینک به دیدگاه

ن همه نظرات رو خوندم..

اگه بخوام خلاصه کنم بهترین حرف میتونه این باشه...که برگردیم به قران و مسائل دینی موجود..

1- اول از همه ما امر به معروف رو کنار گذاشتیم.. یعنی خانمایی که میبینن هم جنساشون داغونن و ارایش کرده به جای اینکه ارشادش کنن حسادت و رقابت میندازن.

2- مرد های جامعه عفت ها رو زیر پا گذاشتن.

3- قران میگه تبرج نکنید اما ماهواره ها تبلیغی دارن مخالفشو به خورد ما میدن

4- به بابا ها و مامانای خودمون نگاه کنیم..چطور ازدواج کردن و الان به چه صورتی شدیم..چون خودمون نخواستیم راه درستو به همه بفهمونیم...کدومامون برای حرف درست تاوان دادیم؟؟

5- سبک زندگی ما متعادل نیست...ارزش های تک تک ما فرق کرده.. زمانی آهنگامون مضامین بلند کتابای شعرای بزرگ بود حالا همه عاشق موزیک های بی سرو ته با خواننده های بی هویت تر شدیم

6- ازدواج میتونست راحت باشه اما ما با توقعات بالا نابودش کردیم.این مرحله از حوادث جامعه رو میشه مرحله گذار هم نام برد

• Like 10
لینک به دیدگاه
ن همه نظرات رو خوندم..

اگه بخوام خلاصه کنم بهترین حرف میتونه این باشه...که برگردیم به قران و مسائل دینی موجود..

1- اول از همه ما امر به معروف رو کنار گذاشتیم.. یعنی خانمایی که میبینن هم جنساشون داغونن و ارایش کرده به جای اینکه ارشادش کنن حسادت و رقابت میندازن.

4- به بابا ها و مامانای خودمون نگاه کنیم..چطور ازدواج کردن و الان به چه صورتی شدیم..چون خودمون نخواستیم راه درستو به همه بفهمونیم...کدومامون برای حرف درست تاوان دادیم؟؟

5- سبک زندگی ما متعادل نیست...ارزش های تک تک ما فرق کرده.. زمانی آهنگامون مضامین بلند کتابای شعرای بزرگ بود حالا همه عاشق موزیک های بی سرو ته با خواننده های بی هویت تر شدیم

6- ازدواج میتونست راحت باشه اما ما با توقعات بالا نابودش کردیم.این مرحله از حوادث جامعه رو میشه مرحله گذار هم نام برد

شما جرات داری به یکی یه حرف بزن. زنده زنده چالت میکنه.

• Like 10
لینک به دیدگاه
شما جرات داری به یکی یه حرف بزن. زنده زنده چالت میکنه.

بله متاسفانه مجروح داده شد...دو سه سال پیش یه پیش نماز مسجد رو دو دختر بد حجاب که ارشاد شدن تا دم مرگ کتک زدن و بیچاره بستری شد.اما امام حسین هم از علی اصغرش هم گذشت برای همین حرفا دیگه...امید وارم همه جوونایی که باعث این داستانا شدن خدا هدایتشون کنه و دلاشون بلرزه برای خدا...

• Like 11
لینک به دیدگاه

باهات موافقم البرز. اصن جوونا دین گریز شدن. یه آدم معتقدو میبینن انگار یه آدم جزامی دیدن!!!!!:w58: مدیر محترم بنظرم خوبه یه تاپیک هم راجب علل دین گریزی جوونای امروز بذاری. به نظر من علت 98 درصد مشکلات و آسیب های امروزه دوری از دین و سستی اعتقاداته.

• Like 11
لینک به دیدگاه
ن همه نظرات رو خوندم..

بله متاسفانه مجروح داده شد...دو سه سال پیش یه پیش نماز مسجد رو دو دختر بد حجاب که ارشاد شدن تا دم مرگ کتک زدن و بیچاره بستری شد.اما امام حسین هم از علی اصغرش هم گذشت برای همین حرفا دیگه...امید وارم همه جوونایی که باعث این داستانا شدن خدا هدایتشون کنه و دلاشون بلرزه برای خدا...

خدا حفظت کنه که نفست حقه........

• Like 11
لینک به دیدگاه
معمولا اطرافیان نمونه اماری کوچیکیه برای نتیجه گیری:a030:

شاید البته از رو افراد تو خیابون هم نمیشه نتیجه گرفت :w16:

• Like 8
لینک به دیدگاه

هیچ دلیل قانع کننده ای برای ازدواج موقت و رواج اون در جامعه نمیبینم

ازدواج موقت بنیان خانواده رو از بین میبره

خیلی جاها در این مورد صحبت کردم اما حوصله اینکه یکسری جواب کلیشه ای و مذهبی مابانه بشنوم رو ندارم

آدمی که بدون فکر تصمیم بگیره رو نباید باهاش بحث کرد

• Like 11
لینک به دیدگاه
هیچ دلیل قانع کننده ای برای ازدواج موقت و رواج اون در جامعه نمیبینم

ازدواج موقت بنیان خانواده رو از بین میبره

خیلی جاها در این مورد صحبت کردم اما حوصله اینکه یکسری جواب کلیشه ای و مذهبی مابانه بشنوم رو ندارم

آدمی که بدون فکر تصمیم بگیره رو نباید باهاش بحث کرد

موافقم

الان اینجوری شده دیگه واسه هر کار دلیل میارن

:icon_razz:

• Like 10
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...