رفتن به مطلب

یک سوال در مورد حقوق محیط بانان

ارسال های توصیه شده

با سلام

بنده یک سوالی رو در ذهنم بود خواستم ببینم از منظر حقوقی نکلیف چیه؟

"" سال قبل یک محیط بان در مناطق همدان که به وظیفه اسلحه گرم حمل می کنند هنگام گشت زنی متوجه قاچاقچیان و شکارچیان حیوانات ممنوعه میشه و باز هم طبق وظیفه به اونها هشدار داده و تیر هوایی میزنه که اون قاچاقچی ها به ایشون تیراندازی می کنند و از پا هم زخمی میشن و به ناچار برای حفظ جان خود شروع به تیراندازی می کنه که یکی از قاچاق چیان کشته میشه و از محیط بان اولیای دم شکایت می کنند و محیط بان بی نوا زندانی میشه و حکم اعدام به خاطر قتل عمد می خوره و اعدام میشه!!

حالا برای من سوالی پیش میاد :

1: اون اسلحه رو برای چی به محیط بانان داده اند؟

اگر قراره با اون کاری نکنه و قاچاقچیان هم به راحتی هر کاری بکنند اصلا برای چی محیط بان گذاشتند...

لینک به دیدگاه

سلام بابک خان:icon_gol:

قتل اون محیط بان برای دفاع بوده و اینکه برای دفاع باید حتی الامکان شخص رو نکشی مثلا می تونست به سمت دست یا پای شخص شلیک کنه که البته چون چند نفر بودن چاره ای جز دفاع از حقش نداشته

قتل ایشونم درسته عمد بوده اما چون بخاطر دفاع از جان بوده قابل دفاع و تبرعه هست

نمیدونم چرا اعدام شده!!!!وکیلش کی بوده؟

در هر صورت نباید اعدام می شد مگر اینکه دلیل قتل چیزی جز دفاع از جان بوده باشه:ws38:

بعدم اینکه اجرای حکم قصاص بعد از دو سال حبس هست نه بلافاصله بعد از حکم دادن:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام بابک خان:icon_gol:

قتل اون محیط بان برای دفاع بوده و اینکه برای دفاع باید حتی الامکان شخص رو نکشی مثلا می تونست به سمت دست یا پای شخص شلیک کنه که البته چون چند نفر بودن چاره ای جز دفاع از حقش نداشته

قتل ایشونم درسته عمد بوده اما چون بخاطر دفاع از جان بوده قابل دفاع و تبرعه هست

نمیدونم چرا اعدام شده!!!!وکیلش کی بوده؟

در هر صورت نباید اعدام می شد مگر اینکه دلیل قتل چیزی جز دفاع از جان بوده باشه:ws38:

بعدم اینکه اجرای حکم قصاص بعد از دو سال حبس هست نه بلافاصله بعد از حکم دادن:ws38:

سلام

من قبلاز همه یه سوال دارم:وظیفه ایشون مگه حفاظت نیست؟

شما میگین می تونست به پاش شلیک کنه!! شما حساب کنید طرف مقابل 3 4 تا نفر مسلحبه سلاح گرم قرار گرفته و دارند بهش شلیک می کنند دیگه اینجا نمیشه تصمیم گرفت که به کجاش بزنم؟ اگر اونا محیط بانو کشتند آیا کسی پاسخگو هست ؟

به نظرم شما باید به جای وکیل برین بپرسین قاضی و قانون این مسئله کیه ؟:icon_redface:

من به جای محیط بان ها باشم به هیچ عنوان اسلحه تحویل نمیگیرم و برام مهم نیست شکار غیر مجازی شده یا کاری شده چون قانون برای جون من ارزشی قائل نیست!

واقعا موندم ادم توو این مملکت به چیش دلخوش باشه ....

لینک به دیدگاه
سلام

من قبلاز همه یه سوال دارم:وظیفه ایشون مگه حفاظت نیست؟

شما میگین می تونست به پاش شلیک کنه!! شما حساب کنید طرف مقابل 3 4 تا نفر مسلحبه سلاح گرم قرار گرفته و دارند بهش شلیک می کنند دیگه اینجا نمیشه تصمیم گرفت که به کجاش بزنم؟ اگر اونا محیط بانو کشتند آیا کسی پاسخگو هست ؟

به نظرم شما باید به جای وکیل برین بپرسین قاضی و قانون این مسئله کیه ؟:icon_redface:

من به جای محیط بان ها باشم به هیچ عنوان اسلحه تحویل نمیگیرم و برام مهم نیست شکار غیر مجازی شده یا کاری شده چون قانون برای جون من ارزشی قائل نیست!

واقعا موندم ادم توو این مملکت به چیش دلخوش باشه ....

میشه لینک این خبرو بدین منم بخونم؟؟

خیلی ناعادلانه س:ws38:

نه دیگه گفتم که وقتی تعداد زیاده دیگه کاری جز دفاع اونم از هر نوع نمیشه کرد

در کل خیلی ناعادلانه و مسخره س

اصلا نمیتونم باور کنم همچین حکم و اتفاقی رو

لینک به دیدگاه
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این منابع به خوبی بررسی کردن و انتقاد

منم باهاشون موافقم

نمیدونم چی بگم..اما همه تلاشم اینه که اگه روزی فارغ التحصیل شدم حتما تا اونجایی که میتونم مانع بی عدالتی بشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این منابع به خوبی بررسی کردن و انتقاد

منم باهاشون موافقم

نمیدونم چی بگم..اما همه تلاشم اینه که اگه روزی فارغ التحصیل شدم حتما تا اونجایی که میتونم مانع بی عدالتی بشم:icon_gol:

ایشالله که موفق باشی...

ولی مواظب باش در این راه به قتل نرسی :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...