رفتن به مطلب

یک آغاز برای حرکتی نو به سوی موفقیت-شماره اول

ارسال های توصیه شده

سلام بر انجمن سلام بر دوستان سلام بر مهندسین

بنام خدا

سهند هستم فارغ التحصیل رشته مکانیک طراحی جامدات

سال 1380 استخدام یکی از شرکتهای تولید کننده بزرگ لوازم خانگی شدم با پست مدیریت فنی 8 سال در آنجا مشغول به کار شدم و تجربیاتی در ضمینه صصنعت و تولید بدست اوردم

در سال 1388 از ان شرکت با دونفر از همکارانم بیرون اومدیم و شرکت نواندیشان صنعت تبریز را تاسیس نمودیم و کارگاهی اجاره کردیم و در صنف لوازم خانگی شروع به کار نمودیم

اجاق گازی)

با توجه به خوب نبودن بازار مناسب در سال 1391 شروع به تولید قطعات کوچک تراکتور کردیم چون با تراکتور سازی همکاری داشتیم کارهای مکتوب سازی و پیاده سازی سیستم مدیریتی کیفیتی را در داخل کارگاه انجام دادیم وبا پیشرفت بیشتر و خریداری تجهیزات تولیدی شروع به خریداری قالبهای صندلی تراکتور کردیم که از 35 قطعه مختلف تشکیل شده وابتدا با سرمایه کم شروع به تولید کم صندلی نمودیم و اکنون با گردش مالی خود صندلی روزانه به 50 دستگاه رساندیم و اکنون 1393 درکنار این محصول شروع به تولید جک گازری برای انواع خودرو و تراکتور مینمایم و از اهداف اصلی این شرکت د تامین کننده تمامی قطعات تراکتور میباشد

باتشکر از هستی جان و دوستان عزیزم

لینک به دیدگاه
سلام بر انجمن سلام بر دوستان سلام بر مهندسین

بنام خدا

سهند هستم فارغ التحصیل رشته مکانیک طراحی جامدات

سال 1380 استخدام یکی از شرکتهای تولید کننده بزرگ لوازم خانگی شدم با پست مدیریت فنی 8 سال در آنجا مشغول به کار شدم و تجربیاتی در ضمینه صصنعت و تولید بدست اوردم

در سال 1388 از ان شرکت با دونفر از همکارانم بیرون اومدیم و شرکت نواندیشان صنعت تبریز را تاسیس نمودیم و کارگاهی اجاره کردیم و در صنف لوازم خانگی شروع به کار نمودیم

اجاق گازی)

با توجه به خوب نبودن بازار مناسب در سال 1391 شروع به تولید قطعات کوچک تراکتور کردیم چون با تراکتور سازی همکاری داشتیم کارهای مکتوب سازی و پیاده سازی سیستم مدیریتی کیفیتی را در داخل کارگاه انجام دادیم وبا پیشرفت بیشتر و خریداری تجهیزات تولیدی شروع به خریداری قالبهای صندلی تراکتور کردیم که از 35 قطعه مختلف تشکیل شده وابتدا با سرمایه کم شروع به تولید کم صندلی نمودیم و اکنون با گردش مالی خود صندلی روزانه به 50 دستگاه رساندیم و اکنون 1393 درکنار این محصول شروع به تولید جک گازری برای انواع خودرو و تراکتور مینمایم و از اهداف اصلی این شرکت د تامین کننده تمامی قطعات تراکتور میباشد

سوال اول : بيشتر از موفقيت خودتون در بازاريابي برامون بگيد ...

دوم : با آگاهي از از كارتون كنار كشيديد و خودتون دست به توليد زديد ؟؟؟ يا ريسك كامل بود ! چند درصد به موفقيت خودتون اطمينان داشتيد ! ؟؟

سوم: آيا كسي شما رو راهنمايي كرد ؟؟؟ و بازار و ميدان رقابت رو براتون فراهم كرد يا اينكه نه كلا همه جايي كار خودتون رو پا وايستايد ؟؟

اون روزهاي اول كه كارگاه زديد خودتون هم خاكي ميشديد ؟؟ منظورم اينه كار ميكرديد يا نه از همون اول 4 تا كارگر گرفتيد و خودتون شيك و مجلسي پشت ميز نشستيد ؟؟

لینک به دیدگاه

سلام61819_v88xre1zs6vsxav9.gif

اول از این تاپیک خوبتون تشکر میکنم

این یه حرکت خیلی خوبه برای اینکه فکر ها و ایده های جدید برای ایجاد کار درست بشه

خیلی خوبه که این نوع از تاپیکا ادامه پیدا کنه:w16:

سوالایی که دارم ایناس:

1- شما آیا برای زدن شغلی که برای خودتون ایجاد کردین سرمایه اولیه ای داشتین؟ اگه بله، میشه بدونم چه مقدار بوده؟

2- برای ماهایی که سرمایه ای نداریم چه پیشنهادی داری؟

3- کسی که تازه وارد بازار کار شده و پول و مسلما تجربه ای نداره باید از کجا شروع کنه؟

4- یه سوال نسبتا سخت

با 1 میلیون تومن سرمایه چه کاری میشه راه انداخت؟656619_vrcrmct3bvk40p7q.gif

لینک به دیدگاه
سوال اول : بيشتر از موفقيت خودتون در بازاريابي برامون بگيد ...

دوم : با آگاهي از از كارتون كنار كشيديد و خودتون دست به توليد زديد ؟؟؟ يا ريسك كامل بود ! چند درصد به موفقيت خودتون اطمينان داشتيد ! ؟؟

سوم: آيا كسي شما رو راهنمايي كرد ؟؟؟ و بازار و ميدان رقابت رو براتون فراهم كرد يا اينكه نه كلا همه جايي كار خودتون رو پا وايستايد ؟؟

اون روزهاي اول كه كارگاه زديد خودتون هم خاكي ميشديد ؟؟ منظورم اينه كار ميكرديد يا نه از همون اول 4 تا كارگر گرفتيد و خودتون شيك و مجلسي پشت ميز نشستيد ؟؟

سلام بر بلک بنر عزیز دوست خوب و بافکر و بزرگتر از سنش

آمار فروش کارخانه تراکتور سازی مثال صادرات + 30000-(تعداد تولید کنندگان صندلی + واردات صندلی از ترکیه)

عددی بدست آمد که مثبت بود تعداد 7000 دستگاه برا همین با تراکتور قرارداد بستیم

وبا مراکز خدمات پس از فروش ارتباط برقرار کردیم برای بدست آوردن آمار ارسالی به مصرف کنندگان نهایی

و تصمیم را گرفتیم

دوم - به کارمون اطمینان داشتیم و مهارت لازم را داشتیم ولی ریسک کردیم 80 درصد و به موفقیتمون 20 درصد اطمینان داشتیم

سوم-نه مشاور نداشتیم ولی آگاهانه قدم برداشتیم خارج از ریسک بازار

الان هم خاکی هستیم و هر جا لازمه کار را پیش میبریم از موقعی که کار را شروع کردیم کراواتو کت و شلوارو گذاشتیم کنار:ws3:

ممنون دوست بسیار خوبم

لینک به دیدگاه
سلام61819_v88xre1zs6vsxav9.gif

اول از این تاپیک خوبتون تشکر میکنم

این یه حرکت خیلی خوبه برای اینکه فکر ها و ایده های جدید برای ایجاد کار درست بشه

خیلی خوبه که این نوع از تاپیکا ادامه پیدا کنه:w16:

سوالایی که دارم ایناس:

1- شما آیا برای زدن شغلی که برای خودتون ایجاد کردین سرمایه اولیه ای داشتین؟ اگه بله، میشه بدونم چه مقدار بوده؟

2- برای ماهایی که سرمایه ای نداریم چه پیشنهادی داری؟

3- کسی که تازه وارد بازار کار شده و پول و مسلما تجربه ای نداره باید از کجا شروع کنه؟

4- یه سوال نسبتا سخت

با 1 میلیون تومن سرمایه چه کاری میشه راه انداخت؟656619_vrcrmct3bvk40p7q.gif

سلام مهندس علی فاطمی پسر خوب خودم ممنون اومدی

1- ماشین مون رو فروختیم و یکم قلکامونو شکستیم سه نفر بودیم 30 میلیون گذاشتیم وسط یه دونه دستگاه خریدیم وابزار و موتور جوش

2-باید فکر گردش مالی را بکنیم یعنی مدیریت مالی و حسابداری هدف کارخونه هستش اینهاست که چراغ تولید هستش باید فکرشو بکنی وگرنه مثل ما اوایل نون و پنیرمون زورکی درمیومد فشار تحمل کردیم به قول ما آنا سوتی بورنوموزدان گلدی:ws3:

3-باید تیز باشه خودشو در جای مشتری قرار بده ببینه چیزی یا کاری که قراره تحویل داده بشه به دردش میخوره چقدر مصرف داره و چطور فروخته میشه و برگشت سرمایه چقدره بعد با منابعی که در دست داره اندک اندک شروع به کار بکنه

4- با یه میلیون :ws52: ویزیتوری و فروشگاه اینترنتی

ممنون اومدی راهنایی دیگه ای خواستی در خدمتم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام آقا سهند...منم یه چن تا سوال داشتم با اجازتون:icon_gol::icon_gol:

۱- شروع کار تولیدی رو از ابتدا پیشنهاد میکنید؟؟؟؟منظورم بدون سابقه کار هست...کسب تجربه و کار با هم...یه ریسک صد در صد....

۲- این که شما ریسک کردید وکارتون گرفت قبول اما این ریسک رو به همه‌ پیشنهاد میکنید؟؟؟شرایط موثر در این ریسک کردن و نتیجه دادنش چیه؟؟؟؟

۳-خوب خودتون میدونید که بعضی از صنایع خاص هستند....هم دستگاه های گرونی دارن و هم مواد اولیه خاص...تقریبا مث کار شما....ممکنه تحریم ها هم روی قطعات دستگاه ها تاثیر بذاره و هم مواد اولیه کم یاب بشه....اگه الان بود حاضر بودید دو باره وارد این کار بشید؟؟؟؟

۴- یه سوالی به ذهنم رسیده که دوست دارم اینو خوب برامون توصیف کنید.....اون روزهایی که تو کار اجاق گازی بودید و کار نگرفت چه احساسی بین بچه های گروهتون بود؟؟؟؟چی شد که دوباره کار جون گرفت؟؟؟؟؟چرا رفتید سراغ صنعت تراکتور سازی؟؟؟

فعلا همینا به ذهنم رسیده آقا سهند....ولی سوال زیاد دارم ازتون:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام آقا سهند...منم یه چن تا سوال داشتم با اجازتون:icon_gol::icon_gol:

۱- شروع کار تولیدی رو از ابتدا پیشنهاد میکنید؟؟؟؟منظورم بدون سابقه کار هست...کسب تجربه و کار با هم...یه ریسک صد در صد....نه یه تجربه ای کسب کنید بهتر پیشنهاد نمیکنم به یکباره وارد تولید بشید یه محصول مد نظر بگیرید ببینید میتونید بازاریابی و فروش داشته باشید هم سرمایه بدست می یارید هم تجربه در اون ضمینه

۲- این که شما ریسک کردید وکارتون گرفت قبول اما این ریسک رو به همه‌ پیشنهاد میکنید؟؟؟شرایط موثر در این ریسک کردن و نتیجه دادنش چیه؟؟؟؟هر کی عاشق باشه بله ریسکش بالاست می زارم به عهده خودتون کلاهتون قاضی من بودم ولی میکردم ریسکو چون دیونه تولیدم

۳-خوب خودتون میدونید که بعضی از صنایع خاص هستند....هم دستگاه های گرونی دارن و هم مواد اولیه خاص...تقریبا مث کار شما....ممکنه تحریم ها هم روی قطعات دستگاه ها تاثیر بذاره و هم مواد اولیه کم یاب بشه....اگه الان بود حاضر بودید دو باره وارد این کار بشید؟؟؟؟ خوب تولید کننده بودن در ایران خیلی سخته چون برنامه اصلن تو مملکت اونم در ضمینه تولید وجود نداره و ماهم بدون هیچ ÷شتوانهای داریم ادامه میدیم البته خوب دستشون درد نکنه در مورد مالیات سنگ تموم میزارن تسهیلات نمیدن :icon_razz:

۴- یه سوالی به ذهنم رسیده که دوست دارم اینو خوب برامون توصیف کنید.....اون روزهایی که تو کار اجاق گازی بودید و کار نگرفت چه احساسی بین بچه های گروهتون بود؟؟؟؟چی شد که دوباره کار جون گرفت؟؟؟؟؟چرا رفتید سراغ صنعت تراکتور سازی؟؟؟ رو صنعتهای خاص رفتن یعنی کم شدن رقیب و اطمینان بیشتر برای پیشرفت و ادامه دادن نه بچه ها واقعا کم نیاوردن به جرات می تونم بگم از یه میلیون یه نفر میتونه در اون شرایط سخت دووم بیاره اینه رک میگم

فعلا همینا به ذهنم رسیده آقا سهند....ولی سوال زیاد دارم ازتون:a030::icon_gol:

ممنون که اومدین موفق باشید خوشحال شدم یاسر جان همه جوره در خدمتیم:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه

چگونگی انتخاب کارگران و نحوه محاسبه زمان برای تولید و نحوه اداه کارخونه و محاسبه سو د و زیان و کنترل پروزه و چیدمان دستگاه؟

لینک به دیدگاه
چگونگی انتخاب کارگران و نحوه محاسبه زمان برای تولید و نحوه اداه کارخونه و محاسبه سو د و زیان و کنترل پروزه و چیدمان دستگاه؟

چه سوال جامعی ،صفر تا صد ....:ws3:

سعی میکنیم با کمک سایر دوستان صنایعی در اولین فرصت ،اطلاعات خودمون رو به اشتراک بگذاریم ....:a030:

لینک به دیدگاه

راستی مگه صنایع فاینالش طراحی یه کارخونه نیست با چیدمان و انتخاب پرسنل و تمامی پیش بینی های تولید تا محصول نهایی و فروش و بعد از یکسال محاسبه سود و زیان خوب پس نزدیکیم شما تئوری بحث کنین منم هم تجربی چک میکنم نظریه هاتونو ...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
راستی مگه صنایع فاینالش طراحی یه کارخونه نیست با چیدمان و انتخاب پرسنل و تمامی پیش بینی های تولید تا محصول نهایی و فروش و بعد از یکسال محاسبه سود و زیان خوب پس نزدیکیم شما تئوری بحث کنین منم هم تجربی چک میکنم نظریه هاتونو ...:icon_gol:

از یه دیدگاهی بله ،درسته فاینال محسوب میشه ،چون همه فیلدهای کاری صنایع رو میتونه یکجا داشته باشه ولی خب بستگی داره که نیاز چی هست ،مثلا من کارگاهی که مدتی مشغول بودم با توجه به تغییر مکانی که داشت طراحی چیدمان هم داشتم ،حتی میتونه قبلتر از اینکار هم شروع بشه یعنی از ارزیابی فنی و اقتصادی طرح که اصلا کاری رو شروع کنیم و یا جایابی بر پا کردن طرح و همینطور بقیه کارها ،اما ممکنه هر فردی در یک بخش به خصوصی تبحر داشته باشه ،مثلا یکی در کنترل کیفیت ،یکی موجودی ،یکی تولید و....

هدف ما هم همینه که بدونیم چقدر تئوریهای ما با اون شرایط واقعی مچ هست و اینکه چرا بیشتر صاحبان بنگاه های کسب و کار ترجیح میدن کارشون رو با روال اشتباه خودشون پیش ببرند اما تغییری رو نپذیرند یا اگر هم بپذیرند با اکراه. چیزی که من خودم تجربه کردم و در ظاهر با اینکه آزادی در عمل و تصمیم داشتم عملا بیشتر تصمیماتم با کارشکنی مواجه میشد ،حتی در ساده ترین مباحث مثل 5S که کاملا معلومه هدفش چیه و چه کارهایی رو نیاز داره مثلا با این عکس العمل روبرو شدم که ترجیح مدیریت این هست که این لوازم اینجا باشه و دلیلی برای تغییر نمیبینم....:w58: (دلم خیلی از این کارشکنیها پر هست ولی فعلا به همین بسنده میکنم ...:ws3:)

از همراهیتونم مجددا متشکرم ....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بی مقدمه سر سوالات میرم

1- با توجه به اینکه هم کارگر بودن رو تجربه کردی هم کارفرما بودن رو کدوم رو ترجیح میدی ؟ الان اگه برگردی به 88 همین مسیر رو میری؟

2- بزرگترین موانع تولید تو کشور از نظرت چیه؟

3- چه تسهیلاتی دولت می تونه در اختیار تولید کننده بذاره که از موج ورشکستگی بنگاه های کوچیک جلوگیری کنه؟

4- ایجاد شرایط انحصاری به نفع تولید کنندگان داخلیه یا شرایط رقابتی با تولیدات خارجی؟

5-تقریبا از سال 90 افول صنعت ایران شروع شده به نظرت مهمترین عوامل چه عواملی بوده؟

6-هدف مندی یارانه ها تونسته نقش مثبتی تو صنعت ایفا کنه؟

7- قوانین مالیاتی که برای تولید کنندگان کشور وجود داره تا چه حد عادلانس ؟

8-فکر نمیکنی که اگر سال 88 سرمایه ای که داشتی تو مسیر دیگه ای بکار میگرفتی جز تولید الان شرایطت بهتر بود؟

فعلا همینا

لینک به دیدگاه

1- بله حتما ولی روی محصول دیگه سرمایه گذاری میکردم

البته مدیر فنی بودم اون موقع الان کارگرم:whistle:

2-تنها بودن و نداشتن هیچ گونه پشتوانه از طرف ارگان های دولتی و حمایت نکردن از تولید داخلی دولت و مردم

3-فقط کاری بکارشون نداشته باشه و از واردات اجناش اشغال جلوگیری کنه همین

4-در کوتاه مدت به ضرر ولی در دراز مدت به نفع تولیده

5-واردات بی رویه و افزایش حاملهای انرژی و مواد اولیه

6-خیر به هیچ وجه حتی یه پاپاسی یارانه به تولید نشده

7-هر چه سرمایه بالاتر میره مالیات کمتره همین

8- خوب الان شرایط کشور طوریه که دلالی بهتره تا تولید ولی تولید اگه بتونه دوم بیاره هیچ کاری پرسودتر از تولید نیست اما من دوباره تولید رو انتخاب میکردم

ممنون اومدین

لینک به دیدگاه

یا سلام

تایپیک عالی و جالبی هست دو سه تاسوال داشتم:

من یه طرحی دارم که حالت طراحی و اجرا هستش یه چیز جدید ولی خیلی کاربردی در ایران هست .به علت شکست در شروع دو کار در گذشته قدرت ریسک رو ندارم . ولی میدونم اینکار می تونه پیش بره. باید ثبت شرکت در این زمینه بکنم .نمی دونم از کجا و از کدوم مرحله شروع کنم؟که منجربه شکست نشه.

لینک به دیدگاه

با تشکر از حضورتون

مسایل ثبت اینها زیاد در جریان نیستم از بچه ها کسی در این مورد اطلاعاتی داره در جریان بزاره در مورد نحوه تولید اگه در شاخه ما باشه من در خدمتم

در ضمن خواستم برای دوستان مطرح کنم که تولید را ه اسانی برای پول درآوردن نیست ولی راهی پاک و مشارکتی و ایجاد اشتغال برای همه و در صورت حوصله تضمین اینده برای کارگران و خود کارفرما هستش برا همین می ارزه به مشکلات بی شمارش ولی لذتی که برای من داره واقعا غیر قابل وصفه

وگرنه اگه این شرکتو منحل کنم و بزن کار دیگه نفعش در کوتاه مدت شاید خیلی زیاد باشه ولی برای من تنها پول آوره پس نقش من در جامعه و اجتماع چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و در قبال مردم

ممنون دوستان

لینک به دیدگاه
با تشکر از حضورتون

مسایل ثبت اینها زیاد در جریان نیستم از بچه ها کسی در این مورد اطلاعاتی داره در جریان بزاره در مورد نحوه تولید اگه در شاخه ما باشه من در خدمتم

در ضمن خواستم برای دوستان مطرح کنم که تولید را ه اسانی برای پول درآوردن نیست ولی راهی پاک و مشارکتی و ایجاد اشتغال برای همه و در صورت حوصله تضمین اینده برای کارگران و خود کارفرما هستش برا همین می ارزه به مشکلات بی شمارش ولی لذتی که برای من داره واقعا غیر قابل وصفه

وگرنه اگه این شرکتو منحل کنم و بزن کار دیگه نفعش در کوتاه مدت شاید خیلی زیاد باشه ولی برای من تنها پول آوره پس نقش من در جامعه و اجتماع چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و در قبال مردم

ممنون دوستان

ممنون

نه تولید نیست. من در زمینه انرژی های نو و ممیزی انرژی میخام فعالیت کنم.

چون واقعا تولید خیلی سخته و چوبشو خوردم باید تجربه زیادی داشته باشی و بازریابی فوق العاده قوی.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

من از اینکه توی یه شهر کوچیک ام و مردم شهرم از اینکه برادرشون به یه جایی برسه هم حسادت میورزن و همه تلاششونو واسه از پا در آوردنش میکنن واقعا در عذابم....

اینجا طرز فکر مردمم اینقدر مخدوده که نمیدونن تولید چیه....

و به خاطر همین اینجا اصلا پیشرفتی وجود نداره...

من 20 سالمه....

ترم 5 مهندسی مکانیک.... البته پیام نورم و کلاسام کمه

یه برنامه مدون واسه این دو سالی که در پیش رو دارم تا درسم تموم بشه میتونید ارئه بدید؟

از الان میخوام برم تو کارخانه ها و کارگاه های تولیدی....

اما چطور رفتن و اقدام کردنشو نمیدونم....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...