رفتن به مطلب

كتاب اشنايي با مكانيك؟

ارسال های توصیه شده

من در مرحله انتخاب رشته ام و رشته مكاينك يكي از انتخابهايم است . از يه نفر خواستم دوسه كتاب بهم معرفي كنه تا بهترين تصوير را ازن مكانيك بهم نشان بده و با ان معلوم بشه كه به مكانيك علاقه دارم يا نه اين كتابا را معرفي كرد شما نظرتون چيه ؟

ديناميک ماشين نوشته مارتين

طراحي اجزاي ماشين نوشته ي شيگلي

لینک به دیدگاه

درود

کتاب ک بعید می دونم ب کارت بیاد.

ببین، خیلی از اصول هستن تو مکانیک ک کتابی نیستن، لمس کردنی ان. درک کردنی ان.

کتابهایی ک گفتید کتابهای درسی مکانیک ان.

اول اینکه باید بدونی ریاضی توش زیاده و همین طور فیزیک

قدرت تجسم بالایی لازم داری.

موضوع دیگه، علاقه خودت هست ک بیشتر تو چ فازی ه.

چندم اینکه: ادم صاحب نظر زیاده تو انجمن، ب نظرم از افراد بشنوی خیلی بهتر نتیجه می گیری تا از کتاب

ب نظرم سوال بپرسی تاپیکت بهتر پیش می ره و دقیق تر ب مقصد می رسی

در پناه حق:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من در مرحله انتخاب رشته ام و رشته مكاينك يكي از انتخابهايم است . از يه نفر خواستم دوسه كتاب بهم معرفي كنه تا بهترين تصوير را ازن مكانيك بهم نشان بده و با ان معلوم بشه كه به مكانيك علاقه دارم يا نه اين كتابا را معرفي كرد شما نظرتون چيه ؟

طراحی اجزای شیگلی کتاب خوبیه

کتاب فیزیک مکانیک یا استاتیک و دینامیک مریام هم میتونه کمک کنه بهتون

لینک به دیدگاه

جدای از صحبت دوستان که درست هم هست، به نظرم اگه سراغ کتابایی که یه جورایی سنگین هستن بری، سر در گم میشی

پیشنهاد من کتاب

Introduction to Engineering Modeling And Problem Solving

از انتشارات جان وایلی و نویسنده ش هم:

Jay B. Brockman

هست

اگه بخونی دستت میاد مکانیک یعنی چی:a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
جدای از صحبت دوستان که درست هم هست، به نظرم اگه سراغ کتابایی که یه جورایی سنگین هستن بری، سر در گم میشی

پیشنهاد من کتاب

Introduction to Engineering Modeling And Problem Solving

از انتشارات جان وایلی و نویسنده ش هم:

Jay B. Brockman

هست

اگه بخونی دستت میاد مکانیک یعنی چی:a030:

كتابي كه معرفي كرديد ترجمه داره؟

هدف من انتخاب اگاهانه است طوري كه سال سوم پشيمان نشم . فكر كنم اول اگه با تئوري و مباحث مكانيك اشنا بشم و بعدش با محيط دو سه نرم افزار مخصوص ان اشنا بشم و در اخر به سراغ محيط شغلي اش برم كافي باشه . بخاطر همين ايا كتابهاي كه معرفي كردم با ديد اينكه مي خوام با فضا و مباحث اشنا بشم خوبه هرچند كه سنگين هست ولي لازم نيست ياد بگيرم فقط ميخوام اشنا بشم . راه ديگه اي مي شناسيد كه قبل از اينكه به سال سوم برسم در مورد انتخاب يا عدم انتخاب مكانيك مطمئن بشم ؟بسيار ممنون مي شم راهنمايي كنيدچون شماها را ه را رفتيد.

اگه مي تونيد دو سه نر م افزار هم از مكانيك كه در محيط شغلي بايد انها را بلد باشي و لازمه معرفي كنيد قطعا يكي از انها كتيا هستش

لینک به دیدگاه
كتابي كه معرفي كرديد ترجمه داره؟

هدف من انتخاب اگاهانه است طوري كه سال سوم پشيمان نشم . فكر كنم اول اگه با تئوري و مباحث مكانيك اشنا بشم و بعدش با محيط دو سه نرم افزار مخصوص ان اشنا بشم و در اخر به سراغ محيط شغلي اش برم كافي باشه . بخاطر همين ايا كتابهاي كه معرفي كردم با ديد اينكه مي خوام با فضا و مباحث اشنا بشم خوبه هرچند كه سنگين هست ولي لازم نيست ياد بگيرم فقط ميخوام اشنا بشم . راه ديگه اي مي شناسيد كه قبل از اينكه به سال سوم برسم در مورد انتخاب يا عدم انتخاب مكانيك مطمئن بشم ؟بسيار ممنون مي شم راهنمايي كنيدچون شماها را ه را رفتيد.

اگه مي تونيد دو سه نر م افزار هم از مكانيك كه در محيط شغلي بايد انها را بلد باشي و لازمه معرفي كنيد قطعا يكي از انها كتيا هستش

خب کتاب فارسی هم داریم

اما غالیا ترجمه هستن

البته کتب درسی رو میگم

این کتابی که گفتم غیر درسی بود

با این حال فکر کنم ی سرچی بزنین متوجه میشین چی به چیه

نرم افزار توی حیطه ی مهندسی مکانیک زیاده

گنده هاش اینان:

AutoCAD

CATIA

Ansys

Fluent

...

که لیست کامل ترش اینجاس:

http://www.noandishaan.com/forums/thread116524.html

لینک به دیدگاه
خب کتاب فارسی هم داریم

اما غالیا ترجمه هستن

البته کتب درسی رو میگم

این کتابی که گفتم غیر درسی بود

با این حال فکر کنم ی سرچی بزنین متوجه میشین چی به چیه

نرم افزار توی حیطه ی مهندسی مکانیک زیاده

گنده هاش اینان:

AutoCAD

CATIA

Ansys

Fluent

...

که لیست کامل ترش اینجاس:

http://www.noandishaan.com/forums/thread116524.html

خوب هدف من اينه كه بدانم مكانيك چيه درحدي كه براي انتخاب اگاهانه لازمه و اينكه چه مشاغلي مي توني داشته باشي. براي اينكار اول بايد با مباحث ان و اينكه اصلن چي مي گه اشنا بشم بخاطر همين با كتاب و نرم افزار شروع مي كنم تا بعد به محيطهاي كاريش سر بزنم . براي همين انچه نتيجه گيري مي شه كرد مي تونه اين باشه

كتاب طراحي اجزاي شيگلي

مكانيك مريام

و نرم افزارم اتوكد و كتيا اگه بتونم يكي دو پروژ كه باشون انجام شده بدست بيارم مي فهمم كارنرم افزارهاش و دركل مكانيك چيه

مي خوام كتابها و نرم افزارها را تهيه كنم براي اين هدفم خوبه ؟كس ديگه اي پيشنهاد نداره يا راهي نداره؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
خوب هدف من اينه كه بدانم مكانيك چيه درحدي كه براي انتخاب اگاهانه لازمه و اينكه چه مشاغلي مي توني داشته باشي. براي اينكار اول بايد با مباحث ان و اينكه اصلن چي مي گه اشنا بشم بخاطر همين با كتاب و نرم افزار شروع مي كنم تا بعد به محيطهاي كاريش سر بزنم . براي همين انچه نتيجه گيري مي شه كرد مي تونه اين باشه

كتاب طراحي اجزاي شيگلي

مكانيك مريام

و نرم افزارم اتوكد و كتيا اگه بتونم يكي دو پروژ كه باشون انجام شده بدست بيارم مي فهمم كارنرم افزارهاش و دركل مكانيك چيه

مي خوام كتابها و نرم افزارها را تهيه كنم براي اين هدفم خوبه ؟كس ديگه اي پيشنهاد نداره يا راهي نداره؟

علاوه بر سوالاي بالا كه تاييد كتابهاهست . مي تونيد يكي دو پرو‍ژه فيلم يا پي دي اف مربوط به استفاده از كتيا يا اتوكد در مكانيك معرفي كنيد چون من سواد استفاده از نرم افزاررا فعلا ندارم منتها ببينم چگار باهاش مي كنند

لینک به دیدگاه
علاوه بر سوالاي بالا كه تاييد كتابهاهست . مي تونيد يكي دو پرو‍ژه فيلم يا پي دي اف مربوط به استفاده از كتيا يا اتوكد در مكانيك معرفي كنيد چون من سواد استفاده از نرم افزاررا فعلا ندارم منتها ببينم چگار باهاش مي كنند

توی این لینک توانمندی های نرم افزار کتیا اومده:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

و توی این لینک توانمندی های نرم افزار اتوکد:

لینک به دیدگاه

و ایضا در موردش اجحاف نشه سالیدورک عزیزم

:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...