رفتن به مطلب

تاپیک ختم قرآن

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 120
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا آپشن های کوچیکتر از یه حزب نداره؟؟؟؟؟؟؟؟مسولین دارن چی کار میکنن پس؟؟:w888:

همش تقصیر این گندم خانمه......درست تقسیم میکردید دیگه....الان ۱/۸ جزء هم رایجه....

عیب نداره منو سعید باهم یه حزب برمیداریم:banel_smiley_4:

آیه 58 نساء تا 87 نساء

در ضمن از خانم sama-sh هم تشکر می کنیم برا دعوت...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
چرا آپشن های کوچیکتر از یه حزب نداره؟؟؟؟؟؟؟؟مسولین دارن چی کار میکنن پس؟؟:w888:

همش تقصیر این گندم خانمه......درست تقسیم میکردید دیگه....الان ۱/۸ جزء هم رایجه....

عیب نداره منو سعید باهم یه حزب برمیداریم:banel_smiley_4:

آیه 58 نساء تا 87 نساء

در ضمن از خانم sama-sh هم تشکر می کنیم برا دعوت...:icon_gol:

همش همه جاw888.gif

مگه تقسیم بندیش دست منه؟؟:w000:

التمس دعا:banel_smiley_4::icon_gol:

لینک به دیدگاه
همش همه جاw888.gif

مگه تقسیم بندیش دست منه؟؟:w000:

التمس دعا:banel_smiley_4::icon_gol:

الان اون بالائیه من بودم؟؟؟؟:ws38:

آخــه من که چیــــــــــــــــزی نـــگـــفتــم!!

التماس دعا داریم گندم خانم:w16::icon_gol:

لینک به دیدگاه

درود...

آیه 88 نساء تا 113 نساء

من هر وقت بخوام قرآن بخونم از قرآن آنلاین استفاده میکنم ،سایت خوبی هست که قاریان متفاوتی داره و معنای آیه رو هم میشه بلافاصله خوند با تنظیماتی که میتونیم انجام بدیم،این هم آدرس سایت:http://www.ghorany.com/quran.htm

التماس دعا...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام،

من سوره ی مبارکه ی مائده رو تا انتها خوندم.

به نظرم این طرح، خیلی طرح جالبیه که با همدیگه قرآن رو میخونیم.

امیدوارم از همگی قبول باشه:icon_gol:

التماس دعا.

لینک به دیدگاه

روخوانی فایده نداره. قرار شد اگه معانیشم خوندین اینجا بنویسید.

ادای دین به ظاهر قرآن نیست. معنی رو دریابی نتیجه میده.

آنچه را که تا همینجا خوندین چی ازش فهمیدین. اینو بنویسید. اگه واقعا به معنی می اندیشید.

لینک به دیدگاه
روخوانی فایده نداره. قرار شد اگه معانیشم خوندین اینجا بنویسید.

ادای دین به ظاهر قرآن نیست. معنی رو دریابی نتیجه میده.

آنچه را که تا همینجا خوندین چی ازش فهمیدین. اینو بنویسید. اگه واقعا به معنی می اندیشید.

با اینکه هیچ دلم نمیخواد بحث کنم اما واقعا حرفتون قشنگ نیست

اینکه روخوانی قران فایده داره یا نه رو فکر کنم کسی دیگه تصمیم میگیره

هرکسی بنا به چیزی که میتونه میخونه حالا یکی با معنی یکی بی معنی

لینک به دیدگاه
با اینکه هیچ دلم نمیخواد بحث کنم اما واقعا حرفتون قشنگ نیستاینکه روخوانی قران فایده داره یا نه رو فکر کنم کسی دیگه تصمیم میگیرههرکسی بنا به چیزی که میتونه میخونه حالا یکی با معنی یکی بی معنی

کتاب أنزلناه اليک مبارک ليدبروا آياته و ليتذکر اولوا الالباب

افلا یتدبرون القرآن ام علی قلوب اقفالها

اين کتابی است پر برکت که بر تو نازل کرده ايم تا در آيات آن تدبر کنند و صاحبان مغز ( و انديشه ) متذکر شوند

آيا آنها در قرآن تدبر نمي کنند؟ يا بر دلهايشان قفل نهاده شده است؟

سوره ص 29 و محمد 2

لینک به دیدگاه

تا زمانی که معنی قرآن را ندانیم نمیتونیم تدبر کنیم.

قرآن کتاب انديشهاين کتاب بزرگ آسمانی تنها براي تلاوت نيست، بلکه هدف نهائي از آن، ذکر ( يادآوری) ، تدبر ( بررسي عواقب و نتائج کار )، انذار( خارج کردن انسانها از ظلمات به نور) است به اين ترتيب بايد قرآن در متن زندگي قرار گيرد، اما متأسفانه بر خورد گروهي از مسلمانان با قرآن مناسب نيست، تنها به تلاوت بدون توجه به پيام آن می پرازند، برخي فقط به تجويد و مخارج حروف و زيبائي صوت اهميت می دهند، بيشترين بدبختي گرفتاری مسلمانان نيز ناشي از بي توجهي به عمق قرآن و تدبر در آن است و لذا مولا اميرالمؤمنين علیه السلام فرمود

تدبروا آيات القرآن و اعتبروا به فانه ابلغ العبر

در آيه های قرآن تدبر و بررسي کنيد و عبرت بگيريد، بدرستيکه قرآن حاوی رساترين عبرتها است

غررالحکم ج 3

ودرنقل ديگری فرمود: می خواهيد دلهايتان بهاری شود، پس تلاش کنيد قرآن را خوب بفهميد

تفقهوا فیه فانه ربیع القلوب

نهج البلاغه خ 110

يکی از مسائلي که قابل بررسي و توجه ويژه است، خطابهای قرآن (مخصوصا خطاب به مؤمنين ) می باشد، خدای متعال در قرآن کريم حدود 90 بار با عبارت ( یا ایها الذین امنوا ) به مؤمنين خطاب کرد و بيش از 200 مطلب بسيار مهم را بيان نمود، دقت کنيد

لینک به دیدگاه

اعراب زبان قرآن رو که زبان مادریشونه میفهمند. ماکه نمیدونیم چی میخونیم باید با معنی بخونیم .

البته منظور از تلاوت قرآن، تلاوت به همراه درس و فرا گیری برای خودسازی و پرورش ایمان و تقوا می باشد و لذا امام صادق علیه السلام در ذیل آیه 121 سوره بقره فرمود: حق تلاوت این است که در معانی آن تحقیق و بررسی کنید و احکام آن را بیاموزید و به وعده های آن امیدوار باشید و از عذاب آن بترسید و از داستانها و مثلهای آن عبرت و پند بگیرید و به اوامر آن عمل کنید و از نواهی آن حذر نمائید

الامام الصادق علیه السلام : فی قوله تعالی : الذین آتیناهم الکتاب یتلونه حق تلاوته اولیک یومنون به

یرتلون آیاته و یتفقهون معانیه و یعلمون باحکامه و یرجون وعده و یخشون عذابه و یتمثلون قصصه و یعتبرون امثاله و یاتون اوامره و یجتنبون نواهیه

منتخب میزان الحکمة ص 418

لینک به دیدگاه

اعراب زبان قرآن رو که زبان مادریشونه میفهمند. ماکه نمیدونیم چی میخونیم باید با معنی بخونیم .

البته منظور از تلاوت قرآن، تلاوت به همراه درس و فرا گیری برای خودسازی و پرورش ایمان و تقوا می باشد و لذا امام صادق علیه السلام در ذیل آیه 121 سوره بقره فرمود: حق تلاوت این است که در معانی آن تحقیق و بررسی کنید و احکام آن را بیاموزید و به وعده های آن امیدوار باشید و از عذاب آن بترسید و از داستانها و مثلهای آن عبرت و پند بگیرید و به اوامر آن عمل کنید و از نواهی آن حذر نمائید

الامام الصادق علیه السلام : فی قوله تعالی : الذین آتیناهم الکتاب یتلونه حق تلاوته اولیک یومنون به

یرتلون آیاته و یتفقهون معانیه و یعلمون باحکامه و یرجون وعده و یخشون عذابه و یتمثلون قصصه و یعتبرون امثاله و یاتون اوامره و یجتنبون نواهیه

منتخب میزان الحکمة ص 418

لینک به دیدگاه

کلام آخر با یک دعوت .

ذکر و تفکر سبب می‏شود که یاد خدا در اعماق جان انسان رسوخ کند و ریشه‏های غفلت و بی‏خبری که عامل اصلی هر گونه گناه است بسوزاند و انسان را در مسیر فلاح و رستگاری قرار دهد.

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۴ تا ۲۲ تیر ماه به مدت ۲۰ روز از ساعت ۱۸ تا ۲۴ در محل باغ موزه دفاع مقدس واقع در میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی، میزبان قرآن دوستان و روزه داران خواهد بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...