رفتن به مطلب

منابع برنامه ریزی شهری برای ارشد 94

ارسال های توصیه شده

با سلام به همه مشتاقان علم و دوستانی که علاقمند تحصیل در کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری هستند

منابع و کتاب های اصلی که حدود 85 درصدسوالات کنکور رو پوشش میده پیوست شده می تونید دانلود کنید.

علاوه بر این کتاب های اصلی شما باید به تست هایی که درسال های گذشته کنکور مطرح شدن تسلط کافی داشته باشی چون بعضی سوالات عینا تکرار میشند

برای این منظور کتاب 10 سال کنکور برنامه ریزی شهری چاپ موسسه عنصر کنکاش بسیار عالی هست حتما تهیه کنید و چندین بار تا بهمن ماه مطالعه و مرور کنید

در مورد درس زبان انگلیسی

قسمت زبان عمومی که 10 تا سوال میاد کتاب 504 و کتاب زبان ارشد زیر ذره بین مفید هست درمورد گرامر اصلا منبع خاصی نداره و توصیه میکنم اگر سطح زبان شما در سطح آیلتس 6 به بالا نیست اصلا دنبالش نرید چون 5 تا سوال هم بیشتر نیستالای

در مورد زبان تخصصی شما فقط باید متن بخونید و درک مطلب رو بالا ببرید اگر از الان شروع کنید به راحتی 5 تا 7 تست از 15 تا رو میتونید پاسخ بدید

کلا درس زبان خیلی بستگی داره شما پایه تون چقدر قوی (برای درصدهای بالای 60) اما اگر زبان تا الان هیچی نخوندید می تونید با خوندن 2 کتاب لغت که گفتم و متن خوندن چندتا سوال رو جواب بدهید که اثرش در کارنامه و رتبه شما قابل ملاحظه است و خیلی بهتر از سفید گذاشتن هست.

در مورد آمار و روشهای برنامه ریزی قبلا توضیحاتی دادم که عینا آنها رو میارم

قسمت آمار شامل فصل های زیر هست (یعنی 95 درصد سوالاتی که در سال های گذشته مطرح شده از این فصل ها اومده و امکان داره سوالی مطرح بشه که خارج از این چارچوب باشه که اونم حداکثر یک سوال خواهد بود و تاثیر چندانی نداره)

فصل یک- آمار توصیفی (5 تا 8 سوال)

فصل دو - آنالیز ترکیبی و احتمال ( 1تا 2 سوال)

فصل سه- متغیرهای تصادفی (2 سوال)

فصل 4- توزیع های گسسته و پیوسته (3 تا 4 سوال)

فصل 5- توزیع نمونه ای و برآورد ( 1 تا 2 سوال)

فصل 6 - آزمون فرض آماری (0 تا 2سوال)

در این فصل فقط لازمه این موارد خونده بشه

فرض آماری

سطح معنی داری

خطاهای آماری

سطح h0 و h1

آزمون نسبت جامعه

بررسی آزمون با فاصله اطمینان

آزمون نیکویی برازش

تصحیح یتس

محاسبه توان آزمون و خطاهای آماری

در قسمت مدل سازی و روش های کمی مباحث مفصل ترند و نمیشه قطعی گفت که از این موضوع سوال میاد

مثلا کنکور 93 از روش تحقیق 3 تا سوال داده بودن که اکثر بچه ها غافلگیر شدن

این جا توصیه می کنم که کتاب های زیر رو مطالعه کنید همه چی دستتون میاد

1. کتاب کاربرد مدل در جغرافیا و کاربرد آن در برنامه ریزی شهری و ناحیه ای ----- حکمت نیا

2. روش های تحلیلیدربرنامهریزیشهریومنطقهای ترجمه دکتر رفیعیان اگر می خواهید بدونید مدل چیه و چه کاربردی داره تو شهرسازی این کتاب رو حتما بخونید کتاب مثال های خیلی خوبی داره البته حجم کتاب زیاده و سطح کتاب بالاتر از کنکور ارشد هست برای داوطلبینی که رتبه زیر 10 می خوان توصیه میشه(یه کتاب دکتر طبیبیان هم اونم بد نیست)

3. کتاب های دکتر زیاری در مورد برنامه ریزی منطقه ای و اصول و مکاتب آن

4. کتاب برنامه ریزی مسکن دکتر پورمحمدی رییس دانشگاه تبریز

5. جزوه های آمار و مدل های کمی دکتر زبردست استاد دانشگاه تهران

6. مقالات فارسی موجود در مورد مدل سازی شهری ANP .. AHP ..و ...

7. جزوه روش تحقیق در شهرسازی و جغرافیا

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

زبان عمومی ارشد زیر ذره بین 1و 2. فایلای دیگه ای از زبان دارم براتون مذارم. شمام اگه فایل " زبان برای دانشجویان شهرسازی (حسین فرهادی) و فرهنگ واژگان برنامه ریزی شهری و منطقه ای ( فرانک سیف الدینی)" رو داشتین لطفا بذارین. ممنوووووووووووووون

لینک به دیدگاه

زبان تخصصی شهرسازی، اگه این فایل تکراریه از دوستی که به اشتراک گذاشتن عذرخواهی میکنم :icon_gol: موفق باشیییییییییید دوستان:a030:

لینک به دیدگاه
زبان تخصصی شهرسازی، اگه این فایل تکراریه از دوستی که به اشتراک گذاشتن عذرخواهی میکنم :icon_gol: موفق باشیییییییییید دوستان:a030:

سلام این تاپیک هم کلا مربوط به زبان تخصصی هستش

http://www.noandishaan.com/forums/thread125480.html

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز. ممنون. فایلای من تکراری بود؟؟؟؟؟؟ :ws52:

نه من فقط حرف شماروتکمیل کردم :ws3:البته اگه دوستان دیگه هم مطالبی رو دارن وبذارن ممنون میشیم:a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. اینم فایل آمار پارسه که براتون پیوست کردم . با آرزوی موفقیت همه.. :a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

یکم با اون مطلبی که توی سایت هست متفاوته

امیدوارم مفید باشه دوستان..:w139:

لینک به دیدگاه

حکمروایی شهری و نظام اداره شهرها در ایران

دکتر ناصر برک پور

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
من تازه شروع کردم ، میدونم دیره ولی تلاشمو میکنم. :icon_redface:

امیدوار که باشی تلاشم میکنی زحمتم میکشی. ایشالا که نتیجه خوبی بگیری دوست عزیز :w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام به همه

رشته اصلیم حسابداری بود بنابه علاقه و اصرار دوستان تصمیم گرفتم برنامه ریزی شهری رو واسه ارشد بخونم یعنی دارم برای کنکور میخونم

ولی استرس خیلی شدیدی دارم واسه اینکه نتونم قبول شم

سوالم اینکه برای من که رشته اصلیم چیز دیگه ای بوده کنکور چقد واسم مشکل تر از بقیه دوستان خواهد بود؟

مرحله دوم رو قبول نشی کلا ردی؟

بچه های برنامه ریزی هم برای مرحله دوم باید طراحی کنن؟

تا چه رتبه ای معمولا قبول میشن؟

مرسی راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
سلام به همه

رشته اصلیم حسابداری بود بنابه علاقه و اصرار دوستان تصمیم گرفتم برنامه ریزی شهری رو واسه ارشد بخونم یعنی دارم برای کنکور میخونم

ولی استرس خیلی شدیدی دارم واسه اینکه نتونم قبول شم

سوالم اینکه برای من که رشته اصلیم چیز دیگه ای بوده کنکور چقد واسم مشکل تر از بقیه دوستان خواهد بود؟

مرحله دوم رو قبول نشی کلا ردی؟

بچه های برنامه ریزی هم برای مرحله دوم باید طراحی کنن؟

تا چه رتبه ای معمولا قبول میشن؟

مرسی راهنماییم کنید.

خب قطعاً وقتی میخواین تو رشته جدیدی ادامه تحصیل بدین، کار سخت تر میشه و مطالعه هایی که دارین کندتر پیش میره. به خصوص اینکه وجه اشتراک چندانی هم بین دو رشته نیست.

اما خب با مطالعه زیاد و خوندن منابعی که گفته شده و فهمیدن اونا می تونین موفق باشین.

از الان به فکر مرحله دوم نباشین. بعد از کنکور تا مرحله دوم 4،5 ماه وقته. نه دیگه تو برنامه ریزی طراحی نیست. فقط در همین حد الان بگم که بیشتر تحلیلی هستش. الان زیاد بهش فکر نکنین تا بعد از کنکور مرحله اول :a030:

رتبه هم بستگی به ظرفیت دانشگاه ها تو اون سال داره.

ولی رتبه نهایی بعد از مرحله دوم معمولاً 200، 250 میشه.

لینک به دیدگاه
خب قطعاً وقتی میخواین تو رشته جدیدی ادامه تحصیل بدین، کار سخت تر میشه و مطالعه هایی که دارین کندتر پیش میره. به خصوص اینکه وجه اشتراک چندانی هم بین دو رشته نیست.

اما خب با مطالعه زیاد و خوندن منابعی که گفته شده و فهمیدن اونا می تونین موفق باشین.

از الان به فکر مرحله دوم نباشین. بعد از کنکور تا مرحله دوم 4،5 ماه وقته. نه دیگه تو برنامه ریزی طراحی نیست. فقط در همین حد الان بگم که بیشتر تحلیلی هستش. الان زیاد بهش فکر نکنین تا بعد از کنکور مرحله اول :a030:

رتبه هم بستگی به ظرفیت دانشگاه ها تو اون سال داره.

ولی رتبه نهایی بعد از مرحله دوم معمولاً 200، 250 میشه.

ممنونم آقا محمد

یعنی فضای شهری هم نباید ترسیم کنم؟؟؟

رتبه نهایی دانشگاه آزاد چطور؟؟

لینک به دیدگاه
ممنونم آقا محمد

یعنی فضای شهری هم نباید ترسیم کنم؟؟؟

رتبه نهایی دانشگاه آزاد چطور؟؟

ترسیما در حد پلانه که اون طرحی که دارین رو بکشین.

واسه دانشگاه آزاد رو نمیدونم. :ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...