رفتن به مطلب

بخش بندی های تالار کامپیوتر

ارسال های توصیه شده

سلام خیلی ممنون از دعوت :icon_gol:

بخش مقالات نرم افزاری و مقالات سخت افزاری بنظر من اصلا مفهوم مقاله ندارن و بیشتر آموزش و آشنایی با نرم افزار و سخت افزاره.

میشه مثلا اسمشو گذاشت دانستنی های نرم افزار (یا سخت افزار) و داخلش به دو قسمت دسته بندی بشه: یک قسمت مقالات و معرفی نرم افزار ، قسمت دوم آموزش و ترفندهایی که وجود داره

خسته نباشید و موفق باشید :a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوبه. بسم الله :a030:

نظر منم اینه که C و ++C ادغام بشن و #C بیاد بیرون :a030:

این قسمت به کمک آقا محمد (Mohammad Aref) انجام شد.:a030:

خب روی بخش بندی سخت افزار و نرم افزار و سیستم عامل بحث کنیم.

زیر بخش سیستم عامل ها و بروز رسانی ها بره توی سیستم عامل فکر کنم بهتر باشه.

این بخش مقالات سخت افزاری و نرم افزاری هم اسمش تغییر کنه خیلی بهتره، هیچ معلوم نمی کنه چی داخلش قراره مطرح بشه.

به نظرم بخش نرم اقزار بر اساس نرم افزار ها بخش بندی بشه، بهتر می تونه باشه، مثلا یه زیر بخش آفیس داشته باشه که سوالات و آموزش ها یا حتی مثلا طریقه ی کرک کردن و اینا توش قرار بگیره. یه چنین حالتی برای بقیه نرم اقزار ها داشته باشیم. مثلا یه بخش باز هم می تونیم توش داشته باشیم.

برای سخت افزار هم یه تعداد بخش جدید تعریف کنیم خوب میشه، آقا مجید یه پیشنهادی دادن. حالا می تونیم روی همون هم فکر کنیم، ولی بیشتر با توجه به تاپیک های موجود باشه، بهتره.

سیستم عامل هم همون تغییری که بهارانه خانوم گفتن، که مک او اس بنویسیم به جای مکینتاش، می تونیم انجام بدیم، ولی در مورد یونیکس شاید تاپیک خیلی نداشته باشیم، حالا بقیه دوستان رو هم در این مورد نظر بدن، ببینیم چکاری بهتره که انجام بدیم.

روی پیشنهاد ایلیا (یه بخش برای ترفندها داشته باشیم) هم می تونیم فکر کنیم، در این مورد هم لطفا نظر بدین.

ممنون بابت دعوتتون واقعا جای مباحث شبکه خالیه

در مورد شبکه هم بیشتر توضیح بدین، که اگه چنین بخشی بخوایم داشته باشیم، کجا باید بشه و چه چیزهایی رو باید شامل بشه.

لینک به دیدگاه

سلام .خسته نباشید

اول از همه واسه نظم دادن به تالار تاپیک های نیمه کاره که عملا هیچ کار مفیدی هم انجام ندادن و فقط حالت اسپم به خودشون گرفتن رو حذف کنید.فک کنم تعدادشون کم هم نیست:icon_pf (34):

در مورد شبکه هم که دوستان گفتن فک کنم باید تو تالار آی تی قرار داده بشه.شبکه از گرایش های ای تی هست.

آموزش سی شارپ و مطلب هم که گذاشتین خیلی عالیه .دستتون درد نکنه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

به نظرم هوش مصنوعیش خیلی ضعیفه

به نظر من به این شکل باشه بهتره

پردازش تصویر

بازشناسی الگو

شبکه عصبی

فازی

بینایی ماشین

داده کاوی

لینک به دیدگاه
سلام

به نظرم هوش مصنوعیش خیلی ضعیفه

به نظر من به این شکل باشه بهتره

پردازش تصویر

بازشناسی الگو

شبکه عصبی

فازی

بینایی ماشین

داده کاوی

سلام

ممنون.

بینایی ماشین و پردازش تصویر خیلی با هم مرتبط هستن، به نظرم همون یه زیر بخش پردازش تصویر کافی باشه.

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون.

بینایی ماشین و پردازش تصویر خیلی با هم مرتبط هستن، به نظرم همون یه زیر بخش پردازش تصویر کافی باشه.

به نظر من اینجوری که فرمودید بهتره

ولی دیگه بخش های هوش مصنوعی رو جدا از هم نزارید

مثلا جای هوش مصنوعی تو قسمت برق اشتباهه

لینک به دیدگاه
به نظر من اینجوری که فرمودید بهتره

ولی دیگه بخش های هوش مصنوعی رو جدا از هم نزارید

مثلا جای هوش مصنوعی تو قسمت برق اشتباهه

multi agen زیر مجموعه ی کدوم قرار می گیره؟

لینک به دیدگاه

ایمان جان

شما که دارید فعالیت میکنید

یکی از اعضای انجمن که هوش مصنوعی است و فعالیتش تو انجمن زیاده رو کنار خودت داشته باشد که انجمن هوش بی در و پیکر نباشه

یعنی کسی باشه که حداقل یه جوابی بده

لینک به دیدگاه
ایمان جان

شما که دارید فعالیت میکنید

یکی از اعضای انجمن که هوش مصنوعی است و فعالیتش تو انجمن زیاده رو کنار خودت داشته باشد که انجمن هوش بی در و پیکر نباشه

یعنی کسی باشه که حداقل یه جوابی بده

هوش مصنوعی که داریم، حداقل اینا رو می دونم:

[h=4]hhamidy و Mahsa.AI و خود شما[/h]

لینک به دیدگاه
هوش مصنوعی که داریم، حداقل اینا رو می دونم:

hhamidy و Mahsa.AI و خود شما

من که فعالیتم کم بود ولی این دو دوست که بیشتر فعالیت داشتن رو ازشون بهره بگیر.

ما هم یه چیزی یاد می گیریم

لینک به دیدگاه

سلام

خب یه تغییراتی توی بخش بندی ها داشتیم، توضیح میدم:

1) مسابقات مهندسی کامپیوتر به اخبار کنفرانس ها، همایش ها و مسابقات عنوانش تغییر کرد، اخبار مربوط به کنفرانس ها و مسابقات کامپیوتر رو داخل این بخش قرار بگیره.

3) بخش سخت افزار هم به این شکل در اومد:

سخت افزار

در مورد بخش رباتیک و هوش مصنوعی تالار برق هم صحبت شد که به رباتیک تغییر نام بده، بخش هوش مصنوعی فقط یکی اونم توی تالار کامپیوتر داشته باشیم.

لینک به دیدگاه

سلام

خب اول اینکه بخش رباتیک و هوش مصنوعی برق عنوانش به رباتیک تغییر کرد، تاپیک های بخش هوش مصنوعی هم به هوش مصنوعی تالار کامپیوتر منتقل شد، از آقا مجید (مدیر تالار برق) هم تشکر می کنم بابت همکاری که داشتن.

می رسیم به بخش بندی های هوش مصنوعی، اول از همه از دوستانی که خیلی لطف کردن، در مورد بخش بندی ها نظرات و پیشنهاداتشون رو بهم گفتن، خیلی ممنونم.

از متلب هم برای مباحث مختلف هوش مصنوعی استفاده میشه، به نظرم همون کدنویسی های مربوط به هر بخش رو داخل خودشون قرار بدیم، بهتر باشه. خیلی شاید جالب نباشه که ما مثلا هم بخش پردازش تصویر داخل Matlab داشته باشیم و هم داخل هوش مصنوعی. برای بخش های دیگه هم چنین حالتی پیش میاد، در نتیجه یه تعداد بخش های تکراری خواهیم داشت، که بیشتر باعث ابهام میشن.

یه چنین بخش بندی ای به نظرم مناسب باشه، حالا اگه پیشنهادی بود یا بخش بندی بهتری مد نظر دارین، حتما مطرح کنین، ممنون.

1) پردازش تصویر و بینایی ماشین (Image Processing and Machine Vision)

2) پردازش سیگنال، صوت و زبان طبیعی (Signal, Sounds and Natural Language Processing )

3) شبکه های عصبی (Neural Networks)

4) سیستم های فازی (Fuzzy Systems)

5) محاسباتو الگوریتم های تکاملی (Evolutionary Computation and Algorithms)

6) شناسایی آماری الگو (Pattern Recognition)

7) یادگیری ماشین (Machine Learning)

8) داده کاوی (Data Mining)

9) Multi-agent

برای بخش "پردازش تصویر" هم یه زیر بخش پردازش تصویر با متلب میذاریم، همینطور برای "محاسبات و الگوریتم های تکاملی" هم یه زیر بخش ژنتیک در نظر می گیریم.

عنوان ها رو هم لطفا چک کنین، سوتی نداده باشم:ws3:

هر پیشنهادی هم دارین، لطفا مطرح کنین دیگه، ممنون:a030:

ادیت: این Multi-agent درسته یه بخش براش زیاده، ولی به بخش های دیگه هم خیلی مربوط نمیشه، فعلا همینشکلی نگه داریمش فکر کنم بهتره.
لینک به دیدگاه

سلام

در ابتدا بخاطر زحمت فراوانی که می کشید تشکر رو بجا می آورم

ولی به نظر من اگر مطالب در یکجا جمع باشه خیلی جالب و منسجم تر خواهد بود و باعث سر در گمی دوستان نخواهد شد مثلا مباحث شبکه عصبی در متلب هم در بخش خود شبکه عصبی بیان گردد خیلی برای دوستان مفید تر خواهد بود

دسته بندی ها خیلی مناسب می باشد.

لینک به دیدگاه
سلام

در ابتدا بخاطر زحمت فراوانی که می کشید تشکر رو بجا می آورم

ولی به نظر من اگر مطالب در یکجا جمع باشه خیلی جالب و منسجم تر خواهد بود و باعث سر در گمی دوستان نخواهد شد مثلا مباحث شبکه عصبی در متلب هم در بخش خود شبکه عصبی بیان گردد خیلی برای دوستان مفید تر خواهد بود

دسته بندی ها خیلی مناسب می باشد.

خواهش می کنم، شما هم نظر دادی دیگه، منم از شما تشکر می کنم.

خب دیگه همین کار رو قراره بکنیم، گفتم توی بخش پردازش یه قسمت پردازش تصویر با متلب هم اضافه می ذاریم. واسه شبکه عصبی هم زیر بخش متلب می خوایم، عنوانش چی باشه؟

واسه بخش های دیگه هم اگه فکر می کنی زیر بخش دیگه ای نیاز داریم، یا همین بخش متلب می تونیم اضافه کنیم. چون پردازش تصویر با متلب الانم فعالیت داریم، واسه همین توی بخش بندی ها آوردم.

راستی یه چی هم توضیح ندادم، به پست بالا اضافه می کنم.

لینک به دیدگاه

به نظر من تمام بخش ها قسمت متلب مربوط به خود رو می طلبد مثلا یه بخش می تواند تئوری های اون بخش و قسمت دیگرش کدهای پیاده سازی شده اون بخش رو بیاورید.

برای مثال در بخش شبکه عصبی ، تئوری های شبکه عصبی و در قسمت دیگرش پیاده سازی شبکه عصبی باشد اینجوری دوستانی که توی زبان های دیگر مخصوصا جاوا هم فعالیت دارن می توانند مطالبشون رو در اون قسمت بزارن.

لینک به دیدگاه
به نظر من تمام بخش ها قسمت متلب مربوط به خود رو می طلبد مثلا یه بخش می تواند تئوری های اون بخش و قسمت دیگرش کدهای پیاده سازی شده اون بخش رو بیاورید.

برای مثال در بخش شبکه عصبی ، تئوری های شبکه عصبی و در قسمت دیگرش پیاده سازی شبکه عصبی باشد اینجوری دوستانی که توی زبان های دیگر مخصوصا جاوا هم فعالیت دارن می توانند مطالبشون رو در اون قسمت بزارن.

واسه شبکه عصبی هم میذاریم، عنوانش هم این "شبکه ی عصبی در متلب"، ولی واسه بعضی بخش ها چنین زیر بخشی زوده، چون خودشون هم تاپیک ندارن و به این زودی هم احتمال فعال شدنشون نیست، ولی هر موقع نیاز پیدا کنیم، حتما زیر بخش های متناسب با خودشون رو تعریف می کنیم.

واسه فازی هم می تونیم مثلا بذاریم.

خب سوالشون رو که می تونن توی همون بخش شبکه ی عصبی بپرسن یا اگه مطلبی دارن بذان، بخش ها مشخص هستن دیگه، خیلی نیاز نیست فعلا جزئی تر باشن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...