رفتن به مطلب

بخش بندی تصاویر سی تی اسکن

ارسال های توصیه شده

با سلام

من می خواستم یک تصویر سی تی کبد را به صورت تعاملی بخش بندی کنم . من لازم دارم بخش های پس زمینه و پیش زمینه را به صورت دستی با خطوطی مشخص کنم مثلا خط های قرمز برای پس زمینه و خط قرمز برای پیش زمینه (مثل paintدر ویندوز) چگونه این کار را انجام دهم؟ و کد آن در متلب چیست؟

لینک به دیدگاه

با سلام

من می خواستم یک تصویر سی تی کبد را به صورت تعاملی بخش بندی کنم . من لازم دارم بخش های پس زمینه و پیش زمینه را به صورت دستی با خطوطی مشخص کنم مثلا خط های قرمز برای پس زمینه و خط قرمز برای پیش زمینه (مثل paintدر ویندوز) چگونه این کار را انجام دهم؟ و کد آن در متلب چیست؟

سلام دوست عزیز:icon_gol:

برای کار با تصاویر پزشکی تولباکس ها و کدهای زیادی نوشته شده، اونایی که بیشتر استفاده میشه رو می تونین از لینک زیر دانلود کنین:

یه پروژه ای هم یکی از دوستان برای تصاویر سی تی اسکن کبد نوشتن، برای پیدا کردن تومور:

خب تصویرتون فرمتش چیه، می تونین اینجا قرارش بدین؟

چجوری می خواین بخش بندی کنین، روی عکس توضیح بدین فکر کنم راحت تر باشه.

لینک به دیدگاه
با سلام

من می خواهم از random walkاستفاده کنم ولی نمی دانم چگونه تصاویر را برچسب گذاری کنم

سلام

دوست عزیز سوالتون بازم در مورد این نوع تصاویر هست؟

بیشتر توضیح بدین، بگین موضوع چی هست، چیکار می خواین انجام بدین، مشکل کجاست. می تونین تصویرتون رو قرار بدین و روی تصویر توضیح بدین. تا مساله روشن نشه که کسی نمی تونه به سوالتون جواب درستی بده.

ممنون:a030:

لینک به دیدگاه

سلام

من میخواهم از الگوریتم random walksبرای بخش بندی تصویرم استفاده کنم. random walksیک بخش بندی تعاملی است که کاربر قسمتهای پس زمینه و پیش زمینه را با کشیدن خطوطی توسط ماوس انتخاب می کند. کاربر از دو رنگ استفاده می کند. مثلا از رنگ قرمز برای انتخاب پیش زمینه و از رنگ سبز برای انتخاب پس زمینه استفاده می کند. و این خطوط به عنوان seed pointsبه الگوریتم داده می شود و الگوریتم پیش زمینه را حذف می کند و آن تصاویری که مورد نیازش می باشد را نگه می دارد.من می خواهم از ابزار GUIدر متلب برای کشیدن خطوط رنگی استفاده کنم مثل شکل زیر. چگونه این کار را انجام دهم؟

im.htm

لینک به دیدگاه
سلام

من میخواهم از الگوریتم random walksبرای بخش بندی تصویرم استفاده کنم. random walksیک بخش بندی تعاملی است که کاربر قسمتهای پس زمینه و پیش زمینه را با کشیدن خطوطی توسط ماوس انتخاب می کند. کاربر از دو رنگ استفاده می کند. مثلا از رنگ قرمز برای انتخاب پیش زمینه و از رنگ سبز برای انتخاب پس زمینه استفاده می کند. و این خطوط به عنوان seed pointsبه الگوریتم داده می شود و الگوریتم پیش زمینه را حذف می کند و آن تصاویری که مورد نیازش می باشد را نگه می دارد.من می خواهم از ابزار GUIدر متلب برای کشیدن خطوط رنگی استفاده کنم مثل شکل زیر. چگونه این کار را انجام دهم؟

im.htm

سلام

ممنون از توضیحات:icon_gol:

تصویر آپلود نشده، اینجا می تونین تصویرتون رو آپلود کنین.

اینجا هم یه تعداد مثال برای نوشتن GUI از طریق کدنویسی گذاشته شده:

GUI Examples

شاید مثلا imfreehand ساده باشه کار باهاش، ولی یه ناحیه بسته رو میشه به وسیله ی اون از کاربر گرفت، یعنی اگه یه منحنی باز هم کشیده بشه، خودش می بندتش. با دستور imline هم میشه یه خط صاف رو از کاربر گرفت:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حالا تصویرتون هم بذارین، بیشتر در موردش صحبت می کنیم.

لینک به دیدگاه
سلام

می خواهم مثل این عکس خطوطی بکشم اما در متلب و به کمک کشیدن ماوس و gui

xoyq8q6pp645vz7si6gc.jpg

سلام

درست کردن GUIش شاید یه خورده سخت باشه. به نظرم از همون imline می تونین استفاده کنین به تعدادی که می خواین خط های راست باهاش بکشین. یه برنامه نوشتم که اول خط های Foreground رو می تونین بکشین، بعد هم خطوط مربوط به Background، مکان های این خطوط رو هم توی متغیرهایی به همین دو نام ذخیره می کنه. خط ها هم بعد انتخاب با دابل کلیک رسم میشن:

xn2qr4p80c0csn72bwze.png

dhfxzuamw2idxkeyss4m.png

bsmzbdoh88mizifx6a23.png

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...