رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ممنون از توضیحاتتون.

اول چون مقاومت رو بیشتر دوست داشتم شروع به مطالع کردم.اما الان بهتر میبینم استاتیک رو اول بخونم.نظر شما در مورد استاتیک به همان بیان زیبای بالاتون چیه؟

با سلام دوباره بحضور حضرتعالی و تشکر از لطف شما .

در مورد تصمیمتون یه قاعده ی ساده هست .

شما وقتی تحصیلات دبستان رو تموم نکنید نمیتونید وارد مقطع راهنمایی بشید و وقتی راهنمایی رو تموم نکنید نمیتونید وارد دبیرستان بشید .

قضیه ی استاتیک و مقاومت و اجزا هم همینطوره .

البته خودتون هم گویا به این نتیجه رسیده اید .

و اما موضوع استاتیک و مقاومت .

اول از استاتیک شروع میکنم .

سرفصل استاتیک برای ارشد با سرفصل استاتیک کنکور کاردانی به کارشناسی دقیقا برابری میکند .

یعنی :

بردار ها - بردار هادیها - خرپا - تیر - قاب - ممان اینرسی - اصطکاک .

به جرات میتوان گفت قسمت تیرها اساس تمام درس استاتیک و مقاومت است .

اگر شما بتوانید تیرها ( بار متمرکز و بار گسترده ) را بخوبی درک و تحلیل کنید از رقبا جلوتر خواهید بود .

لکن این همان چیزیست که همه ی رقبا از ان با خبر هستند .

غملا استاتیک چیزی نیست بجز بازی با ریاضیات و مثلثات .

پس اگر پایه ی راضیاتتان قوی باشد با کمی دید خلاقانه استایک برایتان بمانند جدول ضرب خواهد بود .

مبحث خرپا و قاب تماما به چندید نکته ی ریز منتهی میشود که در اکثر کتب تست کاردانی هم یافت میشوند .

چند خط برش - نیرویی که بر عضو وارد نمیشود و ... از این جمله است .

اما مبحثی که در کنکور بر ان تمرکز میشود مبحث اصطکاک و ممان اینرسی و گاها کار مجازیست .

سعی کنید در این مباحث تا جایی که میتوانید تست بزنید .

ادامه دارد ...

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 2.3k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

2 - مقاومت مصالح

این درس بسیار شیرین و یکی از 4 درس پایه ی مکانیک ( استاتیک - مقاومت - سیالات - دینامیک ) است .

مقاومت کنکور با انچه شما پاس کرده اید بسیار متفاوت است .

شما میبایست برای کنکور دروس : مقاومت 1 و 2 و 3 را کاملا مسلط باشید وگرنه حتما ضرر میکنید .

در مباحث مقاومت 1 شما هر انچه که در دوران تحصیل خوانده اید را بایست موشکافی کنید و در این رابطه کتب بیر جانسون و پوپوف و تیموشنکو را بایست کاملا بخوانید .

بهتر است از جزوات مهندسی عمران هم کمک بگیرید .

در قسمت مقاومت 2 که عملا در کنکور بیشترین سهم را دارد شما بایست در موارد زیر تسلط یابید :

1 - مخازن جدار نازک : این مبحث فوق العاده ساده است و چند تست کلیشه ای هر ساله در کنکور خود نمایی میکند .

2 - دایره مور و کرنش سنج : این مبحث هم کاملا هندسی است با کمی تمرکز و تسلط بر مثلثات ساده میشود .

3 - تحلیل تیر : اما اصل موضوع روشهای تحلیل تیر است :

همانگونه که میدانید روشهای مختلفی از جمله ( نقطه تکین - سه لنگر - انرژی و ... ) از این روشهاست . اما خوب میدانید تحلیل یک تیر با هرکدام از این روشها حداقل نیم ساعت وقت گیرست !!! پس بایست بهترین روش را پیدا کنید که سخت ترین قسمت تست مقاومت را بخود اختصاص میدهد .

4 - مباحث کاستیگیلیانو و ... که ساده است .

مقاومت مصالح 3 : این درس تخصصی جامدات است و اختیاری .

مباحث ان دقیقا مباحث مقاومت 1 است ولی در 3 بعد .

تانسورهای تنش و کرنش

مخازن جدار ضخیم

مقاطع دوار بالانس و غیر بالانس

که بایست جزوه اساتید را مطالعه فرمایید .

این حقیر جزوه ی استاد مقاومت خودم جناب اقای دکتر لقمان که بحق یکی از برترین اساتید کشور است را مطالعه نمودم .

اما پیشنهاد این حقیر :

در زمینه مقاومت مصالح انتشارات راهیان ارشد کتابی تحت عنوان " کتاب جامع مقاومت مصالح " دارد که بسیار جامع و کاملست .

این حقیر در طول 3 ماه انرا 3 بار تماما خواندم .

به شما توصیه اکید میکنم انرا تهیه کنید .

اگر بتوانید انرا کاملا بخوانید براحتی 90 درصد تستهای مقاومت کنکور را صحیح میزنید .

موفق باشید و پیروز

• Like 5
لینک به دیدگاه

با تشکر

سوال بعدی من در زمینه ریاضیات است.نحوه تسلط در 4 زمینه مورد نظر آن+منابع

در ضمن اگر منبع پیشنهادی خود را برای طراحی اجزا نیز بفرمایید ممنون میشوم.

برای مطالعه مقاومت مصالح من کتاب نائی را انتخاب نمودم.و از انجاییکه روز به روز هزینه کتابها در حال افزایش است.شما لینکی از کتاب راهیان یا جزوه ای از استاد معرفی شده ندارید؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
با تشکر

سوال بعدی من در زمینه ریاضیات است.نحوه تسلط در 4 زمینه مورد نظر آن+منابع

در ضمن اگر منبع پیشنهادی خود را برای طراحی اجزا نیز بفرمایید ممنون میشوم.

برای مطالعه مقاومت مصالح من کتاب نائی را انتخاب نمودم.و از انجاییکه روز به روز هزینه کتابها در حال افزایش است.شما لینکی از کتاب راهیان یا جزوه ای از استاد معرفی شده ندارید؟

1 - در مورد ریاضیات اجازه دهید فعلا پاسخ ندهم تا بعد .

اما این حقیر شدیدا و اکیدا به شما توصیه میکنم از کتاب دکتر نایی حذر کنید .

زیرا ایشان بیشتر سرفصلها را به شیوه هایی پیشرفته و سردرگم کننده و وقت گیر ( کلاسی ) حل نموده اند .

این حقیر اگر منبعی را به شما ارائه نموده حتما سایر گزینه ها را مطالعه نموده ام و مانند بسیاری دیگر که بخاطر اینکه دوستانم خریده اند و انرا انتخاب ننموده ام .

نویسنده ی کتابی که معرفی نموده ام دارای رزومه فوق العاده بالای علمی هستند .

دکتر نادر فنایی :

1 - لیسانس عمران دانشگاه شریف

2-رتبه ی اول المپیاد دانشجویی عمران

3-کارشناس ارشد عمران سازه شریف

4-رتبه ی اول ازمون دکترای اعزام بخارج

5-دانشجوی دکترای سازه شریف

6-رتبه ی اول دانشجوی برگزیده ی سال 85 کشور

7-دانشجوی سال عمران کشور 85

و مولف کتب بسیار زیاد در این زمینه ...

اکنون انتخاب باشماست .

یادتان باشد انتخاب شما رابطه ی مستقیم با سرنوشتتان دارد .

2 - 3 ماه وقت میگذارید و یکهو میفهمید کاش کتاب دیگر را خوانده بودید

انروز دوستانی که به شما کتاب فلان دکتر را بخاطر مارک انتشاراتش معرفی نموده اند پاسخگو نخواهند بود .

در رابطه با اجزا و استاتیک

راهیان ارشد یک سری کتاب دارد که 3 درس استاتیک و مقاومت و اجزا را بطور خلاصه و مفید تدریس نموده است .

موفق باشید .

• Like 5
لینک به دیدگاه

خیلی سختگیرانه در مورد کتاب آقای نایی نظر دادید!!!!

نظر من در مورد این کتاب بسیار مثبت هستش. چون منم خوندمش!

کلا درسای جامداتی رو دوست ندارم ولی این کتاب خیلی خوبه! :ws52:

• Like 5
لینک به دیدگاه
1 - در مورد ریاضیات اجازه دهید فعلا پاسخ ندهم تا بعد .

اما این حقیر شدیدا و اکیدا به شما توصیه میکنم از کتاب دکتر نایی حذر کنید .

زیرا ایشان بیشتر سرفصلها را به شیوه هایی پیشرفته و سردرگم کننده و وقت گیر ( کلاسی ) حل نموده اند .

این حقیر اگر منبعی را به شما ارائه نموده حتما سایر گزینه ها را مطالعه نموده ام و مانند بسیاری دیگر که بخاطر اینکه دوستانم خریده اند و انرا انتخاب ننموده ام .

نویسنده ی کتابی که معرفی نموده ام دارای رزومه فوق العاده بالای علمی هستند .

دکتر نادر فنایی :

1 - لیسانس عمران دانشگاه شریف

2-رتبه ی اول المپیاد دانشجویی عمران

3-کارشناس ارشد عمران سازه شریف

4-رتبه ی اول ازمون دکترای اعزام بخارج

5-دانشجوی دکترای سازه شریف

6-رتبه ی اول دانشجوی برگزیده ی سال 85 کشور

7-دانشجوی سال عمران کشور 85

و مولف کتب بسیار زیاد در این زمینه ...

اکنون انتخاب باشماست .

یادتان باشد انتخاب شما رابطه ی مستقیم با سرنوشتتان دارد .

2 - 3 ماه وقت میگذارید و یکهو میفهمید کاش کتاب دیگر را خوانده بودید

انروز دوستانی که به شما کتاب فلان دکتر را بخاطر مارک انتشاراتش معرفی نموده اند پاسخگو نخواهند بود .

در رابطه با اجزا و استاتیک

راهیان ارشد یک سری کتاب دارد که 3 درس استاتیک و مقاومت و اجزا را بطور خلاصه و مفید تدریس نموده است .

موفق باشید .

این کتاب که فرمودید رو دیدم اما به نویسندش تا بحال توجه نکرده بودم.نویسندش همین آقای فنایی؟

جالبه :ws52:همه تعریف کتاب اقای نائی رو کردند اما یکباره شما این کتاب رو نقض میکنید؟

واقعا الان چقدر من سردرگمم:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه

با سلام راستش من در حدی نیستم که در این مورد نظر بدم ولی با نظر استاد عزیز مهندس ورپشتی موافقم

کتاب دکتر فنایی خیلی عالی هستش

البته برای مقاومت در کنار کتاب فنایی توصیه میکنم جزوات دست نویس پارسه رو هم تهیه کنید من استفاده کردم و خیلی عالی بود

کتاب نایی یه کم آدم رو سردرگم میکنه

• Like 5
لینک به دیدگاه

با سلام مجدد.در مورد سر فصلهای دینامیک ماشین نیز لطفا توضیح فرمایید.کدام فصول اهمیت بیشتری دارد؟

دکتر نادر فنایی همان دکتر نادر ثنایی است؟کتاب ایشون در حدود 700 صفحه است و مخصوص دانشجویان عمران.مطالعه همه فصول و تست های آن برای ما ضروری است؟

متشکرم

• Like 3
لینک به دیدگاه
با سلام مجدد.در مورد سر فصلهای دینامیک ماشین نیز لطفا توضیح فرمایید.کدام فصول اهمیت بیشتری دارد؟

دکتر نادر فنایی همان دکتر نادر ثنایی است؟کتاب ایشون در حدود 700 صفحه است و مخصوص دانشجویان عمران.مطالعه همه فصول و تست های آن برای ما ضروری است؟

متشکرم

در مورد دینامیک ماشین هم استاد درس مقاومت 3 ( دکتر لقمان ) که در موردشون صحبت کردم استاد دینامیک ماشین ما هم بودند و جزوه ایشون برای من کافی بود .

در مورد درکتر فنایی و کتابشون باید بگم در مورد اسمی که فرمودید من همون دکتر فنایی منظورمه ولی کتابش همون 700 صفحه هستش .

ایشون در مقدمه کتاب گفتن که مطمئنا هیچ تستی در ارشد از حالات تستهای این کتاب خارج نیست .

البته یکم بایست توضیح داد :

منظور این نیست که تستها عین همینها در کنکور میاید .

بلکه نوع تستها هست و من این نکته رو 100 درصد تایید کینم . بهمین خاطر عرض کرد اگر تستهای این کتاب رو مسلط شوید بالا 90 درصد تستهای مقاومت را درست میزنید .

البته تمام کتاب برای مکانیکیها نیست ولی تقریبا 90 درصد تستها غیر از فصول اخر کتاب مشترکند .

این کتاب رو مکانیکیها - عمرانیها و متالورژیکیها برای ارشد مطالعه میکنند .

• Like 5
لینک به دیدگاه

توضیحاتی پیرامون استاد درس دینامیک ماشین و مقاومت 3 این حقیر .

جناب اقای دکتر لقمان :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 3
لینک به دیدگاه

جزوه مقاومت مصالح دکتر علی نیا از دانشگاه امیرکبیر نیز زیاد تعریفشو شنیدم.از دوستان کسی نداره؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
مریم خانم، یعنی میخوای روی جانسون برای کنکور بخونی؟؟؟:ws52:

بله

پوران فصل اولش خوب بود.ولی فصل دومش همش بصورت نکته درس داده و من هم اصلا استعداد نکته حفظ کردن ندارم.کتاب آقای فنائی هم بسیار عالیه اما حجمش زیاده.پس نتیجه گرفتم جانسون بخونم:w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه
بله

پوران فصل اولش خوب بود.ولی فصل دومش همش بصورت نکته درس داده و من هم اصلا استعداد نکته حفظ کردن ندارم.کتاب آقای فنائی هم بسیار عالیه اما حجمش زیاده.پس نتیجه گرفتم جانسون بخونم:w16:

بسیار نتیجه ی خوبیست اما نظر داشته باشید :

همانطور که قبلا گفتم در کنکور قرار نیست مساله حل کنید و باید بر نکات مسلط باشید پس وقت کشی نکنید و به دنبال کتابها پایه مثل جانسون نباشید زیرا این کتابها فقط درس هستند و از نکته خبری نیست . شما اگر قرار باشد مسائل پایان فصل رت حل نمایید بسیار زمان از دست میدهید .

همانطور که گفتم این حقیر کتاب دکتر فنایی را در عرض 3 ماه 3 بار مطالعه نمودم . پس

خواستن توانستن است .

• Like 3
لینک به دیدگاه
بسیار نتیجه ی خوبیست اما نظر داشته باشید :

همانطور که قبلا گفتم در کنکور قرار نیست مساله حل کنید و باید بر نکات مسلط باشید پس وقت کشی نکنید و به دنبال کتابها پایه مثل جانسون نباشید زیرا این کتابها فقط درس هستند و از نکته خبری نیست . شما اگر قرار باشد مسائل پایان فصل رت حل نمایید بسیار زمان از دست میدهید .

همانطور که گفتم این حقیر کتاب دکتر فنایی را در عرض 3 ماه 3 بار مطالعه نمودم . پس

خواستن توانستن است .

در سرچ همین کتاب من دو نوعش رو پیدا کردم.دقیقا اسم کتاب پیشنهادیه شما چیه؟

• Like 3
لینک به دیدگاه

مگه همه نکات از همین کتب استخراج نمیشود؟حتی برای استاتیک نیز من قصد دارم از روی مرجع بخوانم:ws52:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مگه همه نکات از همین کتب استخراج نمیشود؟حتی برای استاتیک نیز من قصد دارم از روی مرجع بخوانم:ws52:

بله میشود از کتاب نکات را اخذ نمود اما در صحبتهای من به این نکته دقت ننمودید :

زمان

بله اخذ نکات از کتاب بسیار زمان بر است .

اگر شما وقت دارید پس بسم ا...

اما استاتیک نکته ی خاصی ندارد . بهتر است بگویم هیچ نکته ای ندارد الا مثلثات

• Like 2
لینک به دیدگاه
2 - مقاومت مصالح

این درس بسیار شیرین و یکی از 4 درس پایه ی مکانیک ( استاتیک - مقاومت - سیالات - دینامیک ) است .

مقاومت کنکور با انچه شما پاس کرده اید بسیار متفاوت است .

شما میبایست برای کنکور دروس : مقاومت 1 و 2 و 3 را کاملا مسلط باشید وگرنه حتما ضرر میکنید .

در مباحث مقاومت 1 شما هر انچه که در دوران تحصیل خوانده اید را بایست موشکافی کنید و در این رابطه کتب بیر جانسون و پوپوف و تیموشنکو را بایست کاملا بخوانید .

بهتر است از جزوات مهندسی عمران هم کمک بگیرید .

در قسمت مقاومت 2 که عملا در کنکور بیشترین سهم را دارد شما بایست در موارد زیر تسلط یابید :

1 - مخازن جدار نازک : این مبحث فوق العاده ساده است و چند تست کلیشه ای هر ساله در کنکور خود نمایی میکند .

2 - دایره مور و کرنش سنج : این مبحث هم کاملا هندسی است با کمی تمرکز و تسلط بر مثلثات ساده میشود .

3 - تحلیل تیر : اما اصل موضوع روشهای تحلیل تیر است :

همانگونه که میدانید روشهای مختلفی از جمله ( نقطه تکین - سه لنگر - انرژی و ... ) از این روشهاست . اما خوب میدانید تحلیل یک تیر با هرکدام از این روشها حداقل نیم ساعت وقت گیرست !!! پس بایست بهترین روش را پیدا کنید که سخت ترین قسمت تست مقاومت را بخود اختصاص میدهد .

4 - مباحث کاستیگیلیانو و ... که ساده است .

مقاومت مصالح 3 : این درس تخصصی جامدات است و اختیاری .

مباحث ان دقیقا مباحث مقاومت 1 است ولی در 3 بعد .

تانسورهای تنش و کرنش

مخازن جدار ضخیم

مقاطع دوار بالانس و غیر بالانس

که بایست جزوه اساتید را مطالعه فرمایید .

این حقیر جزوه ی استاد مقاومت خودم جناب اقای دکتر لقمان که بحق یکی از برترین اساتید کشور است را مطالعه نمودم .

اما پیشنهاد این حقیر :

در زمینه مقاومت مصالح انتشارات راهیان ارشد کتابی تحت عنوان " کتاب جامع مقاومت مصالح " دارد که بسیار جامع و کاملست .

این حقیر در طول 3 ماه انرا 3 بار تماما خواندم .

به شما توصیه اکید میکنم انرا تهیه کنید .

اگر بتوانید انرا کاملا بخوانید براحتی 90 درصد تستهای مقاومت کنکور را صحیح میزنید .

موفق باشید و پیروز

دوباره مطالغه نمایید

• Like 2
لینک به دیدگاه

در جستجوی کتاب آقای فنایی که بودم بارها نام آقای عادلی را نیز دیدم که لینک دانلودش هم در این آدرس است.

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...