رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من میخوام دینامیک رو حذف کنم درسته؟فقط یه فصلش رو خوندم بقیش هم قبلا خونده بودم ولی الان یادم نمیاد

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 2.3k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من میخوام دینامیک رو حذف کنم درسته؟فقط یه فصلش رو خوندم بقیش هم قبلا خونده بودم ولی الان یادم نمیاد

با عرض خسته نباشید خدمت مریم خانم :wubpink:

این روزا بکوب داری میخونی دیگه....

موفق باشید...

در مورد دینامیک پرسیدید..

به نظر من ( در واقع به نظر خیلی ها) دینامیک یه درسیه که خیلی خیلی مهم و وقت گیره و در کنکور هم خیلی سوالای پیچیده میاد ازش..

به نظر من این درس به جز چندموردش خیلی فراره...

یا باید پایه یک داشته باشی که به اصطلاح استاد باشی و یا اینکه الکی وقت رو تلف نکنی...

سختی سوالات دینامیک بر کسی پوشیده نیست..

به نظر من وقتش رو بده به بقیه دروس

و تا همین جایی که خوندی هم زیاده. :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
با عرض خسته نباشید خدمت مریم خانم :wubpink:

این روزا بکوب داری میخونی دیگه....

موفق باشید...

در مورد دینامیک پرسیدید..

به نظر من ( در واقع به نظر خیلی ها) دینامیک یه درسیه که خیلی خیلی مهم و وقت گیره و در کنکور هم خیلی سوالای پیچیده میاد ازش..

به نظر من این درس به جز چندموردش خیلی فراره...

یا باید پایه یک داشته باشی که به اصطلاح استاد باشی و یا اینکه الکی وقت رو تلف نکنی...

سختی سوالات دینامیک بر کسی پوشیده نیست..

به نظر من وقتش رو بده به بقیه دروس

و تا همین جایی که خوندی هم زیاده. :ws3:

ممنون

حالا که دارم از دینامیک صرفنظر میکنم پس باید در ارتعاشات،کنترل و دینامیک ماشین جبران کنم.اما دینامیک ماشین به جز سه فصل اولش رو نمیدونم چجوری بخونم؟تازه همینها هم در تستهاش مشکل دارم

• Like 1
لینک به دیدگاه
ممنون

حالا که دارم از دینامیک صرفنظر میکنم پس باید در ارتعاشات،کنترل و دینامیک ماشین جبران کنم.اما دینامیک ماشین به جز سه فصل اولش رو نمیدونم چجوری بخونم؟تازه همینها هم در تستهاش مشکل دارم

دینامیک ماشین رو من روی راهیان ارشد خوندم

البته کتاب سرمه ای پوران رو هم داشتم

ولی خیلی چرت و پرت بود

میشه روی 3 تا سوال دینامیک ماشین سرمایه گذاری کرد.

کنترل هم که آسونه

ارتعاشات هم میشه روی 3 تاش سرمایه گذاری کرد...

کنترل رو از دست نده فقط

• Like 2
لینک به دیدگاه
دینامیک ماشین رو من روی راهیان ارشد خوندم

البته کتاب سرمه ای پوران رو هم داشتم

ولی خیلی چرت و پرت بود

میشه روی 3 تا سوال دینامیک ماشین سرمایه گذاری کرد.

کنترل هم که آسونه

ارتعاشات هم میشه روی 3 تاش سرمایه گذاری کرد...

کنترل رو از دست نده فقط

خوشبختانه کنترل و ارتعاشات جزوه استادمون خیلی کامل و بر طبق اوگاتا و برگزیده تامسون و ستو هستش.اما نمیدونم از روی چی تست بزنم.از آریاز هم وحشت دارم،حجمش رو که میبینم میترسم.

واسه دینامیک ماشین یه جزوه خوب از روی نت که تقریبا تمارین و مثالهای مارتین رو حل کرده گیر آوردم و خوندم اما بدیش اینه که نیروشناسی و چرخ لنگر و ترازمندی اجرام رو نداره.

در ضمن فصل تجزیه و تحلیل ریاضی و یا همون فصل بعد از شتاب از کتاب بنفش پوران رو شما مطالعه کردید؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
خوشبختانه کنترل و ارتعاشات جزوه استادمون خیلی کامل و بر طبق اوگاتا و برگزیده تامسون و ستو هستش.اما نمیدونم از روی چی تست بزنم.از آریاز هم وحشت دارم،حجمش رو که میبینم میترسم.

واسه دینامیک ماشین یه جزوه خوب از روی نت که تقریبا تمارین و مثالهای مارتین رو حل کرده گیر آوردم و خوندم اما بدیش اینه که نیروشناسی و چرخ لنگر و ترازمندی اجرام رو نداره.

در ضمن فصل تجزیه و تحلیل ریاضی و یا همون فصل بعد از شتاب از کتاب بنفش پوران رو شما مطالعه کردید؟

کنترل آریاز فوق العاده است.

حتما بخونش

از دستش نده که پشیمون میشی حتما"

در مورد دینامیک ماشین هم من اصلا روی پوران نخوندم...

خریدمش..

یه مرورش کردم ولی ازش خوشم نیومد انداختم دور :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه

فقط فصل اولش را کامل بخون.

بقیه را حذف کن.

تو مجموعه دینامیک 30 هم بزنی کافیه.

بیشتر تمرکزت را روی ریاضیات و سیالات و جامدات بذار،هرچند اگه جامدات را خیلی خوب بزنی،میتونی مرتبا از درصد دینامیک کمتر بزنی.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام.

میشه فصل هایی رو که باید از رو کتاب آریاز برای کنترل حتما بخونیم رو مشخص کنید.(منظورم اونایی هست که برای رشته مکانیکه و هر سال حتما ازش سوال میدن)

آخه من کنترل رو پاس نکردم و دارم خودم می خونم.و میخوام حتما به 3 تا تست از 5 تا جواب بدم.

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام.

میشه فصل هایی رو که باید از رو کتاب آریاز برای کنترل حتما بخونیم رو مشخص کنید.(منظورم اونایی هست که برای رشته مکانیکه و هر سال حتما ازش سوال میدن)

آخه من کنترل رو پاس نکردم و دارم خودم می خونم.و میخوام حتما به 3 تا تست از 5 تا جواب بدم.

ممنون میشم اگه کمکم کنید.

انتهای همه فصول را نگاه کنید،هر فصلی که هیچ تستی ازمکانیک در هیچ سالی نیومده نخونید.

از کتاب آریاز،فقط یکی دو فصل اینگونه بود.

البته اگر جزوه کنترل پارسه را هم کنارش داشته باشین خوبه،مطالبی مثل مدار معادل مکانیکی یا مدلسازی سیستم های سیالاتی و...... در آریاز نیست.

امسال سوالات طوری بود که آریاز زیاد خوب جواب نداد !!!!!

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام

استاتیک اگه کسی تا الان کار مجازی و اصطکاک را نخونده باشه هنوز به نظرتون هر دو را شروع کنه بخونه الان ؟؟

اگه جوابتون به سوال بالا این بود که فقط یکی را حالا از بین این دو فصل کدوم را بخونه بهتره؟

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام

استاتیک اگه کسی تا الان کار مجازی و اصطکاک را نخونده باشه هنوز به نظرتون هر دو را شروع کنه بخونه الان ؟؟

اگه جوابتون به سوال بالا این بود که فقط یکی را حالا از بین این دو فصل کدوم را بخونه بهتره؟

به نظر من کسیکه میخواد طراحی کاربردی را بخونه،هر دو فصل اصطکاک و کار مجازی را باید حتما بخونه و مسلط هم باشه.

اگر بناست یکی را بخونه،کار مجازی راحت تره،چون اصطکاک مباحث زیادی مثل یاتاقان و..... را هم دارد.

البته برای کار مجازی هم باید وقت مناسبی در نظر گرفت!!!!!!

• Like 2
لینک به دیدگاه

سلام-باکس ریاضی رو تقریبا تمام کردم ولی متاسفانه درس های دیگه رو یا اصلا شروع نکردم::jawdrop:یا تازه شروع کردم:icon_pf (34):

هدفم تبدیله(حتما می گین چه رویی داره!!) و درس های سیالاتی رو هر به حسب علاقه و اجبار باید بخونم.حالا شما راهمایی کنید از باکس جامدات و دینامیک چه دروس وچه مباحثی و چگونه مطالعه کنم.:banel_smiley_52:

شرمنده اخلاق ورزشکاریتونم! :w410:

قبلا و قلبا سپاس گزارم:icon_gol::icon_pf (44):

• Like 2
لینک به دیدگاه
سلام-باکس ریاضی رو تقریبا تمام کردم ولی متاسفانه درس های دیگه رو یا اصلا شروع نکردم::jawdrop:یا تازه شروع کردم:icon_pf (34):

هدفم تبدیله(حتما می گین چه رویی داره!!) و درس های سیالاتی رو هر به حسب علاقه و اجبار باید بخونم.حالا شما راهمایی کنید از باکس جامدات و دینامیک چه دروس وچه مباحثی و چگونه مطالعه کنم.:banel_smiley_52:

شرمنده اخلاق ورزشکاریتونم! :w410:

قبلا و قلبا سپاس گزارم:icon_gol::icon_pf (44):

اولا ما چندین بار گفتیم که هیچ درسی را تمام نکنید و سراغ دیگری بروید.

بلکه همه را همزمان و آرام آرام بخوانید،به خاطر فراموشی عدم تکرار.........

با این وضعیت شما حتما باید هفته ای یک روز همه ریاضی را مرور کنین.

اگه تبدیل میخوایی که همه ترمو و سیالات و انتقال را باید بخونی.

اما حالا که وقت نداری،توصیه میکنم مقاومت نایی را کامل بخونین و دینامیک ماشین و ارتعاشات را،اگر هم رسیدی،فصل3و4و5و6 استاتیک مریام.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان.

ممنون میشم به این سوال ها پاسخ بدید.

1-کسی اطلاع داره بین زبان ((عمومی)) راهیان ارشد و پوران پژوهش کدوم بهتره؟

پوران دو جلدی هست و گرامر و لغت جداست.ولی راهیان فکر کنم یک جلدیه.

2-اگه کنترل رو تا آخر فصل6 (مکان هندسی ریشه ها) اگاتا بخونم میتونم به سه تا تست جواب بدم یا نه؟

3-برای ارتعاشات اگه تا آخر فصل سیستمهای دو درجه آزادی(فصل 9 کتاب جباری) بخونم میتونم به 3 تا سوالش جواب بدم؟

البته منظورم از دو سوال آخر بودجه بندیشونه.

• Like 3
لینک به دیدگاه

1-کسی اطلاع داره بین زبان ((عمومی)) راهیان ارشد و پوران پژوهش کدوم بهتره؟

پوران دو جلدی هست و گرامر و لغت جداست.ولی راهیان فکر کنم یک جلدیه.

.

اگه تافل زبان نداری یا در حد عالی زبان نمیدونی،بیخیالش شو.

زبان کتاب تست خوبی ندارد،به معلومات قبلی شما نیاز دارد.

2-اگه کنترل رو تا آخر فصل6 (مکان هندسی ریشه ها) اگاتا بخونم میتونم به سه تا تست جواب بدم یا نه؟

.

نه نمیتونی!!!!!

اوگاتا چیزی نداره،باید کتابی مثل کنترل آریاز را فول باشی و تست هم زیاد زده باشی تا بتونی سه تا را جواب بدی.

3-برای ارتعاشات اگه تا آخر فصل سیستمهای دو درجه آزادی(فصل 9 کتاب جباری) بخونم میتونم به 3 تا سوالش جواب بدم؟

البته منظورم از دو سوال آخر بودجه بندیشونه.

اگه مسلط بشی،بله از این قسمت میتونی جواب بدی.

• Like 1
لینک به دیدگاه

اوگاتا چیزی نداره،باید کتابی مثل کنترل آریاز را فول باشی و تست هم زیاد زده باشی تا بتونی سه تا را جواب بدی.

.

خیلی ممنون از جوابتون.

فکر کنم منظورمو نتونستم خوب بگم.

فرض بگیریم سوالای کنترل گلابیه گلابی باشه.یعنی آسونترین سوالای دنیا.

اگه من تا آخر مکان هندسی خونده باشم و بلد باشم. تا اینجایی که من خوندم سه تا تست میاد یا نه مثلا باید تا آخر فصل 8 بخونم تا اون 3 تا تست رو زیارت کنم.

اصلا من چی دارم میگم.

آه خدای من.:icon_pf (34):

• Like 1
لینک به دیدگاه
خیلی ممنون از جوابتون.

فکر کنم منظورمو نتونستم خوب بگم.

فرض بگیریم سوالای کنترل گلابیه گلابی باشه.یعنی آسونترین سوالای دنیا.

اگه من تا آخر مکان هندسی خونده باشم و بلد باشم. تا اینجایی که من خوندم سه تا تست میاد یا نه مثلا باید تا آخر فصل 8 بخونم تا اون 3 تا تست رو زیارت کنم.

اصلا من چی دارم میگم.

آه خدای من.:icon_pf (34):

معلوم نمیکنه که!!!!!

معمولا از نایکوییست و دیاگرام بود و حد فاز و حد بهره و ...... هم سوال میدهند.

فرمت استانداردی نداره،گلابی هم در کار نیست،داره میشه بادمجان.

• Like 1
لینک به دیدگاه

سلام

من قبلا استاتیک را از روی راهیان خوندم ولی الان که مریام رو نگاه میکنم میبینم خیلی ضعیفم .

آیا اگه از الان شروع کنم می تونم مریام را تموم کنم ؟

مقاومت هم الان فصل هفت نائی را میخونم ولی تا حالا شاید به پنجاه درصد مطالب مسلط شدم پیشنهاد شما چیه دوباره از نو مطالعه کنم؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام

من قبلا استاتیک را از روی راهیان خوندم ولی الان که مریام رو نگاه میکنم میبینم خیلی ضعیفم .

آیا اگه از الان شروع کنم می تونم مریام را تموم کنم ؟

مقاومت هم الان فصل هفت نائی را میخونم ولی تا حالا شاید به پنجاه درصد مطالب مسلط شدم پیشنهاد شما چیه دوباره از نو مطالعه کنم؟

نه باباجان،استاتیک دیگه الان وقته خوندن از روی مریام نیست.......

نهایتا اگر برسید از هر فصل،10 تا سوال مهم و شکل دارش را گلچین کنید و از روی حلال جواب آنرا نوشته و برای خودتان تجزیه تحلیل کنید.

همون مقاومت را مرتبا مرور کنین،مثالهایش را چندین بار خودتان حل کنین.

دی ماه جمع بندی و تکمیل است و بهمن فقط مرور..........

• Like 7
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

باشگاه مهندسان گفتم اینجا هم میگم شما هم لطفا جواب بدین

دوستان ببخشید این ها را میگم گفتم یه کم درددل کرده باشم این روزها از نظر روحی روانی خیلی حالم خرابه استرس و افسردگی شدید گرفتم اخه من متولد 1364 هستم (فقط شانسم گفت سربازی معاف کفالت شدم)سنم کم کم رفته بالا واسه همین باید امسال حتما قبول بشم چون بخوام یه سال دیگه پشت کنکور بمونم اصلا جالب نیست پارسال هم کنکور دادم و قبول نشدم دوستان متولد 66 یا حتی 67 الان امتحانای ترم اول ارشدشون را دارن میدن این احساس اجباری که فکر میکنم حتما حتما حتما حتما باید امسال قبول بشم استرسم را خیلی خیلی خیلی زیاد میکنه جوری که اصلا نمیتونم با تمرکز درس بخونم نمیدونم باید چی کار کنم حالم شدید بده دست خودم هم نیست .قبول نشدن برام خیلی سنگینه دعا کنید برام خواهشا

دوستان خداوکیلی خداوکیلی قسم دادم واقعیت را بگین نه اینکه بخواهید برای دلداری من جور دیگه جواب بدین خواهشا واقعیت را بگین : برای من متولد 64 به نظر شما درستش هست که اگه امسال قبول نشدم بخوام یه سال دیگه پشت کنکور بمونم؟ خواهش میکنم پاسخ بدین حتی اگه از پاسختون مطمین نیستید گفتم که نظر شخصی تون را بگین.

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...