رفتن به مطلب

درست کردن سایت

ارسال های توصیه شده

اینکه الان یکم نا امیدانه حرف میزنم... به خاطر همینه که فک میکنم با این حجم کمِ اطلاعات من نمیرسم طی این مدت...

با کمله " سردرگمی " هم دقیقا موافقم... :icon_redface: همین حال رو دارم الان... اصلا نمیدونم از کجا و چجوری باید شروعش کرد:hanghead:

گمون نمیکنم بتونم از پسش بر بیام .. حداقل تو این مدت کم فک نمیکنم منه بی تجربه تواناییشو داشته باشم....

اما پی اطلاعات میرم... حتی اگه نخوام خودم انجامش بدم

ممنونم ... تا اینجا هم خیــــــــــلی لطف کردین.. با صبر و حوصله جواب دادین:icon_redface::icon_gol::icon_gol:

اگه بخواید می تونیم همینجا قدم به قدم پیش بریم. تو هر مرحله بچه های همینجا کمکت کنن تا هم سرعت یادگیری بیشتر بشه هم اینکه خودتون راه بندازین سایتو و بعدش هم خودتون بتونین روش تغییرات بدین و کار کنین :w16:

اگه تمایل دارین، از همین الان استارتشو بزنید :ws3:

اول حجم اطلاعاتی که دارین رو ببینید چقدره.

چون دیدم گفتی یه سری فایل مثل نرم افزار و اینا هست که میخواین آپلود کنین داخل سایتتون. خب حجم همه این چیزایی که میخواین آپلود کنید و تو سایتتون باشه (عکس + پی دی اف + نقشه + نرم افزار و ... ) تو کامپیوترتون چقدره؟

اول اینو در بیارین. بعدش موضوعیت سایتتون رو بگین که چی قراره باشه تا کمک بقیه بچه ها شروع بشه. :a030:

البته اگر تصمیم دارین خودتون انجامش بدین و راه بندازین.

میشه تاپیک مجزا واسه آموزش قدم به قدم راه اندازی سایت زد که هم به خودتون کمک کنه هم اینکه شاید در آینده واسه بقیه هم مفید باشه :w16:

لینک به دیدگاه

دوستان پیشنهاد خوبی دادن. اگه مایل باشید منم کمک میکنم تا جاییکه بتونم ...

فکر میکنم بشه تو دو هفته یه چیزی سر هم کرد :a030:

فعلا برای آشنایی شما با ساختن سایت من روال عادیش رو مرحله به مرحله میگم ...

اول شما باید دامین (Domain) یا همون اسم سایتتون رو ثبت کنید که سایت های زیادی برای این کار هست مثل hostiran.net و خیلی سایتای دیگه ...

همین ثبت دامین بعد از سفارش حدود یک یا دو روز طول میکشه که تایید بشه و بیاد رو نت

بعد شما باید به مقدار مورد نظرتون فضا (host) بخرید که سایتتون رو داخل اون فضا قرار بدید. برای اینم سایتای زیادی هست مثل iranpage.net

بعد از خرید دامین و هاست شما دامین رو روی هاست تنظیم میکنید و بحث قرار دادن DNS و اینا که اونم نزدیک 1 روز فک کنم طول میکشه تا ثبت بشه ...

بعد از اینکه شما کار دامنه و هاست رو تموم کردین باید صفحه سایتتون رو که قبلا طراحی کردید روی هاستتون قرار بدید و تموم ...

به همین راحتی ...

این وسط فقط طراحی سایتتون یه مقداری تخصص میخواد که برای اونم میتونید با توجه به نیازتون از فریمورک هایی مثل وردپرس استفاده کنید و از قالب های آماده رایگان یا پولی خریداری کنید. احتمالا این تیکه آخرو متوجه نشدید. نگرانی نداره .... بعدا که بیفتید تو کار میفهمید قضیش چیه :a030:

دوستان اگه اشتباه گفتم جایی رو اصلاح کنید 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

من ازیه دید دیگه نگاه کردم بهش...یعنی فضای کد و نرم افزاریش..ولی خب خودم چیز زیادی نمیدونم فعلا..درحال یادگیریم(: تصمیم داشتم کدهای php رو بخش به بخش بذارم ولی هنوز دسته بندی اش رو کامل نکردم با مثال... شروع کنید همراه میشیم..ولی روش رو اول بگین..(:

لینک به دیدگاه
اگه بخواید می تونیم همینجا قدم به قدم پیش بریم. تو هر مرحله بچه های همینجا کمکت کنن تا هم سرعت یادگیری بیشتر بشه هم اینکه خودتون راه بندازین سایتو و بعدش هم خودتون بتونین روش تغییرات بدین و کار کنین :w16:

اگه تمایل دارین، از همین الان استارتشو بزنید :ws3:

اول حجم اطلاعاتی که دارین رو ببینید چقدره.

چون دیدم گفتی یه سری فایل مثل نرم افزار و اینا هست که میخواین آپلود کنین داخل سایتتون. خب حجم همه این چیزایی که میخواین آپلود کنید و تو سایتتون باشه (عکس + پی دی اف + نقشه + نرم افزار و ... ) تو کامپیوترتون چقدره؟

اول اینو در بیارین. بعدش موضوعیت سایتتون رو بگین که چی قراره باشه تا کمک بقیه بچه ها شروع بشه. :a030:

البته اگر تصمیم دارین خودتون انجامش بدین و راه بندازین.

میشه تاپیک مجزا واسه آموزش قدم به قدم راه اندازی سایت زد که هم به خودتون کمک کنه هم اینکه شاید در آینده واسه بقیه هم مفید باشه :w16:

مرسی محمد:icon_redface:

موافقم با آموزش گام به گام...

من یه صحبتی بکنم ببینم تصمیم بر این شده که خودمون بسازیم یا نه... حتی اگه جواب منفی هم باشه... من میگم یه سایتی رو ایجاد کنیم جهت آموزش ... خودم که مشتاقم یاد بگیرم... چطوره؟؟؟؟:ws37: اصلا امکانش هست؟؟؟:hanghead:

اگه حوصله ش رو دارید ،بحث اموزشی گام به گامش رو شروع کنید..و سوالات رو بپرسید..گام به گام یادبگیریم باهم...خوبه نه؟(:

منم همین نظر رو دارم:icon_redface:

دوستان پیشنهاد خوبی دادن. اگه مایل باشید منم کمک میکنم تا جاییکه بتونم ...

فکر میکنم بشه تو دو هفته یه چیزی سر هم کرد :a030:

فعلا برای آشنایی شما با ساختن سایت من روال عادیش رو مرحله به مرحله میگم ...

اول شما باید دامین (Domain) یا همون اسم سایتتون رو ثبت کنید که سایت های زیادی برای این کار هست مثل hostiran.net و خیلی سایتای دیگه ...

همین ثبت دامین بعد از سفارش حدود یک یا دو روز طول میکشه که تایید بشه و بیاد رو نت

بعد شما باید به مقدار مورد نظرتون فضا (host) بخرید که سایتتون رو داخل اون فضا قرار بدید. برای اینم سایتای زیادی هست مثل iranpage.net

بعد از خرید دامین و هاست شما دامین رو روی هاست تنظیم میکنید و بحث قرار دادن DNS و اینا که اونم نزدیک 1 روز فک کنم طول میکشه تا ثبت بشه ...

بعد از اینکه شما کار دامنه و هاست رو تموم کردین باید صفحه سایتتون رو که قبلا طراحی کردید روی هاستتون قرار بدید و تموم ...

به همین راحتی ...

این وسط فقط طراحی سایتتون یه مقداری تخصص میخواد که برای اونم میتونید با توجه به نیازتون از فریمورک هایی مثل وردپرس استفاده کنید و از قالب های آماده رایگان یا پولی خریداری کنید. احتمالا این تیکه آخرو متوجه نشدید. نگرانی نداره .... بعدا که بیفتید تو کار میفهمید قضیش چیه :a030:

دوستان اگه اشتباه گفتم جایی رو اصلاح کنید 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

ممنون... بابت توضیحات خوبتون

مطمئن که شدم چشــــم مراحل رو پیش میگیرم... البته با کمک و راهنمایی شما:icon_redface:

من ازیه دید دیگه نگاه کردم بهش...یعنی فضای کد و نرم افزاریش..ولی خب خودم چیز زیادی نمیدونم فعلا..درحال یادگیریم(: تصمیم داشتم کدهای php رو بخش به بخش بذارم ولی هنوز دسته بندی اش رو کامل نکردم با مثال... شروع کنید همراه میشیم..ولی روش رو اول بگین..(:

ما حتما به کمک شما هم نیاز داریم... اطلاعات خوبی دارید... ممنونم:ws37::icon_gol:

لینک به دیدگاه

اگه اوکی شد استارتشو میزنیم. البته من خودم یه چند روزی نیستم. ولی خب توضیحات اولیه رو پوریا داد که اگه خواستین شروع کنید، با اون توضیحات می تونین شروع کنین :w16:

فقط به نظرم بهتره دامین رو هم همونجایی ثبت کنین که میخواین ازش هاست رو بگیرین. :a030:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

منم درزمینه راه اندازی سایت کمک میخوام. چه خوبه که این تاپیک ادامه پیداکنه ودوستانی که در این زمینه تجربه دارن ,تجربه شون در اختیار بقیه بزارن.:w16:

لینک به دیدگاه
بچه ها اگه مایلید یه پروژه ساده رو استارت بزنیم. منم هستم تا جاییکه علمشو دارم کمک میکنم :w16:

چه خوب...

خیلی خوب میشه اگه عملی بشه...

لینک به دیدگاه
میشه زبان مورد استفاده اش رو هم بگید تا ببینم منم هستم یا نه ؟:ws3:

شما نباشید که نمیشه. باید تیمو مدیریت کنید :w02:

زبان خاصی که استفاده نمیکنیم. یه سایت وردپرس با قالب آماده :ws3:

بعدا اگه بچه ها مایل بودن یه کلاس Html و Css مقدماتی هم میزاریم hanghead.gif

البته اینا فقط پیشنهاد بودا. من خودمم زیاد وارد نیستم تو این چیزا icon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه
فکرمیکنم کلیت و ویژگی هایی که بلدید رو شروع کنید بهتره ، کم کم به کمک بچه ها کاملش میکنیم.:ws37:

ببخشید که من جسارت میکنم. من خودمم اطلاعاتم زیاد کامل نیست ولی استارت رو میزنم. ایشالا دوستانی که وارد هستن کمک کنن :ws37:

برای طراحی سایت در حالت کلی به سه عنصز نیاز داریم:

1- دامنه

2- هاست

3- قالب

دامنه همون نام سایت شماست. مثلا noandishaan.com

شما داخل سایتتون مطمئنن میخواید یه فایل هایی داشته باشید که مثلا وقتی کاربر وارد سایت شما میشه اونارو ببینه. مثلا وبسایت noandishaan.com در واقع یک فایل هست به شکل index.php که وقتی شما نام سایت رو در مرورگر مینویسید این فایل براتون باز میشه. مکانی که فایل های شما قراره توش ذخیره بشن اصطلاحا Host نام داره.

در مورد قالب هم باید بگم شکل کلی نمایش سایت شما رو مشخص میکنه. همون طور که خودتونم میدونید وقتی به سایت های مختلف میرید ظاهر کلی سایت ها با هم متفاوته.

نام سایت رو باید بخرید. دامنه های .ir ارزون تر هستن و قیمتشون برای هر دامنه حدود 5 هزار تومنه. البته سایت های مختلف قیمت هاشون فرق میکنه

دامنه .com حدود 40 هزار تومنه اگه اشتباه نکنم و همینطور سایر دامنه ها ...

در مورد هاست هم نوع رایگانش هست و هم نوع پولی که مشخصه کدومش بهتره !

برای انتخاب هاست عوامل مختلفی وجود داره، مهم ترین اون ها حجم مورد نیاز شماست. هرچقدر حجم بیشتری بخواید باید بیشتر خرج کنید. همینطور میزان امنیت اون هاست در برابر نفوذ هکرها هم بسیار مهمه. یکی از اصلی ترین معیارها برای سنجش کیفیت هاست مقدار up-time اون هاست هستش. یعنی کسری از زمان که اون هاست پاسخگو هستش و سایت رو نمایش میده و اصطلاحا آنلاینه. شاید براتون پیش اومده که یه سایتی رو میزنید ولی باز نمیشه. بعد از نیم ساعت که میزنید باز میشه. در واقعه اون سایت وقتی باز نمیشه اصطلاحا Down هستش و پاسخگوی درخواست ها نیست. معمولا هیچ هاستی آپ تایم 100 درصد نداره. به همین خاطر بهترین آپ تایم برای یک هاست 99 درصد هستش. نکته ای که باید بهش توجه کرد اینه که بسیاری از سایت های فروش هاست میزان آپ تایم خودشون رو 99 درصد میزنن ولی غیر واقعیه !!!

در مورد محتوای سایت هم چند شاخه وجود داره. سایت شما میتوننه به یکی از حالت های زیر باشه:

1- Cms

2- Joomla

3- Wordpress

4- v-bulletin

5- My-bb

6- Html

7- سایر قالب ها

که بعدا توضیح میدم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
شما نباشید که نمیشه. باید تیمو مدیریت کنید :w02:

زبان خاصی که استفاده نمیکنیم. یه سایت وردپرس با قالب آماده :ws3:

بعدا اگه بچه ها مایل بودن یه کلاس Html و Css مقدماتی هم میزاریم hanghead.gif

البته اینا فقط پیشنهاد بودا. من خودمم زیاد وارد نیستم تو این چیزا icon_pf%20(34).gif

درود

من در خدمتم

اگه چيزي بلدم باشم دريغ نمي كنم اما بيشتر دوست دارم در نقش يادگيرنده باشم :w16:

لینک به دیدگاه

به نظرم قبل از هر چيز بايد مشخص كنيم عنوان سايت چيه

مثلا سايت معرفي كتابهاي pdf خوانده شده توسط بچه ها

يا سايت معرفي آهنگ هاي ساخته شده توسط يه آهنگساز

يا هر چيز بعد ساختار سايت و نقشه اش اينكه از چند صفحاتي تشكيل شده باشد و.....

اينجوري بيشتر مي تونيم روي نيازمندي ها مون تمركز كنيم

لینک به دیدگاه
به نظرم قبل از هر چيز بايد مشخص كنيم عنوان سايت چيه

مثلا سايت معرفي كتابهاي pdf خوانده شده توسط بچه ها

يا سايت معرفي آهنگ هاي ساخته شده توسط يه آهنگساز

يا هر چيز بعد ساختار سايت و نقشه اش اينكه از چند صفحاتي تشكيل شده باشد و.....

اينجوري بيشتر مي تونيم روي نيازمندي ها مون تمركز كنيم

سلام

منظورتون اینه که گام به گام رویه رو پیش برده بشه مثل:عنوا ن و نیازسنجی و یوام ال و بانک و ...؟

یا کلیت پیاده سازی بشه و ...؟

یاهردو؟:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...