رفتن به مطلب

نظرسنجی ترجمه گروهی( ترجمه چهارم)

از نظر شما کدام یک برای چهارمین پروژه ترجمه گروهی معمار  

6 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. از نظر شما کدام یک برای چهارمین پروژه ترجمه گروهی معمار

ارسال های توصیه شده

hapydancsmil.gifدو تا پیشنهاد داریم برای ترجمه گروهی این دوره که میتونه یه کار پیوسته و ادامه دار برای گروه ترجمه معماری باشهhapydancsmil.gif

پیشنهاد اول اینه که شروع به ترجمه پروژه های معرفی شده توی سایت archdaily کنیم

و پیشنهاد دوم اینه که یکی از مجلات معتبر رو انتخاب کنیم و با تاخیر یکی دو شماره بعدش (که در این حالت میتونیم مجله رو دانلود کنیم) مجله رو پیوسته ترجمه کنیم:a030:

البته برای هر دو حالت نیاز به همکاری همه داریم پس بشتابییییییییییییدhapydancsmil.gifhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه

سلام به روی ماه مترجمان معماری....:icon_redface:

داستانِ کارِ گروهی تو ترجمه...قصه ی آشپزهای جداست، واسه درست کردن یک نوع غذا....

یکی نمک زیاد می ریزه..یکی فلفل کم می ریزه...یکی به ادویه اعتقاد داره و یکی هم به سُس!

اگر تو ترجمه...قسمت های مستقل هر بخش به یک نفر داده بشه...مثلا تو مجله هر مقاله یا گزارش به یک نفر...

این می تونه نتیجه رو در پایان...با درج نام هر مترجم هر بخش...مثل تنوع مقالات خود مجله کنه...

که اگر ترجمه ها یک دست نبود بزاریم پای اینکه قواعد مقالات و گزارش نویسنده ها هم یکسان نبوده...

والا...کار ویراستار اینجا معنا پیدا می کنه...

که تمام متون از صافی یک مترجم اصلی بگذره...و در نهایت کار یک دستی خروجی بده...:icon_redface:

در مورد سایت آرک دیلی هم می تونه به همین صورت باشه...

با این تفاوت که هر پروژه رو یک متجرم انجام بده...و بعد ترجمه های زیر نظر یک مترجم اصلی ویراستاری بشه و در یک مجموعه ارائه بشه...

این نظر بنده...به این معنا نیست که این فعلی که من در موردش روده درازی کردم...فعل درست و قطعی هست...:icon_redface:

اونچه که عرض کردم...یک نظر هست بین هزاران نظر دیگه...

حال اونکه هر چه اجرا بشه...فی النفسه کار گروهی خوب هست...و زیبا...

در نظرسنجی شرکت نکردم...چون هیچ کدوم برای بنده اولویت نداشتن..مورد اول رو که بنده ی کمترین در قالب یک تاپیک به نام پروژه های ایرانی سایت آرک دیلی..به مرور زمان در حال ترجمه هستم...

مجلات هم ایده ی خوب و نوینی هست...

آرامش پیشکش لحظه هاتون:icon_gol::icon_redface:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...