رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نام تاپیک: برنامه ریزی برای یه شهرساز

علت انتخاب موضوع: همه دوستان با شهرسازیآشنا هستن، کار شهرساز برنامه ریزی و طراحی برای آینده شهرهاست،اینجا میخوایم برای خود شهرساز برنامه ریزی کنیم، چگونه شهرساز خوبی بشیم؟

روند بحث: دوستان عزیز پیشنهاد بدن، همدیگه رو به چالش بکشن تا و سعی بشه که به چند راه حل نسبی و منطقی هدایت بشه و در آخر نقطه نظرات جمع بندی خواهد شد.

نتیجه گیری: فرد شروع کننده تاپیک موظف است که در پایان بحث نتیجه گیری را اعلام نماید.

لینک به دیدگاه

ابتدا و قبل از هر چیزی از دوستان میخوام یه چشم انداز برای شهرساز بنویسن (میخوایم مثل فرایند برنامه ریزی شهر بریم جلو دیگه:ws38:).

ابتدا این مقاله کورش گلکار رو هم مطالعه کنید خواهشاً (فایل پیوستی)

:w16:

در این قسمت تا حدی با چشم انداز سازی هم آشنا میشیم.:a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
ابتدا و قبل از هر چیزی از دوستان میخوام یه چشم انداز برای شهرساز بنویسن (میخوایم مثل فرایند برنامه ریزی شهر بریم جلو دیگه:ws38:).

ابتدا این مقاله کورش گلکار رو هم مطالعه کنید خواهشاً (فایل پیوستی)

:w16:

در این قسمت تا حدی با چشم انداز سازی هم آشنا میشیم.:a030:

سلام. آقا تا کی فرصت ارائه ست؟ سخت نیست آ، ولی خب الکی هم نباس نوشت :ws52:

لینک به دیدگاه
سلام. آقا تا کی فرصت ارائه ست؟ سخت نیست آ، ولی خب الکی هم نباس نوشت :ws52:

سلام مهندس

هر چه سریعتر بهتر

الکی نیس زیاد هم جدی نیس دیگه، :a030:میخوایم کم کم بریم جلو، یه چیزی فعلاً بنویسیم که بریم جلو:w16:

لینک به دیدگاه
من نمیتونم مقاله رو دانلود کنم چرا؟

میخوام دانلود کنم پرت میشو بیرون از انجمن

سلام وحید خان، دوست قدیمی و خوبم

بیا از اینجا دانلود کن :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

چشم انداز برای شهرساز:

شهرسازی که متعهد و آشنا به وظایف و مسئولیتی ست که در قبال مردم دارد،و ضمن داشتن مهارت لازم در حیطه ی تخصص خود،همواره در حال فراگیری تکنیک های جدید در برخورد با مسائل و چالش های شهری ست .

لینک به دیدگاه
چشم انداز برای شهرساز:

شهرسازی که متعهد و آشنا به وظایف و مسئولیتی ست که در قبال مردم دارد،و ضمن داشتن مهارت لازم در حیطه ی تخصص خود،همواره در حال فراگیری تکنیک های جدید در برخورد با مسائل و چالش های شهری ست .

ممنون مهندس که شروع کردی،

از دوستان خواهش می کنم که این چشم انداز رو نقد کنن و چشم انداز خودشون رو هم بنویسن.

به چند نکته خوب اشاره کردین،

میخوام کاملترش کنید: مثلاً این شهرسازی که گفتین در چه سنی باید به این اهداف برسه؟

لینک به دیدگاه
ممنون مهندس که شروع کردی،

از دوستان خواهش می کنم که این چشم انداز رو نقد کنن و چشم انداز خودشون رو هم بنویسن.

به چند نکته خوب اشاره کردین،

میخوام کاملترش کنید: مثلاً این شهرسازی که گفتین در چه سنی باید به این اهداف برسه؟

اگه بخوام سن بگم، باید شخصیش کنم. چون شرایط سنی و تحصیلی افراد مختلف، متفاوت هست و توی سنین مختلف،ممکن هست این استعداد و توانایی رو بدست بیارن.

لینک به دیدگاه
اگه بخوام سن بگم، باید شخصیش کنم. چون شرایط سنی و تحصیلی افراد مختلف، متفاوت هست و توی سنین مختلف،ممکن هست این استعداد و توانایی رو بدست بیارن.

درسته باید منسوب به شخص خاصی بشه تا بشه سن گفت،:icon_gol: فک کن داری برای خودت مینویسی، چشم اندازت برای خودت چیه؟

:icon_redface:آیا باید در سن خاصی به چشم اندازت برسی یا مهم نیست چه وقت بهش برسی؟

چشم اندازت رو کمی دقیق تر کن لطفاً، اینکه در افق چشم انداز چه مدرک تحصیلی داری ؟کجا کار می کنی؟ و ...:a030:

لینک به دیدگاه

ممنون مهندس تاپیک خوبیه :a030::icon_gol:

چشم انداز برای شهرساز:

بیشتر توضیح میدین که این وظایف و مسئولیت ها شامل چی میشه؟

لینک به دیدگاه
درسته باید منسوب به شخص خاصی بشه تا بشه سن گفت،:icon_gol: فک کن داری برای خودت مینویسی، چشم اندازت برای خودت چیه؟

:icon_redface:آیا باید در سن خاصی به چشم اندازت برسی یا مهم نیست چه وقت بهش برسی؟

چشم اندازت رو کمی دقیق تر کن لطفاً، اینکه در افق چشم انداز چه مدرک تحصیلی داری ؟کجا کار می کنی؟ و ...:a030:

نمیدونم چه سنی، دوست دارم هر چه زودتر این توانایی رو بدست بیارم!چیزی که بهش اعتقاد ندارم کلا، نوع مدرک و مقطع تحصیلی هست. میخوام هر جا که هستم، در هر مقطع و با هر مدرکی،اطلاعات زیادی در مورد رشته م بدست آورده باشم.کجا کار کردن،هم میخوام جایی باشه که کارش مرتبط با رشته م باشه ولی کلا کارهای مدیریتی رو دوست دارم.

لینک به دیدگاه
ممنون مهندس تاپیک خوبیه :a030::icon_gol:

بیشتر توضیح میدین که این وظایف و مسئولیت ها شامل چی میشه؟

بالاخره هر متخصصی در رشته ی خودش یه سری تعهد هایی داره!باتوجه به اینکه شهرسازی با زندگی انسان ها در ارتباط هست،ما در برنامه ریزی ها و طراحی هامون در قبال مردم مسئول هستیم.

لینک به دیدگاه
نمیدونم چه سنی، دوست دارم هر چه زودتر این توانایی رو بدست بیارم!چیزی که بهش اعتقاد ندارم کلا، نوع مدرک و مقطع تحصیلی هست. میخوام هر جا که هستم، در هر مقطع و با هر مدرکی،اطلاعات زیادی در مورد رشته م بدست آورده باشم.کجا کار کردن،هم میخوام جایی باشه که کارش مرتبط با رشته م باشه ولی کلا کارهای مدیریتی رو دوست دارم.

خیلی عالی مهندس ،

بنده یه چند جمله چشم اندازی میگم شما هم به همین سبک برای خودتون بنویسید لطفاً

من اکنون در سن 40 سالگی مدیر یک شرکت مهندسین مشاور به نام نوشهراندیشان هستم و همزمان در دانشگاه های تهران و علوم تحقیقات تدریس نیز میکنم. کتاب نورپردازی فضای شهری که با تالیف من بود توانسته برای چندین بار تجدید چاپ بشه و ...

لینک به دیدگاه
خیلی عالی مهندس ،

بنده یه چند جمله چشم اندازی میگم شما هم به همین سبک برای خودتون بنویسید لطفاً

من اکنون در سن 40 سالگی مدیر یک شرکت مهندسین مشاور به نام نوشهراندیشان هستم و همزمان در دانشگاه های تهران و علوم تحقیقات تدریس نیز میکنم. کتاب نورپردازی فضای شهری که با تالیف من بود توانسته برای چندین بار تجدید چاپ بشه و ...

بسته دیگه ادامه نده کلا شغلا مملکتو گرفته به دست:ws3:.....:vahidrk:

ببینم درسته یا نه:whistle:

در این روزها رشته شهرسازی به شکل بهتری برای مردم شناخته شده است و من خودم را بهتر به عنوان مهره ای از مهره های جامعه قرار میدهم.دیگر شهردار یک زیست شناس نیست بلکه یک فرد ی است که نه تنها رشته ای مرتبط دارد بلکه جوانان با تحصیلات مرتبط را دعوت به همکاری میکند و در اطراف خود مشاورانی دارد با رشته های متفاوت و ایده های متفاوت.شهردار کسی است که شهرساز است نه شهر خراب کن.اطلاعاتی دارد که خوب کنار هم قرار گرفته اند و در اخر به آسایش و رفاه مردم دست پیدا میکند.همه چیز برای مردم است.اطلاعات او شامل همه مواردی است که به انسان ختم میشود اعم از روانشناسی از (رنگ گرفته تا رفتار ها).فضای سبز،بچه ها،سرگرمی ها،اجتماعی،سیاسی.عقیدتی و ...که همگی برای رسیدن به زندگی ایده آل نیاز هستند.اینجا زندگی ایده آل است چون شهر ساز ایده آل است .

قاطی شد یه کم:ws3:....اخر شبه خب:whistle:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...