رفتن به مطلب

رفع اشکال درس تاریخ در کنکور ارشد معماری

ارسال های توصیه شده

مرسی

من امسال نیازمندم واسه همین:a030:

امسال قراره کنکور بدید؟

باشه من هر کمکی از دستم بربیاد انجام میدم تاریخ یه اصلی داره اگر طبق اون برید جلو حتما بالای 50میزنید

لینک به دیدگاه
چه اصلی؟

اصل پرداخت هزینه این کلاس خصوصی ..:w16:

بنده مسئول دفتر خانوم مهندس آرتاش هستم ..اول هزینه آموزش رو پرداخت کنید بعد دیگه نگران هیچی نباشید ...50که هیچ تا 90درصد ضمانت میشه :ws3:

جدای از شوخی امیدوارم از این فضا برای افزایش توانایتون استفاده بهینه کنید ...زنده باد هرچی اطلاعات دهنده دست ودلوازوهرچی اطلاعات گیرنده منسجمه ...:a030:

لینک به دیدگاه
اصل پرداخت هزینه این کلاس خصوصی ..:w16:

بنده مسئول دفتر خانوم مهندس آرتاش هستم ..اول هزینه آموزش رو پرداخت کنید بعد دیگه نگران هیچی نباشید ...50که هیچ تا 90درصد ضمانت میشه :ws3:

جدای از شوخی امیدوارم از این فضا برای افزایش توانایتون استفاده بهینه کنید ...زنده باد هرچی اطلاعات دهنده دست ودلوازوهرچی اطلاعات گیرنده منسجمه ...:a030:

آقا رفسنجانی اذیت نکنید دوستمونو:ws3:

زنده باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خب بگو دیگه چرا نمیگی:ws3:

تو که الان باید حال منو بدونی مینا

:icon_redface:

خوب اینایی که میگم تجربه ی خودم و یکی از دوستان هستش که ایشونم تاریخ و 70زدن

تاریخ یه درس کاملا حفظی هستش پر از کلمات و بناهای شبیه بهم برا اینجور درسی مسلم هست که مرورکردنِ چند باره حرف اول و اخرو میزنه

به جرات میتونم بگم چیزی که تاریخ معماری رو سخت میکنه معماری اسلامی هستش چون معماری جهان و معاصر یه چیزای روتین هستن که با مرور میشه اکثر سوالارو جواب داد البته امسال سوالا زیاد استاندارد نبود اما من کلیشو عرض میکنم

اینکه پرسیدم از کی میخونید خیلی مهمه چون از دیدگاه من تاریخ و نذارید برا مهر ماه از همون تیرمرداد شروع کنید به خوندنش دارم میگم خوندن نه حفظ کردن برای معماری جهان دوره هارو جداا کنید توصیه میکنم ویژگی دوره هارو جز به جز در بیارید و بنویسید برای هردوره بنای شاخص با پلان و جزئیاتشو بذارید بکشید مرحله ی اول و با نوشتن کشیدن دیدن طی کنید

برای معماری اسلامی توصیه ی خیلی خیلی مهمم این هستش که جزوه های متدین وسبک شناسی و.. ...رو بخونید اما به اونا اکتفا نکنید اگر دقت کرده باشید معماری اسلامی اکثرا حول بناها میچرخه پس یه لیست از بناهای رو در بیارید جلوش پلان و جزئیاتشو بکشید و ویژگی هاشو بنویسید به چیزایی که تو کتاب هست بسنده نکنید مثلا مسجد کرمانو بیاید تو نت سرچ کنید ببینید شبستانش و سردرش چجوریه اصلا داره یا نه یه لیست از اینا تهیه کنید و مرورش کنید من قول میدم از 10سوال معماری اسلامی 7تاشو میزنید

معماری معاصر هم نیاز به مرور داره عین اون یکیا اما خیلی ریز بخونید اینو از کلمات و ویژگی بناها و پلانا نگذرید اسم معماررو خوب تو ذهنتون نگه دارید که سخت نیست با مرور 3-4باره خودش میره تو ذهنتون جاگیر میشه

هر کسی میخواد امسال کنکور بده من بهش پیشنهاد میکنم از تابستون کتابای تاریخ و به صورت مرتب بخونن زیاد وقت گیر نیست روزی 1ساعت یا 45دیقه برای هر کدوم از اینا وقت بذارید جمعا میشه 2:30یا 3ساعت اما در عوض مهرماه میبینید چقدر تاریخ و میدونید و اون 4ماه فرصت کافی دارید برای تثبیت خوندهاتون واضافه کردن بهشون

تاریخ اصلا سخت نیست خیلی خیلی خوب و راحته فقط مرور میخواد و برنامه ریزی منسجم برای خوندش اصلا این لیست بناها و چکیده هارو شوخی نگیرید اگر انجام بدید میبینید که چقدر رو تست زدنتون تاثیر میذاره

من بازم در خدمتتون هستم

لینک به دیدگاه
برا اینجور درسی مسلم هست که مرورکردنِ چند باره حرف اول و اخرو میزنه

دقیقن حرفتون صحیحه ...توی تمام روشهای خوندن برای این جور درسها که بیشتر حافظه نقش داره مرور مهمترین ومحکمترین ستون حافظه است ..فلش کارتها ..وبیشتر روشهای خوندن مطالب حفظی برپایهه مروره ....البته مرور صحیح هم خیلی مهمه...:w16:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

تاریخ به این باحالی دلتون میاد ..............من که خیلی دوستش دارم ......................هر کی خواست ارشد بده امسال من توصیه می کنم نسیم عسگری و مانا قابوسی جزوه هاشون بخونید حتما حتما

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
من تاریخو قاطی کردم:banel_smiley_4:

معماری جهان یا معاصر یا معماری اسلامی؟یا هر 3 باهم؟

کدوم مباحث؟

چجوری میخونی؟یعنی روشت چیه برا خوندن تاریخ؟

چندبار مروری کردی؟

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 4 هفته بعد...
  • 4 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...