رفتن به مطلب

ادامه تحصیل یا کار؟

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت همه میم شیمیان:icon_gol:

ادامه تحصیلو ترجیح میدین یا مشغول به کار شدن رو؟چرا؟

بحث خیلی جالب و قشنگیه

ممنونم :wubpink:

خوب خیلی متفاوته، من دیدگاه یه پسر رو بیان می‌کنم، و موقعیت خودم رو

و امیدوارم یه دختر، بخاطر متفاوت بودن موقعیتش، دیدگاهش رو بیان کنه ( منظورم نداشتن سربازی هستش )

نظر خودم، در هر صورت ادامه‌ی تحصیل هستش

توی دوران کارشناسی، اصلن تخصصی کسب نکردیم، تئوری خیلی از مطالب رو به صورت فشرده مطالعه کردیم که مقدار گسترده‌ای از اونها رو هم به دست فراموشی می سپریم

وقتی وارد صنعت با این میزان تحصیلات بشیم، ما رو برای یه بخش خاص آموزش می‌دن و خیلی از اطلاعاتمون نیاز نمی‌شه و دیگه اصلن نیاز نیست، تخصص یه بخش رو پیدا می‌کنیم اون موقع

ولی ارشد و سپس دکترا، دیگه عمومی نیست، وارد یک حیطه تخصصی می‌شیم و یه تخصص کسب می‌کنیم، و این تخصص حتمن نیازمون می‌شه، در این تخصص فعالیت می‌کنیم و ملکه ذهنمون می‌شه

ولی تا کی می‌خوایم سربار خونواده باشیم؟‌ تا کی ؟ ( حالا افرادی که از نظر مالی وضعیت خوبی دارن رو بیخیال، می‌تونن با سرمایه پدری شغلی آزاد داشته باشن، یا اصلن بدون شغل ادامه بدن ) ( شغل آزاد نیز نیاز به سربازی نداره )

این یه بحث مهمه

خوشبختانه خودم شنیدم، افرادی که ارشد درس می‌خونن، می‌تونن بصورت ساعتی توی شرکت‌ها کار کنن، بدون اینکه سربازی رفته باشن

ادامه تحصیل خیلی مهمه، و مهم هم هست که بتونیم در کنارش، شغلی تهیه کنیم و گوشه‌ای از خرجمون رو اینگونه تهیه کنیم

و اینکه، بجز چند دانشگاه عالی ( نسبت به سایر دانشگاه‌های دیگه ) سایر دانشگاه‌ها موقعیت مناسبی ندارن، و شخص در یه رشته علم کافی رو دست و پا نمی‌کنه

این ظلم در حق یه شخص هستش ( آخه کنکور هیچ پایه و اساس علمی رو همراه نداره )

دانشگاه‌های ارشد هم از نظر اساتیدی خیلی خوب هستن ( بماند که تهران و اصفهان از نظر امکاناتی خیلی قوی هستن )، به همین دلیل، شخصی که وارد ارشد می‌شه، علم خودش رو بالا می‌بره و زمینه‌ی لازم برای پیشبرد اهدافش رو داره

چه اهدافی؟

خوب هدف من رفتن به ارشد، سپس دوره‌ی بعدش و رسیدن یه یه سری اهداف پس از اون هستش

ولی یه شخص هدفش تموم کردن کارشناسی و رفتن به عسلو ( جنوب رو گفتم ) و گرفتن یه حقوق مثلن 1.2 میلیونی ( اون اولش ) هست

نظر کلی من ادامه تحصیل هستش، آینده میام و حتمن توضیح می‌دم این موضوع رو

لینک به دیدگاه

به نظر من ادامه ی تحصیل در دوره ی ارشد بهتره که همراه با کار باشه...

یعنی اینکه فرد بعد از دوره ی کارشناسی ابتدا به فکر کار باشه وقتی کارش اوکی شد اونوقت به دنبال ارشد باشه...

در ردوره ی لیسانس هم این اتفاق میتونه بیوفته ولی به دلیل حجم بالای درسا بهتر که رو درس تمرکز بیشتری بشه...

لینک به دیدگاه
به نظر من ادامه ی تحصیل در دوره ی ارشد بهتره که همراه با کار باشه...

یعنی اینکه فرد بعد از دوره ی کارشناسی ابتدا به فکر کار باشه وقتی کارش اوکی شد اونوقت به دنبال ارشد باشه...

در ردوره ی لیسانس هم این اتفاق میتونه بیوفته ولی به دلیل حجم بالای درسا بهتر که رو درس تمرکز بیشتری بشه...

اگه کارش به این زودیا اوکی نشد تکلیف چیه؟

پس علاقه به درس چی میشه؟فدای کار بشه؟

لینک به دیدگاه

وقتی که فارغ التحصیل میشی بد جوری دوست داری بری سره کار ببینی این همه درس خوندی چی شد بالاخره یک جایگاه اجتمایی پیدا کنی و مستقل باشی در واقع در امد داشتن و صرف مصرف کننده نبودن لذت بخشه ولی

در عین حال ادامه تحصیل خوب خوبیهای خودشو داره

حالا باید چه کار کرد؟

لینک به دیدگاه
اگه کارش به این زودیا اوکی نشد تکلیف چیه؟

پس علاقه به درس چی میشه؟فدای کار بشه؟

خوب بستگی به علاقه فرد هم داره...

ولی با این اوضاع احوالی که هست اگه شخصی صرفا به درس بچسبه وقتی به خودش میاد که 35 سال سن داره مدرکه دکترا گرفته بعد باید دنبال کار بگرده...

به نظر من کار و درس باید کنار هم باشن و با هم جلو برند...

لینک به دیدگاه
وقتی که فارغ التحصیل میشی بد جوری دوست داری بری سره کار ببینی این همه درس خوندی چی شد بالاخره یک جایگاه اجتمایی پیدا کنی و مستقل باشی در واقع در امد داشتن و صرف مصرف کننده نبودن لذت بخشه ولی

در عین حال ادامه تحصیل خوب خوبیهای خودشو داره

حالا باید چه کار کرد؟

موافقم با نظرتون

همون کار کنار درس فکر کنم راهش باشه.اما خب درس با خودته،ممکنه کار به این زودیا درست نشه!

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

با سلام:w16:...به نظرم بحثتون جالب اومد اما من ادامه تحصیل رو در هر وضعیتی مناسب نمی دونم...به نظرم فقط کسی باید به فکر مدارج بالاتر از لیسانس باشه که بخواد تو یه بخش کاملا تخصصی مشغول به کار بشه...

لینک به دیدگاه
سلام خدمت همه میم شیمیان:icon_gol:

ادامه تحصیلو ترجیح میدین یا مشغول به کار شدن رو؟چرا؟

بستگی داره اگر پشتوانه مالی قوی نداشته باشی و خرج کسی هم گردنت باشه بهتره کار کرد اما اگه نه تا یه مقطعی فقط درس بعد درس و کار توام

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...

:banel_smiley_4:

سلام.

1- ببخشید که اومدم وسط تالارتون مانور می دم ها . :ws3: ما خودمون ازینا داشتیم . گفتم بیام اینجا هم یه دوری بزنم .

2- خوب علاقه هست . اما کسی اشاره نکرد با این علم پوسیده تو دانشگاه ها چه می شه کرد ؟

شما فرض کن بهترین دانشگاه کشور / وقتی دانش 50 سال پیشه .

به نظرتون ارزش داره ؟

من خودم خیلی دو دل هستم . نمی دونم چه کار کنم .

ارشد بخونم یا نه ؟! یا برم سربازی بیام بعدش بخونم . یا اصلا بی خیال شم . برم سر کار . :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

سلام.

1- ببخشید که اومدم وسط تالارتون مانور می دم ها . :ws3: ما خودمون ازینا داشتیم . گفتم بیام اینجا هم یه دوری بزنم .

2- خوب علاقه هست . اما کسی اشاره نکرد با این علم پوسیده تو دانشگاه ها چه می شه کرد ؟

شما فرض کن بهترین دانشگاه کشور / وقتی دانش 50 سال پیشه .

به نظرتون ارزش داره ؟

من خودم خیلی دو دل هستم . نمی دونم چه کار کنم .

ارشد بخونم یا نه ؟! یا برم سربازی بیام بعدش بخونم . یا اصلا بی خیال شم . برم سر کار . :banel_smiley_4:

سربازی بعدش کار بعدش ازدواج :ws3:

لینک به دیدگاه

کار در ایران یعنی بیگاری و درآمدش برای زنده بودن کفایت نمی کنه چه برسه به زندگی

من که می خوام درس بخونم و برای ادامه درس به خارج از کشور بروم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خیلی سخته که یه پسر باشی، و هرجا دنبال یه کار نسبتن کوچیک باشی به طوری که به درست هم مربوط باشه، گیر نیاد، بعد اونقد درس بریزه روی سرت که شب برگردی خونه، همونجا بیفتی و نفهمی کی خوابت برده، و صبح دوباره درس و همان قضایا

البته کمی که بگذره، میشه حل کرد قضیه رو، میشه یه کار پیدا کرد هرچند مربوط به زمینه درسیت نباشه، و واسه اینکار دیگه نیازی به کارت پایان خدمت نیست

این کشور اونقدر به هم ریخته‌س که آدم احساس خفگی می‌کنه، حقارت‌ها موج می‌زنه، تاریکی‌ها و بدی‌ها فریاد می‌کشه

تنها راهش فرار کردنه

جاهای دیگه هم به همین منواله، ولی حداقل از جنس تو نیستن، فریاد نمی‌کشن ما از خداییم و دیگران نقاب به چهره دارن

یا باید از خونواده‌ای ثروتمند باشی یا باید با سختی انقد درس بخونی تا از حقوقی که هرگز کفاف خوراک ماهیانه‌ت رو هم نمی‌ده، درصد خیلی کمی فاصله گرفت

باید خوند، تا حداقل کمی بفهمیم که چقدر به ما اشتباه یاد دادند و بیشتر یاد ندادند!

به کجا داریم می‌رویم

طعم اجبار در تک تک لحظه‌های زندگی چشیدنیه، خیلی تلخه، ولی چاره‌های نیست

دیروز، استخوانی رو دیدم، کنار قبری افتاده، یافتم سرنوشت همه ما هم اینچنینه، و خدایا، چرا اینگونه!

نمی‌دونم چه ربطی داشت حرفام

اما به طور کلی، درس خوندن، هرچند اجبار هم همیشه هست!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...