رفتن به مطلب

طوفان فکری معماری

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان عزیز نواندیش:a030:

تو این تایپک میخوایم نظراتمون با هم به اشتراک بزاریم

نمیدونم چقدر با طوفان فکری یا بارش فکری آشنایین؟

تکنیکی هست که برای حل خلاقانه مسائل و خلق ایده ها است،هدف جمع آوری حداکثر ایده های ممکن است.

که هدف ما اینکه یه موضوع معماری به اشتراک میزاریم و دوستان میتون بیان برای بهتر شده نظر بدن.

میتونین موضوعات پروژها،چیزهای که دوس دارین بیشتر مورد بحث باشه نظرات دیگران بدونین به اشتراک بزارین.

توجه توجه:

-لطفا از انتقاد خوداری کنید چون در این طرح از هر گونه انتقاد خودارری میشود تا دوستا بتوانند با خیال راحت ایده هاشو نو بگن و کسی انتقاد نکیند:a030:

-خواهشا اسپم نکیند:a030:

-دیگران مورد تمسخر قرار ندهید:a030:

-اینجا بارش ایده هاس پس آزادانه ایده هاتون مطرح کنید:a030:

-برابر با قوانین انجمن رفتار کنید:a030:

با تشکر فراوان

موفق باشید:a030:

لینک به دیدگاه

خوب دوستان خودم اول استارت کار میزنم که بیشترم با این رویه آشنا بشین:a030:

یه قطعه زمین هست در یه مکان صاف هموار بدون شیب.

میخوام به صورت پایدار درش بیارم هرچیزی که به ذهنتون میرسه لطفا راهنمایی کنید چه نما چه پلان یا هرچیز دیگه ای

راحت باشین فک نکنین به اینکه عملی میشه یا نه فقط ذهنتون آزاد بزارید فک کنید اگرم شد یه اطلاعاتی یا سخنی که بیشتر متوجه کار بشیم بگین

ممنون میشم کمک کنید:a030:

اطلاعات بیشتر تو پست 5 و 8 همین قسمت هست.

لینک به دیدگاه

سلام به استارتر

ایده خوبیه.. ممنونم مهندس..

اینجور ایدهها رو باید یه ذره فکر کرد.. تا بتونیم بهترین ایده رو اینجا قرار بدیم. اگه اجازه بدید .. درموردش فکر کنیم.. و بعد ایده هامونو اینجا به طرح خیلی ساده قرار بدیم.. :a030:

لینک به دیدگاه
خوب دوستان خودم اول استارت کار میزنم که بیشترم با این رویه آشنا بشین:a030:

یه قطعه زمین هست در یه مکان صاف هموار بدون شیب.

میخوام به صورت پایدار درش بیارم هرچیزی که به ذهنتون میرسه لطفا راهنمایی کنید چه نما چه پلان یا هرچیز دیگه ای

راحت باشین فک نکنین به اینکه عملی میشه یا نه فقط ذهنتون آزاد بزارید فک کنید اگرم شد یه اطلاعاتی یا سخنی که بیشتر متوجه کار بشیم بگین

ممنون میشم کمک کنید:a030:

منظورت از این که به صورت پایدار درش بیاری چیه؟

توسعه پایدار؟؟:ws38:

خب چون گفتی صاف میشه از این نکته استفاده کرد و برای پروژه‌های از زمین استفاده کرد که نیاز به شیب کم دارن در این صورت میزان خاکبرداری پروژه هم کم میشه

بستکی به مساخت زمینم داره و موقعیتش به نسبت ساختمان‌های مجاور و کاربری‌های مجاور

ولی یه مجتمع تجاری یا فرهنگی محله‌ای شاید بتونه گزینه‌ی مناسبی باشه.مجتمع فرهنگی مثلا یه مجموعه کتابخونه، آمفی تئاتر، سینما و کارگاه‌های آموزشی برای موارد مختلف و ...

در ضمن اینم بگم تاپیک جالبیه به نظرم. کلی ایده میشه مطرح کرد:icon_gol::a030:

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز این نکته باید اضافه کنم:

که زمین واقع در یه باغه و منم میخوام یه خونه توش بسازم البته نه فقط یه خونه ساده که تشکیل شده از اتاق هال آشپزخانه....

دوس دارم از معماری های ایرانی اگه چیزی میدونید بگید شاید کاربرد داشت.

یه باغ بعد این باغ به سراب میرسه و آب داره البته تو این باغ میشه چاه زد ولی خودتون بهتر میدونید کار اشتباهیه،و میشه با لوله کشی آب به باغ هدایت کرد و باعث خشک کردن سراب با زدن چاه های زیادی نشد.

از قسمت شمال به جاده ،از قسمت شرق به باغ مجاور،از غرب و جنوب دره کوچیکیه که قبلا آب زیاد بود آب سراب از اونجا رد میشد ولی الان خشکه و بعد دره باغ های اطرافه که دید دارن.

لینک به دیدگاه

چندی پیش یه باغ دار با استفاده از آب که برای پرورش ماهی استفاده میکرده دستگاه قرار داده بود برق تولید کرده بود تازه تو یه منطقه دور افتاده به نظرم با دستگاه که برای لوله کشی بشه میشه برق برای خونه تولید کرد.

لینک به دیدگاه
این زمین چندمتره؟

از نظر اب و گاز و برق به چه صورته؟

اطرافش باغه یا خونه است...؟

تو قسمت 5 توضیح دادم

آب،برق،گاز نداره

گاز که نه ولی آب و برق باید به ایده های جدید بشه به این باغ آورد.

متراژ دقیق نمیدونم ولی طولش زیاد نسبت به ارزش،عرضش شاید 24 متری باشه البته دقیقشو میپرسم اینجا اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه
تو قسمت 5 توضیح دادم

آب،برق،گاز نداره

گاز که نه ولی آب و برق باید به ایده های جدید بشه به این باغ آورد.

متراژ دقیق نمیدونم ولی طولش زیاد نسبت به ارزش،عرضش شاید 24 متری باشه البته دقیقشو میپرسم اینجا اعلام میکنم.

درسته...

متراژ باید مشخص بشه تا بتونیم.. یه طرح بریزیم. که چی به چی باشه..

خوبه .. جالبه..

چون بغل جاده است.. میشه هم تجاریش کرد هم مسکونی..

باید ببینی میخوای فکر اقتصادی هم برای این زمینت داشته باشی یانه.. فقط یه طرح جدید و مدرن میخوای.. تا برای ارامش خودت و اطرافیانت باشه..

لینک به دیدگاه
درسته...

متراژ باید مشخص بشه تا بتونیم.. یه طرح بریزیم. که چی به چی باشه..

خوبه .. جالبه..

چون بغل جاده است.. میشه هم تجاریش کرد هم مسکونی..

باید ببینی میخوای فکر اقتصادی هم برای این زمینت داشته باشی یانه.. فقط یه طرح جدید و مدرن میخوای.. تا برای ارامش خودت و اطرافیانت باشه..

اون قسمت اقتصادی زیاد تو فکرش نیستیم چون بحث فقط یه ساختن خونه اس ولی امروزی،بااستفاده از معماری های کهن که میدونید چقد پیشرفت بودن چه طرح های زدن.

لینک به دیدگاه
چندی پیش یه باغ دار با استفاده از آب که برای پرورش ماهی استفاده میکرده دستگاه قرار داده بود برق تولید کرده بود تازه تو یه منطقه دور افتاده به نظرم با دستگاه که برای لوله کشی بشه میشه برق برای خونه تولید کرد.

خوب برای کار یه زنراتور یه نیرویی لازم هست دیگه درسته که بچرخوندش حالا این نیرو رو تو خونه غیر باد که هزینه اش بالاست از کجا بدستش بیاریم وگرنه موتورهای تولد برق پرصدا همه جا ریخته که با گازوئیل و گاز و بنزین کار میکنن زیادم گرون نیست و 600 واتم برق میدن

لینک به دیدگاه

یه مستند در مورد معماری دیدم که اونم خونشو تو باغ درست کرده بود

از خاک همونجا به شیوه مدرنه برای بدنه داخلی استفاده کرده بود

کف خونه رو با سیمان سابیده شده مث پارکتش کرده بود

پنجره های بزرگ برای نورگیری از آفتاب

....

لینک به دیدگاه
یه مستند در مورد معماری دیدم که اونم خونشو تو باغ درست کرده بود

از خاک همونجا به شیوه مدرنه برای بدنه داخلی استفاده کرده بود

کف خونه رو با سیمان سابیده شده مث پارکتش کرده بود

پنجره های بزرگ برای نورگیری از آفتاب

....

خوب استفلده از خاک و چوب تومماری زیادملاک نیست که از باغ خودش برداشته من فکر کنم شما میخوای یه معماری انجام بدی که کلا زمینی که داری رو یه بنای کم هزینه و درعین حال باتمام تجهیزات موجود باتوجه به بروز بودن علم و اطلاعات و همه چی راه بندازی , برق خورشیدی اب از طریق رودخانه گاز رو میخوای چیکارکنی؟

خوب جدا از همه این حرفا باید زمینتونو طراحی کنی که بناکجاباشه فضای سبز اب نما یااستخر درکجا بعد طبق این طراحی میتونی مدرنش کنی یه استخر ماهی بایه پکیج و معماری کوچیک حالت شخصی بزنی از طریق استخر اب درختان و گیاهان رو تامین کنی, تزیینات ساختمانی مثل اب نما. چراغهای داخل حیاط.. سیمان کاریشم اخر صندلی و الاچیقشم اخر.. شما قبل ازهمه این طراحی باید اب برق گازشو مشخص کنی... بعد فکر بناباشی که دوستان نظر بدن چه بنایی باتوجه به شرایط منطقه... بعد فضای سبز.... و اخر تجهیزات ایمنی

لینک به دیدگاه
خوب استفلده از خاک و چوب تومماری زیادملاک نیست که از باغ خودش برداشته من فکر کنم شما میخوای یه معماری انجام بدی که کلا زمینی که داری رو یه بنای کم هزینه و درعین حال باتمام تجهیزات موجود باتوجه به بروز بودن علم و اطلاعات و همه چی راه بندازی , برق خورشیدی اب از طریق رودخانه گاز رو میخوای چیکارکنی؟

خوب جدا از همه این حرفا باید زمینتونو طراحی کنی که بناکجاباشه فضای سبز اب نما یااستخر درکجا بعد طبق این طراحی میتونی مدرنش کنی یه استخر ماهی بایه پکیج و معماری کوچیک حالت شخصی بزنی از طریق استخر اب درختان و گیاهان رو تامین کنی, تزیینات ساختمانی مثل اب نما. چراغهای داخل حیاط.. سیمان کاریشم اخر صندلی و الاچیقشم اخر.. شما قبل ازهمه این طراحی باید اب برق گازشو مشخص کنی... بعد فکر بناباشی که دوستان نظر بدن چه بنایی باتوجه به شرایط منطقه... بعد فضای سبز.... و اخر تجهیزات ایمنی

حرفتون درسته فعلا میشه از گاز صرف نظر کرد چون نیاز ضروری نیست این خونه نمیخواد فعلا محل سکونت باشه،اول بتونیم با استفاده از علم بهترین کارارو انجام بدیم بعد:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

خوب دوستان عزیز کسی نمیاد واسه تبادل اطلاعات؟

میخوام دیوارمو به روش دیوار ترومب کار کنم ، پایداره.

البته با دیوار نیم متری کاه گل ....

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

اگه درمورد اقلیم منطقه واینکه چه مصالحی در دسترسه اطلاعاتی بدین می تونه کمک کنه در هر حال نظر من اینه که یه ساختمون در عین به روز بودن باید تا حد ممکن مقرون به صرفه باشه استفاده از فناوری های جدید اونم در بحث انرژی خیلی لازمه وبه درد بخور

لینک به دیدگاه
خب من پروژه ی پایان ترمم طراحی مهد کودکه از این طوفان ها هم زدم:ws37:زمینتو مهد کودکش کن:hanghead:به منم کمک کن لفطا:sad0:

سلام خوش اومدین به طوفان فکری:a030:

یه چیزیو اول برات بگم سعی کن زمینتو طوری طراحی کنی که فقط به درد مهد کودک نخوره یعنی در زمانهای مختلف بتونه کاربری های دیگه هم جوابگو باشه.

سعی کن روانشناسی کودکانم رعایتی کنی بیشتر با روحیه بچه ها آشنا شو تا بتونی یه کار خوبو ارائه بدی.

از مهدکودک های مختلف دیدن کن حتی به صورت اینترنتی.

http://www.noandishaan.com/forums/thread137972.html این مهد ببین.:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

طرح سوال دوم:

به نظرتون برای داشتن یه کافی شاپ خوب و جذاب چه چیزای مناسبه؟

چه فضاهایی؟

چه نوع دکوراسیونی؟

ایده های جدیدتون چیه که منحصر به فرد بشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...