رفتن به مطلب
m@ry@71

اخبار پانزدهمین نمایشگاه تلکام

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان:icon_gol:

 

 

پانزدهمین نمایشگاه تلکام ( نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی) با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیروز 14 مهرماه در نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد.

 

این تاپیک رو برای اطلاع دوستان از اخبار نمایشگاه قرار دادم.:w16:

 

خوشحال میشم در این تاپیک مشارکت کنید و استفاده کنیم.:a030:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گزارش

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی بیش از ۲۱۰ شرکت تولیدات داخلی و ۶۸ شرکت خارجی یا نمایندگی‌های آنان در۱۴ کشور جهان آخرین دستاوردهای خود را در زمینه ارتباطات ، مخابرات و فناوری اطلاعات در معرض دید کارشناسان و علاقمندان می‌گذارند.

 

این نمایشگاه در سالن‌های ۶ به صورت اختصاصی در اختیار شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های زیر مجموعه آن‌ها، سالن ۷ و ۲۵a در اختیار شرکت ارتباطات سیار و سالن ۸ و ۹ در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد.

 

همچنین شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در سالن ۲۷ به صورت اختصاصی و شرکت تولیدکنندگان خارجی در سالن ۱۰ و ۱۱ استقرار دارند.

شرکت کنندگان بخش خصوصی فعالی در زمینه صنعت مخابرات و ارتباطات نیز در بخشی از سالن ۱۰ و ۱۱ و کل سالن‌های ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ مستقر هستند.

 

انواع آنتن‌ها و کابل‌های مخابراتی، تجهیزات ارتباطات ماهواره‌های ، تجهیزات سنجش و اندازه گیری، بسته‌ها و تکنولوژی‌های تلفن‌های همراه، اس ام اس از جمله محور‌های تلکام ۲۰۱۴ است.

 

همچنین امنیت شبکه ،‌ مراکز تلفن، نرم افزارها و سخت افزارهای مخابراتی و ارتباطی ، وسایل و تجهیزات انتقال و ادغام داده‌ها و گردآوری اخبار و خدمات مرتبط به گروه و کارخانجات صنایع مخابرات از دیگر محورهای این نمایشگاه است

.

گفتنی است، نمایشگاه تلکام ۲۰۱۴ به مدت ۴ روز از ۱۴ تا ۱۷ مهرماه از ساعت ۹ الی ۱۶ آماده بازدید علاقمندان است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های زیر مجموعه‌ها آن از جمله شرکت‌های مخابرات استانی، شرکت مخابرات استان تهران، تالیا و گروه مبین در سالن ۶ به صورت اختصاصی حضور دارند.

 

تبلیغات برای فروش خدمات و سرویس‌ها، معرفی توانمندی‌های جدید و تازه‌های صنعت ict کشور در کنار آموزش و آگاهی رسانی و نمایش توان اپراتورها از جمله اهداف مخابرات در پانزدهمین نمایشگاه تلکام عنوان شده است.

 

داود زارعیان رییس شورای سیاست گذاری گروه مخابرات در نمایشگاه تلکام با اشاره به رویکرد جدید این گروه اعلام کرد: قرار است مخابرات به عنوان یک بنگاه اقتصادی در نظر گرفته شود و به دنبال تامین منابع تمام ذی نفعان از دولت گرفته تا سهامداران باشیم. از سوی دیگر خود را شرکت خدماتی می‌دانیم که موظف به ارائه‌ خدمات مناسب به مردم کشور است.

 

در سالن گروه مخابرات ایران، شرکت خدمات اول مخابرات در زمینه‌های خدمات تلفن ثابت، همراه اول، اینترنت پرسرعت مخابرات تهران و مودم های ۳g، ۴g و adsl به بازدیدکنندگان خدمت رسانی می کند. ثبت نام از متقاضیان اینترنت پرسرعت مخابرات با تخفیف نمایشگاهی از خدمات این شرکت در نمایشگاه است.

 

همچنین امسال اپراتور وایمکس مبین‌نت با رویکرد جدید و شعار «مبین‌نت ارایه‌دهنده‌ راهکارهای ۴g» به عنوان یکی از اعضای گروه مخابرات ایران در نمایشگاه حضور دارد.

 

شرکت توسعه بهنگام غدیر با نام تجاری آی‌سیما برای معرفی پروژه‌ی آی‌پی‌مدیا از دیگر حاضران در سالن گروه مخابرات است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

13930526000508_PhotoA.jpg

 

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، محمود واعظی در مراسم افتتاح ایران تلکام 2014 در پاسخ به سؤال فارس که پرسید آیا کندی اخیر وایبر توسط وزارت ارتباطات اعمال شده و اینکه شنیده می‌شود وزارت ارتباطات در حال تست روش‌های جدید فیل ترینگ در قالب فیل تر ینگ هوشمند است، گفت: پیش از این نیز این موضوع را شنیده‌ام اما اعلام می‌کنم که هیچ کندی روی وایبر وجود ندارد و وزارت ارتباطات هیچ اقدامی را برای کند شدن وایبر انجام نداده است.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد:همچنین معتقدیم که تمامی شبکه‌هایی که می‌توان استفاده مناسب با آن‌ها انجام داد باید در اختیار مردم باشد.وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اینکه سازمان محیط زیست مضر بودن تشعشعات را اعلام کرده است، نتیجه بررسی کارگروه چندسازمانی در این باره چه بود؟ گفت: جلسات متعددی با وزیر بهداشت، وزیر دفاع، رئیس سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات برگزار شده و سازمان تنظیم مقررات در چندین نقطه از شهر تهران که احتمال می‌رفت حد تشعشعات در آن‌ها بالاست، رصد میدانی انجام داده و گزارشی نیز تهیه شده که با امضای هفت دستگاه به ریاست جمهوری ارسال شده است.وی با خودداری از اعلام نتیجه بررسی این کارگروه، گفت: در گزارشی خوانده‌ام که مقدار تشعشعات بسیار کاهش پیدا کرده است.وی همچنین درباره علت لغو اعطای مجوز IPTV گفت: مشکل فنی برای صدور این پروانه وجود ندارد بلکه متقاضی این پروانه باید مشکل را بین خود حل کند و اختلاف نظر را از بین ببرد.وی توضیح داد: معتقدیم صدا و سیما محتوایی که تولید می‌کند متعلق به خودش است و مسئولیت وزارت ارتباطات این است که زیرساختی که قرار است تصویر و صوت منتقل شود در انحصار یک سازمان باقی نماند و هر شرکتی که توانایی خدمت دادن به مردم را دارد از شبکه IP کشور استفاده کند.وزیر ارتباطات ادامه داد: وزارت آموزش عالی، وزارت فرهنگ و صدا و سیما باید با هم هماهنگ کنند و اینکه این سرویس در انحصار یک شرکت باشد را قبول نداریم.وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره محدودیت‌های یازده شرکت PAP برای ارائه خدمات گفت: نباید شرکت‌هایی که می‌توانند در حوزه ICT فعالیت می‌کنند را محدود کنیم. باید دست شرکت‌های PAP را باز بگذاریم. همچنین اگر شرکت‌هایی قابلیت دریافت نسل چهار ثابت را داشته باشند ارائه مجوز به این شرکت‌ها نیز در دستور کار است.واعظی در پاسخ به سوالی در خصوص نظارت وزارت ارتباطات بر کیفیت شبکه‌های اپراتورهای تلفن همراه گفت: یکی از سیاست‌های جدی وزارت ارتباطات رصد کیفیت شبکه‌ها است. به غیر از یک ماه گذشته که اپراتورها به دنبال تغییر نسل با اختلال‌هایی همراه بودند اما در مجموع کیفیت نسبت به سال گذشته بهتر شده اما راضی نیستیم.وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص نظارت بر کیفیت سرویس‌دهنده‌های اینترنتی نیز، گفت: معتقدیم مردم به اندازه تعرفه‌ای که می‌پردازند خدمات دریافت نمی‌کنند که برای افزایش کیفیت خدمات 20 درصد کاهش قیمت اینترنت مشترکان را منظور کردیم.واعظی همچنین درباره ورود اپراتورهای مجازی تلفن همراه نیز، گفت: در این باره کارگروهی آغاز به کار کرده و مشاوری انتخاب شده که تاکنون نتایج کار مثبت ارزیابی شده است و اپراتور مجازی نیز خواهیم داشت.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تخفیف 30درصدی به متقاضیان خرید مودم در نمایشگاه تلکام

 

معاون بازرگانی شرکت خدمات اول مخابرات از عرضه مودم های چهارپورت وایرلس ADSL با 30 درصد تخفیف در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی تلکام به متقاضیان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار موبنا سیاوش عابدی گفت: این مودم ها قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف با استفاده از اینترنت باندوسیع بی‌سیم از طریقwifiرا دارد و نمونه‌های 3G، 4G و ADSL با برندi1( آی وان) در نمایشگاه قابل رویت است و متقاضیان می توانند نسبت به ثبت نام برای خرید اقدام نمایند.

وی افزود: مودم هایi1( آی وان ) برای اولین بار به صورت سفارشی برای شبکه های ایران تولید شده و تنظیمات شبکه نیز فارسی سازی شده است.

عابدی با بیان این که شرکت خدمات اول مخابرات از پاییز 1392 طرح فروش مودم 3G، دانگل و mifi را شروع کرده است، افزود: تا فروردین ماه 1393 تعداد 40هزار مودم تحویل بازار در سطح کشور داده‌ایم و با توجه به ورود اپراتورهای موبایل همراه اول و پیش بینی استقبال مشترکین از 3G در حال مذاکره برای تامین 200 هزار مودم هستیم.

وی با اشاره به این که مودم های 4G هنوز در ایران راه اندازی نشده است، گفت: شرکت خدمات اول مخابرات در حال بازاریابی و تست فنی این مودم ها است.

معاون بازرگانی شرکت خدمات اول مخابرات، هدف از اجرای این طرح را ورود مودم هایی با تکنولوژی روز، استفاده آسان و دارای جذابیت بصری به بازار دانست و گفت: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی i1.tci1.irمراجعه و یا از 14 تا 17 مهرماه 1393 از غرفه شرکت خدمات اول مخابرات در سالن 6محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بازدید نمایند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نخستین شبکه اجتماعی هنرمندان افتتاح شد

در پانزدهمین نمایشگاه تلکام شبکه اجتماعی موبایلی ویژه هنرمندان به بهره‌برداری رسید.

 

13930706000525_PhotoA.jpg

 

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، در پانزدهمین نمایشگاه تلکام، شبکه اجتماعی «ستاره‌ها» به عنوان شبکه هواداران مشاهیر ایران با همکاری اپراتور همراه اول و با حضور جمعی از هنرمندان به بهره‌برداری رسید.این شبکه اجتماعی با هدف برقراری ارتباط مستقیم و دو طرفه با هنرمندان داخل و خارج از کشور و چهره‌ها و مشاهیر ایران در عرصه سینما، تئاتر و موسیقی آغاز به کار کرده است.در مراسم رونمایی از این اپلیکیشن موبایل، رضا عطاران بازیگر سینما به عنوان یکی از نخستین افرادی که به عضویت این شبکه درآمده است بهره برداری از شبکه‌های اجتماعی بومی را از نیازهای کشور برشمرد و گفت: به دلیل بومی بودن این نرم افزارها ارتباط مستقیم میان هنرمندان با بازیگران به صورت منطقی و صحیح خواهد بود و با این وجود خارج از هرگونه حواشی و اخبار نادرست می توان اطلاعات مناسبی را به هواداران ارائه کرد.در این مراسم نیوشا ضیغمی نیز از دیگر بازیگران سینما، ارتباط متقابل و دو طرفه را از جمله مزایای شبکه های اجتماعی داخلی عنوان کرد و گفت: خوشحالم که با ایجاد این گونه شبکه های داخلی می توان در فضای آزاد و بدور از حواشی با مخاطب عام در ارتباط بود.در شبکه اجتماعی هنرمندان که آذرماه سال گذشته به صورت آزمایشی آغاز بکار کرده است و امروز به بهره برداری رسیده کاربران با عضویت می توانند عکس، صوت و ویدئوی هنرمندان را دیده ، آن را لایک کرده و یا برای آن پیشنهاد بگذارند که البته درج هرگونه پیشنهادی باید به تایید مدیریت سایت برسد.این نرم افزار هم اکنون بر روی اپلیکیشن اندروید قابل استفاده است و به زودی نسخه اپل آن به بهره برداری می رسد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تخفیف‌های پیامکی در تلکام 2014

IMAGE635077659673397425.jpg

 

شركت فراپیامک در پانزدهمین نمایشگاه تلکام که از روز گذشته آغاز به کار کرده است، تخفیف ویژه 20 درصدی برای مشتریان و نمایندگان جدید خود در نظر گرفته است.

 

 

 

به گزارش

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، شركت فراپیامک در پانزدهمین نمایشگاه تلکام که از روز گذشته آغاز به کار کرده است، تخفیف ویژه 20 درصدی برای مشتریان و نمایندگان جدید خود در نظر گرفته است. براساس اعلام این شرکت تخفیف 20 درصدی فراپیامک شامل مشترکان جدیدی می‌شود که در طول مدت برگزاری تلکام 2014 به لیست مشتریان اضافه شوند.ارسال و دریافت فكس بدون نیاز به سخت افزار، ارسال فكس به صورت گروهی، انبوه و دریافت گزارش، ارسال پیامك صوتی از طریق خط تلفن و سامانه، قابلیت منوسازی آنلاین، دایورت خط، خواندن اعداد، تاریخ، زمان، پخش صدا، قطع مكالمه، ضبط پیام و استودیوی ضبط صدای دیجیتال از خدمات ارائه شده فراپیامك است.لازم به ذكر است كه شركت فراپیامك، با حضور در غرفه این شركت در سالن 14 و 15 نمایشگاه ایران تلكام، جهت پاسخ گویی به تمامی سوالات مشتریان و علاقمندان به استفاده از خدمات این شركت است و در صورت نیاز به صورت آنلاین و در حضور مشتری اقدام به ثبت درخواست و ارائه خدمات لازم می‌کند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=1]رونمایی از اپلیکیشن کتابخوان و "بازیک" در تلکام 2014[/h]

IMG11090660.jpg

 

[h=2]اپراتور دوم در پانزدهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی از برنامه کاربردی کتابخوان همراه در حالی رونمایی کرد که این برنامه مشترکان را قادر می‌سازد تا به صدها عنوان کتاب متنی و صوتی در حوزه‌های متنوع از جمله مذهبی، سلامت، روانشناسی، اخلاق، ورزشی و داستان، از طریق تلفن همراه دسترسی داشته باشند.[/h]

به گزارش

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، ایرانسل از معرفی برنامه کاربردی کتابخوان همراه خود در نمایشگاه ایران تلکام 2014 خبر داد و اعلام کرد این اپلیکیشن مشترکین ایرانسل را قادر می‌سازد تا به صدها عنوان کتاب متنی و صوتی در حوزه‌های متنوع از جمله مذهبی، سلامت، روانشناسی، اخلاق، ورزشی و داستان، از طریق تلفن همراه خویش دسترسی داشته باشند. دریافت این اپلیکیشن از طریق

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
امکان‌پذیر است و در حال حاضر این اپلیکیشن از سیستم عامل اندروید پشتیبانی کرده و به زودی نسخه‌های ویندوز و iOS آن نیز عرضه خواهد شد. مشترکین ایرانسل برای دسترسی به خدمات این اپلیکیشن می‌توانند با استفاده از نام کاربری ایرانسل و رمز عبور کنترل حساب اینترنتی خود استفاده کنند، دریافت رمز عبور با ارسال یک پیامک بدون متن به شماره130 از طریق خطوط ایرانسل امکان پذیر است. مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل قادر خواهند بود با استفاده از حساب کاربری خود و یا پرداخت اینترنتی از طریق پورتال و یا نرم افزار کتابخوان، خرید مورد نظر خود را انجام دهند و مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل نیز در این مرحله قادر به استفاده از کتب رایگان هستند. کاربران نرم افزار کاربردی کتابخوان همراه ایرانسل می‌توانند بر روی متن آثار، علامت و یا یادداشت‌گذاری کرده و این علامت‌ها را در بخشی به صورت متمرکز نگهداری کنند. امکان اضافه کردن قفسه کتاب شخصی، جستجو در متن کتاب، نمایش آخرین صفحه مطالعه شده، جابه‌جایی براساس فهرست عناوین و فصول کتاب ها و پشتیبانی از تمامی زبان‌های زنده دنیا از جمله ویژگی‌های دیگر نرم افزار کاربردی کتابخوان همراه ایرانسل است. همچین "بازیک" نام برنامه کاربردی دیگری بود که اپرانسل در تلکام 2014 از آن رونمایی کرد. این اپلیکیشن امکان تجربه انواع بازی‌های مهیج اندرویدی را برای دوستداران بازی‌های موبایلی فراهم می‌کند. در این برنامه کاربردی، مجموعه گسترده‌ای از انواع بازی‌های اندرویدی در اختیار مشترکین قرار گرفته و آنها می‌توانند از میان بازی‌های موجود، بازی‌های رایگان یا دارای هزینه را انتخاب و تجربه کنند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وزارت ارتباطات در حال تست روش‌های جدید فیل ترینگ در قالب فیل تر ینگ هوشمند است، گفت: پیش از این نیز این موضوع را شنیده‌ام اما اعلام می‌کنم که هیچ کندی روی وایبر وجود ندارد و وزارت ارتباطات هیچ اقدامی را برای کند شدن وایبر انجام نداده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد:همچنین معتقدیم که تمامی شبکه‌هایی که می‌توان استفاده مناسب با آن‌ها انجام داد باید در اختیار مردم باشد

امیدوارم اینطور باشه:sigh:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

راه‌اندازی ۲ برنامه ارتباط موبایلی بومی/ حاکمیت بر شبکه‌های داخلی و خارجی نظارت دارد

وزیر ارتباطات از راه‌اندازی دو برنامه بومی بیسفون و ساینا به عنوان دو ابزار ارتباطی موبایلی خبر داد و گفت: این ابزارها تجمیعی از امکانات ابزارهای خارجی پرکاربرد است که اطلاعات آنها در ایران نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، پیرو نامه محسنی اژه‌ای درباره ضرورت مسدودسازی فوری محتوای مجرمانه در شبکه‌های اجتماعی، وزیر ارتباطات از راه‌اندازی دو نرم‌افزار ارتباط موبایلی بومی بیسفون و ساینا خبر داد.محمود واعظی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌نویسان ایرانی دو برنامه بسیار خوب نوشتند که بسیار شبیه نرم‌افزارهای موبایلی فعلی است.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این نرم‌افزارها تجمیعی از نرم‌افزارهای فعلی از جمله وایبر و تانگو که امکان پیامک و مکالمه را برای کاربران فراهم می‌کند.وی گفت: سرعت بیشتر و کیفیت بهتر این نرم‌افزارها به دلیل زیرساخت‌های داخلی آنها از جمله ویژگی‌های این دو نرم‌افزار داخلی است.واعظی تصریح کرد: برای افرادی که قصد استفاده از نرم‌افزارهای موبایلی را دارند و هدفشان این است که بتوانند به راحتی از این نرم‌افزارها استفاده کنند نباید تفاوتی داشته باشد که این رفتارها توسط هموطنان ایرانی نوشته شده باشد یا توسط خارجی‌ها بنابراین امیدواریم مردم از این کار خوب انجام شده استقبال کنند.واعظی گفت: همچنین از سه اپراتور تلفن همراه خواسته‌ایم این کار را حمایت کنند تا تداوم یابد، وزارت ارتباطات نیز برنامه حمایت از آنها را در دستور کار خواهد داشت.وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید آیا حاکمیت بر نرم‌افزارهای داخلی نظارت خواهد کرد گفت: تفاوتی در نرم‌افزارهای داخلی و خارجی در این باره نیست و بر هر دو گروه در داخل کشور نظارت می‌شود تنها تفاوت این است که شبکه‌های خارجی تمام اطلاعات را در بیرون از کشور هاست (نگهداری) می‌کنند و نرم‌افزارهای داخلی اطلاعات را در داخل کشور نگه می‌دارند.وی تأکید کرد: نظارت حاکمیت بر شبکه‌های داخلی و خارجی انجام می‌شود.وزیر ارتباطات ادامه داد: بارها اعلام کرده‌ایم که با پیشرفت روزافزون تکنولوژی مسدود کردن راه‌حل نهایی نیست کسانی که اطلاعات فنی این کار را ندارند یا افرادی به آنها گزارش می‌دهند که آن افراد اطلاعات فنی لازم را ندارند تصور می‌کنند با مسدود کردن مشکل حل می‌شود.وی ادامه داد: اما راه‌حل این است که پژوهشگران ایرانی را تشویق به راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی کنیم که شبکه‌های اجتماعی داخلی با کیفیت بالا در اختیار مردم قرار بگیرد و بتواند با ویژگی‌هایی مردم را جذب کند.واعظی گفت: راه‌حل دوم این است که همگام با توسعه اینترنت فرهنگ‌سازی درباره فضای مجازی انجام شود. صدا و سیما، وزارت ارشاد، وزارت ارتباطات و وعاظ مساجد تبلیغ نکنند که مردم از این شبکه استفاده نکنید بلکه اعلام کنند افراد از این شبکه استفاده صحیح کنند.وی گفت: انواع ابزارها در ابتدای ورود مزیت و معایبی داشتند مانند برق و چرخ‌گوشت.وی خاطرنشان کرد: بنابراین در کنار فرهنگ‌سازی حاکمیت نیز باید مراقبت کند تا جایی که توانایی دارد اجازه ندهد که مواردی که عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کند در اختیار خانواده قرار بگیرد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نصب پنج هزار سایت bts برای پشتیبانی از نسل سوم موبایل

مدیر عامل شرکت همراه اول از پوشش نسل سوم موبایل در 35 شهر بزرگ کشور خبر داد و گفت: تاکنون هزار و 300 سایت btsبرای نسل سوم موبایل نصب شده و قرار است تا پایان امسال به نصب پنج هزار سایت دست یابیم.

 

به گزارش خبرنگار موبنا, وحید صدوقی در نشست خبری در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین المللی مخابرات اولویت این شرکت همراه اول را ارائه خدمات نسل سوم موبایل اعلام کرد و گفت: هم اکنون 20 میلیون مشترک همراه اول می توانند از خدمات نسل سوم موبایل استفاده کنند.

وی افزود: اکنون در حال تامین تجهیزات و کار عمرانی در این زمینه هستیم و سرویس های مورد نظر بر روی این شبکه نیز در حال ارائه است.

وی با اشاره به ظرفیت شبکه همراه اول برای ارائه خدمات نسل سوم موبایل گفت: 20 میلیون مشترک امکان استفاده از این خدمات را دارند.

وی این پوشش را مربوط به 35 شهر بزرگ در استان هایی مانند تهران، اصفهان و تبریز اعلام کرد و گفت: برای نسل چهارم موبایل نیازمند افزودن ماژول های بیشتری بر روی شبکه همراه اول خواهیم بود.

صدوقی با بیان اینکه مشترکان برای استفاده از نسل چهارم نیازمند تعویض سیم کارت های خود هستند، ادامه داد: برای ارائه خدمات نسل سوم و چهارم نیازی به دریافت مجوز نخواهیم داشت و هم اکنون این سرویس ها قابل ارائه است و پیوست های مد نظر نیز به امضا رسیده است.

وی در مورد کاهش درآمد اپراتور همراه اول به دلیل استفاده مشترکان از نرم افزارهای موبایل همچون وایبر گفت: استفاده از این خدمات بر سود همراه اول تاثیر می گذارد به نحوی که سود حاصل از پیامک های مشترکان در سال گذشته ثابت بوده و رشدی نداشته است اما به رغم استفاده از این خدمات درآمد همراه اول از محل مکالمه با رشد همراه بوده بر این اساس ما نیز باید بدانیم که از این طرح عمده درآمد اپراتورها دیگر از محل مکالمه نبوده و از محل سرویس خواهد بود و باید با تنوع ارائه سرویس های ارزش افزوده درآمدمان را به سمت راه اندازی این سرویس ها ببریم.

صدوقی در مورد نصب دکل های موبایل در شهر، گفت: از دو سال گذشته تاکنون مجوز نصب 200 آنتن را شهرداری به ما نداده است و این در حالی است که تاکنون در 270 نقطه از شهر تهران با مالکان به توافق رسیده ایم و از شهرداری درخواست داریم که مجوز نصب این سایت ها را برای افزایش کیفیت خدمات به همراه اول ارائه دهد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تلویزیون تعاملی مخابرات و صدا و سیما هنوز در انتظار مجوز وزارت ارتباطات است

معاون آی سیم گفت: هنوز مجوز تلویزیون تعاملی را دریافت نکرده‌ایم و تا زمانی که مجوز را از وزارت ارتباطات دریافت نکنیم، تجاری سازی نخواهیم کرد.

13911011000316_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
حسن جند در نشست خبری یا خبرنگاران اظهار داشت: هنوز مجوز تلویزیون تعاملی را دریافت نکرده ایم و تا زمانیکه مجوز را از وزارت ارتباطات دریافت نکنیم، تجاری سازی نخواهیم کرد.معاون فنی و سرپرست بازاریابی و فروش آی سیما ادامه داد: در حال حاضر در هفت استان تهران، مشهد، تبریز، یزد، اصفهان، گرگان و قزوین تلویزیون تعاملی به شکل خصوصی در حال تست آزمایشی است. وی درباره موضوع مطرح شده در زمان دریافت مجوز که منجر به لغو مراسم اعطای مجوز شد، گفت: بحثی که سر مجوز وجود دارد به دلیل این است که ما از بستر فنی مخابرات برای ارائه سرویس استفاده می کنیم و از این جهت وزارت ارتباطات باید مفاد مورد نظر را در نظر داشته باشد. پروانه‌ای که وزارت ارتباطات قرار است به آی سیما بدهد بین صدا و سیما (سروش رسانه) و مخابرات است.جند درباره سرویس های ارائه شده در این سرویس گفت: محتوای اعم از شبکه‌های زنده تلویزیونی، دو شبکه اختصاصی سروش رسانه و آرشیو 30 ساله صدا و سیما است.وی درباره تجهیزات مورد نیاز برای بهره برداری از تلویزیون تعاملی در سمت مشترک گفت: سرویس از طریق دو راه نرم افزار و ست آپ باکس است ارائه می شود.وی درباره هزینه این سرویس نیز گفت: برای دریافت تلویزیون تعاملی، کاربران باید حدودا حق اشتراک 15 هزار تومانی داشته باشند. مشترکان برای دریافت این سرویس نیاز است که خط اینترنت پرسرعتی را از مخابرات دریافت کنند. اگر کاربران نیاز به اینترنت پرسرعت داشته باشند، باید هزینه های مخابرات را هم بپردازند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]هدیه ویژه‎ رایتل به بازدیدکنندگان از پانزدهمین نمایشگاه تلکام[/h]

_MG_2601_0.JPG

 

به گزارش خبرنگار

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، بازدیدکنندگان از نمایشگاه تلکام امسال می‎توانند با مراجعه به غرفه‎های رایتل و یا وب کیوسک های مستقر در این نمایشگاه، نسبت به دریافت کارت تخفیف اقدام کنند و از هدایای ویژه‎ی نمایشگاه برای هر یک از انواع سیم‎کارت‎های این اپراتور بهره مند شوند. مراجعه کنندگان به نمایشگاه با دریافت کارت تخفیف، می‎توانند از 40 درصد تخفیف ارائه شده برای سیم‎کارت دایمی، 25 درصد تخفیف برای سیم‎کارت دیتا و 75 درصد تخفیف برای سیم‎کارت اعتباری این اپراتور بهره مند شوند. گفتنی است؛ متقاضیان برای استفاده از کارت تخفیف رایتل تا 15 آبان ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سایت رایتل و طی نمودن مراحل ثبت نام نسبت به خرید سیم کارت مورد نظر خود اقدام کنند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مخابرات در ازای دریافت نسل ۳، سیم مسی را به اشتراک می‌گذارد

13900908185817_PhotoA.jpg

مدیرعامل شرکت مخابرات گفت: یکی از تغییرات پروانه مخابرات در جریان دریافت مجوز نسل ۳ و بالاتر، اشتراک سیم مسی و داکت‌هاست که مخابرات زیرساخت‌های مخابراتی را با قیمت تمام‌شده با سایر ارائه‌دهندگان سرویس به اشتراک خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، کاظم ابراهیمی صدرآبادی در نشست خبری با خبرنگاران در نمایشگاه تلکام در خصوص تغییرات پروانه شرکت مخابرات ایران برای دریافت مجوز نسل 3 و بالاتر، اظهار داشت: پروانه شرکت مخابرات در تاریخ 29/4/87 ابلاغ شده بود که برای ارائه خدمات نسل 3 و 4 با نظر رگولاتوری بخشی از پروانه تغییر کرد و با الصاق الحاقیه ای 10 بند پروانه تغییر یافت.مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به تغییرات اخیر پروانه این شرکت، توضیح داد: مخابرات در راستای این تغییرات تقاضاهایی داشت. همچنین اعلام آمادگی کردیم تا تجهیزات وسیعی از قبیل کانال، داکت و تجهیزات مربوط به شبکه با حفظ مالکیت آن برای مخابرات به سایر سرویس‌دهندگان نیز ارائه شود.وی افزود: عنوان کردیم که شبکه کابلی و کانال را براساس تعرفه مشخصی که رنج قیمت تمام شده برای مخابرات است در اختیار دیگران که متقاضی ارائه سرویس هستند قرار می‌دهیم. در نتیجه در این زمینه کمیته‌ای متشکل از مخابرات و رگولاتوری تشکیل شد تا پیشنهاداتی در زمینه تعرفه ارائه دهند و آن را برای بررسی و تصویب به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال کند.ابراهیمی درباره دیگر تغییرات انجام شده در پروانه شرکت مخابرات ایران گفت: بحث پوشش اعم از جاده‌های فرعی، اصلی و ریلی نیز در این پروانه مطرح شده که با توجه به صعب‌العبور بودن جاده‌ها و برخی مسیرها، و در راستای اجرای رومینگ تمامی اپراتورها مکلف به پوشش برای این نواحی شدند اما تا پیش از این تنها همراه اول مکلف به پوشش مسیرهای مواصلاتی بود.مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه مجوز نهایی نسل سوم ارتباطات همچنان توسط وزارت ارتباطات به همراه اول ارائه نشده است، عنوان کرد: هیچ مانعی بین ما و وزارت مربوطه نیست. حداقل باید یک ماه شبکه را در این نسل راه اندازی شود تا مجوز قطعی ارائه شود. البته وزیر ارتباطات تلویحاً عنوان کرده که می‌توانید فعالیت خود را در این زمینه آغاز کنید و بر این اساس تجهیزات نسل 3 را در شبکه نصب کرده‌ایم.وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان تعدیل نیروی انسانی مخابرات پس از پایان 5 سال دوره قانونی خصوصی سازی وجود دارد، گفت: طبق قوانین بورس تا 5 سال متعهد بودیم که نیروی انسانی را حفظ کنیم و سپس این محدودیت برداشته می‌شود؛ اما پایان دوره الزاماً به معنای اخراج یا تعدیل کارمندان نیست و افراد متخصص نگران نباشند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

الزام سپرده 800 هزار تومانی برای فعال سازی رومینگ موبایل

13920826000181_PhotoA.jpg

در اپراتور دوم تلفن همراه مشترک برای استفاده از رومینگ سیم کارت دائمی باید علاوه بر پرداخت صورتحساب قبلی، هشت میلیون ریال سپرده رومینگ به امانت بگذارد و در سیم کارت اعتباری نیز پس از فعال سازی رومینگ باید شارژ کافی داشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، روش فعال سازی سرویس رومینگ اپراتور دوم تلفن همراه از طریق کد #1*111* و غیرفعال سازی از طریق کد #2*111* است.مشترک برای استفاده از رومینگ سیم کارت های دائمی باید صورتحساب های قبلی خود را به طور کامل پرداخت کرده باشد و مبلغ هشت میلیون ریال سپرده رومینگ که قابل بازگشت است را پرداخت کند. هنگام خروج از ایران و ورود به محدوده رومینگ بین المللی، سیم کارت به طور خودکار به وضعیت رومینگ تبدیل می‌شود.برای استفاده از رومینگ سیم کارت های اعتباری نیز باید با شماره گیری کد #1*111* از سیم کارت اعتباری، رومینگ را فعال کرد و با داشتن شارژ کافی از آن استفاده کرد. علاوه بر روش عای معمول شارژ، در برخی کشورها امکان استفاده از کارت شارژ اپراتور مقصد نیز فراهم است.درحال حاضر رومینگ سیم کارت های دائمی اپراتور دوم با 403 اپراتور، رومینگ سیم کارت های اعتباری با 153 اپراتور و رومینگ دیتا با 301 اپراتور در جهان برقرار است. همچنین استفاده از سیم کارت های این اپراتور در طول برخی از سفرهای هوایی و دریایی بین المللی نیز امکان پذیر است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مکالمه اعتباری تلفن ثابت با ۲۰ درصد تخفیف/ قیمت فروش کارت‌های اعتباری تلفن

در سرویس مکالمه اعتباری تلفن ثابت امکان برقراری هر نوع تماس با ۲۰ درصد تخفیف فراهم است.

13920521000302_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، یکی از سرویس‌هایی که شرکت مخابرات استان تهران در نمایشگاه تلکام ارائه کرده سرویس مکالمه اعتباری است.این خدمت یکی از سرویس‌های شبکه هوشمند است که با استفاده از آن مشترک می‌تواند بدون استفاده از تجهیزات کارت ‌خوان خاص، ارتباط تلفنی ( شهری، بین شهری، همراه و بین‌المللی) برقرار کند.در این سرویس با استفاده از یک تلفن معمولی (همگانی یا ثابت) می‌توان تماس بر قرار کرد و هزینه تماس از کارت اعتباری کسر می‌شود.نکته قابل توجه در استفاده از این سرویس این است که کارت‌ها با 20 درصد تخفیف قیمت روی کارت عرضه می شوند. البته باید اعتبار کارت‌ها در مدت زمانی که روی آنها قید شده استفاده شود.کارت های دو هزار تومانی با قیمت 1600 تومان عرضه می‌شوند و به مدت سه ماه اعتبار دارند. کارت های 5000 تومانی با مدت زمان شش ماهه به قیمت 4000 تومان به فروش می رسند و کارت های اعتباری یک ساله با 8000 تومان اعتبار مکالمه 6400 تومان به فروش می‌رسند.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کندی اینترنت چالش همیشگی توسعه خدمات/ نتوانسته‌ایم افراد نگران از افزایش سرعت اینترنت را توجیه کنیم

یک تولیدکننده محتوا گفت: سرعت پایین اینترنت همواره از چالش‌های توسعه خدمات محتوایی و الکترونیکی بوده است. نتوانسته‌ایم افراد نگران از افزایش سرعت اینترنت را توجیه کنیم که اتفاق ناخوشایند و نگران‌کننده‌ای در کشور رخ نمی‌دهد.

13930216000229_PhotoA.jpg

به گزارش

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، حسین اسلامی در نمایشگاه تلکام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تجربه‌ای که در حوزه تولید محتوای بانکی، سلامت و ورزش به عنوان یک تولیدکننده محتوا (CP) داریم اعلام می‌کنم که سرعت پایین اینترنت همواره از چالش‌های توسعه خدمات محتوایی و الکترونیکی بوده است. البته لزوما انتقاد ما به دولت نیست، بلکه معتقدیم ابتدا باید از خودمان (شرکت‌های فعال در این حوزه) گله‌ کنیم که نتوانسته‌ایم افرادی که نگران افزایش سرعت اینترنت هستند را توجیه کنیم.این فعال حوزه تولید محتوا ادامه داد: نتوانسته‌ایم این افراد نگران را توجیه کنیم که اتفاق ناخوشایند و نگران‌کننده‌ای بابت رشد سرعت اینترنت در کشور رخ نمی‌دهد. البته حق این نگرانی را نیز به تصمیم‌گیران درباره این موضوع می‌دهیم.وی تاکید کرد: معتقدم وضعیت آینده فناوری با اتخاذ تصمیم‌های صحیح و سیاست‌گذاری‌ اصولی بسیار مطلوب خواهد بود؛ مردم ایران با ابزارهای فناورانه و سرویس‌های مختلف آشنا هستند و با سرمایه‌گذاری صحیح بخش خصوصی و فرهنگ‌سازی استفاده از ابزارهای ارتباطی از جمله تبلت، گوشی هوشمند بین عامه مردم، دیگر مشکلی ایجاد نمی‌شود.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هزینه ایجاد یک خط تلفن ثابت ۷۰۰ هزار تومان است/ کمبود IP جدی است

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: هم‌اکنون مشکل کمبود IP نسخه ۴ جدی است و در صورت عدم گذر به IP نسخه ۶، کمبود IP در سال آینده به یک معضل تبدیل خواهد شد.

13900916155447_PhotoA.jpg

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، علیرضا صیدی در نمایشگاه تلکام در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش هزینه‌های راه‌اندازی هر خط تلفن ثابت در سال‌های اخیر گفت: قیمت تجهیزات بیش از سه برابر افزایش یافته است.در گذشته پیمانکاران تجهیزات را نصب و راه‌اندازی می‌کردند و سپس هزینه آن پرداخت می‌شد اما اکنون تمام پرداخت‌ها پیش از آغاز کار انجام می‌شود.مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: علاوه براین هزینه‌های حقوق و دستمزد و حامل‌های انرژی چندین برابر افزایش یافته و شرکت مخابرات استان تهران نیز یکی از مصرف‌کنندگان حامل‌های انرژی بود.وی ادامه داد: علاوه بر این هزینه‌های شهرداری در سال 93 نسبت به سال 92 حدود 3 برابر افزایش یافته است که مجموعا تمام این هزینه‌ها قیمت تمام‌شده هر خط تلفن ثابت را افزایش می‌دهد و هم‌اکنون راه‌اندازی هر خط تلفن ثابت به طور متوسط 700 هزار تومان هزینه دارد.وی ادامه داد: این در حالی است که در سال‌ 93 درآمد مخابرات تقریبا ثابت بوده و در بحث همکاری و افزایش تعرفه نداشته‌ایم. علاوه بر این افزایش شبکه‌های اجتماعی نیز مکالمات تلفن ثابت را کاهش داده است.صیدی درباره مشکلات شرکت مخابرات در زمینه ارائه سرویس گفت: یکی از مشکلات اساسی کمبود پهنای باند است که علی‌رغم افزایش سه برابری میزان پهنای باند مخابرات تهران در سال گذشته اما هنوز از نحوه تامین پهنای باند رضایت کامل نداریم و اینطور نیست که درخواست‌های ما به شرکت زیرساخت فورا تامین شود.مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران همچنین از مشکل بزرگی در شبکه اینترنتی یاد کرد و گفت: مشکل کمبود IPها نسخه 4 در صورت حل نشدن به زودی به یک معضل تبدیل خواهد شد.وی توضیح داد: هم‌اکنون با کمبود IPهای نسخه‌ 4 لزوم گذر به IP نسخه 6 درون‌ریز و در صورت حل نشدن این مشکل در سال‌های بعد به یک معضل تبدیل می‌شود.وی گفت: این یک کار حاکمیتی و ملی است و در این باره کارگروهی برای گذر تشکیل شده است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=1]ارسال پیامک هویت‌دار با شماره تلفن ثابت در تلکام 2014

 

امکان ارسال هویت‌دار پیامک با همان شماره تلفن ثابت کسب و کار، عدم نیاز به تایپ شماره در متن پیام و یکی شدن شماره تماس با شماره پیامک، امكان CallBack مشتركين از مزایای استفاده از سرويس پيامك اينترنتي تلفن ثابت براي شركت‌ها است.[/h]

IMG12514900.png

به گزارش

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
، شرکت ارائه‌کننده سرویس "پیامک اینترنتی شماره تلفن ثابت" با حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی خدمات مربوط به پیامک اینترنتی شماره تلفن ثابت را ارائه می‌دهد. مشترکین تلفن ثابتی که تاکنون موفق به استفاده از سرویس‌های عادی و اعتباری پیامک اینترنتی تلفن ثابت نشده‌اند، می‌توانند با حضور در نمایشگاه یا مراجعه به

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
و تکمیل فرم مربوطه، نسبت به فعال‌سازی سرویس پیامک اینترنتی شماره تلفن ثابت خود اقدام کنند. از مزاياي سرويس پيامك اينترنتي تلفن ثابت براي شركت‌ها، ارسال هویت‌دار پیامک با همان شماره تلفن ثابت کسب و کار، عدم نیاز به تایپ شماره در متن پیام و یکی شدن شماره تماس با شماره پیامک است كه اين مساله علاوه بر تقويت برند شركت‌ها، امكان CallBack مشتركين و تماس با آن مجموعه را راحت می‌کند، ضمن آنکه آسانک سرویس فکس اینترنتی را نیز به صورت یک‌جا بر روی پنل پیامکی خود به کاربران ارایه می‌دهد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

لزوم رعایت ضوابط امنیتی در توسعه اینترنت/ بررسی طراحی کلان شبکه ملی اطلاعات در شورای معین

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص مخالفت‌ها نسبت به توسعه اینترنت در کشور گفت: سیاست کلان کشور این است که ضوابط امنیتی بر توسعه حاکم باشد.

13930526000511_PhotoA.jpg

 

به گزارش خبرنگار فناوری و اطلاعات فارس نصرالله جهانگرد در پانزدهمین نمایشگاه تلکام در پاسخ به خبرنگار فناوری اطلاعات

محتوای مخفی

  برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
در پاسخ به سؤالی در خصوص مشکل کمبود IPهای نسخه 4 و لزوم مهاجرت سریع به IPهای نسخه 6 اظهار داشت: با ارتقای تکنولوژی گذر از نظام آدرس‌دهی نسل 4 به نسل 6 نه یک معضل بلکه یک ضرورت است.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:‌ از یک سال پیش کمیته تخصصی برای این کار تشکیل شده و نحوه مهاجرت از نظام آدرس‌دهی نسل 4 به نظام آدرس‌دهی نسل 6 برنامه‌ریزی می‌شود و مشخص می‌شود که در طول دوره گذر چه اقداماتی را باید انجام دهیم.وی افزود: این اتفاق یک کار گسترده جهانی است که آثار بین‌المللی دارد.جهانگرد همچنین در پاسخ به سؤالی درباره آخرین اقدامات درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: ضوابطی که شورای عالی فضای مجازی ابلاغ کرده مبنای طراحی کلان این شبکه قرار گرفته و طرح کلان چندین جلسه در شورای معین شورای عالی مجازی مورد بررسی قرار گرفته است.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: همچنین طرح کلان این شبکه در کمیسیون صنایع و کمیسیون فرهنگی مجلس نیز ارائه شده است و نظراتی را در این باره از آنها اتخاذ کرده‌ایم.وی ادامه داد: علاوه بر این جلساتی با نخبگان برای بهبود فنی این طرح برگزار کردیم.جهانگرد یادآور شد: برای اجرای شبکه ملی اطلاعات بین مخابرات، زیرساخت و شرکت‌های PAP تقسیم کار شده است و براساس تقسیم کار انجام شده برنامه پیشرفت منطقه‌ای را اعلام خواهیم کرد و نقاط آماده ارائه سرویس را اعلام می‌کنیم.معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی در این باره گفت: دولت تا آنجا که لازم است سرمایه‌گذاری می‌کند و هماهنگی و راهبری سرمایه‌گذاران را برعهده دارد. همچنین سرمایه‌گذاران از جمله مخابرات، زیرساخت‌ها و PAP باید برای ارائه این سرویس خود را آماده و سرمایه‌گذاری کنند.وی در خصوص جدول زمان‌بندی ارائه سرویس شبکه ملی اطلاعات به کاربران گفت: زمان‌بندی ارائه سرویس تا پایان برنامه است و در هر منطقه که زودتر آماده شود سرویس زودتر ارائه خواهد شد.جهانگرد در بخشی دیگر از سخنان خود درباره ممانعت‌‌های پیش آمده درباره افزایش سرعت اینترنت گفت: سیاست کلان کشور این است که ضوابط امنیتی بر توسعه حاکم باشد. در تمام دنیا ارتباطات هر کشور جزیی از منابع آن است و باید ضوابط مدونی بر آن حاکم باشد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
 • جدید...