رفتن به مطلب

ایجاد دایره

nimaha72

ارسال های توصیه شده

سلام

من یک تصویر به صورت زیر دارم می خواهم داخل مناطق سفید رنگ دایره هایی به شعاع 2 با رنگ قرمز ایجاد کنم . مرکز این دایره ها داخل آرایه هایی به صورت زیر است چگونه می توانم این کار را انجام دهم

{ 263.023,235.04 }=x

{232.186,186.259}=y

مرکز =((x(i),y(i))

البته می خواهم تصویر حاصل ذخیره هم شود(imwrite)

4ey8862iaddoxbxfdmpy.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

من یک تصویر به صورت زیر دارم می خواهم داخل مناطق سفید رنگ دایره هایی به شعاع 2 با رنگ قرمز ایجاد کنم . مرکز این دایره ها داخل آرایه هایی به صورت زیر است چگونه می توانم این کار را انجام دهم

{ 263.023,235.04 }=x

{232.186,186.259}=y

مرکز =((x(i),y(i))

البته می خواهم تصویر حاصل ذخیره هم شود(imwrite)

سلام

اینجا پرسید بودین، اینم مشابه همون هست دیگه:

[h=1]چگونه می توانیم یک تصویر تغییر یافته را در matlabذخیره کنیم؟[/h]

لینک به دیدگاه

من این کد را نوشتم اما فقط دایره آخر را نشان می دهد و دایره اول را نشان نمی دهد من می خواهم هر دو دایره در صفحه باشندمی شه کمکم کنید؟

im = imread('fc.jpg

im=im2bw(im

h=[263.0230 235.0405

m=[186.2598 232.1600

for k=1:2

x0=m(k

y0=h(k

r0 = 10

r2 = sqrt((x - x0).^2 + (y - y0).^2

bw= r2

end

imshow(bw

لینک به دیدگاه
من این کد را نوشتم اما فقط دایره آخر را نشان می دهد و دایره اول را نشان نمی دهد من می خواهم هر دو دایره در صفحه باشندمی شه کمکم کنید؟

im = imread('fc.jpg

im=im2bw(im

h=[263.0230 235.0405

m=[186.2598 232.1600

for k=1:2

x0=m(k

y0=h(k

r0 = 10

r2 = sqrt((x - x0).^2 + (y - y0).^2

bw= r2

end

imshow(bw

کدتون رو کامل بذارین، برای نمایش کد هم از آیکن های بالا # استفاده کنین، ادیتش نکنین.:a030:

لینک به دیدگاه
[ATTACH=CONFIG]17854[/ATTACH]

خب k فقط یک میشه، اشتباهی تعداد سطر ها رو بهش میدین. اما برای اینکه هر دو رو داشته باشین، می تونین اینجوری بنویسین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

من برای رنگی کردن از دستور زیر استفاده کردم اماerror می زند .چرا؟ و چگونه می توان یکی از آنها را سبز و یکی دیگر را قرمز کرد؟

لینک به دیدگاه
من برای رنگی کردن از دستور زیر استفاده کردم اماerror می زند .چرا؟ و چگونه می توان یکی از آنها را سبز و یکی دیگر را قرمز کرد؟

موقع نمایش ارور میده؟ به خاطر اینه که imshow برای تصاویر رنگی، فرمت باینری قبول نمی کنه، باید تبدیل به uint8 یا double کنین، از دستور im2uint8 استفاده کنین.

اما سوال دوم، برای هر دایره ای باید به صورت جدا حساب کنین، توی متغیر های جداگانه ای بریزین، در آخر از این متغیرها برای رنگی گردن استفاده کنین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...