رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مهناز جان خیلی لطف کردی عالی بود:icon_gol:.من واسه اولین باره می خوام ماکت بسازم با فوم سفید تمیز دراوردنش خیلی سخته؟درخت و چمن حتما باید سبز رنگ باشه ؟من از یکی از دوستام شنیدم ماکت هر قدر ساده تر باشه و رنگش هم سفید یا مشکی یا توسی باشه بهتره یعنی در کل زیاد گل باقالی نباشه؟می خوام بیس کارم مشکی باشه ،خود ماکت سفید ،فضای اطرافش توسی وچمن هاش از شکر ،درختش خلال دندون و سیم ظرفشویی و تیر برقش هم خلال و الومینیوم نظرت چیه میشه راهنماییم کنی؟؟:ws52:

سلام عزیزم. کاری نکردم. خوشحالم که برات مقید بود. :a030::icon_gol:

من با مقوای 2 میل کار کردم. اولین بارم بود. با فوم راستش فکر نمی کنم زیاد خوب در بیاد.

من از هر کی پرسیدم گفت ماکت باید یه دست و فقط یه رنگ باشه نه رنگی رنگی.

البته یه چیز دیگه هم هست. شما می تونی رنگهایی کهتوی یه تنالیته هستن اتنتخاب کنی. مثلا خاکستری کم رنگ- خاکستری یه کم پر رنگ تر و بعد خاکستری تیره. یعنی از کمرینگ بیا پر رنگ.:w16:

برای تنه ی درخت من هم از خلال دندون استفاده کردم ولی بعد رنگ سفید زدم روش. :w16:

اگه می خوای می تونی با بالسا کار کنی. اونم خیلی باید سعی کنی تمیز در بیاری. اکه بالسات 2-3 میل باشه باید فارسی بر کنی. بلدی؟:ws52:

دیگه همینا فعلا به ذهنم میرسه.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 1 ماه بعد...

همه ی عکسهایی رو که قبلا گذاشته بودم توی این پوشه آپلود کردم. حدود 1.5 مگابایت هست.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
همه ی عکسهایی رو که قبلا گذاشته بودم توی این پوشه آپلود کردم. حدود 1.5 مگابایت هست.

ممنون ممنون باز هم ممنون از اینکه عکسها رو گذاشتی. :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
نه سوالمو بد پرسیدم مهنازی:ws3:منظورم این بود که او فلزیه که عین مداد دستته چی بیده :ws52:چی کار میکنه چه باحاله:w16:

آهان....از اون لحاظ :ws28:

"اکزتیو نایف" نمی دونم تو ایران هست یا نه؟:ws52:

مثل کاتره ولی ظریفتر:w16:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

یه نوع ماکت جدید!

نمی دونم تا حالا ساختید یا نه.

ماکت با گچ!!! یهنی گچ رو با آب قاطی می کنید و می ریزید توی قالب و می سازید.

ه ه غکر کردید قالب آمادست؟ نخییییییییییییییر قالب رو هم خودتون باید بسازید و باید جوری بسازید که وقتی ملات رو می ریزید توش به هیچ وجه از کناره های قالبتون بیرون نزنه.

حالا مواد لازم:

فوم برد. از اینا که وسطش خالت ابره و روش مقواست.

گچ 2 کیلو

آب تقریبا" 2 لیتر.

جدولش رو اینجا می تونید ببینید

خب حالا ساهت قالب. الان باید ببینید چقدر معمارید.

باید برعکس فکر کنید!:w58:

فرض کنید یه مکعب تو پر می خواید بسازید. چیکار می کنید؟ اول میاید یه تیکه فوم برد رو اققی می ذارید و بعد 4 تا تیکه مقوا رو که محیط یه مکعب هست رو عمود بر سطح می چسبونید.

دقت کنید از داخل نچسبونید چون می خوایم ملات رو بریزم داخل اون حجم. اطرافش رو هم حتما" با چسب حرارتی بچسبونید و مطمئن شید هیچ چی خارج نمی شه.

خب اول نیم لیتر آب می ریزید. بعد به کم گچ اضافه می کنید. شکل رو ببینید:

plaster%20039.jpg

بعد با دست هم می زنید تا گلوله گلوله نشه و به سفتیه ماست بشه.

حالا بریزید تو قالبی که ساختید و 30 دقیقه صبر کنید تا سفت شه. بعد مقوا های دورش رو آروم جدا کنید.

اولش می بینید حجمی که ساختید داغه....وقتی 1 روز می ذارد می بینید یخ می شه!:w58:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
نه سوالمو بد پرسیدم مهنازی:ws3:منظورم این بود که او فلزیه که عین مداد دستته چی بیده :ws52:چی کار میکنه چه باحاله:w16:

اون "کاتر قلمی"ه

تو ایرانم هست

71.jpg

واسه کارها ظریفتر از تیغهای جراحی هم میتونید استفاده کنید. از لوازم پزشکی فروشیها میشه خرید.

لینک به دیدگاه
اون "کاتر قلمی"ه

تو ایرانم هست

71.jpg

واسه کارها ظریفتر از تیغهای جراحی هم میتونید استفاده کنید. از لوازم پزشکی فروشیها میشه خرید.

نخیر این با اون فرق داره :ws37:

سرش متفاوته.

البته کاتر قلمی سرهای مختلفی داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...